Sadaļas Sadaļas
Kultūra / Mūzika
Deniss Paškevičs ar domubiedriem izdevis albumu
Saksofonists, flautists, komponists, producents, Liepājas bigbenda vadītājs Deniss Paškevičs, atzīmējot Starptautisko džeza dienu, publicējis jaunu džeza albumu “Reflections”, informēja mūziķa pārstāvji.
Rudenī gaidāms saksofonista Toma Rudzinska mūsdienu džeza albums
Atzīmējot Starptautisko džeza dienu, latviešu džeza saksofonists Toms Rudzinskis un dāņu kontrabasists Kenets Dāls Knudsens parakstījis līgumu ar Vācijas izdevniecību “Double Moon Records”, lai 2021. gada rudenī laistu klajā mūsdienu džeza bigbenda albumu “Space Big Band”, informēja mūziķu pārstāvji.
Interese aug – Latvija jau piekto gadu piedalās starptautiskā džeza konferencē «jazzahead!»
“Darbs sastāv no divām daļām: ir oficiālais darbs pie stenda, kur tu dari tieši tos visacīmredzamākos darbus, bet pēc tam nāk tas neformālais kontakts. Un tas neformālais man liekas jēdzīgāks un vērtīgāks – tāpēc, ka tieši tas kontakts paliek atmiņā,” LR raidījumā "Džeza impresijas" pastāstīja Evilena Protektore, kas kopā ar Santu Šilleri jau vairākus gadus veido Latvijas stendu starptautiskajā konferencē “jazzahead!”. Tā ir lielākā džeza mūzikas konference Eiropā, un Latvijas Mūzikas informācijas centrs tajā piedalās jau piekto gadu. Šogad konference notiek digitāli no 29. aprīļa līdz 2. maijam, un arī Latvija gaida interesentus savā virtuālajā stendā.
VIDEO: «Dagamba» un dziedātāja Dārta Stepanova nāk klajā ar dziesmu «Tālāk jāiet»
Pašmāju grupa “Dagamba” un jaunā dziedātāja Dārta Stepanova 30. aprīlī nākuši klajā ar jaunu kopdarbu – dziesmu “Tālāk jāiet”. Dārtai Stepanovai dziesmas nosaukums ir īpaši zīmīgs, jo šī ir viņas debija Latvijas populārās mūzikas pasaulē. Singla mūzikas autors ir “Dagamba” dalībnieks, čellists Valters Pūce, savukārt vārdu autore – dziedātāja Patrisha, informēja mūziķu pārstāvji.
Kad košās lietas vairs nespēj iekārdināt, ir laiks Brāmsam. Saruna ar pianistu Reini Zariņu
Aprīlī un maijā Latvijas Nacionālais simfoniskais orķestris noslēgs 2020. / 2021. gada koncertsezonu ar trim tiešsaistes koncertiem – pirmais no tiem gaidāms jau 30. aprīlī pulksten 19.00. Pie LNSO diriģenta pults būs lietuviešu diriģents Modests Pitrens, un līdzās Roberta Šūmaņa uvertīrai “Manfrēds” skanēs Johannesa Brāmsa Otrais klavierkoncerts, kurā solists būs pianists Reinis Zariņš. Koncerts būs dzirdams arī tiešraidē Latvijas Radio 3 “Klasika”.
VIDEO: «Jersica Records» un džeza projekts «klausies» radījuši video par godu Dejas dienai
29. aprīlī visa pasaule svin UNESCO Starptautisko dejas dienu, un tai par godu izdevniecība "Jersika Records" laiž klajā jaunu mūzikas video projekta "klausies" kompozīcijai "кроме музыки" ("ārpus mūzikas"). "Dzejai un improvizētai mūzikai šoreiz pievienojas arī laikmetīgā deja: šajā video horeogrāfs un dejotājs Nauris Miķelis Goba piešķir vēl vienu jaunu dimensiju mūziķu mākslinieciskajam vēstījumam," norādījuši projekta pārstāvji. Videoklips «кроме музыки» ir pirmais priekšvēstnesis maijā gaidāmajai "klausies" vinila skaņu platei "9", kas analogi ierakstītai 2020. gada augustā Ventspils koncertzālē "Latvija".
Leimane, Viļums, Grizē – izskanēs Jauno mūzikas dienu noslēguma koncerts
Tas ir nopietns pārbaudījums – tā par franču komponista Žerāra Grizē opusu “Vortex Temporum” teic mūziķi, kas to atskaņos festivāla “Latvijas Jaunās mūzikas dienas” noslēguma koncertā. Līdzās Grizē skaņdarbam tiešsaistē no Lielās ģildes izskanēs arī mūsu pašu skaņražu Lindas Leimanes un Mārtiņa Viļuma jaundarbi.
«Lielā dzintara» Mātes dienas koncertā skanēs arfa
Svētdien, 9. maijā, pulksten 19.00 koncertzāles "Lielais dzintars" kamersēriju "Personīgi" turpinās īpaši Māmiņdienai veltīts tiešsaistes koncerts. Svētku koncertprogramma šoreiz izgaismos un iepazīstinās klausītājus ar reti dzirdamu, smalku, senu, bet vienlaikus mūsdienīgu mūzikas instrumentu — arfu, informēja koncertzāles pārstāvji.
Balss pētījumi, tradicionālās mūzikas vēsture un klaviermūzika ķiverē – Mūzikas akadēmija aicina uz Zinātnieku nakti
30. aprīlī, noslēdzot Atvērto durvju nedēļu, Jāzepa Vītola Latvijas Mūzikas akadēmija (JVLMA) pirmoreiz piedalīsies Eiropas Zinātnieku naktī tiešsaistē, piedāvājot daudzveidīgu programmu, kas sastāvēs no tematiskām lekcijām, pētnieku sarunām platformā “Zoom”, ceļojuma sistemātiskās muzikoloģijas pētnieka laboratorijā un zinātniska koncerta, kura gaitā klausītājs varēs izsekot pianista smadzeņu darbības impulsu kartei ar elektroencefalogrammas attēlu projekciju palīdzību, informēja JVLMA.
Pianiste Arta Arnicāne un čellists Florians Arnicāns ieraksta dueta albumu
Godalgotā latviešu pianiste Arta Arnicāne jau vairākus gadus par mājām sauc Šveici, taču salīdzinoši bieži dzīve viņu atved arī uz dzimteni. Biežākais iemesls – uzstāšanās uz kādas no Latvijas skatuvēm. Šopavasar, kad pandēmijas dēļ koncerti Latvijā nav iespējami, pianiste kopā ar dzīvesbiedru čellistu Florianu ieradusies Rīgā, lai ieskaņotu dueta trešo albumu
Izsludināts otrais Starptautiskais Jāņa Zābera vokālistu konkurss
Pirms diviem gadiem Latvijas akadēmiskās mūzikas vidē sevi pieteica Starptautiskais Jāņa Zābera vokālistu konkurss. Tas tika iedibināts, lai studējoši un jau diplomēti dziedātāji sevi pierādītu augstā profesionālā līmenī un tiektos pēc Zābera cienīgiem sasniegumiem. Šoruden konkurss notiks otro reizi, un 27. aprīlī ir sākusies tā dalībnieku reģistrācija.
VIDEO: Latgaliešu mūziķi radījuši dziesmu «Muni pādi nava svāti»
Latgales kongresa dienā, 27. aprīlī, muzikālu kopdarbu „Muni pādi nava svāti” prezentējuši mūziķi Arnis Slobožaņins (grupa „Dabasu Durovys”) un mūziķis „Weron Martin”, kuram šī dziesma ir arī atgriešanās latgaliskajā mūzikā pēc 15 gadu pārtraukuma, informēja mūziķu pārstāvji.
Koncertā «Ziedi koši, Latvija!» izskanēs latviešu komponistu dziesmas par ziedu tēmu
Rīgas pašvaldības kultūras iestāžu apvienības Rīgas kultūras centrs “Iļģuciems” aicina uz tiešraides svētku koncertu 2021. gada 4. maijā pulksten 13.00. “31. Latvijas Republikas Neatkarības atjaunošanas gadadienai veltām muzikālu ziedu klēpi, ko kopīgi veidojuši koncerta dalībnieki — vokālā grupa “Putni”, ģitārists Jānis Bērziņš, kontrabasists Staņislavs Judins un Latvijas Nacionālā teātra aktieris Gundars Grasbergs,” informēja organizatori.
Tiešsaistē izskanēs 4. maija koncerts «Ziedu svētki»
4. maijā pulksten 17.00 tiešsaistē no Rīgas Svētā Pētera baznīcas būs skatāms Latvijas Republikas Neatkarības atjaunošanas dienai veltīts koncerts “Ziedu svētki”, informēja Rīgas pašvaldības kultūras iestāžu apvienībā.
Jaunākie
Interesanti

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt