Kultūra / Mūzika
Gaidāmā Jura Karlsona Otrā simfonija komponistam ir ļoti personisks darbs
"Šis ir ļoti personisks darbs... Katrs darbs komponistam ir kā lappuse no dienasgrāmatas. Un, tā kā ‘dienasgrāmata’ iet uz beigām, lappušu palicis maz, darbs līdz ar to arī noslēdzas..." Tik intriģējoši Juris Karlsons raksturo savu Otro simfoniju klavierēm un orķestrim, kas 25. oktobrī pianista Andreja Osokina, Latvijas Nacionālā simfoniskā orķestra un diriģenta Andra Vecumnieka sniegumā piedzīvos pasaules pirmatskaņojumu. Eiroradio tiešraidē to dzirdēs arī Latvijas Radio 3 "Klasika" klausītāji.
Paziņoti desmit «Austras balvai 2019» nominētie mūzikas albumi
Ceturtdienas, 24. oktobra, rītā paziņoti mūzikas apbalvojumam “Austras balva 2019” nominētie ieraksti. Šogad “Austras balva” tiks pasniegta jau piekto reizi. Iepriekš to ir saņēmuši solo māksliniece Alise Joste, kā arī grupas “Rīgas Modes”, “Satellites LV” un “Polifauna”. Šī gada balvu ieguvušais albums tiks paziņots ceremonijā 15. novembra vakarā mūzikas namā “Daile” un tiešraidē sabiedrisko mediju portālā LSM.lv, paziņojumā medijiem informē organizatori.
VIDEO: Laura Raila atgriežas ar jaunu dziesmu «Kā Akrobāts»
Pēc dekrēta atvaļinājuma Laura Raila izdod savu otrā albuma pirmo dziesmu “Kā Akrobāts”, kas stāsta par romantisko randiņu periodu un to, ka katra sieviete vēlas sevi redzēt precētas sievas lomā, nevis mūžam būt tikai draudzene, paziņojumā medijiem informē dziedātājas pārstāvji.
Daugavpils akordeona mūzikas festivāls šogad pulcē mūziķus no 7 valstīm
Daugavpilī 24. oktobrī sākas nu jau 16. starptautiskais akordeona mūzikas festivāls, kurā šogad piedalīsies septiņu valstu pārstāvji. Pasākumā muzicēs gan topošie akordeonisti, gan arī Latvijā un pasaulē atzīti meistari. Šogad Daugavpilī viesosies Baltkrievijas, Francijas, Krievijas, Latvijas, Lietuvas, Polijas un Ukrainas pārstāvji.
Top izrāde par Raimonda Paula daiļrades sākumu
Režisors Valdis Lūriņš iestudē muzikālu vīziju par skatuves leģendas – Maestro Raimonda Paula – daiļrades sākumu. “Leģendas dzimšana” pirmizrādi piedzīvos 8. decembrī VEF Kultūras pilī, paziņojumā medijiem informē organizatori.
VIDEO: Koris «Anima» radījis klipu dziesmai Ludzas igauņu valodā
Atzīmējot UNESCO izsludināto pirmiedzīvotāju valodu gadu, Saulkrastu koris “Anima” ir radījis mūzikas video komponista Uģa Prauliņa skaņdarbam “Velikine armakene”, kas latviski tulkojams kā “Bāleliņ mīļais” no cikla “Līvu sasaukšanās”, paziņojumā medijiem informē kora pārstāvji.
Pirmatskaņos Jolantas Gulbes-Paškevičas jauno programmu «Calling You»
VEF Kultūras pilī 27. oktobrī uzstāsies Jolanta Gulbe-Paškeviča ar jauno programmu “Calling You”. Programmā iekļautas populāras kompozīcijas no pagājušā gadsimta 60.-80. gadiem, dzirdamas jaunā skanējumā jazz, funk un disko noskaņās, kā arī latviešu komponistu dziesmas īpašās aranžijās no Jolantas Gulbes-Paškevičas topošā studijas albuma, paziņojumā medijiem informē VEF Kultūras pils pārstāvji.
Sākas Jāzepa Vītola starptautiskais kordiriģentu konkurss
Jāzepa Vītola starptautiskais kordiriģentu konkurss šoreiz notiek īpašā gadā, jo Jāzepa Vītola Latvijas Mūzikas akadēmija svin savu simtgadi, bet Kordiriģēšanas katedra 75. jubileju. Konkurss šogad notiek sesto reizi, un tā mērķis ir popularizēt latviešu kordziedāšanas kultūru pasaulē un stiprināt kordiriģēšanas tradīciju pēctecību Latvijā un Eiropā. Otrdien, 22. oktobrī, notika konkursa atklāšana un dalībnieki izlozēja savu uzstāšanās kārtas numuru.
Koncertzālē «Cēsis» uzstāsies argentīniešu multiinstrumentālists Sebastians Plano
Koncertzāles “Cēsis” sērijā “Ambiente skatuve” sestdien, 16. novembrī, būs dzirdams Berlīnē dzīvojošais argentīniešu komponists un multiinstrumentālists Sebastians Plano. Koncertzāles pārstāvji paziņojumā medijiem informē, ka Plano  “radītie skaņdarbi čellam un klavierēm, kas papildināti ar elektroniku, rada unikālu un jaunu skanējumu, pārkāpjot tradicionālās skaņu telpas robežas.”
Tumes koncertdzīvi papildina jauns flīģelis
Ar pianista Vestarda Šimkus solokoncertu Tukuma novada Tumes Kultūras namā savu koncertdzīvi sāka jauns flīģelis. Pēc iedzīvotāju iniciatīvas tas nomainījis savu laiku nokalpojušās klavieres “Rīga”. Jauno mūzikas instrumentu saviem koncertiem varēšot izmantot mūzikas skolu audzēkņi, bet reizi mēnesī viesos tikšot aicināti profesionāli mūziķi.
Andris Nelsons: Dzīve ir kā ceļojums uz apsolīto paradīzi
Vācu kultūras ikonas, pianistes un komponistes Klāras Šūmanes divsimtās jubilejas svinības bija iemesls, lai dotos uz Leipcigu. Bet divtik nozīmīgu šo pasākumu vērta fakts, ka koncertos piedalījās latviešu mūziķi: pianiste Lauma Skride, vijolniece Baiba Skride un diriģents Andris Nelsons, kurš šoreiz ir cikla "Zvaigžņu ceļi pasaulē” starmetis, kuru apciemot uz Leipcigas slaveno "Gewandhaus" devās Gunda Vaivode.
Džezfanka grupa «Very Cool People» izdod singlu un datorspēli «Labirints»
Latvijas džezfanka grupa "Very Cool People" (VCP) izdevusi jaunu hiphopa stilistikā ieturētu singlu "Labirints" kopā ar reperiem Edavārdi un ansis, kā arī soulmūzikas dziedātāju Kristīni Prauliņu. Kopā ar singlu tapis ne tikai videoklips, bet arī datorspēle, paziņojumā medijiem informē grupas pārstāvji.
Uz pareizā ceļa. Vokālā grupa «Anima Solla» Eiroradio konkursā Barselonā
"Galvenais, lai meitenes uzticas sev un daudz nepārdzīvo par šo situāciju – viņas ir uz pareizā ceļa," tā vokālās grupas "Anima Solla" startu Eiroradio koru ierakstu konkursa "Let the Peoples sing" finālā Barselonā vērtē konkursa žūrijas pārstāvis, pasaulslavenais igauņu diriģents un latviešu mūziķu draugs Tenu Kaljuste. Kaut arī grupa neiekļuva labāko trijniekā, no Barselonas meitenes atgriezušās gandarītas: uzstāties šāda līmeņa konkursa finālā nudien jau ir uzvara!
Jaunākie
Interesanti