Kultūra / Mūzika
Klajā nāk Ozola un Intara Busuļa singls «Mans ceļš»
Dziesma “Mans ceļš” ir otrais singls no gaidāmā Ozola septītā studijas albuma, medijus informē mūziķa pārstāvji. Dziesma ierakstīta kopā ar Intaru Busuli, bet mūziku šoreiz veidoja “Katapullt” un “Sickgoodmusic” pārstāvji.
«Lielais dzintars» vasarā aicina uz muzikālajām ekskursijām
Liepājas koncertzāle "Lielais dzintars" sadarbībā ar Liepājas Simfonisko orķestri nākusi klajā “Muzikālajām ekskursijām” – nedēļas nogalēs tās apvieno izzinošu pastaigu pa koncertzāli ar Liepājas Simfoniskā orķestra koncertpriekšnesumu, medijus informē koncertzāles pārstāvji.
Mūziķis Kārlis Auzāns turpina pārsteigt ar improvizācijām projektā «Little Raga Sessions»
Mūziķis Kārlis Auzāns ārkārtējās situācijas laikā gandrīz ik dienu piedāvājis ieklausīties jaunās skaņās un neparastos instrumentos – virtuālajā telpā. Projektā “Little Raga Sessions” viņš rada improvizācijas ar visdažādākajiem pasaules instrumentiem. LTV raidījumā “Rīta Panorāma” Kārlis Auzāns pastāstīja, ka tapuši jau 64 ieraksti, kuros arī izmantoti 64 dažādi instrumenti.
Ģitārists Mārcis Auziņš: Tas, ko es daru, ir kā mūžam nebeidzams ceļš
“Mūziķiem joprojām ir jāsaskaras ar, iespējams, stereotipisku domāšanu, kas attiecas uz to, ka mūziķis – tā nav īsti profesija,” Latvijas Radio raidījumā “Kultūras Rondo” atzīmē ģitārists Mārcis Auziņš, sarunā ieskicējot ceļu, kas aizveda līdz pirmajam autokoncertam Latvijā, un šķietami nebeidzamo darbu ar sevi, kas rodas no “nepieciešamības katru dienu iemācīties kaut ko jaunu.”
Izdots Ziemeļlatgales vīru dziesmu albums «Padzīdam i…»
Viļakas novada folkloras kopa “Upīte” izdevusi Ziemeļlatgales vīru dziesmu albumu “Padzīdam i…”, kura ierakstā līdzās folkloras kopas dalībniekiem piedalījušies arī Renārs Kaupers, Kaspars Zlidnis, Jānis Strapcāns, Kristaps Rasims, Guntis Rasims, Katrīna Dimanta un citi. Albuma prezentācija paredzēta 20. jūnijā Upītē notiekošajā pasākumā “π-dzīdam”, medijus informē Nemateriālās kultūras mantojuma centra “Upīte” direktors Andris Slišāns.
Klajā nāk otrais singls no producenta Matīsa Runtuļa pēdējā albuma
“Šī mīlestība nepārdodas” ir otrais singls no drīzumā gaidāmā grupas “N0Tinghila” albuma “Tiekšanās uz svelmi un smeldzīgu klusumu. Pasakas pieaugušajiem”, medijus informē grupas pārstāvji, norādot: “Diemžēl singla iznākšanas brīdī grupas līdera Matīsa Runtuļa vairs nav starp mums, bet, pabeidzot kopīgi iesākto, albumu izdos grupas pārējie dalībnieki.”
Ventspilī ar «Vasaras darbiem» viesosies mūziķi Zariņš, Šimkus un «Endless Roar»
Ventspils koncertzālē “Latvija” 20. jūnijā koncertā “Vasaras darbi” uzstāsies mākslinieki, vairākkārtēji Lielās mūzikas balvas ieguvēji un nominanti – pianists Reinis Zariņš, kā arī pianists un komponists Vestards Šimkus, kurš uz skatuves kāps kopā ar muzikālo apvienību “Endless Roar”, medijus informē koncertzāles pārstāvji.
Pašlaik pieņemu spēles noteikumus. Saruna ar pianistu Reini Zariņu
12. jūnija vakarā Lielajā ģildē uz skatuves būs aptuveni 30 mūziķu, zālē izretojušies un distancēti ieradīsies 50 klausītāji, pārējie ar savām viedierīcēm un radioaparātiem – kur nu kurais. Koncertā “LNSO un Mocarta mazā naktsmūzika vasaras vakarā” līdzās Vīnes klasiķa populārajam darbam skanēs arī Brāmsa, Stravinska un Ķeniņa mūzika diriģentu Andra Pogas un Gunta Kuzmas vadībā. Stravinska Koncertā klavierēm un instrumentu ansamblim solists būs Reinis Zariņš.
Zināmi «Latvijas sirdsdziesmas» finālisti
6. jūnijā tika uzzināti visi raidījuma “Latvijas sirdsdziesma” aptaujas finālisti. Lai arī šogad izpaliek ierastais brīvdabas koncerts, raidījuma un dziesmu aptaujas “Latvijas sirdsdziesma” uzvarētāju noteiks televīzijas tiešraidē. 13. jūnijā izskanēs visas 15 fināla dziesmas, studijā viesosies īpašais viesis – maestro Raimonds Pauls – un skatītāji noteiks savu iemīļotāko sirdsdziesmu 2019./2020. gada sezonā.
Dalailama ierakstījis mūzikas albumu
Tibetas budistu garīgais līderis dalailama, pirmo reizi ierakstījis mūzikas albumu. Profesionālu mākslinieku pavadībā viņš deklamē svētos vārdus – mantras.
Apstājies darbs, bet ticība dzīvei nezūd. Mūziķa Ivara Galenieka dīkstāves pieredze Lielbritānijā
Arī Apvienotajā Karalistē pandēmijas dēļ radošo profesiju pārstāvji sastopas ar grūtībām, taču iespējams saņemt gan parastos pabalstus, gan īpašos dīkstāves pabalstus. Mūziķim un klaviermeistaram Ivaram Galeniekam ārkārtējās situācijas dēļ profesionālā darbība teju pilnībā apstājusies uz ilgu laiku, taču viņš nebēdā un izmanto brīvo laiku, lai apgūtu jaunas lietas, neskatoties uz faktu, ka pašam ir vēzis, ko izārstēt nevar.
Jaunākie
Interesanti