Kultūra / Mūzika
«Covid-19» dēļ Tallinas Mūzikas nedēļa tiek pārcelta uz augustu
Starptautiskais jaunās mūzikas festivāls un konference "Tallinas Mūzikas nedēļa (“Tallinn Music Week”, TMW) tiek pārcelta uz augustu. Festivāla norise iepriekš bija plānota no 25. līdz 29. martam, taču festivāla komanda un partneri lēmuši to pārcelt, ņemot vērā riskus, kas saistīti ar slimības "Covid-19" izplatību, medijus informē festivāla organizatori. 2020. gada Tallinas Mūzikas nedēļa notiks no 26. līdz 30. augustam.
Grupa «Latvian Voices» akustiskā koncertā izdzied stāstu par sievieti latviešu folklorā
Mazajā ģildē 8. martā grupas “Latvian Voices” dziedātājas izdziedājušas stāstu par sievieti latviešu folklorā un pasaules mūzikā. Koncerta programmā gan sieviešu radīti darbi, gan mūzika, kas veltīta leģendārām sievietēm. Koncerts bija īpašs ar to, ka izskanēja bez mikrofoniem, galveno lomu uzticot sievietes balsij. 8. marta koncerts varētu kļūt par jaunu tradīciju grupas vēsturē, atklāj “Latvian Voices”.
Liepājā aizvadīts dziesminieku festivāls «Austrasdienas»
Liepājā no 5. līdz 8. martam pulcējās Latvijas dziesminieki, jo tieši vēju pilsētā šogad notika latviešu dziesminieku festivāls ''Austrasdienas''. Šo tradīciju pirms vairāk nekā 30 gadiem iedibināja dziesminiece Austra Pumpure, bet kopš viņas aiziešanas citā saulē to turpina viņas audzēkņi jeb Austrasbērni, kā arī draugi un domubiedri. Šogad pirmo reizi Austrasdienu laikā norisinājās arī jauno dziesminieku konkurss.
Rīgas festivālā pirmatskaņojumu piedzīvos komponista Maskata Koncerts akordeonam
Rīgas festivāls norisināsies no 5. līdz 17. jūnijam. Festivāla desmitgadē klausītājus gaida tikšanās akordeonisti Kseniju Sidorovu un pianistu Vestardu Šimku, sitaminstrumentu ansambli “Perpetuum Ritmico”, “Sinfonietta Rīga”, Latvijas Radio kori, Latvijas Nacionālo simfonisko orķestri. Īpašie viesi – viens no mūsdienu dinamiskākajiem klezmeru mūzikas ansambļiem pasaulē – “Kleztory” no Kanādas, medijus informē organizatori. Koncertos izskanēs Kloda Debisī un Sergeja Prokofjeva skaņdarbi, tango ritmi, spāņu un latīņamerikāņu mūzika, kā arī lūgšana “Ave Maria”. Pasaules pirmatskaņojumu piedzīvos Artura Maskata Koncerts akordeonam ar orķestri. 
FOTO: Aizvadīti pirmie Liepājas Starptautiskā zvaigžņu festivāla koncerti
Ar pieciem koncertiem no 7. marta līdz 14. martam Liepājas koncertzālē “Lielais dzintars” norisinās Liepājas Simfoniskā orķestra rīkotais nu jau 28. Liepājas Starptautiskais zvaigžņu festivāls, kurā piedalās mūziķi no Brazīlijas, Čīles, Portugāles, Francijas, Čehijas, Lietuvas un Latvijas. Festivālu atklāja 7. martā ar komponista Ērika Ešenvalda saksofonkoncerta "Arktikas vīzijas: Jūra" pasaules pirmatskaņojumu, medijus informē festivāla rīkotāji.
Klavieru kvartets RIX un LNSO izpildīs Mālera Piekto simfoniju un Greifa «Nāvesdeju»
Piektdienā, 13. martā, Lielajā ģildē Latvijas Nacionālais simfoniskais orķestris un diriģents Andris Pogas izpildīs izcilā austriešu komponista Gustava Mālera Piekto simfoniju, savukārt franču komponista Olivjē Greifa Četrkāršā koncerta “Nāvesdeja” lasījumā orķestrim un diriģentam pievienosies klavieru kvartets ''RIX'', medijus informē koncerta organizatori.
Dziedātāja Irina Boguševska: Kremlī jau esmu uzstājusies, vēl tikai jākļūst par tautas vadoni
Viņa sola ļoti daudz jaunu dziesmu, taču būs arī tās – iepriekšējās, par kurām Irina Boguševska tika iemīlēta uzreiz un uz visiem laikiem. 12. martā viņa tiksies ar Rīgas publiku akustiskajā, pavasarīgi caurspīdīgajā kamerprogrammā “Putni un varavīksnes” (“Птицы и радуги”) uz VEF Kultūras pils skatuves. Uz sarunu ar rus.lsm.lv viņa tiekas nedaudz agrāk.
Mani standarti ir diezgan augsti. Intervija ar operdīvu Marinu Rebeku
8. marta vakarā Hamburgas Valsts operā pirmizrādi piedzīvos Vinčenco Bellīni operas "Norma" jauniestudējums ar mūsu spožo soprānu Marinu Rebeku titullomā, un tiešraidi no plkst. 19 piedāvās Latvijas Radio 3 "Klasika". Telefonintervijā no Hamburgas dziedātāja no sirds slavē savus skatuves kolēģus, taču pret iestudējumu noskaņota visai kritiski. "Nevarētu teikt, ka man tas patīk... Šis periods bijis tiešām grūts visai mūsu komandai," neslēpj Rebeka, kurai tikko piešķirta prestižā Starptautiskā klasiskās mūzikas balva.
Starptautiskajā zvaigžņu festivālā šogad – emocionāla un piesātināta programma
Koncertzālē “Lielais dzintars” sestdien, 7. martā, notiks Starptautiskā zvaigžņu festivāla atklāšanas koncerts, kur klausītājus sagaida piesātināta un emocijām bagāta koncertprogramma. Līdzās klasiskās mūzikas komponistu pērlēm – Rimska-Korsakova, Ravēla un Čaikovska mūzikai, būs iespēja dzirdēt latviešu komponista Ērika Ešenvalda jaundarbu, koncertu saksofonam un orķestrim “Arktikas vīzijas. Jūra” Liepājas Simfoniskā orķestra un Oskara Petrauska saksofona skaņās.
Jaunākie
Interesanti