Kultūra / Mūzika
Raimonds Pauls un Ance Krauze jaunā koncertprogrammā «Sasala jūrīna»
Piektdien, 1. novembrī, mūzikas namā “Daile” skatītājiem būs iespēja novērtēt jaunāko Raimonda Paula un Ances Krauzes koncertprogrammu “Sasala jūrīna”. Programmā skanēs gan dziesmas no abu personību sadarbības pirmsākumiem, gan Raimonda Paula jaunākās tautas dziesmu apdares.
Koncertzālē «Cēsis» skanēs «Līvu sasaukšanās»
Koncertzālē “Cēsis” trešdien, 30. oktobrī, skanēs koncertprogramma “Līvu sasaukšanās”. Tā uzsver nemateriālā kultūras mantojuma apzināšanu, saglabāšanu un popularizēšanu, to mūsdienīgi interpretējot. Programmu kopā ar domubiedriem radījuši Saulkrastu koris “Anima”, diriģente Laura Leontjeva un komponists Uģis Prauliņš.
Foto: «Lielo dzintaru» pieskandina mandolīnas un kontrabasa virtuozi Avitali
Liepājas koncertzālē “Lielais dzintars” sestdien, 26. oktobrī, aizvadīts harismātiskā mandolīnista, "Grammy" nominanta Avi Avitala (Avi Avital) un izcilā džeza mūziķa, kontrabasa virtuoza Omera Avitala (Omer Avital) koncerts. Koncertsērijā “Pasaule Lielajā dzintarā” viņi atskaņoja albumu "Avitals satiek Avitalu” ("Avital Meets Avital"), kurā klasiskā mūzika sastapa džezu, tradīcija – modernismu, un Austrumi – Rietumus, paziņojumā medijiem informē "Lielā dzintara" pārstāvji.
Festivāls «Bildes» aicina uz «Dziesminieku koncertu»
Mūzikas un mākslas festivāls “Bildes” aicina uz "Dziesminieku koncertu", kas 30. oktobrī notiks mūzikas klubā “Kaļķu vārti”. Koncertā piedalīsies 17 tautā iemīļoti dziesminieki, kuriem klausītāji seko līdzi jau vairāku desmitu gadu gājumā. Koncertu vadīs Mikus Frišfelds un Egons Pičners, paziņojumā medijiem informē festivāla pārstāvji.
Latvijas pirmatskaņojumu piedzīvos Valda Muktupāvela folkoratorija «Mūsu esmes upes»
Mākslas un pētniecības attiecības šoreiz būs centrālā tēma konferencē „Kultūras krustpunkti”, ko jau 13. gadu rīko Latvijas Kultūras akadēmija un kas sāksies 29. oktobrī. Konferenci atklās ļoti spilgts pētniecības un mākslas mijiedarbības piemērs – Valda Muktupāvela folkoratorija "Mūsu esmes upes". Latvijā kompozīcija izskanēs pirmo reizi, bet tās pasaules pirmatskaņojumi notika pērnā gada nogalē Ņūkāslā un Edinburgā.
Kokles skan un vieno latviešus Eiropā
Oktobra sākumā nelielais Vācijas ciematiņš Heisterberga vairākas dienas tika pieskandināts ar kokļu skaņām, stāstiem, dziesmām. Te notika kokles spēlētāju nometne “Kokles balss pasaulē”, kas pulcēja vairākus desmitus koklētāju no astoņām valstīm. Galvenā lielā pasākuma organizatore, tā dzinējspēks un sirds – Vinija Folkmane, Berlīnes latviešu folkloras kopas “Rīta rasa” vadītāja. “Rīta rasa” ir viens no tiem diasporas kolektīviem, kas ar latvisko tradīciju krāšņo mantojumu iepazīstina arī cittautiešus.
Mūzika nav jālasa kā avīze. Saruna ar komponisti, džeza kontrabasisti Lindu Oh
Oktobrī Dzintaru koncertzālē uzstājās komponiste un džeza kontrabasiste Linda Meja Hana Oh (Linda May Han Oh), kura ir viena no šobrīd aktuālākajām Ņujorkas džeza un improvizētās mūzikas skatuves māksliniecēm. Sarunā ar LSM.lv mūziķe stāsta par to, kā notiek ļaušanās improvizācijai, tās fiksēšana kompozīcijās – ļaušanās mirklim –, un kā šos muzikālos principus visnotaļ labi var adaptēt arī ikdienas dzīvē, kuras notikumiem mums tik bieži noderētu kāds “zemsvītras” tulkojums.  
Mūziķis Klāvs Kalnačs: Man patīk augt caur dziesmu, augt caur ideju
Klāvs Kalnačs dzīvo Drustos, muzicē grupā "Židrūns" un apvienībā "Nielslens Lielsliens", un līdztekus tam darbojas biedrībā "Drustu acs", no visas sirds rūpējoties ne tikai par dabu, bet arī to, lai kultūras dzīve laukos neizsīkst. "No katra mazā cilvēka laukos ir ļoti liela jēga,"uzskata mūziķis.
Ventspilī koncertēs stīgu kvartets «Aizuri Quartet» no ASV
Īsi pēc uzstāšanās Kārnegi zālē Ņujorkā un Krevisa centrā Floridā 13. decembrī Ventspilī, koncertzālē “Latvija” ar pirmo un vienīgo koncertu Latvijā viesosies “Grammy” balvai nominētais stīgu kvartets “Aizuri Quartet” no Amerikas Savienotajām Valstīm, paziņojumā medijiem informē organizatori.
Novembrī orķestris «Rīga» noslēgs festivālu «Trīs zvaigznes»
Ar trim latviešu mūzikas koncertiem orķestris “Rīga” noslēgs Latvijas valsts simtgadei veltītu festivālu “Trīs zvaigznes”. Festivāls noritējis trīs gadus ar mērķi iespējami daudzveidīgāk un saistošāk interpretēt jau esošu un jaunradītu latviešu komponistu mūziku, veidojot koncertus, kas tematiski piesaistīti dažādām Latvijai aktuālām tēmām, paziņojumā medijiem informē orķestra pārstāvji. 
Klajā nāk apvienības «Endless Roar» skaņuplate «Rush Hush»
Džeza mūzikas izdevniecības "Jersika Records" paspārnē klajā nāk apvienības “Endless Roar” skaņuplate “Rush Hush”. “Endless Roar” ir starptautisks mūzikas projekts, kurā apvienojušies kontrabasists Staņislavs Judins, lietuviešu saksofonists Arvīds Kazlausks un amerikāņu multimākslinieks Džakins Pusons, paziņojumā medijiem informē izdevniecības pārstāvji.
Gospeļkoris «GG Choir» svin 15 gadu jubileju
Oktobrī gospeļkoris “GG Choir” svin 15 gadu jubileju un 26. oktobrī to atzīmēs ar koncertu Rīgā, Spīķeru koncertzālē. Koncertā piedalīsies arī kora dibinātājs Gunārs Kalniņš un kādreizējie kora dalībnieki Ivo Grīsniņš-Grīslis un Karīna Tropa. Koncerta skanējumu kuplinās pavadošais sastāvs ar Jāni Miltiņu, Staņislavu Judinu un Mārtiņu Miļevski, paziņojumā medijiem informē kora pārstāvji.
Post Malone iegūst visvairāk ASV mūzikas balvas nomināciju
24. oktobrī paziņotas 2019. gada nominācijas prestižajai Amerikas mūzikas balvai. Reperis Post Malone ieguvis visvairāk – septiņas nominācijas, tomēr lielākā intriga ir, vai Teilorei Sviftai (Taylor Swift) kopējo balvu skaita ziņā šogad izdosies apsteigt Maiklu Džeksonu.
Jaunākie
Interesanti