Kultūra / Mūzika
Klarnetiste Anna Gāgane: Pēc liela konkursa tavā priekšā nekādus sarkanos paklājus neatritinās
Šogad martā klarnetiste Anna Gāgane ieguva "Lielo mūzikas balvu 2018" kā Gada jaunā māksliniece. Šobrīd viņa turpina studijas Šveicē, septembrī startēs prestižajā ARD konkursā Minhenē, uzsāks darbu Latvijas Nacionālajā simfoniskajā orķestrī (LNSO) un Jāzepa Vītola Latvijas Mūzikas akadēmijā (JVLMA), bet tuvākie plāni saistīti ar uzstāšanos Liepājā, Rundālē un Saulkrastos.
Koris «Collegium Choro Musici Riga» izpelnījies atzinību Izraēlā
“The Jerusalem International YMCA” un diriģenta Dāvida Šēmera uzaicināti, veselu nedēļu - no 22. līdz 28. jūlijam – baroka koris “Collegium Choro Musici Riga” un diriģents Māris Kupčs dzīvoja Izraēlā, mēģinājumu nedēļas izskaņā Jeruzalemes baroka orķestra vasaras festivāla "The Vocal Fantasy" ietvaros Izraēlas publikai piedāvājot trīs koncertus - 17. gadsimta komponistam Heinriham Šicam veltītu mūzikas programmu, kā arī divus Georga Frīdriha Hendeļa oratorijas "Esther" koncertuzvedumus. To atskaņojumā līdz ar Latvijas mūziķiem piedalījās arī Jeruzalemes baroka orķestris, bet publikas atzinību un izbrīnu izpelnījās pārliecinošais kora un solistu oratorijas atskaņojums ivritā.
Grupa «Instrumenti» superintensīvā režīmā gatavojas savam lielākajam koncertam
Radošu un dzirksteļojošu mijiedarbību ar klausītājiem savā lielajā koncertā Daugavas stadionā visvairāk vēlētos piedzīvot grupas „Instrumenti” dalībnieki. Koncerts notiks mēneša nogalē, 31. augustā, un būs pats vērienīgākais šovs grupas līdzšinējā darbībā. Skanēs populārākie skaņdarbi, bet īpašā uzmanības centrā būs jaunākā albuma „Cilvēks” kompozīcijas, kas tapušas sadarbībā ar „Prāta vētru”, Intaru Busuli un hiphopa mākslinieku ansi. Pirms lielā koncerta grupa „Instrumenti” dzīvo superintensīvā režīmā.
Galvenā vērtība – cilvēki. Mūzikas akadēmija sāk vērienīgas simtgades svinības
Jāzepa Vītola Latvijas Mūzikas akadēmija (JVLMA) simtās jubilejas sezonu ieskandinās 16. augustā ar īpašu koncertu Doma laukumā. "Tas ir simbolisks solis, ka nesvinēsim mūsu pašu ierastajās sienās, bet iziesim ārā – gribam būt kopā ar Latvijas tautu, ar Latvijas cilvēkiem Doma laukumā – gluži kā simboliskajā sirds vietā, kas nosaka Latvijas asinsriti,” atzīmē JVLMA rektors Guntars Prānis.
Amerikāņu džeza dīva Šeina Stīla sniegs trīs koncertus Latvijā kopā ar Radio bigbendu
Sestdien, 10. augustā, plkst. 19.00 Liepājā koncertēs džeza mūziķe, dziesmu autore un Brodvejas aktrise Šeina Stīla. Apvienojoties ar pašmāju Latvijas Radio bigbendu, viņa noslēgs vasaras koncertus “Lielajā dzintarā”. Savukārt 8. augustā Stīla kopā ar Latvijas Radio bigbendu uzstāsies Daugavpils teātrī, bet 9. augustā -  brīvdabas estrādē Ikšķilē.
Sācies ikgadējais mūzikas festivāls «Summertime – aicina Inese Galante»
Jūrmalā, Dzintaru koncertzālē, atklāšanu piedzīvojis ikgadējais mūzikas festivāls “Summertime – aicina Inese Galante”. Šogad tas notiek jau 15. reizi, un tā programmā ir septiņi koncerti. Atklāšanas vakarā uz Dzintaru koncertzāles skatuves kāpa franču džeza karaliene Mina Agossi un Čikāgas puišu grupa “Hypnotic Brass Ensemble”.
Latvijas grupa «Varang Nord» uzvarējusi pasaules lielākajā metālmūzikas konkursā
Aizvadītajā nedēļas nogalē Vācijā savu 30. jubileju svinēja pasaulē lielākais metālmūzikas festivāls "Wacken Open Air". Pasākuma laikā notika tā sauktās "metāla kaujas", kurās piedalījās 30 grupas no Eiropas, Ziemeļamerikas, Dienvidamerikas, Āzijas un Āfrikas kontinentiem. Aizraujošā cīņā uzvaru pirmo reizi sacensību vēsturē guva kolektīvs no Latvijas – folkmetāla grupa "Varang Nord" no Daugavpils.
Laura Jēkabsone: Vēlamies festivālā parādīt klausītājiem «a cappella» daudzveidību
Šogad desmito dzimšanas dienu svin spožā vokālā grupa „Latvian Voices”. Savas darbības laikā sešas meistarīgo balsu īpašnieces priecējušas ar starptautiskiem panākumiem, plūkušas laurus konkursos un sajūsminājušas publiku daudzviet pasaulē. Jau vairākus gadus viņas savā pieredzē dalās ar citiem, pasniedzot meistarklases, un nu nāk klajā arī ar savu festivālu. Pirmais „Latvian Voices” a cappella festivāls notiks šonedēļ - no 7. līdz 10. augustam - Valmierā. Tajā iekļauti četri koncerti, no kuriem īpaši izceļama slavenās zviedru grupas „The Real Group” viesošanās Latvijā.
«Duo Esmera» ieskandina Rēzeknes pilsētas svētkus
Šajā nedēļas nogalē, no 2. līdz 4. augustam, svētku gaisotne valda arī Rēzeknē – pilsēta svin 734. dzimšanas dienu. To 2. augusta pēcpusdienā ieskandināja ērģeļmūzikas koncerts Rēzeknes Jēzus Sirds katedrālē, kur klausītājus priecēja latviešu ērģelniece Una Cintiņa, kura šobrīd dzīvo Nīderlandē, un kontrtenors Žans Sebastians Bouvārs no Francijas.
Koris «Maska» iemēģina Eirovīzijas skatuvi
Jau 3. augusta vakarā uzreiz pēc “Panorāmas” tiešraidē no Gēteborgas varēsim sekot līdzi konkursam “Eirovīzijas koris 2019”. Latviju tajā pārstāvēs Babītes novada jauktais koris “Maska”, kas jau plūcis laurus daudzos starptautiskos konkursos. Vakar un šodien Gēteborgā pilnā sparā rit mēģinājumi – jo svarīgs ir ne tikai dziedājums, bet arī priekšnesums. “Maska” konkursā piedalīsies ar savas dalībnieces un komponistes Lauras Jēkabsones dziesmu “Pērkoņtēvs”, kas solās būt gana enerģiska.
Jaunākie
Interesanti