Kultūra / Mūzika
Brīdis, kad iegrimt mūzikā. Grupa «Sigma» jauno albumu «Ostinācijas» ieskandinās trīs koncertos
Montas Kromas dzeja, atkārtojama princips mūzikā, sadarbība ar māksliniekiem, kuri izpaužas ļoti dažādos žanros, kā arī izstāžu un lekciju zāles pārtapšana mūzikas telpā – to visu būs iespējams piedzīvot latviešu indīroka grupas "Sigma" trešā studijas albuma "Ostinācijas" atvēršanas koncertos 25., 26. un 27. maijā Latvijas Mākslas akadēmijas K2 jeb jaunajā zālē. Mūziķis un literatūrzinātnieks Jānis Ozoliņš Latvijas Radio raidījumā "Kultūras rondo" atklāj, ka koncertos "Sigma" klausītājiem vēlas dāvāt daudz intīmāku sajūtu, tāpēc ne pārāk apjomīgajā telpā tiek rīkoti vairāki koncerti.
«Latvian Voices a cappella festivālā» šovasar – koncerti, meistarklases un jaundarbu konkurss
No 30. jūnija līdz 2. jūlijam Valmierā noritēs "Latvian Voices a cappella festivāls" un meistarklases. "Jau sesto gadu Valmiera kļūs par a cappella galvaspilsētu, aicinot interesentus gan uz koncertiem, gan izglītojošām meistarklasēm," informēja organizatori. Festivāla īpašie viesi būs "Estonian Voices" un tā programmā norisināsies arī a cappella jaundarbu aranžēšanas konkurss, kas būs veltīts ukraiņu tautas mūzikai.
Imanta Ziedoņa dzimšanas dienā klajā nāk Jēkaba Jančevska dziesma ar dzejnieka vārdiem
3. maijā, Imanta Ziedoņa dzimšanas dienā, klajā nāk videoklips jaunradītai komponista Jēkaba Jančevska dziesmai ar Imanta Ziedoņa dzeju – "Varbūt mūžībā", informēja mūziķa pārstāvji. Dziesmas ierakstā piedalās Rīgas Doma kora skolas jauktais koris diriģenta Jurģa Cābuļa vadībā, solists Daumants Kalniņš, pie klavierēm – dziesmas autors.
Ar mūziku par solidaritāti, mieru un brīvību. Liepājā aizvadīts Berlīnes Filharmonijas orķestra «Eiropas koncerts»
Vēsturisks notikums Latvijas mūzikas vēsturē – tā varam teikt par 1. maijā Liepājas koncertzālē "Lielais dzintars" izskanējušo Berlīnes Filharmonijas orķestra "Eiropas koncertu". Tajā uz skatuves kāpa arī mūsu pasaulslavenais mecosoprāns Elīna Garanča, kas īstu muzikālu baudījumu piedāvāja ne tikai koncertzālē klātesošajiem, bet arī televīzijas skatītājiem Latvijā un daudzās citās valstīs.
Galvenais bija atšķirties. Ieskats bijušās instrumentālās grupas «Salve» darbībā
"Piedalījāmies "Liepājas dzintarā" ar garu kompozīciju, kur visi varētu brīvi improvizēt. Tolaik taustiņus jau spēlēja Arnolds Jasa, arī Juris Kulakovs, piedalījās arī Normunds Šnē. Galvenais bija atšķirties, lai tas nebūtu nekam līdzīgs. Skaņdarbi bija ļoti, ļoti dažādi. Un katrs dalībnieks ienesa kaut ko jaunu," Latvijas Radio 2 raidījumā "Nošu atslēga" stāsta bijušā instrumentālā ansambļa "Salve" dalībnieks Egils Pētersons.
Edītes Pauls-Vīgneres kroņi un četru komponistu jaundarbi – tapis muzikāls stāsts «Koronetes»
Pirmizrādi mūzikas namā "Daile" piedzīvojis trīs gadus gatavots projekts – muzikāls stāsts-ekspozīcija "Koronetes" ar četru komponistu jaundarbu pirmatskaņojumiem. Tā ir Latvijas Radio kora mākslinieciskā vadītāja Sigvarda Kļavas izlolota iecere, godā ceļot tekstilmākslinieces Edītes Pauls-Vīgneres radītos kroņus. Ar Noras Ikstenas tekstiem tos izdzīvo aktrise Guna Zariņa – uz skatuves esot viena no Latvijas Radio kora balsīm.
Vijolnieks Daniils Bulajevs un stīgu orķestris «Davinspiro Camerata» veltīs koncertu mieram pasaulē
30. aprīlī pulksten 19.00 Lielajā ģildē Latvijas akadēmiskās mūzikas jaunās paaudzes virtuozi – vijolnieks Daniils Bulajevs, pianists Maksims Taņičevs un stīgu orķestris "Davinspiro Camerata" ielūdz klausītājus uz kamermūzikas piepildītu vakaru koncertā "Mūzika mieram pasaulē". Tajā skanēs Pētera Čaikovska un Fēliksa Mendelszona–Bartoldi opusi, kā arī Astora Pjacollas tango ritmi, informēja rīkotāji.
Liepājā notiks Berlīnes Filharmonijas orķestra koncerts Eiropas mieram un solidaritātei
Koncerts, kam bija jānotiek kara plosītajā Ukrainā, Odesā, šajā nedēļas nogalē gaidāms Latvijā, Liepājā. Situācija Ukrainā pilnībā mainījusi Berlīnes filharmonijas orķestra 140. jubilejas ieceres, tāpēc meklēta cita norises vieta, turklāt koncerta programma veidota ar īpašu mērķi – simbolizēt Eiropas kultūras vienojošo garu, mieru un solidaritāti. Kopā ar izcilo diriģentu Kirilu Petrenko orķestris piedāvās klausītājiem vērienīgu "Eiropas koncertu", ko translēs dažādās pasaules valstīs. Koncertā uzstāsies opermūzikas soliste Elīna Garanča.
Liepājas jauktajam korim «Līva» – 85 gadu jubilejas sezona
Savu 85 gadu jubilejas sezonu koncertzālē "Lielais dzintars" ieskandinājis Liepājas jauktais koris "Līva". Sezonai izvēlēts Dziesmu svētku repertuāra zelta fonds – gan tautas dziesmu apdares, gan arī Maestro Raimonda Paula, Mārtiņa Brauna, Imanta Kalniņa, Andreja Jurjāna un citu autoru komponētās koru dziesmas.
Klavierstāsti ar Evertu Sundju – Rīgā aizvadīts igauņu dziedātāja solokoncerts
Sev neierastā formātā Rīgā, "Hanzas peronā", savus Latvijas fanus intīmā solo klavierkoncertā priecēja igauņu dziedātājs Everts Sundja. Daudzi viņu atceras kā Latvijā iecienītās grupas "Ewert and The Two Dragons" solistu. Koncertā mūziķis piedāvāja klausītājiem līdz šim vēl neatskaņotu mūziku, kā arī populārāko savu dziesmu klavierversijas.
No bigbenda koncerta līdz dokumentālā kino pirmizrādei. Latvijā jau devīto reizi atzīmē Džeza dienu
2011. gadā UNESCO atzina 30. aprīli par džeza mūzikas svētkiem, un kopš tā laika ik pavasarī Starptautisko Džeza dienu atzīmē visā pasaulē. Latvijā šos svētkus svinēs jau devīto reizi, tāpēc klausītāji un skatītāji šonedēļ tiek gaidīti septiņos pašmāju džeza mūziķu pasākumos Rīgā, Rēzeknē un Mazmežotnes muižā 27., 29. un 30. aprīlī, kā arī Latvijas Radio 3 "Klasika" ēterā 30. aprīlī visas dienas garumā, informēja rīkotāju pārstāve Aleksandra Line.
Mūzika no Ievas Paršas atvilktnes – Latvijas Jaunās mūzikas dienu koncerts «Atradumi»
Festivālā "Latvijas Jaunās mūzikas dienas 2022. Pulss" muzikālajā amplitūdā ir tikko uzrakstītu un senlolotu kompozīciju pirmatskaņojumi, kā arī no arhīviem celti skaņdarbi, kas koncertapritē nav bijuši gadu desmitiem. 25. aprīlī Latvijas Radio 1.studijā notika koncerts "Atradumi" – skaņdarbi no dziedātājas Ievas Paršas atvilktņu bagātībām, ar solisti kopā uzstājās čellists Ēriks Kiršfelds un pianisti Herta Hansena un Aldis Liepiņš.
Valsts svētkos izskanēs koncerts «Mārtiņš Brauns – Latvijai!»
Svinot un atceroties izcilā latviešu komponista Mārtiņa Brauna 70. dzimšanas dienu, "Latvijas Koncerti" aicina uz koncertu "Mārtiņš Brauns – Latvijai!". Koncerts notiks šī gada 4. maijā pulksten 19.00 Rīgā, Lielajā ģildē. Programmā skanēs komponista Mārtiņa Brauna skaistākas kora dziesmas.
Pirmo reizi Rīgas Operas festivāla galā koncerts notiks arī Jelgavā
Pēc trīs gadu pārtraukuma Latvijas Nacionālā opera un balets (LNOB) aicina uz Rīgas Operas festivālu. Festivāls notiks no 8. jūnija līdz 1. jūlijam, un tā programmā būs skatāmi aizvadīto divu sezonu jauniestudējumi, kā arī jau tradicionālais galā koncerts, informēja LNOB pārstāvji.
Svarīgākais šobrīd

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt