Kultūra / Mūzika
Blīkšķi būs! Saruna ar LNO galveno diriģentu Mārtiņu Ozoliņu
28. decembrī plkst. 19.00 tiešraidē no Latvijas Nacionālās operas (LNO) Latvijas Radio 3 "Klasika" aicina baudīt publikas ik gadu karsti gaidīto Gadumijas koncertu. Translācija būs īsti laikā, jo biļetes uz kopumā sešiem Gadumijas koncertiem Baltajā namā jau sen kā izpārdotas. Par to, cik āķīgs ir uzdevums ik gadu klausītājus pārsteigt ar ko jaunu un nebijušu, stāsta LNO galvenais diriģents Mārtiņš Ozoliņš.
Koncertā «Ar eņģeļiem» – gregoriskie dziedājumi no pirmās tūkstošgades
29. decembrī Rīgas Svētā Alberta baznīcā, bet 5. janvārī Baltezera baznīcā pirmo reizi kopīgā programmā "Ar eņģeļiem" sastapsies vokālā grupa "Scola Cantorum Vox Iubilantis" un klavesīniste Gertruda Jerjomenko. Programmā – gregoriskais korālis un viduslaiku daudzbalsība, kā arī Tomass Talliss, Džons Mandejs un Viljams Bērds.
Jaunie nāk. 10 debitanti, kas pirmo mūzikas albumu izdevuši 2019. gadā
2019. gada debijas aptver plašu klausītāju loku un daudzveidīgu muzikālo gaumi. Šogad Latvijas populārajā mūzikā debitējuši ne vien gados jauni mūziķi, bet arī publikai jau zināmāki mākslinieki. Vieni pārsteidz ar savu spēju iekustināt plašu auditoriju, savukārt otri – ar savu atšķirīgo muzikālo pieeju.
Grupa «Keksi» aicina uz «Muzikālo Skudrupūzni»
Grupa “Keksi” un tās līderis Aleksandrs Sircovs aicina savus draugus un fanus uz ikgadējo un tradicionālo muzikālo burziņu  “Muzikālais Skudrupūznis 2020”, kas notiks 2020. gada 2. janvārī kinoteātrī “Splendid Palace”, medijus informē grupas pārstāvji.
Sešas Kārļa Būmeistera dziesmas sešām Latvijas dzimtām. Noklausies!
Mūziķis Kārlis Būmeisters šajā gada nogalē radījis 6 jaunas dziesmas, kas kļuvušas par vadmotīvu LTV dokumentālo raidījumu ciklam “Dzimtaskoks”. Katra skaņdarba pamatā ir kādas dzimtas stāsts. Tās likteņa pavērsieni arī veidojuši mūzikas noskaņu, arī dziesmu vārdu izvēle nav bijusi nejauša. Vairāku skaņdarbos izmantoto tekstu autoru dzīvesstāsts bijis pamatā raidījumiem. Savukārt atsevišķu skaņdarbu izpildīšanā piedalījušies arī dzimtu turpinātāji, piemēram, tēlnieka Kārļa Jansona mazdēls, tēlnieks Matiass Jansons un arī Andreja Upīša mazmazmazdēls, grupas “Triana Park” ģitārists Artūrs Strautiņš. Piedāvājam iespēju noskatīties un noklausīties visas Kārļa Būmestera radītās dziesmas.
Kultūras centri un dievnami Rīgā aicina uz Ziemassvētku koncertiem
Ziemassvētkos rīdzinieki un pilsētas viesi gaidīti Rīgas Ziemassvētku koncertā Ķīpsalas hallē un svētku koncertos galvaspilsētas kultūras centros un dievnamos, kā arī aicināti apmeklēt svētku tirdziņus un vides objektu festivālu “Ziemassvētku egļu ceļš”, medijus informē Rīgas domes Izglītības, kultūras un sporta departamenta pārstāvji.
«Dod pieci!» FOTO un VIDEO: Mārtiņš Brauns, Intars Busulis, «Singapūras satīns» un citi mūziķi
Labdarības maratona “Dod pieci!” stikla studijā Doma laukumā maratona pēdējā dienā, 23. decembrī, viesojās Mārtiņš Brauns un vokālā grupa “Insomnia”, duets “Bujāns” (Reinis Sējāns un Intars Busulis), Rīgas Doma kora skolas Gospeļkoris, kas maratona noslēgumā uzstājās kopā ar Martu Grigali. Tikmēr grupai “Singapūras satīns” tika gods noslēgt labdarības maratonu.
FOTO: Ar Gidona Krēmera koncertu ieskandina 28. zvaigžņu festivālu
Sestdienā, 21. decembrī, zvaigžņu festivāla ziemas koncertā Liepājas koncertzālē “Lielais dzintars” ekskluzīvu koncertu kopā ar Liepājas Simfonisko orķestri diriģenta Gintara Rinkeviča vadībā sniedza leģendārais vijolnieks Gidons Krēmers ar saviem skatuves partneriem – čellisti Giedri Dirvanauskaiti un pianistu Georgiju Osokinu, medijus informē organizatori.
Dziesminieks Imants Daksis aicina uz koncertu kinoteātrī
Sestdien, 28. decembrī, kinoteātrī "Kino Bize" norisināsies akustisks Imanta Dakša svētku koncerts, medijus informē mūziķa pārstāvji. Imants Daksis “Kino Bizē” laikā starp Ziemassvētkiem un Jauno gadu uzstāsies ceturto gadu pēc kārtas, un šoreiz pirms koncerta ir plānots nodemonstrēt arī divus mūzikas videoklipus.
Rātsnama zvani atskaņo Ziemassvētku melodijas
Rātsnama zvani Rīgā sākuši atskaņot speciālu Ziemassvētku un Jaungada laikam sagatavotu programmu. Tāpat kā līdz šim, komponista Mārtiņa Brauna aranžētās melodijas skan no deviņiem rītā līdz vienpadsmitiem vakarā, ik pēc stundas atskaņojot cita skaņdarba fragmentu, medijus informē Rīgas domes pārstāvji.
Rīgas Latviešu biedrība aicina uz koncertu «Dziedošie aktieri Ziemassvētkos»
Koncerts, kurā skanēs dziesmas un dzejas, kurā varēs klausīties un skatīties – 27. decembrī Rīgas Latviešu biedrības nama Lielajā zālē uz sirsnīgu koncertu “Dziedošie aktieri Ziemassvētkos” aicina dziedātājas un aktrises Zane Dombrovska un Vita Baļčunaite, Liepājas teātra aktieris Edgars Pujāts, kā arī Arnis Līcītis un klausītāju iemīļotais aktieris Andris Bērziņš, medijus informē organizatori.
FOTO un VIDEO: «Dod pieci!» sestās nakts viesi
Labdarības maratona “Dod pieci!” stikla studijā Doma laukumā pēdējā naktī uzstājās “Maldi”, “Transleiteris”, Ed Rallidae, Laima Dimanta un Edgars Rakovskis, “Blue Jean Serenade”, “The Big Deal” un “Pirmais kurss”.
Jaunākie
Interesanti