Kultūra / Mūzika
Katru nedēļu citā pasaules malā. Saruna ar diriģentu Andri Pogu
Latvijas Nacionālais simfoniskais orķestris (LNSO) gadu noslēgs ar tradicionālajiem Vecgada koncertiem, kurus pēc ilgāka pārtraukuma atkal diriģēs LNSO galvenais diriģents Andris Poga. No 2021. gada viņš kļūs par Stavangeras simfoniskā orķestra māksliniecisko vadītāju, taču par to Poga vēl pagaidām plašāk runāt nevēlas. Viņš no sirds priecājas par piecām brīvajām Ziemassvētku brīvdienām, jo gandrīz katra nedēļa nākamgad viņam aizritēs citā pasaules malā.
Linda Leen aicina uz Jaunā gada sagaidīšanas koncertvakariņām
Jaunā gada sagaidīšanas svētku programmā 27., 28. un 31. decembrī restorānā “Bibliotēka No1” pirmo reizi kopā uzstāsies skatuves māksliniece Linda Leen un pianiste Agnese Egliņa. “Piens un asinis” ir koncertvakariņas trijos cēlienos, kuru laikā viesi dodas cauri laikiem, ceļojot mūzikas un gastronomijas pasaulē no viduslaikiem līdz mūsdienām, medijus informē restorāna “Bibliotēka No1” pārstāvji.
Cikla «Iededz gaismu» pēdējā koncertā – čellists Ivars Bezprozvanovs un pianists Aldis Liepiņš
Koncertcikla “Iededz gaismu” pēdējais koncerts šogad notiks svētdien, 29. decembrī, viesnīcā “Promenade Hotel” Liepājā. Koncertā “Gadumijas salonmūzika” piedalīsies liepājniekiem labi pazīstamais čellists Ivars Bezprozvanovs un pianists, Jāzepa Vītola Latvijas Mūzikas akadēmijas profesors Aldis Liepiņš, medijus informē organizatori, atklājot arī, ka šis ir pats pēdējais cikla koncerts ne tikai šogad, bet arī turpmāk.
FOTO un VIDEO: «Dod pieci!» otrās nakts viesi
Labdarības maratona “Dod pieci!” stikla studijā Doma laukumā otrajā naktī viesojās “Double Faced Eels”, Katrīna Dimanta un “The Consonants”, Evija Smagare, “ReQi”, Ritvars, Rick Feds un Una Daniela.
Kāpēc vajadzīgi Ziemassvētku koncerti – stāsta mūziķi un teātra mākslinieki
Katru gadu decembrī Latvijas baznīcās, koncertzālēs un teātros notiek Ziemassvētku koncerti. Raidījumā “Kultūrdeva” par to, kāpēc Ziemassvētku koncerti ir vajadzīgi un kā skatītājos radīt svētku sajūtu, stāsta pianists Andrejs Osokins, dziedātājs Ralfs Eilands un postfolkloras grupas “Tautumeitas” dalībniece Asnate Rancāne, kā arī teātra mākslinieki – Latvijas Nacionālā teātra režisors Edmunds Freibergs, Dailes teātra aktrise Ilze Ķuzule-Skrastiņa un Mihaila Čehova Rīgas Krievu teātra direktore un aktrise Dana Bjorka.
VIDEO un FOTO: «Dod pieci!» pirmās nakts viesi
Labdarības maratona “Dod pieci!” stikla studijā Doma laukumā pirmajā naktī viesojās vesela virkne mūziķu: Andis Grīva, Madara, grupa “Regīna”, Patriks, Ilze Rijniece un Anna Krista Ostrovska.
Grupa «Dagamba» izziņo Čaikovskim veltītās tūres papildkoncertu
Klasiskās mūzikas ''huligāni'' ''Dagamba'' izziņo tūres “Dagamba feat Tchaikovsky” papildkoncertu Cēsu koncertzālē 2020. gada 4. aprīlī. Vienlaikus, atzīmējot lielmeistara Pētera Čaikovska tuvojošos 180. dzimšanas dienu, tas būs Latvijas tūres noslēgums īpašā stāvkoncerta formātā, medijus informē grupas menedžments.
Mākslas centrs «Zuzeum» aicina ar dejām iesildīt jauno zāli
Mākslas centrs “Zuzeum” aicina būt pirmajiem Rīgā, kas iesilda mākslas centra jauno zāli īpašā koncertā-mākslas notikumā “Mēs nekad nebūsim tik jauni kā šodien”, lai kopīgi noskaņotos 2020. gadam, kad “Zuzeum” beidzot atvērsies pēc pilnas programmas. Pirmā izstāde gaidāma jau maijā, medijus informē centra pārstāvji.
Diriģents Māris Kupčs vedina iepazīt franču baroku no dažādiem rakursiem
Baroka orķestrim "Collegium Musicum Riga" un tā vadītājam, senās mūzikas ekspertam Mārim Kupčam gada nogale bagāta daudziem koncertiem: 21. decembrī Rīgas Domā orķestris piedalīsies koncertā "Pusnakts mesa Versaļas galmā", tam sekos divi vakari Marijas Magdalēnas baznīcā, bet tad Kupčs kopā ar kori "Collegium Choro Musici Riga" dosies uz Igauniju.
Jaunākie
Interesanti