Kultūra / Mūzika
Dziedošs suns un «Kombinezoni»: mūziķi dīkstāvē izaicina viens otru sociālajos tīklos
Mākslinieka misija ir iepriecināt arī grūtos brīžos, saka pašmāju mūziķi, kuri sociālajos tīklos sākuši izvietot mājas video ar asprātīgām kompozīcijām neierastos salikumos. Kultūras laukā strādājošie ir vieni no tiem, kuru darbs ārkārtējā situācijā apstājies pilnībā. Dīkstāve ir grūta gan psiholoģiski, gan finansiāli, jo daudziem mūziķiem koncerti ir galvenais ienākumu avots. Tādēļ viņi ir gandarīti par valdības lēmumu veidot atbalsta mehānismu kultūras darbiniekiem un tikmēr māksliniekiem tik vajadzīgo publikas uzmanību gūst draudzīgā interneta sacensībā.
Uzņemt muzikālus apgriezienus. Ieskats mūsdienu Latvijas džeza pasaulē
Katru gadu tiek izdoti vidēji desmit džeza mūzikas albumi, džezam ir savs interneta medijs Jazzin.lv, vairāki džeza festivāli un šim stilam veltītas koncertsērijas. Latvija tiek pārstāvēta starptautiskajā mūzikas tirgū “Jazzahead”, un džeza mūziku var apgūt mūzikas vidusskolās visā Latvijā. Taču pamati mūsdienu Latvijas džezam likti jau krietni agrāk.
Džeza vēstures pētnieks Indriķis Veitners: Cilvēks ir ļoti radošs tieši bezizejas situācijā
Indriķis Veitners ir mūziķis ar ļoti ietilpīgu pārstāvamo jomu uzskaitījumu: džeza saksofonists, klarnetists, vairāku grupu un orķestru dalībnieks, Jāzepa Vītola Latvijas Mūzikas akadēmijas asociētais profesors un Džeza mūzikas katedras dibinātājs un vadītājs, džeza vēsturnieks, pētnieks un grāmatas "Latviešu džeza vēsture" autors un šīgada jubilārs. 50. gadskārta Indriķim apritēja jau 22. janvārī, bet jaunnedēļ bija paredzēts viņa oficiālais jubilejas koncerts "Līdz ausīm džezā". Šobrīd zināms, ka koncerts pārcelts uz vēlāku laiku.
Latvijas Radio 3 «Klasika» aicina uz digitālo koncertzāli
Slēgtās koncertzāles un atceltie kultūrnotikumi raisa spārnus fantāzijai, un veselības un drošības nolūkos lūkojam apgūt alternatīvas kultūras baudīšanas iespējas. Lai gan LR3 "Klasika" programma arī ārkārtējās situācijas laikā ir pārpilna ar oriģinālraidījumiem, kurus radošā komanda gatavo attālināti, papildus tam klausītāji tiek aicināti apmeklēt "Klasikas" digitālo kocertzāli "YouTube" kanālā, lai baudītu daudzus sirsnīgus koncertus, kas skanējuši Latvijas Radio 1. studijā un iemūžināti videoformātā.
Pianists Daumants Liepiņš: Tagad varu klausīties mūziku, lasīt un pastaigāties
23. martā Latvijas Radio 1. studijā bija plānots kārtējais "Klasikas" rosinātais koncerts – šoreiz duetā muzicētu vijolnieks Jevgēnijs Čepoveckis un pianists Daumants Liepiņš. Ārkārtējā situācija svītru pārvilkusi ne tikai tam – atcelti arī citi plānotie koncerti, ko savā kalendārā bija ierakstījis Liepiņš. Tomēr garlaicīgi viņam nav, un arī par darba trūkumu mūziķis nesūdzas: uz klavieru pults stāv Prokofjeva Otrais klavierkocerts, bet fonā skan Latvijas Radio 3 "Klasika", kas ļoti patīk mūziķa ģimenes papagailītim Pikolo Liepiņam.
Lemjot par skolēnu dziesmu un deju svētku norisi, svarīgākā būs sabiedrības drošība
Šonedēļ pilnā sparā vajadzēja notikt Skolu jaunatnes dziesmu un deju svētku atlases skatēm, konkursiem un kopmēģinājumiem. Ārkārtējās situācijas dēļ šis process process likumsakarīgi pārtrūcis. Svētku komunikācijas vadītāja Inga Vasiļjeva atklāj, ka šobrīd tiek izstrādāti trīs atšķirīgi scenāriji, kuru īstenošana atkarīga no situācijas attīstības: "Svētku rīkotāji pieņems lēmumus, vadoties tikai un vienīgi no sabiedrības drošības viedokļa. Tas būs vissvarīgākais aspekts."
Jaunākie
Interesanti