Kultūra / Mūzika
Alfrēda Kalniņa dziesmas un Šekspīra soneti satiekas koncertā «Gaismēnu spēles»
23.augustā VEF Kultūras pilī un 24.augustā Vidzemes koncertzālē “Cēsis” izskanēs koncertprogramma “Gaismēnu spēles”, kurā savīsies Alfrēda Kalniņa solodziesmas Latvijas Nacionālās operas izcilo solistu Ingas Šļubovskas-Kancēvičas un Jura Jopes sniegumā, kā arī leģendārās aktrises Olgas Dreģes lasītie Viljama Šekspīra soneti. Pie klavierēm – LNO galvenais koncertmeistars Mārtiņš Zilberts.
Ar romantisku mūziku izskanējusi programma «Liepājas vasara Rundāles pilī»
Ar romantisku mūziku gleznainajā Rundāles pilī sestdien, 10. augustā, izskanējusi Liepājas Simfoniskā orķestra festivāla “Liepājas vasara” programma Rundāles pilī. Pils Baltajā zālē diriģenta Andra Veismaņa vadībā uzstājās Lielās Mūzikas balvas laureāte klarnetiste Anna Gāgane un sevi jau spoži mūzikas pasaulē pieteikusī arfiste Dārta Tisenkopfa.
FOTO: Aizvadīts pirmais «Latvian Voices a cappella» festivāls Valmierā
No 7. līdz 10. augustam Valmierā norisinājās pirmais "Latvian Voices a cappella" festivāls. Tā ietvaros klausītājiem bija iespējams apmeklēt četrus dažādus "a cappella" mūzikas koncertus, savukārt pašmāju un ārzemju vokālajām grupām un ansambļiem trīs dienu garumā notika izglītojošas un praktiskas meistarklases.
Festivāls «Čello Cēsis» aicina ieklausīties 21. gadsimta mūzikā
Koncertzāle “Cēsis” jauno sezonu tradicionāli iesāk ar festivālu “Čello Cēsis”, kas atkārtoti saņēmis nozīmīgo Eiropas festivālu asociācijas kvalitātes zīmi “EFFE Label”. Šoruden festivāla koncerti norisināsies no 13. līdz 15. septembrim. Festivāla koncertos uzstāsies meistari un jaunās skatuves zvaigznes no Amerikas, Vācijas, Japānas un Latvijas. Šogad festivālā akcents likts uz 21. gadsimta mūziku.
Diriģents Ādamsons: Mana profesionālā došanās mūzikas ceļos izrādījusies veiksmīgāka, nekā to varēju iedomāties
"Mana profesionālā došanās mūzikas ceļos izrādījusies veiksmīgāka un saulaināka, nekā to varēju iedomāties, sēžot vidusskolas solā," gandarījumu neslēpj diriģents Kaspars Ādamsons, kura radošajā ikdienā aizvien lielāku vietu aizņem stāšanās pie dažādu orķestru pults. Tuvākais koncerts jau 13. augustā, kad Ādamsons kopā ar orķestri "Rīga" uzstāsies Rīgas Domā.
Festivāls «LNSO vasarnīca» atgriežas Rēzeknē
No 23. līdz 25. augustam Rēzeknē, Latgales vēstniecībā "Gors", norisināsies piektais mūzikas festivāls ģimenei un draugiem jeb muzykys festivals saimei i draugim “LNSO vasarnīca”, piedāvājot  plašu programmu un pasākumu klāstu kā pieaugušajiem, tā bērniem.
Komponiste Līga Celma-Kursiete: Savā briedumā un garīgajā ceļā esmu tikusi dziļāk un tālāk
Garīgās mūzikas festivāla atklāšanas koncertā, ko 10. augustā tiešraidē no Rīgas Sv. Jāņa baznīcas pārraidīs LR3 "Klasika", līdz ar Valta Pūces un Vītauta Miškina jaundarbiem pasaules pirmatskaņojumu piedzīvos Līgas Celmas-Kursietes opuss "Dzīvības kokam". Komponiste neslēpj – šo notikumu gaida ar satraukumu un saviļņojumu: "No lielformas viengabalainiem skaņdarbiem šis laikam ir lielākais, ko man izdevies uzrakstīt.”
Jaunākie
Interesanti