Kultūra / Mūzika
Orķestra «Rīga» cikla «Vasaras klasika» noslēguma koncertā skanēs Bahs, Mendelszons un Mālers
Ar klātienes koncertu un izskanējušo koncertu interneta pirmizrādēm orķestris “Rīga” noslēgs klasiskās mūzikas koncertu ciklu “Vasaras klasika”. 25. augustā Rīgas Domā gaidāms koncerts “Bahs, Mendelszons, Mālers”, kurā ar orķestri saspēlēsies ērģelnieks Jānis Pelše. Savukārt 20. augusta un 27. augusta vakaros orķestris piedāvās jau izskanējušo koncertu bezmaksas pārraides internetā, informēja orķestra pārstāvji.
Eņģeļi, dēmoni un mūzikas svinēšana. Saruna ar ērģelnieci Ivetu Apkalnu
Pasaulslavenā latviešu ērģelniece Iveta Apkalna ar savu solokoncertu "Eņģeļi un dēmoni" 18. augustā Rīgas Domā atklās Valsts akadēmiskā kora "Latvija" rīkoto starptautisko Garīgās mūzikas festivālu. Tiešraidē šo koncertu piedāvās Latvijas Radio 3 "Klasika", bet pati ērģelniece telefonintervijā dienu pirms koncerta uzsver: "No vārda "dēmoni" nevienam nebūtu jābaidās, jo senie grieķi ar dēmoniem saistīja gaišos spēkus, un tikai vēlāk tiem sāka piedēvēt kritušo eņģeļu nozīmi. Tā ka patiesībā dēmoni ir tie paši eņģeļi, tikai tie, kas vairāk ietekmē nelāgos dzīves notikumus, kas mūs pārsteidz ikdienā, liekot par kaut ko domāt un mācīties – tieši tā, kā tas šobrīd ir."
Atceroties režisoru Uģi Brikmani: Neikenkalna dabas koncertzālē aizvadīts piemiņas koncerts
“Atdzimst! Nevis mēs pieminam, godinām, bet tieši, ka atdzimst, un mēs jūtam, ka šī tradīcija, šī mūsu vissvarīgākā dzīves sastāvdaļa, dzīvos.” Tā rakstīts pirms diviem gadiem mūžībā aizgājušā režisora Uģa Brikmaņa vēstulē, ko tagad ikviens var izlasīt Neikenkalna dabas koncertzālē Dikļos. Tur 16. augustā izskanēja jau otrais režisoram veltītais noskaņu koncerts “Augusta debesīs”.
Ozols izdod savu septīto studijas albumu «Y A U D A»
Klajā nācis hiphopa mūziķa Ozola septītais studijas albums “Y A U D A”. Albumā piedalās arī izpildītāji Prusax, rolands če, xantikvariāts, Intars Busulis, NiklāvZ , kā arī Una Daniela Aizgale, Annemarija Moiseja un Paula Saija, informēja mūziķis.
«Lielajā dzintarā» šoruden skanēs Vasks, Bēthovens, krievu romances un etnomūzika
Gaidot jauno rudens/ziemas koncertsezonu, Liepājas koncertzāle “Lielais dzintars” izsludinājusi četrus gada izskaņā gaidāmos sērijas “Personīgi” notikumus. Koncertu ciklu no 2. oktobra līdz 13. decembrim piepildīs tikšanās ar pasaulē atzītiem latviešu un ārvalstu kamermūziķiem, izskanēs Pētera Vaska un Santas Ratnieces pirmatskaņojumi, kā košs akcents tiks prezentēta jauna krievu romanču programma, bet noslēgumā skanēs baltiešu etnomūzika mūsdienu skaņās, informēja koncertzāles pārstāvji.
Ceļā uz rožu dārzu. «LNSO vasarnīca» pirmo reizi durvis ver Ventspilī
Festivāls "LNSO vasarnīca" nākamās nedēļas nogalē durvis pirmoreiz vērs Ventspilī. Par to, kāpēc šis festivāls ceļo uz dažādām Latvijas pilsētām, kā šoreiz veidojusies programma, kā koncertzālei "Latvija" klājies tās darbības pirmajā gadā, par spītību, izaicinājumiem un rožu dārzu, kam noteikti jāuzplaukst arī Ventspilī, intervijā Lienei Jakovļevai stāsta Latvijas Nacionālā simfoniskā orķestra direktore Indra Lūkina un koncertzāles "Latvija" mākslinieciskais vadītājs Miks Magone.
Trio «Metamorfoze» koncertos svin savu piecu gadu dzimšanas dienu
Trio "Metamorfoze" ar vairākiem koncertiem svin piecu gadu dzimšanas dienu. Par abām atšķirīgajām koncertprogrammām, kas izskanēs vairākās Latvijas pilsētās, intervijā Latvijas Radio 3 "Klasika" stāsta ansambļa flautiste Liene Dobičina un pianiste Zane Rubesa.
VIDEO: Patrisha izdod vasarīgu singlu «Daudz par daudz»
Dziedātāja Patrisha, kura aizvadītajā gadā kļuva par “Zelta mikrofona” laureāti “Labākā debija” nominācijā, pēc ilgāka pārtraukuma saviem klausītājiem piedāvā jaunu dziesmu – “Daudz par daudz”, informēja mūziķes pārstāvji.
Liepājas Simfoniskais orķestris septembrī atklās 140. koncertsezonu
Ar diviem apjomīgiem un mūzikas vēsturē nozīmīgiem skaņdarbiem – Dmitrija Šostakoviča Desmito simfoniju un Friderika Šopēna Pirmo klavierkoncertu 19. septembrī Liepājas koncertzālē “Lielais dzintars” savas jubilejas sezonas sākumu svinēs Liepājas Simfoniskais orķestris (LSO), informēja orķestra pārstāvji. Pie diriģenta pults – Gintars Rinkevičs, kurš orķestra galvenā diriģenta amatā aizvadīs nu jau ceturto koncertsezonu.
Pašiem sava koncertzāle. Saruna ar operdziedātājiem Perīnu Madefu un Jāni Apeini
14. augustā pulksten 20.00 Melngalvju namā tiešraides koncertu ciklā "Kopā" notiks pirmais lielais soprāna Perīnas Madefas (Perrine Madoeuf) un baritona Jāņa Apeiņa koncerts, tikmēr abu dziedātāju mājās – "Mājas koncertā" – uzstāsies čelliste Margarita Balanas. Gan par kopīgo koncertu, gan par mājas koncertiem abi dziedātāji stāsta intervijā Latvijas Radio 3 "Klasika".
VIDEO: Ozolam jauns singls un klips «Nāves ēnā»
Hiphopa mūziķis Ozols kopā ar video veidotāju “91 Kultures” ir sagatavojuši video versiju dziesmai “Nāves ēnā”. Mūzikas autors ir “bītmeikers” Niklāvz. Dziesma ir no gaidāmā albuma “Y A U D A”, kas iznāks augusta otrajā pusē, informēja mūziķis.
Džezs ir nebeidzams izaicinājums. Saruna ar dziedātāju Evilenu Protektori
13. augustā pulksten 19.00 ar "VEF Jazz Club" džeza mūzikas koncertu "Bila Evansa iedvesmotie" VEF Kultūras pils sāks 2020./2021.gada koncertu sezonu un līdz ar to atsāks arī klātienes koncertu un pasākumu norisi, bet jau 22. septembrī uz VEF Kultūras pils Lielās zāles skatuves džeza kluba atmosfērā uzstāsies trio “Auziņš-Čudars-Arutyunyan”, kas klausītājiem pirmo reizi dzīvajā izpildījumā atskaņos savu jauno 2020.gada pavasarī tapušo un albumā ieskaņoto programmu.
Jaunākie
Interesanti