Kultūra / Mūzika
Latvijas Radio 3 «Klasika» Belgradā – sākas kompozīciju konkurss «Rostrum»
No 12. oktobra līdz 15. oktobrim Serbijas galvaspilsētā Belgradā notiks 67. Starptautiskais kompozīciju konkurss "Rostrum", kuram Latvijas Radio šogad piedāvā Krista Auznieka kompozīciju "Are One". Latvijas Radio 3 šajā konkursā klātienē pārstāvēs "Klasikas" programmu vadītāja Signe Lagzdiņa. Šī gada "Rostrum" uzvarētāji būs zināmi 15. oktobra pēcpusdienā.
FOTO: Glezniecība mūzikā – koncertizstādē «Samtaini zaļš»
“Samtaini zaļš” – tāds nosaukums dots koncertizstādei, kas divus vakarus notiek mākslas centrā “Zuzeum”. Latvijas Radio kora dziedājumā skan Jāņa Ivanova vokalīzes, kas mijas ar pianista Reiņa Zariņa atskaņotu Imanta Zemzara klaviermūziku. Savienojumā ar “Zuzeum” skatāmo indiešu mākslu šī mūzika aicina klausītājus doties liriskā un gleznainā ceļojumā.
Grupas «Katedrāle» daiļrade atdzimst jaunā veidolā – orķestra «Rīga» skanējumā
Grupa "Katedrāle", iespējams, bija pirmā rokgrupa Latvijā, un tagad tās daiļrade atdzimst pavisam jaunā veidolā. Festivāla “Windstream 2021” noslēguma koncertā 10. oktobrī apvienības neatkārtojamā muzikālā stilistika atklāsies tās dibinātāju – Viļņa Šmīdberga un Gunāra Šimka  – darbā “Katedrāle”. Līdz ar vokālistiem Ati Zviedru un Ati Ieviņu pirmatskaņojumā piedalīsies rokmūzikai neierasts sastāvs – pūtēju orķestris “Rīga”. 
Brīvmāksliniekam vienmēr ir iespēja mainīt virzienu. Saruna ar vācu vijolnieku Florianu Dondereru
Rudens kamermūzikas festivāla noslēguma koncertā 9. oktobrī Lielajā ģildē "Sinfonietta Rīga" jau otro reizi saspēlēsies ar Brēmenes Vācu kamerfilharmonijas orķestra koncertmeistaru, vijolnieku Florianu Dondereru. Sarunā ar Latvijas Radio 3 "Klasika" viņš neslēpj, ka pandēmijas laiks rosinājis citādi paskatīties uz dzīvi un spert soli pretī drosmīgām pārmaiņām: "Šogad pieņēmu lēmumu aiziet no sava orķestra. Biju ar viņiem kopā 22 gadus. Pateicu sev, ka tagad, savos 52 gados, gribu darīt tikai to, kas man ļoti patīk, gribu vairāk laika un vairāk kamermūzikas un solo projektu."
Rīgas Domā koncertēs Inese Galante un Sergejs Jēgers
11.decembrī pulksten 20.00 Rīgas Doma baznīcā notiks klasiskās un garīgās mūzikas koncerts “Ziemassvētku prelūdija”. Koncertā piedalīsies operdziedātāji Inese Galante un Sergejs Jēgers, komponists un ērģelnieks Aivars Kalējs, Jāzepa Mediņa Rīgas 1. mūzikas skolas zēnu koris diriģenta Romāna Vanaga vadībā, kā arī konkursa “Ineses Galantes talanti” laureāti, informēja koncerta rīkotāji.
Koncerts «Katedrāle un roks» – Džona Lorda un latviešu grupas «Katedrāle» mantojums rokmūzikā
10. oktobrī Lielajā ģildē gaidāms festivāla “Windstream” noslēgums koncertā “Katedrāle un roks”. Tajā orķestrim “Rīga” pievienosies rokmūzikas sastāvs, lai kopā atskaņotu latviešu rokgrupas “Katedrāle” pirms vairāk nekā 50 gadiem rakstīto mūziku un britu komponista Džona Lorda (“Deep Purple”) leģendāro “Koncertu grupai ar orķestri”, informēja festivāla rīkotāji.
KLAUSIES: Apvienība «Singapūras satīns» izdod albumu «Stonks»
Latviešu repa apvienība “Singapūras satīns” ir izdevusi trešo studijas albumu “Stonks”. Albumā kopumā ir iekļautas trīspadsmit kompozīcijas, tajā skaitā arī dziesma “Toksisks”, “Bambaleo” un “Blingi”, kā arī kopdarbs ar dziedātāju Samantu Tīnu – “Plāksteris”, informēja mūziķu pārstāvji.
Vijoles dzimtene – Itālijas pilsēta Kremona
Itālijas pilsēta Kremona, kas pazīstama kā vijoles dzimtene, ir mūziķu magnēts, kur ik gadu dodas desmitiem mākslinieku un jauno censoņu. Tagad pilsētā izveidots jauns izcilības centrs, kurā studenti var mācīties pie vijoļmeistariem. Centrs pilnībā veltīts stīgu instrumentiem, un tas veicināšot pētījumus un studijas par vijoļu ražošanu, kā arī mūziku.
Sākas festivāls «deciBels» – programmā šogad seši Latvijas komponistu pirmatskaņojumi
4. oktobrī Jāzepa Vītola Latvijas Mūzikas akadēmijā (JVLMA) atklāts jau septītais mūsdienu mūzikas festivāls “deciBels”. Tajā gaidāmi dažādu žanru koncerti un meistarklases. Festivāla otrās dienas programmā – tā īpašie viesi no Beļģijas, laikmetīgās mūzikas ansamblis “Fractales”, bet turpmākajās dienās gaidāmas arī latviešu mūziķu uzstāšanās.
Pastrādāt, lai labi paballētos! Atskats uz Tallinas Mūzikas nedēļu
Pilsētas festivāls “Tallinn Music Week 2021” (Tallinas Mūzikas nedēļa), kura centrālie pasākumi notika laikā no 30. septembra līdz 3. oktobrim, kopā pulcēja kā mūziķus, grupas un klausītājus, tā arī mūzikas industrijas pārstāvjus no visas pasaules. Šī bija priecīga atkal satikšanās pēc garā izolēšanās laika, lai kopā apjaustu arī to, ka mūzikas un izklaides industrija kopumā ir jaunas ēras sākumā.
Kamerorķestris «Sinfonietta Rīga» saspēlēsies ar vācu vijolnieku Florianu Dondereru
Rudens kamermūzikas festivāla noslēguma koncertā 9. oktobrī Lielajā ģildē "Sinfonietta Rīga" saspēlēsies ar Brēmenes Vācu kamerfilharmoniķu koncertmeistaru, vijolnieku Florianu Dondereru. Skanēs Jozefa Haidna uvertīra operai “Neapdzīvotā sala”, Ferdinanda Rīsa Koncerts vijolei un orķestrim un Franča Šūberta agrīnās daiļrades meistardarbs “Traģiskā simfonija", informēja festivāla rīkotāji.
Populārākie
Interesanti

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt