Sadaļas Sadaļas
Kultūra / Mūzika
Sākas starptautiskais akordeonistu konkurss «Concord of Sounds»
Līdz 20. maijam Mārupes Mūzikas un mākslas skola sadarbībā ar Jāzepa Vītola Latvijas Mūzikas akadēmijas Akordeona klasi un starptautisko mūzikas skolu asociāciju “Con Anima” rīko Pirmo starptautisko akordeonistu konkursu “Concord of Sounds 2021”. Tas norisināsies attālināti, piedaloties vairākiem simtiem jauno akordeonistu no vairāk nekā trīsdesmit valstīm.
Broņislavas Martuževas kliedziens Imanta Kalniņa dziesmā «Rakstu rakstus»
Imanta Kalniņa dziesma "Rakstu rakstus", kuras teksta autore ir dzejniece Broņislava Martuževa, veltīta mūsu tautai vissāpīgākajam laikam 20. gadsimta vēsturē – postošajam karam un tā sekām. Pati dzejniece karā zaudēja brāli un tikai mūža nogalē uzzināja, ka tas kritis jau kara sākumā.
Būt godīgam pret to, ko dari. Saruna ar diriģentu Andri Pogu
"Nekad to neesmu verbāli formulējis, bet laikam pirmais, ko varētu likt priekšplānā un ko no visas sirds cenšos īstenot – būt godīgam pret to, ko daru. Būt godīgam pret to, ko izpildu un nekādā ziņā neizlikties mūzikā," – tā, vaicāts par savu mūziķa kredo, prāto diriģents Andris Poga, kurš Latvijas Nacionālā simfoniskā orķestra galvenā diriģenta un mākslinieciskā vadītāja amatā 14. maija vakarā aizvadīja savu pēdējo koncertu. Priekšā – jauns darba cēliens un jauni pienākumi: no nākamās sezonas Poga būs Stavangeres simfoniskā orķestra šefs. Sarunā ar LR3 "Klasika" direktori Gundu Vaivodi – par saknēm, astoņiem gadiem LNSO, jaunajiem laikiem Stavangerē un arī par šodienu.
ASV Ierakstu akadēmiju pirmo reizi vadīs afroamerikānis
Par ASV Ierakstu mākslas un zinātnes nacionālās akadēmijas vadītāju oficiāli kļuvis Hārvijs Meisons juniors (Harvey Mason Jr.). Viņš ir pirmais tumšādainais amerikānis, kas vadīs organizāciju, kura piešķir prestižās “Grammy” balvas.
Buravicka protests, Vecumnieka veltījums un Šūmaņa salona mūzika. Tiešsaistē izskanēs «Sonātes klarnetei un klavierēm»
Pianiste Agnese Egliņa un klarnetists Guntis Kuzma ir partneri kamermūzikā jau daudzus gadus. Saspēli un muzikālo saprašanos viņi turpina izkopt, meklējot nespēlētus darbus un ierosinot jaunas mūzikas tapšanu. Tiešraides koncertā "Sonātes klarnetei un klavierēm" skanēs Latvijā reti spēlētā vācu komponista Kamillo Šūmaņa Klarnetes sonāte, un pirmatskaņojumu piedzīvos Andra Vecumnieka un Platona Buravicka sonātes, kas komponētas pēc abu mūziķu pasūtinājuma. 
Nacionālais simfoniskais orķestris pārmaiņu priekšā – jaunas telpas un jauns galvenais diriģents
14. maijā koncertā uz skatuves Latvijas Nacionālā simfoniskā orķestra (LNSO) mākslinieciskā vadītāja un galvenā diriģenta statusā pēdējo reizi kāps Andris Poga. LTV raidījumā "Kultūrdeva" diriģents gan uzsver, ka tā nav pilnīga atvadīšanās un viņa sadarbība ar orķestri turpināsies citos veidos. Orķestrim priekšā arī divi "sarežģīti gadi", atzīmē LNSO direktore Indra Lūkina, kuros par orķestra pagaidu mājvietu – Lielās ģildes remonta laikā – kļūs Dailes teātris.
Apkopoti Raimonda Paula pirmie mēģinājumi džezā
Tur var saklausīt ko tādu, par ko šodien nav jākaunas. Tā, atzīstot, ka savulaik centies kopēt amerikāņu džeza zvaigznes, Maestro teic par pagājušā gadsimta 60. gados Latvijas Radio studijā tapušajiem Raimonda Paula trio ierakstiem. Tie nekad netika izdoti, bet rūpīgi glabāti arhīvā, un šodien beidzot nokļūst pie klausītājiem. Mūzikas izdevniecība “Jersika Records” tos izdevusi skaņu platē “The Lost Latvian Radio Studio Sessions”.
VIDEO: Režisors Ivars Zviedris un grupa «Ducele» apvienojušies muzikālā manifestā
Dokumentālists Ivars Zviedris kopā ar grupu "Ducele" ir radījuši jaunu muzikālu manifestu – Viļņa Baumaņa dziesmas "Dzintarjūra" video. Dziesmas radīšanas vēsture aizsākusies pagājušā gadsimta 70. gados, kad to izpildīja trimdas latviešu muzikālā apvienība "Trīs no Pārdaugavas", kuru dziesmas iekļautas jaunākajā "Ducele" albumā un aprakstītas nesen izdotajā Noras Ikstenas grāmatā "Trīs no Pārdaugavas. Viļņa Baumaņa stāsts", informēja izdevniecības "MicRec" pārstāvji.
Tautasdziesmā ir visa dzīve. Saruna ar dziedātāju Guntu Gelgoti un pianisti Aiju Kuzmani
10. maijā pulksten 18.00 tiešraidē no Latvijas Radio 1. studijas LR3 "Klasika" aicina klausīties un skatīties koncertu "Variācijas par tautasdziesmu", kurā piedalīsies dziedātāja Gunta Gelgote, flautists Giedrjus Gelgots (Giedrius Gelgotas), čellists Ēriks Kiršfelds un pianiste Aija Kuzmane, bet koncertu vadīs Ilze Medne. Jaunajā koncertprogrammmā skanēs latviešu komponistu dažādiem kameransambļu sastāviem komponēta mūzika, kuru caurstrāvo latviešu tautasdziesmu motīvi. Brīdi pirms tiešraides dziedātāja Gunta Gelgote un pianiste Aija Kuzmane atklāj, kā radusies ideja par jauno koncertprogrammu un kāda loma viņu dzīvē ir tautasdziesmai.
Jaunākie
Interesanti

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt