Kultūra / Mūzika
Skaņa ir ierocis. Diskusija par mūziku un propagandu
Skaņa ir ierocis. Diskusija par mūziku un propagandu
Mūzika var būt rīks manipulatīvu mērķu īstenošanai tikpat lielā mērā kā dvēseles bagātināšanā. Mūzika kā prātu un ķermeņi ietekmējošs rīks atrodama vācu nacistu koncentrācijas nometnēs, "Mehāniskajā apelsīnā", 1950. gadu CIP eksperimentos, uzmundrinošās medību dziesmās, liftu mūzikā vai mūzikā lielveikalos, noslēpumainā skaņas uzbrukumā ASV vēstniecībai Kubā 2017. gadā. Visos šajos piemēros skaņai, tajā skaitā mūzikai, vienojošais ir centieni pārliecināt, kontrolēt, iebiedēt vai gūt komerciālu labumu. Tas aicina uzdot jautājumus: kāda ir bijusi attieksme pret mūzikas ietekmi uz cilvēka dvēseli un miesu Eiropas kultūras tradīcijā? Kā, darinot mūziku, var ietekmēt cilvēka rīcību? Kā darbojas mūzika kā varas propagandas rīks?
«Nedzirdēti dāsnas harmoniju ainavas». Ar virtuozu ģitārspēli atklās Liepājas Mākslas forumu
«Nedzirdēti dāsnas harmoniju ainavas». Ar virtuozu ģitārspēli atklās Liepājas Mākslas forumu
Latvijā pirmo reizi uzstāsies skotu ģitāras virtuozs Šons Šibe (Sean Shibe), kuru prestižais klasiskās mūzikas izdevums "Gramophone" atzinis kā "vienu no izsmalcinātākajiem ģitāristiem nozarē". Mūziķis 29. septembrī pulksten 19.00 atklās koncertzāles "Lielais dzintars" rīkoto mūsdienu mākslas festivālu "Liepājas Mākslas forums", pirmatskaņojot programmu "Neparasts" – inovatīvas variācijas laikmetīgiem un sendienu skaņdarbiem uz akustiskās un elektriskās ģitāras, informēja koncertzāles pārstāvji.
Diriģēšana ir misija, kas iekodēta zemapziņā. Saruna ar diriģenti Māru Marnauzu
Diriģēšana ir misija, kas iekodēta zemapziņā. Saruna ar diriģenti Māru Marnauzu
"Visa mana cieņa ikvienam diriģentam, kurš strādā ar jebkura līmeņa kori, īpaši ar tiem ne tik augsta līmeņa koriem, jo tas ir ārkārtīgi sarežģīts darbs un to bez darba mīlestības un attieksmes pret Latvijas kultūru, vērtībām nemaz nav iespējams veikt. Tā ir misija, virsuzdevums, kas ierakstīts, iekodēts mūsu domāšanā, zemapziņā. Tā es sajūtu arī savu darbu. Tas nekad nav bijis naudas darbs, tas tiešām ir bijis sirdsdarbs," saka diriģente Māra Marnauza.
Uz festivālu «Summer Sound» norīkoti papildu vilcieni
Uz festivālu «Summer Sound» norīkoti papildu vilcieni
AS "Pasažieru vilciens" Baltijā lielākā pludmales festivāla "Summer Sound" apmeklētāju ērtībai ir papildinājusi vilcienu kustības sarakstu ar diviem reisiem – vienu virzienā no Rīgas uz Liepāju, vienu – atpakaļ, informēja uzņēmuma pārstāvji.
Liepājas Simfoniskais orķestris aicina uz festivāliem «Liepājas skaņas Rundāles pilī» un «Rimbenieks...
Liepājas Simfoniskais orķestris aicina uz festivāliem «Liepājas skaņas Rundāles pilī» un «Rimbenieks»
"Gan Kazdanga, gan Ziemupe, Kalvene, Gramzda, Jūrmalciems, Rucava, visu šo reģionu mēs aptveram ar muzicēšanu," Latvijas Radio raidījumā "Kultūras rondo" Liepājas Simfoniskā orķestra diriģents Guntis Kuzma iezīmē orķestra gaidāmos plānus. No 4. līdz 20. augustam ar 10 dažādiem koncertiem Dienvidkurzemi apceļos Liepājas Simfoniskā orķestra un Dienvidkurzemes novada pašvaldības kopīgi rīkotais mūzikas festivāls "Rimbenieks", kas šogad notiek jau trešo reizi.
Ar sirsnīgu lokālo sentimentu. Kā šogad spīdēja «Saldus saule»?
Ar sirsnīgu lokālo sentimentu. Kā šogad spīdēja «Saldus saule»?
28. un 29. jūlijā Saldus Kalnsētas parkā notika festivāls "Saldus saule", kas ir viens no senākajiem Latvijas rokfestivāliem, dibināts par godu pāragri mūžībā aizgājušajam saldeniekam Ērikam Ķiģelim, kas bija grupas "Līvi" dibinātājs, tika saukts arī par Latvijas smagā roka aizsācēju.
Operetes festivālā Ikšķilē viesosies Eiropas teātru solisti
Operetes festivālā Ikšķilē viesosies Eiropas teātru solisti
No 6. līdz 12. augustam Ikšķilē norisināsies 5. Starptautiskais Operetes festivāls, kas uzsāks Operetes teātra desmit gadu jubilejas pasākumu virkni, tādējādi visi sekojošie pasākumi gan rudenī un ziemā, gan arī nākamā gada pavasarī aizritēs jubilejas zīmē. Festivāla galā koncertā 11. augustā ar ārijām un duetiem uzstāsies Eiropas teātru solisti, informēja festivāla rīkotāji.
«Es zinu, kā izveidot šovu tā, lai cilvēki teiktu – viņš ir lielisks dziedātājs.» Par blūzu ar fanka...
«Es zinu, kā izveidot šovu tā, lai cilvēki teiktu – viņš ir lielisks dziedātājs.» Par blūzu ar fanka dvēseli stāsta šovmens Bonijs Fīldss
"Ir dziedātāji, kas spēj aizsniegt visaugstākos toņus, es tāds neesmu, bet iedodiet man mikrofonu – es dziedāšu! Es zinu, kā izveidot šovu tā, lai cilvēki teiktu – viņš ir lielisks dziedātājs. Patiesībā es tikai māku dziedāt," sarunā par mūziku un skatuvi stāsta amerikāņu šovmens, dziedātājs un trompetists Bonijs Fīldss (Boney Fields), kurš 13. augustā uzstāsies koncertzālē "Lielais Dzintars".
Lielvārdē krāšņi izskanējusi atjaunotā rokopera «Lāčplēsis»
Lielvārdē krāšņi izskanējusi atjaunotā rokopera «Lāčplēsis»
35 gadus pēc Zigmara Liepiņa komponētās un Māras Zālītes sarakstītās rokoperas "Lāčplēsis" pirmizrādes tā pagājušonakt piedzīvojusi atjaunotu uzvedumu Rēzijas Kalniņas režijā. Jaunajam iestudējumam gan tā bija vienīgā izrāde, taču vēsturiskā vietā – eposa "Lāčplēsis" autora Andreja Pumpura dzimtajā pusē Lielvārdē. 
Viļņu dziesmas un rokmūzikas piegarša. Liepājas ērģeļu īpašais skanējums koncertciklā «Mūzika dievna...
Viļņu dziesmas un rokmūzikas piegarša. Liepājas ērģeļu īpašais skanējums koncertciklā «Mūzika dievnamam»
Kā ik vasaru, arī šogad norisinās "Liepājas ērģeļmūzikas vasara", koncertciklā "Mūzika dievnamam" priecējot klausītājus ar Liepājas Sv.Trīsvienības katedrāles ērģeļu īpašo skanējumu. Šogad, atšķirībā no citiem gadiem, Liepājā viesojas gana daudz ārzemju mākslinieku, bet arī mūsu pašu ērģeļnieki priecēs ar īpašām programmām, Latvijas Radio "Klasika" raidījumā "Rīta regtaims" stāstīja producents Gundars Venens.

Vairāk

Svarīgākais šobrīd