Kultūra / Mūzika
Māra Sirmā benefice ciklā «Dzimuši Latvijā»
Dzintaru koncertzālē rīt notiks cikla „Dzimuši Latvijā” koncerts, kura galvenais varonis būs izcilais diriģents Māris Sirmais. Koncerta programmai viņš izvēlējies mūziku, kam viņa dzīvē bijusi ļoti svarīga loma un kuras autori ir arī viņam personiski ļoti tuvi cilvēki. Un tie ir – Pēteris Vasks, Rihards Dubra, Ēriks Ešenvalds, Raimonds Pauls, Juris Vaivods un Raimonds Tiguls.
Šimkus sacer kinomūziku, draudzējas ar Gēršvinu un arvien vairāk iemīlas improvizācijā
Pianistam Vestardam Šimkus pavasaris sācies darbīgi. 17. martā Starptautiskajā Viļņas kinofestivālā “Kino pavasaris” pirmizrādīta režisores Giedres Beinoriūtes jaunā spēlfilma “Elpa marmorā” ar Šimkus oriģinālmūziku, sestdien Liepājas Starptautiskā zvaigžņu festivāla noslēgumā viņš spēlēs Gēršvina rapsodijas, bet, tiklīdz būs rimuši aplausi, taisnā ceļā no Liepājas dosies uz Klaipēdu, lai triju Baltijas valstu simtgades koncertā Latviju pārstāvētu ar savu Klavierkoncertu. Bet vasara nāks ar intriģējošiem improvizācijas projektiem.
«Skandinieku» jaunajā albumā izdzied kāzas Sēļu zemēs
Folkloras draugu kopa „Skandinieki” ir vadījusi un kuplinājusi neskaitāmus kāzu godus visā Latvijā un nu vēlas parādīt specifisku materiālu kopumu, kas palīdzētu ļaudīm svinēt godus, dziedot savas puses dziesmas, kas iekļautas jaunajā albumā „Kāzas Sēļu zemēs”, informē izdevniecība "Lauska".
Vaska mūzika liek pasmaržot Latviju. Saruna ar Elbas filharmonijas orķestra koncertmeistaru
23. martā Lielajā ģildē Volfganga Amadeja Mocarta, Pētera Vaska un Antonio Vivaldi mūzikā Latvijas Nacionālo simfonisko orķestri vadīs Hamburgas jaunā brīnuma – nesen jaunatklātās Elbas filharmonijas – simfoniskā orķestra ilggadējais koncertmeistars Rolands Greiters. Tieši Pētera Vaska mūzika viņu mudinājusi pasmaržot Latviju. Un, kaut Greiters Rīgā debitēs pirmoreiz, šeit viņš jūtas kā savējais.
Gospeļi un bigbenda mūzika koncertā «Šī brīnišķā pasaule»
Piektdien, 23. martā, plkst. 19.00 Jāzepa Vītola Latvijas Mūzikas akadēmijas (JVLMA) Lielajā zālē aicina uz patiešām pirmreizēju notikumu, vēl nebijušu koncertu "Šī brīnišķā pasaule", kad  JVLMA jauktais koris pirmo reizi iejutīsies gospeļu kora ampluā,  izdziedot afroamerikāņu spiričuelus un gospeļus, bet koncerta otrajā daļā  pirmo reizi rampas gaismās ar bigbenda mūzikas klasiku uzstāsies jaundibinātais bigbends Dāvja Jurkas vadībā, informē JVLMA Koncertdaļas vadītāja Jana Lāce.
Brazīļu ģitāras virtuozs vadīs meistarklasi Rīgā
Brazīļu mūzikas sensācija Mišels Pipokinja (Michael Pipoquinha) ieradīsies Rīgā kā konkursa “Riga Jazz Stage 2018” īpašais viesis, kur vērtēs jauno talantu uzstāšanos, un kopā ar Latvijas Radio bigbendu prezentēs programmu “Tribute to Jaco”, informē festivāla "Rīgas Ritmi" pārstāvji.
«Koncertmeistarēšana ir mana sūtība!» Pianiste Ilze Dzērve svin septiņdesmit
Vienmēr smaidīgā, vitālā un labestīgā pianiste Ilze Dzērve, būdama apveltīta ar milzīgu dzīves un skatuves pieredzi, sevi nereti mēdz dēvēt par studentu draugu un profesoru palīgu. Viņas ikdiena Jāzepa Vītola Latvijas Mūzikas akadēmijā jau piecdesmit gadus rit starp šīm abām pasaulēm – no pirmajiem smeļoties jauneklīgu dzīvesprieku, no otrajiem – dzīves pieredzi un gudrību. 19. martā Ilze Dzērve svinēja skaistu dzīves jubileju – septiņdesmit.
«Izdziedam 100» jau pievienojušies vairāk nekā 15 000 dziedātāju
 Latvijas mūzikas vēsturei veltītajā mobilajā lietotnē un interneta vietnē "Izdziedam100.lv"  iedziedātas jau vairāk nekā 120 stundas un dziesmas iedziedājuši jau vairāk nekā 15 000 cilvēku, LTV raidījumā “Rīta panorāma” pastāstīja «Latvenergo» Mārketinga projektu vadītāja un “Izdziedam.lv” projekta vadītāja Diāna Valdemāre.
Pirmoreiz Latvijā - «Apokaliptiskā simfonija»
Pavasara festivāls "Windstream" ir krāšņi atklāts, bet jau marta izskaņā Orķestris “Rīga” aicina uz nākamajiem diviem koncertiem. 25. martā Rīgas Doma baznīcā Komunistiskā genocīda upuru piemiņai veltīts koncerts “Apokaliptiskā simfonija”, bet 30. martā Rīgas Sv. Jāņa baznīcas velvēs izskanēs koncerts “V. A. Mocarts – Rekviēms”, informē orķestra pārstāve Simona Ruska.
Mūžībā devies ērģelnieks, Mūzikas akadēmijas profesors Tālivaldis Deksnis
17.marta naktī mūžībā aizgājis izcils latviešu mūziķis – ērģelnieks, Jāzepa Vītola Latvijas Mūzikas akadēmijas Ērģeļu klases profesors Tālivaldis Deksnis, informēja akadēmijā. Savu ilgo darba mūžu Tālivaldis Deksnis veltījis mūzikai, ērģelēm, saviem ērģeļu studentiem, Latvijas ērģeļkultūras attīstībai.
Operā ar sitaminstrumentiem izspēlēs ārijas, uvertīras un kora epizodes
Sestdienas, 17. martā, vakarā Latvijas Nacionālajā operā sitaminstrumentu tembros skanēs populārāko operu ārijas, uvertīras un kora epizodes. Koncertu ar viltīgi veidotu nosaukumu “Opercussion” sniegs visi seši Latvijas Nacionālās operas orķestra sitaminstrumentu grupas mūziķi Ivo Krūskopa vadībā.
Britu mūziķis Midltons rada «iemigšanas albumu»
Piektdien, 16.martā, atzīmē Pasaules miega dienu, kas atgādina par nepieciešamību labi izgulēties. Taču daudzus cilvēkus naktī nomoka bezmiegs. Tā vietā, lai glābiņu meklētu miega zālēs, ir iespēja klausīties mūziku. Britu mūziķis un dīdžejs radījis īpašu albumu, lai palīdzētu cilvēkiem iemigt.  
Latvijas Radio koris koncertēs Trento filharmonijā un festivālā «Montekarlo mākslu pavasaris»
Latvijas Radio koris un tā mākslinieciskais vadītājs diriģents Sigvards Kļava Latvijas valsts simtgades svinību programmas ietvaros dosies koncerttūrē uz Itāliju, lai 19. martā Trento filharmonijas biedrības zālē kopā ar pasaulē iemīļoto, harismātisko latviešu ērģelnieci Ivetu Apkalnu jaunajā koncertprogrammā izšķirstītu Baltijas valstu komponistu un Johana Sebastiāna Baha daiļrades lappuses. Savukārt jau 23. martā Latvijas Radio koris kopā ar “Spīķeru kvartetu” pirmo reizi viesosies vienā no centrālajiem Latvijas simtgades svinību notikumiem Monako – festivālā “Montekarlo mākslu pavasaris” (Festival Printemps des Arts de Monte-Carlo), medijus informē Latvijas Radio kora pārstāve Dagne Indāne.
Koncerta «Ethno+Jazz vol. 4» tapšana iedvesmo etnomuzikoloģijas un džeza studentus
„Ethno+Jazz vol. 4” jeb „Etnodžezs. Ceturtais izlaidums" - tāds nosaukums dots koncertam, kas 17. marta vakarā norisināsies Jāzepa Vītola Latvijas Mūzikas akadēmijas (JVLMA) Lielajā zālē. Šis ir viens no mūsdienu mūzikas festivāla „DeciBels”  koncertiem, kurā kopā koncertē etnomuzikoloģijas un džeza studenti. Šis parasti ir apmeklētākais festivāla koncerts.
Pazudušās Marka pasijas rekonstrukcijas pirmatskaņojums Latvijā
Lielajā Piektdienā, 30. martā, Rīgas Sv. Marijas Magdalēnas baznīcā baroka orķestris "Collegium Musicum Riga", baroka koris "Collegium Choro Musici Riga" un diriģents Māris Kupčs aicina uz noslēpumiem apvītās J. S. Baha Piektās jeb Marka pasijas Latvijas pirmatskaņojumu, informē Laura Šarova no  Rīgas Senās Mūzikas centra. 
Jaunākie
Populārākie
Interesanti