Latviju Tallinas Mūzikas nedēļā pārstāvēs sešas mūziķu apvienības un vairākas organizācijas

Jau sešpadsmito reizi notiks starptautiskais jaunās mūzikas festivāls "Tallinas Mūzikas nedēļa" ("Tallinn Music Week"). Tas norisināsies Igaunijas galvaspilsētā Tallinā no 3. līdz 7. aprīlim un pulcēs 165 māksliniekus no 35 valstīm. Latviju tajā pārstāvēs seši mūziķi un vairākas organizācijas, kas ir izvēlētas par festivāla programmas kuratoriem un spīkeriem, tostarp "Erica Synth", NERDS, "Cindy&Kate" un "Zvaigznājs"; sešas mūziķu apvienības: "Lunt", Sofija Zaiceva, "Sudden Lights", Sarma Gabrēna, "Waterflower" un "Oranžās brīvdienas", informēja rīkotāji.

Festivāls norisināsies dažādās vietās Tallinā, tajā uzstāsies mūziķi ne tikai no visas Eiropas, bet arī no Ziemeļamerikas un Dienvidamerikas, Austrumāzijas, Āfrikas un Austrālijas. Lielākā daļa mākslinieku pārstāvēs Baltijas jūras un Ziemeļvalstu reģionu. 70 no tiem būs pašmāju (Igaunijas) mūziķi, 20 pārstāvēs Somiju, no Lietuvas un Polijas ieradīsies 7 pārstāvju apvienības. 

Festivāla satura veidošanā arvien aktīvāk iesaistās arī mūzikas industrijas pārstāvji no Latvijas. Šogad festivāla satura daļu veidoja Latvijā dibināta platforma NERDS jeb "North European Resonance and Dissonance society" (Ziemeļeiropas rezonanses un disonanses biedrība), kas ir festivāla "Skaņu mežs" izveidots sadarbības tīkls, kurš veicina informācijas apmaiņu Ziemeļvalstu un Baltijas jūras reģiona inovatīvās un eksperimentālās mūzikas festivālu starpā.

NERDS rūpēsies par nepieradinātākās un eksperimentālākas mūzikas klātesamību festivālā. Tallinas Mūzikas nedēļā mežonīgākos un neparastākos priekšnesumus varēs baudīt 6. aprīļa vakarā Neatkarīgās dejas centrā (Sõltumatu Tantsu Lava). Vakara programma paredz plaša spektra un dažādu žanru pārstāvju apvienošanu zem viena jumta, sākot ar sirreālas skaņas manipulatoriem līdz dīvainiem elektronikas burvjiem. Uzstāsies Reikjavīkas mākslinieku kolektīvs MC MYASNOI, somu grupas "K-X-P" līdzdibinātājs Kaukolampi, noslēpumainais latvietis Lunt, Polijas aizraujošākais akordeonists Zbigniew un daudzi citi.

Vairāku koncertvakaru satura kurators ir arī "Cindy&Kate" platformas dibinātājs Marks Dīlers, kas ir apvienojis 15 nozares profesionāļus no Baltijas reģiona, lai nodrošinātu jauniem mūziķiem un koncerttelpām iespēju veidot savstarpēju sadarbību koncertplānošanas jomā.  "Cindy&Kate" vakars notiks 5. aprīlī "Kivi Paber Käärid", un tajā uztāsies tikai Baltijas reģiona mūziķi, tostarp "Oranžās brīvdienas" un "Waterflower" no Latvijas. Daudzus gadus pirms pārcelšanas uz Liepāju nodzīvojis Zanzibārā, Marks Dīlers veido arī Āfrikas mūzikai veltīto vakaru "Africa Now", kas notiks jau atklāšanas dienā, 4. aprīlī, "Fotografiska" centrā.

"Erica Synths" dibinātājs Ģirts Ozoliņš, kas jau vairāk nekā 10 gadus ir uzskatāms par vienu no pasaulē atzītākajiem elektroniskās mūzikas instrumentu ražotājiem, piedalīsies festivāla konferencē. "Erica Synths" apvieno digitālās un analogās tehnoloģijas, veidojot sintezatorus, kas rada unikālu skaņu. Žans Mišels Žārs, "Chemical Brothers", "Depeche Mode", "Deadmau5" un Richie Hawtin ir starp mūziķiem un producentiem, kuri ne tikai izmanto "Erica Synths" instrumentus, bet arī aktīvi tos atbalsta. Konferencē uzstāsies arī mūziķe Agnese Rakovska, lai prezentētu savu mūzikas industrijas izglītības platformu "Zvaigznājs".

Festivālā piedalīsies viena no visātrāk augošajām un šobrīd straumētākajām grupām Latvijas mūzikā, kas Latviju pārstāvēja 2023. gada Eirovīzijā – "Sudden Lights". 

"Oranžo brīvdienu" astoņu dalībnieku kolektīvs ne tikai dalīsies savā koncertu rīkošanas pieredzē "Cindy&Kate" koncertvakarā, bet arī svinēs savu 24 gadu pastāvēšanas jubileju. Šajā vakarā ir gaidāma arī latviešu eksperimentālās elektroniskās mūzikas producentes "Waterflower" uzstāšanās, kas ar savu mūziku vēsta par steidzamo nepieciešamību aizsargāt un saglabāt mūsu planētu. 

Sofija Zaiceva ir skaņu māksliniece, pianiste, DJ un elektroakustiskā komponiste – sākotnēji izmācījusies klasiskās mūzikas stilu, šobrīd savā mūzikā izmanto arī vairākus eksperimentālos elementus. Viņas priekšnesumu varēs skatīt, apmeklējot igauņu festivāla "Ule Heli" veidoto vakaru. Arī mūziķe Sarma Gabrēna, kas mūzikas pasaulē ienāca caur klasisko virzienu, studējot čella spēli, šobrīd pēta veidus, kā muzicēt ārpus akadēmiskā rāmja, miksējot klasisko un eksperimentālo. Latviju pārstāvēs arī mūziķis Lunt, un abi ar Sarmu viņi uzstāsies NERDS veidotajā koncertvakarā.

Festivālā ir gaidāma arī dažādu jau starptautisku atzinību guvušu mākslinieku uzstāšanās, tostarp uz skatuves kāps vairāku balvu ieguvēja un aktīviste Madame Ghandi, kura iepriekš, koncertējot ar grupu "M.I.A.", iekļuva "BBC 100 Women" sarakstā; Kanādas soulmūzikas zvaigzne Tanika Charles, somu popmāksliniece Miss Molly un indie folka mākslinieks Beharie, kurš tiek dēvēts par norvēģu Frank Ocean.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti