Kultūra / Mūzika
Jūrmalā dziedās 160 Belvederes konkursa finālisti
Jūrmalā, Dzintaru koncertzālē, šogad risināsies pasaules līmeņa mūzikas notikums – starptautiskā Belvederes jauno vokālistu konkursa fināls. Latvija būs pirmā valsts Ziemeļeiropā, kur notiks šis mūzikas pasaulē nozīmīgais pasākums. Uz to pulcēsies 160 dziedātāju no visas pasaules, kas izturējuši atlasi reģionālajos konkursos, un viņus vērtēs prestižu opernamu un festivālu direktori.
Cēsīs - valstu simtgades godināšana tauru skaņās
Atzīmējot visu trīs Baltijas valstu simtgades, sestdien, 2018. gada 17.februārī, Vidzemes koncertzālē “Cēsis” notiks Baltijas valstu pūtēju orķestru koncerts “Simtgades godināšana”, informē organizatori.
Pirmo reizi Latvijā spēlē trio māsas Balanas un Osokins
“Mūzika cieš, ja tavs ego ir priekšplānā; kad es biju jaunāka, man arī  bija vēlēšanās nolikt sevi priekšplānā, ar vecumu nāk briedums,”  par spēju dvēseliski saprasties   trio  ar māsu  čellisti Margaritu  Balanas un pianistu Andreju Osokinu stāsta vijolniece  Kristīne Balanas.
Esmu reāliste – vairs nav tā, kā bija pirms 15 gadiem. Intervija ar Elīnu Garanču
Ideja par dokumentālu filmu, kas portretē vienu no spēcīgākajiem mecosoprāniem pasaulē Elīnu Garanču, nobrieda lēni. Vajadzēja izaudzināt pārliecību un drosmi sevī uzrunāt Elīnu, saprotot, ka viņa šādus piedāvājumus saņem no daudzu Eiropas valstu televīzijām. Uz Ņujorku pie Elīnas Latvijas Televīzijas radošā grupa brauca pēc filmas kulminācijas. Kā tur gāja plašāk aprakstīts te un jāskatās būs filmā, kura skatāma replay.lv,  bet tagad piedāvājam sarunu ar operzvaigzni, kas notika toreiz kādā Ņujorkas hotelī, 2017. gada maijā.
Koncertā piemin mūziķi Niku Matvejevu 60. jubilejā
Komponists, mūziķis un viena no Latvijā spēcīgākajām balsīm – Niks Matvejevs otrdien, 13.februārī, būtu svinējis 60. jubileju. Nika sirds pārstāja pukstēt pirms četriem gadiem, bet viņa mūzika un dziesmas savā neatkārtojamībā vakar spēja sapulcēt pilnu Latvijas Nacionālā teātra zāli koncertā "Daudz laimes dzimšanas dienā, Nik!". Veidotāji to nodēvēja par jubilejas ballīti, sapulcējot Latvijas mūziķu un komponistu zelta sastāvu.
Berlīnē notiks Baltijas mūzikas festivāls
Berlīnes koncertzāle ("Konzerthaus Berlin") sadarbībā ar VSIA “Latvijas Koncerti”, atzīmējot Baltijas valstu simtgadi, piedāvā klausītājiem plašu koncertu sēriju ar pasaulslavenu Baltijas profesionālo mūziķu un kolektīvu piedalīšanos Baltijas mūzikas festivālā Berlīnē, kas notiks no 16. līdz 25. februārim.
«Izvirtības hronika» – vizuāli spilgta un izaicinoša
Latvijas Nacionālajā operā šonedēļ pirmizrāde Igora Stravinska operai „The Rake’s Progress”, kas Latvijā iestudēta pirmoreiz. Līdz šim dažādi dēvēta – tostarp arī par "Dīkdieņa piedzīvojumiem" un "Vējgrābšļa gaitām" –, Rīgā tā uzvesta ar nosaukumu "Izvirtības hronika". Šī 20.gadsimta vidū rakstītā opera metīs izaicinājumu gan pie 19.gadsimta romantiskās operas pieradušo klausītāju ausīm, gan acīm, jo iestudējuma komanda „Izvirtības hroniku” veido ļoti spilgtās krāsās un nevairās pat no reiva kultūras ietekmēm.
Hermaņa Brauna fondam – 20!
Akadēmiskās mūzikas cienītājiem nav jāskaidro, kas ir Hermaņa Brauna fonds vai tā rīkotie festivāli “Winterfest”, “Artissimo” un “Avanti”, vai fonda vadītāja Inna Davidova. Entuziasmā un pašaizliedzīgā mūzikas mīlestībā viņa Hermaņa Brauna fondu vada jau 20 gadus, sarīkojot līdz pat 40 koncertiem gadā. Reiz, lai novērstu koncerta atcelšanu, Innai izdevies aizkavēt lidmašīnas reisu, lai sagaidītu sastrēgumā nonākušu mūziķi. Šogad fonds svin 20. jubileju, bet pianists un pedagogs Hermanis Brauns – 100.
Latvijā notiks Belvederes konkursa fināls
Viens no pasaulē prestižākajiem jauno talantu atlases pasākumiem ir Hansa Gabora Belvederes vokālistu konkurss. Šovasar tā fināls notiks Jūrmalā, kur pulcēsies 160 topošie operas solisti no visas pasaules un Ņujorkas, Londonas, Maskavas un citu vadošo opernamu direktori. Opermūzikas pasaulē Belvederas konkursu dēvē par “jauno vokālistu biržu”, un dalība tajā ir pavērusi iespēju daudzām šobrīd labi zināmām operas zvaigznēm.
Kamermūzikas koncertā satiksies vijolnieks Sarkisjans un japāņu pianists Keigo Mukava
Latvijas Nacionālais simfoniskais orķestris (LNSO) 15. februārī aicina uz kamermūzikas koncertu “Sarkisjans. Bēthovens. Pārskaitļa sonātes”, kurā LNSO koncertmeistars Georgs Sarkisjans un vairāku starptautisku konkursu laureāts japāņu pianists Keigo Mukava atskaņos Ludviga van Bēthovena Otro, Ceturto, Sesto un Astoto sonāti vijolei un klavierēm. Abi mūziķi iepriekš saspēlējušies koncertos Japānā un snieguši Bēthovena nepārskaitļu vijolsonāšu koncertu festivālā “LNSO vasarnīca 2017”, informē LNSO pārstāve Dagnija Dižbite-Svarinska.
Jaunākie
Populārākie
Interesanti