Kultūra / Mūzika
Spēlējam tad, kad vēl nedrīkst. Saruna ar «Dzelzs vilku» un dziesmas pirmatskaņojums
Uzstāšanās Covid-19 pandēmijas laikā bijusi interesanta pieredze, kas vienmēr paliks atmiņā. Tā atzīst grupas “Dzelzs vilks” dalībnieki Juris Kaukulis un Kaspars Tobis, kuriem bija iespēja piedalīties gan autokoncertā, gan klātienes koncertā, kurā klausītājiem jāievēro distance vienam no otram. Savukārt 7. novembrī Rīgā plānotie Jura Kaukuļa jubilejas koncerti noslēgs tūri, kura Latvijas pilsētās skaļi izskanēja jau gada sākumā, pirms pandēmijas.
Kad citi aizveras. Trešo gadu notiks Ulda Rudaka rīkotais festivāls «Kartupeļpalma»
“Atveras, kad citi aizveras” – ar šādi devīzi piektdien, 25. septembrī, Salaspilī notiks trešais festivāls “Kartupeļpalma”, ko veido pazīstamais mūzikas žurnālists un vēsturnieks Uldis Rudaks. Devīze raksturo gan festivāla nosaukumam izraudzīto augu, gan festivāla saturu, jo tajā spēlē mūziķi, kurus lielākoties var sadzirdēt tikai tad, kad pieklust visskaļāk reklamētie mākslinieki. Ulda Rudaka izvēles kritērijs ir tikai un vienīgi oriģinalitāte un nevis mūziķu popularitāte vai komerciālie panākumi.
Gada nogalē Nacionālajā operā koncertēs Elīna Garanča un Ginters Groisbeks
Novembrī un decembrī Latvijas Nacionālā operā gaidāmi spoži koncerti – 30. novembrī solokoncertu sniegs izcilais austriešu bass Ginters Groisbeks, 16. decembrī notiks pasaulslavenā mecosoprāna Elīnas Garančas solokoncerts, savukārt gada nogalē gaidāmi tradicionālie gadumijas koncerti, informēja Latvijas Nacionālās operas un baleta pārstāvji.
Rīgas projektu koris koncertēs Rīgā, Rēzeknē un tiešsaistē
Pēc garās pauzes kopš kora pēdējiem koncertiem 2020. gada februārī šoruden Rīgas projektu koris (RPK) ar trīs dažādām programmām uzstāsies Rīgā un Rēzeknē. Pirmo reizi pilnvērtīgi koncertu ieraksti būs pieejami arī tiešsaistē — RPK “YouTube” kanālā, informēja RPK pārstāvji.
Jaunās skaņu platēs atkārtoti izdotas Raimonda Paula pirmās dziesmas
Klajā laista jauna skaņuplate ar komponista Raimonda Paula pirmo dziesmu ierakstiem, kas tapuši 1968. un 1969. gadā Rīgas skaņu ierakstu studijā un kas līdz mūsdienām saglabājušies oriģinālajā magnētiskajā lentē. Pirms gada ieraksti piedzīvoja skrupulozu restaurāciju, un 21. septembrī pie klausītājiem nonācis jauns dubultplašu izdevums. Kā apgalvo tā izdevējs, izdevniecība “Plate”, šis ir īpašs laidiens, jo visi iepriekšējie ir bijuši sava laika un tehnisko iespēju ķīlnieki.
Vācu pianists Sebastians Knauers: Man patīk iepazīt jaunas teritorijas
19. septembrī koncertzāle "Latvija" jauno koncertsezonu Ventspilī atklās ar izcilā vācu pianista Sebastiana Knauera (Sebastian Knauer) un Valsts kamerorķestra "Sinfonietta Rīga" koncertu, diriģenta Normunda Šnē vadībā atskaņojot Ludviga van Bēthovena iedvesmotās komponista Arāša Safaiana (Arash Safaian) variācijas programmā "Šis ir (ne) Bēthovens". "Mani vienmēr interesējušas jaunas kombinācijas," intervijā LR3 "Klasika" atzīst pianists, kurš ir šīs kompozīcijas tapšanas iniciators.
«Radio Naba» mūzikas TOP jaunumi – pašmāju un ārzemju svaigāko dziesmu raža
Šonedēļ “Radio Naba” mūzikas topa jaunumos – jaunās mākslinieces Keitijas Bārbales karjeras pieteikums ar dabu “Es reti ieeju zonā”, pašmāju grupas “Dani Ryan” rotaļīgais singls “Radio Anna”, Ingus Baušķenieka veltījums savam tēvam “Tētis būvē radio”, Liverpūles apvienības “Circa Waves” dziesma “Lemonade”, “Gorillaz” sadarbība ar post-punk leģendu Robertu Smitu, dinamisks un lipīgs apvienības “Shame” singls un grupas “New Order” atgriešanās ar dziesmu “Be a Rebel”.
Sekot intuīcijai. Purva amfiteātrī top skaņu plates ieraksts
Šī mēneša vissiltākajā trešdienā, 16. septembrī, Drabiņu purva amfiteātrī “Saulgrieži” notika izdevniecības “Jersika Records” organizēts Ļuda Mockūna (Luidas Mockūnas) un Arvīda Kazlauska (Arvydas Kazlauskas) skaņu plates ieraksts, kurā piedalījās arī klausītāji.
Jaunākie
Interesanti