Kultūra / Mūzika
Atrast dažādas balsis sevī. Valmierā notiks septītais a cappella mūzikas festivāls
Atrast dažādas balsis sevī. Valmierā notiks septītais a cappella mūzikas festivāls
"Šajā straujajā pasaulē šobrīd ir ļoti svarīgi uz skatuves justies labi," Latvijas Radio raidījumā "Kultūras rondo" stāsta apvienības "Latvian Voices" dziedātāja Laura Jēkabsone. Grupa no 17. līdz 19. augustam pieskandinās Valmieru ar vasaras meistarklasēm un septīto a cappella mūzikas festivālu, kas ik gadu pulcē ansambļu dziedātājus, mūziķus, pedagogus, individuālos interesentus un a cappella mūzikas cienītājus.
Progresīvās mūzikas mīļotājs ar lielām ausīm – tas ir festivāls «Progausis»
Progresīvās mūzikas mīļotājs ar lielām ausīm – tas ir festivāls «Progausis»
Kāds pieredzes bagāts mūzikas festivāla veidotājs ar vieglu smīnu savulaik teica, ka mūzikas festivālam pirmā reize nebūt nav tā grūtākā, jo tad gan organizatoriem ir pirmās reizes entuziasms un cerības, gan mūziķi ir ļoti pretimnākoši. Tomēr progresīvās mūzikas festivāls "Progausis", kas pie klausītājiem pirmo reizi devās pagājušogad, ir spējis pārvarēt "otrās reizes grūtības" un Cēsu puses Kaivē izskanēs no 11. līdz 12. augustam. "Mans entuziasms nav zudis tikai tāpēc, ka pie manis atnāca draugi mūziķi un teica: klausies, ir jātaisa nākamais "Progausis"! Īsāk sakot – pierunāja mani," Latvijas Radio 2 raidījumā "Neformāts" atklāj festivāla organizators Ģirts Rozentāls.
Miris grupas «The Band» mūziķis Robijs Robertsons
Miris grupas «The Band» mūziķis Robijs Robertsons
No dzīves 80 gadu vecumā aizgājis kanādiešu un amerikāņu rokgrupas "The Band" ģitārists un dziesmu autors Robijs Robertsons, trešdien paziņoja izdevums "Variety", atsaucoties uz mūziķa menedžeri.
Jau no pirmās dienas elpot teātra gaisu. Par jaunu aktieru audzināšanu stāsta Dailes teātra mūzikas...
Jau no pirmās dienas elpot teātra gaisu. Par jaunu aktieru audzināšanu stāsta Dailes teātra mūzikas aizbildnis Juris Vaivods
"Mums ir jāaudzina jaunā maiņa, ja vēlamies turpināt Dailes teātra muzikālo tradīciju," LR3 raidījumā "Pa ceļam ar klasiku" teic komponists un Dailes teātra Muzikālās daļas vadītājs Juris Vaivods. Par jauno muzikālo aktieru kursu, kas top sadarbībā ar Jāzepa Vītola Latvijas Mūzikas akadēmiju, viņš atklāj, ka vadība tam teātrī ir atvēlējusi vienu spārnu: "Šie jaunieši savā ziņā elpos Dailes teātra gaisu, diezgan indīgo gaisu, labā ziņā indīgo."
Ar koncertu Cēsīs aizsāksies ceļojošais mūzikas festivāls «Kartupeļpalma»
Ar koncertu Cēsīs aizsāksies ceļojošais mūzikas festivāls «Kartupeļpalma»
"Kopš 2018. gada, kad es sāku šo festivālu rīkot kopā ar Salaspils pilsētu, botāniskajā dārzā, festivāla mērķis bija parādīt grupas, kuras man ir zināmas kā aktīvam līdzi sekotājam mūzikas norisēm Latvijā. Pa šiem gadiem tas sācis notikt Liepājā, šogad Cēsīs," Latvijas Radio 3 "Klasika" raidījumā "Rīta regtaims" stāsta festivāla "Kartupeļpalma" autors un rīkotājs Uldis Rudaks.
Festivāla «LNSO vasarnīca» programmā: koncerti, deja, meistarklase un īpašais viesis – pianists Džei...
Festivāla «LNSO vasarnīca» programmā: koncerti, deja, meistarklase un īpašais viesis – pianists Džeimss Šerloks
Latvijas Nacionālais simfoniskais orķestris (LNSO) aicina uz devītā festivāla "LNSO vasarnīca" koncertiem, kas 19. un 20. augustā norisināsies Latgales vēstniecībā "Gors". Kopā ar orķestri uzstāsies tā mākslinieciskais vadītājs un galvenais diriģents Tarmo Peltokoski, kuru šoreiz uz skatuves varēs redzēt gan pie diriģenta pults, gan Latvijā līdz šim neredzētā – pianista lomā. Festivāla īpašais viesis būs Londonas pianists Džeimss Šerloks (James Sherlock). Kā ierasts, sagatavota arī programma bērniem un pusaudžiem, kā arī nodrošināta bezmaksas bērnistaba koncertu laikā.
Orķestris «Rīga» Rīgas Domā atklās koncertu sēriju «Vasaras klasika»
Orķestris «Rīga» Rīgas Domā atklās koncertu sēriju «Vasaras klasika»
Orķestris "Rīga" uzsāk jauno koncertsezonu, kuru augustā ieskicē koncertu sērija "Vasaras klasika" Rīgas Domā. Jau jaunnedēļ, 15. augustā pulksten 19.00, skanēs pirmais koncerts "Bahs, Respīgi, Ravēls", piedaloties diriģentam Aināram Rubiķim un ērģelniecei Vitai Kalnciemai, informēja orķestra pārstāvji.
Osokina Brīvības festivālā Ukrainas atbalstam saziedoti vairāk nekā 32 000 eiro
Osokina Brīvības festivālā Ukrainas atbalstam saziedoti vairāk nekā 32 000 eiro
Šovasar izskanējušajā Osokina Brīvības festivālā no pasākumu biļešu ieņēmumiem un skatītāju ziedojumiem Ukrainas atbalstam savākti 32 608,45 eiro. Nupat kā uz Ukrainu ceļā pavadīts kārtējais konvojs ar iedzīvotājiem un karavīriem nepieciešamajām precēm, no kurām daļa iegādātas par festivāla laikā saziedotajiem līdzekļiem, kā arī šobrīd tiek organizēta pārējās palīdzības piegāde, informēja festivāla rīkotāji.
Viņa iedvesmo sajust mūzikas garšu. Jubilejas saruna ar pianisti un pedagoģi Agnesi Egliņu
Viņa iedvesmo sajust mūzikas garšu. Jubilejas saruna ar pianisti un pedagoģi Agnesi Egliņu
"Laikam jau skaļi nedrīkst teikt, ka viss ir labi! Esmu ļoti laimīga! Un man nav tā dēvētās četrdesmitgadnieka krīzes. Man patīk fakts, ka trešo daļu no dzīves mēs pavadām miegā – tas nozīmē, ka man ir tikai knapi trīsdesmit! Un es ne pret ko nemainītu savu pieredzi ar brīnišķīgajiem kolēģiem uz skatuves, ar visām sarunām, ceļojumiem, iepazīšanos, mūziku. Mūzika tiešām ir visvisstarptautiskākā valoda! (..) Ļoti daudz visa kā vēl ir priekšā. Ir labs laiks. Ir prieks, ka aug jaunā paaudze. Tas, ko varbūt varētu sev novēlēt – pievērsties kamermūzikas pedagoģijai, tas man sāk arvien vairāk interesēt. Tas būtu no nākotnes sapņiem. Man ir vēl dažas idejas, kā es vēlētos runāt par mūziku," saka pianiste, aktīvā kamermūziķe un tikpat aizrautīgā pedagoģe Agnese Egliņa, kura 5. jūlijā nosvinēja apaļu dzimšanas dienu.
FOTO: Rundāles pili pieskandina Liepājas skaņas
FOTO: Rundāles pili pieskandina Liepājas skaņas
Krāšņajā Rundāles pilī nedēļas nogalē notika Liepājas simfoniskā orķestra vasaras festivāls "Liepājas skaņas Rundāles pilī", trīs pasākumos skatītājiem ļaujot izbaudīt gan koncertsarunu, gan simfoniskās mūzikas burvību, gan arī maģisku nakts koncertu.

Vairāk

Svarīgākais šobrīd