Kultūra / Mūzika
Pianists Andrejs Osokins par rezidentūru Cēsīs: Es tikai spēlēšu…
Koncertzālē "Cēsis" 14. martā* savu rezidences gadu atklās pianists Andrejs Osokins, kurš kopā ar Igaunijas Nacionālo simfonisko orķestri jaunā diriģenta Kaspara Munda vadībā spēlēs pianistam dvēseliski tuvo Ludviga van Bēthovena Piekto klavierkoncertu. Par mūziku un rezidences gadu kopumā, par pianista un koncertzāles "Cēsis" tālākajiem plāniem intervijā LR3 "Klasika" stāsta pats Andrejs Osokins un koncertzāles mākslinieciskā vadītāja Inese Zagorska.
Ar Lieldienu koncertu Liepājā uzstāsies Rīgas gospelkoris un Kristīne Prauliņa
Gaidot Lieldienas, 11. aprīlī Pasaules koru olimpiādes divkārtējie zelta medaļas laureāti Rīgas gospelkoris un džeza dziedātāja, kora diriģente Kristīne Prauliņa aicina uz īpašu svētku koncertu Liepājas koncertzālē “Lielais dzintars”. Programmā – krāšņs Lieldienu stāsts mūzikā un dzīvespriecīgas afroamerikāņu baznīcas melodijas, medijus informē koncertzāles pārstāvji. 
Pianists Armands Ābols: Salīdzinot ar latviešiem, čīlieši ir jautrāki un dzīvespriecīgāki
Ar diviem koncertiem Liepājas zvaigžņu festivālā uzstāsies Latvijā dzimušais, bet jau daudzus gadus Čīlē dzīvojošais latviešu virtuozs un augstskolas docētājs Armands Ābols. 13. martā kamermūzikas vakarā viņš kopā ar savu māsīcu, dziedātāju Maiju Kovaļevsku atskaņos Lūcijas Garūtas un Jāņa Mediņa dziesmas, kā arī Šopēna noktirnes un Šūmaņa miniatūras, bet festivāla noslēgumā 14. martā kopā ar Liepājas Simfonisko orķestri un diriģentu Atvaru Lakstīgalu spēlēs Ludviga van Bēthovena Ceturto klavierkoncertu.
Iznākusi latviešu estrādes mūzikai veltīta grāmata «Melnbaltās dziesmas»
Iznācis muzikoloģes Daigas Mazvērsītes darbs par Latvijas estrādes mūzikas vēsturi “Melnbaltās dziesmas”, kas iecerēts kā apjomīgs pētījums trīs daļās. Šobrīd lasītāju rokās nonāk pirmā grāmata, kas veltīta latviešu estrādes mūzikas pirmsākumiem, medijus informē izdevniecības “Zvaigzne ABC” pārstāvji.
Festivāls «deciBels» atklāts ar avangardiskās akadēmiskās mūzikas piedzīvojumu
Jau sesto pavasari Jāzepa Vītola Latvijas Mūzikas akadēmija rīko mūsdienu mūzikas festivālu “deciBels”. Tas koncertos un meistarklasēs pulcē dažādas raudzes izpildītājus, komponistus un laikmetīgās akadēmiskās mūzikas cienītājus. Kā ierasts, arī šogad festivāls izskanēs etnodžeza ritmos, bet atklāšanas koncertā “Terraformation” skanēja skaņdarbi, kurus mūziķi izpildīja, lasot reālajā laikā datora radītu partitūru.
Aprīlī fon Stricka villā notiks lekciju sērija un koncertvakars «SHAPE Riga»
K. K. fon Stricka villā Rīgā 7. un 8. aprīlī notiks lekciju un meistarklašu sērija ar nosaukumu "SHAPE Riga". Divu dienu laikā būs iespējams apmeklēt meistarklases par mūzikas izdevējdarbību, ģeneratīvo mākslu un citiem tematiem, tostarp arī tehno dīdžeja Regis vadīto lekciju, bet 8. aprīļa vakarā noritēs bezmaksas koncertvakars, medijus informē organizatori.
Labdarības koncertā «Cilvēks cilvēkam» vāks līdzekļus sociāli radošās nometnes rīkošanai
Fonds Līdzskaņa” kopā ar vairāk nekā 10 mūziķiem izziņo labdarības koncertu “Cilvēks cilvēkam”, kas norisināsies 22. martā Mārupes Kultūras namā. Koncertā tiks izpildītas dziesmas, kas radītas fonda sociāli radošajās nometnēs un visi par koncerta biļetēm iegūtie līdzekļi tiks novirzīti “Fonds Līdzskaņa” ceturtās nometnes organizēšanai šī gada septembrī, medijus informē organizatori.
Jaunākie
Interesanti