Kultūra / Mūzika
Reperis ansis vairākus vakarus uzstāsies koncertzālē «Palladium»
Publisko pasākumu noteikto ierobežojumu dēļ repera anša solo koncerts, kurš 7. novembrī bija paredzēts koncertzālē “Palladium”, tiek pārcelts un sadalīts divos jaunos koncerta datumos – 20. un 21. novembrī, un katrā no vakariem to varēs apmeklēt pulcēšanās ierobežojumos atļautais cilvēku skaits, kurš šobrīd koncertzālē "Palladium" ir 560, informēja organizatori.
Dzīvesprieks, azartiskums, kvalitāte. Saruna ar kora «Kamēr...» vadītāju Aivi Greteru un komponistu Rihardu Dubru
Eiroradio jaunās koncertsezonas atklāšanas tiešraidē no Rīgas Doma 30 gadu jubileju ar vokālsimfoniskās mūzikas programmu "Lux aeterna" svinēs jauniešu koris "Kamēr...". Vienu no vadošajiem Latvijas koriem dzirdēs ne tikai Latvijas Radio 3 "Klasika", bet atskaņošanas brīdī – arī Lietuvas un Igaunijas klausītāji, savukārt vēlāk ieraksts tiks pārraidīts Vācijā un Horvātijā.
Top Latvijas dzimšanas dienai veltīta koncertprogramma «Dieva dēli. Saules meitas»
“Producentu grupa 7” gatavo ikgadējo Latvijas dzimšanas dienai veltīto koncertu – tautasdziesmu programmu “Dieva dēli. Saules meitas”. Koncertcikls "ar cieņas apliecinājumu savai zemei un rotaļīgu vieglumu mūzikā" pastāv nu jau 12 gadus, un šī gada svētku koncerts pirmo reizi klausītājus sastaps 6. novembrī Ogres Kultūras centrā, informēja organizatori.
Skaņraža 85. jubilejas zīmē Igaunijā rit ikgadējās «Arvo Perta dienas»
Gruzīniem bija Gija Kančeli, britiem – Džons Taveners. Latviešiem ir Pēteris Vasks, bet igauņiem – Arvo Perts. Protams, runa ir par izciliem mūsdienu garīgās mūzikas komponistiem. Igaunijā septembris tiek vadīts Arvo Perta 85. jubilejas zīmē. Dzimšanas dienu komponists svinēs piektdien, 11. septembrī, kad kulmināciju piedzīvos arī ikgadējais festivāls “Arvo Perta dienas”.
«Lielais dzintars» piecu gadu jubileju svinēs ar koncertu retro noskaņās
Liepājas koncertzāle “Lielais dzintars” divos koncertos 30. un 31. oktobrī atzīmēs piecu gadu jubileju kopš koncertnama atklāšanas. Svētku programmā ar simfonisku vērienu gaismā tiks celtas Liepājas klasiskās mūzikas vēstures epizodes, izceltas spilgtākās personības un pasaules zvaigznes, informēja koncertzāles pārstāvji.
Raimonda Paula un Buka roķīgajai dziesmai «Veltījums dzejniekiem» tapis videoklips
Raimonda Paula un Jāņa Petera dziesma “Veltījums dzejniekiem” ir pateicība tiem, kuri cauri laiku laikiem palīdzējuši uzturēt latvisku garu un spēcinājuši mūs grūtos brīžos. Jauno dziesmu Maestro uzticējis izpildīt šī brīža grupas “Līvi” solistam Bukam (Jānim Buķelim), kurš, ne mirkli neminstinoties, tam piekritis. Dziesmai klajā nācis arī videoklips, informēja mūziķu pārstāvji.
Ainars Mielavs un Rūdolfs Macats piesaka «220 voltu» startu pie klausītājiem. Saruna ar mūziķiem
Grupas “Ainars Mielavs” dalībnieki Ainars Mielavs un Rūdolfs Macats uz jauno grupas albumu “220 volti” skatās dažādi. Mielavam “220 volti” nozīmē cilvēkus, kuri dzīvo spriegumā un no kuriem “var norauties”, savukārt Macatam “220 volti” ir poētisks dzīvības apzīmējums. Taču tas, ka katram var būt sava versija, “mākslā ir tas labākais”, atzīmēja Mielavs.
Jaunākie
Interesanti