Kultūra / Mūzika
Kamermūzikas ceļojumos vasaras vakaros vedīs «Sinfonietta Rīga»
Kamermūzikas ceļojumos vasaras vakaros vedīs «Sinfonietta Rīga»
Valsts kamerorķestris "Sinfonietta Rīga" un mākslas centrs "Zuzeum" turpina muzikālo sadarbību, piedāvājot cikla "Vasaras vakara kamermūzika" koncertus, Latvijas Radio raidījumā "Kultūras rondo" pastāstīja "Sinfonietta Rīga" mākslinieciskais vadītājs Normunds Šnē un pianiste Agnese Egliņa.
Latvijas Radio 3 koncertsezonas atklāšanā muzicēs jaundibinātais kvartets «Mōd»
Latvijas Radio 3 koncertsezonas atklāšanā muzicēs jaundibinātais kvartets «Mōd»
Ar gluži jauna kameransambļa "Mōd" uzstāšanos 4. septembrī pulksten 18.00 Latvijas Radio 1. studijā Latvijas Radio 3 "Klasika" atklās šī gada koncertsezonu. Ansamblī apvienojušies četri spilgti jaunās paaudzes mūziķi: obojiste un Leipcigas leģendārā "Gewandhaus" simfoniskā orķestra angļu raga soliste Amanda Tauriņa, flautiste Egija Sproģe, saksofoniste Paulīna Piteņko un pianists Aleksandrs Kalējs. 
«Elles ķēķa» dzeja un latvietība mūzikā. Ventspils bigbends džemā izspēlēs laikmeta impresijas
«Elles ķēķa» dzeja un latvietība mūzikā. Ventspils bigbends džemā izspēlēs laikmeta impresijas
15. septembrī pulksten 19.00 koncertzāles "Latvija" Mazajā zālē uz pirmo rudens sezonas džemsesiju aicina Ventspils bigbends. Šajā reizē  izskanēs koncerta īpašo viesu – Artas Jēkabsones (vokāls) un Toma Rudzinska (saksofons) – veidota koncertprogramma "Laikmeta impresijas", kuras autori atspoguļo latviešu trimdas rakstnieku grupas "Elles ķēķis" identitātes un jēgas meklējumus Amerikā tā laikmeta mūzikas valodā – džeza bigbenda skanējumā, informēja koncerta rīkotāji "Kurzemes filharmonija".
Saglabātās un lauztās tradīcijas. Atskats uz «LNSO vasarnīcu»
Saglabātās un lauztās tradīcijas. Atskats uz «LNSO vasarnīcu»
"Mēs esam atbildīgi par tiem, kurus pieradinām." Es zinu, ka šī Sent-Ekziperī frāze ir līdz banālumam nodrāzta, lietota vietā un nevietā, tāpēc jau laikus atvainojos par tās neoriģinālo izmantojumu arī šoreiz. Taču tas ir pirmais, kas nāk prātā, ja īsi jāraksturo šī gada Latvijas Nacionālā simfoniskā orķestra (LNSO) festivāls "Vasarnīca". Deviņu gadu laikā orķestris ir iedibinājis tradīcijas, kas raksturo šo festivālu. Un tā nu ir sanācis, ka šogad vairākas no šīm tradīcijām pats arī lauza. Nemainīga gan paliek muzicēšanas kvalitāte un profesionalitāte.
«Ezīšfesta» programmā – «Olas», «Inokentijs Mārlps» un Žoržs Siksna
«Ezīšfesta» programmā – «Olas», «Inokentijs Mārlps» un Žoržs Siksna
Sestdien, 26. augustā, Tallinas ielas kvartālu ar dziesmām, dejām, dažādām aktivitātēm un izklaidēm radošā gaisotnē līdz pat saullēktam pieskandinās vasaras noslēguma festivāls "Ezīšfests 2023". Uz vairākām festivāla skatuvēm kāps "Pērkons", Žoržs Siksna, "Inokentijs Mārpls", PND, rolands če, Prusax, "Gapoljeri", Viņa un daudzi citi, bet kā ikgadējie slepenie mākslinieki izziņoti reperu apvienība "Olas", pavēstīja festivāla rīkotāji.
Vārdi un klejojumi. Latviešu ģitāras virtuoza Reiņa Jaunā bagātā vasara
Vārdi un klejojumi. Latviešu ģitāras virtuoza Reiņa Jaunā bagātā vasara
Svētdien, 27. augustā, pulksten 16.00 Daugavpils Marka Rotko mākslas centrā ar koncertprogrammu "Vārdi. Klejā" uzstāsies čelliste Erna Daugaviete un latviešu ģitāras virtuozs Reinis Jaunais. Gan par viņa muzikāli bagāto vasaru, gan par koncertiem, kas gaidāmi tieši Latvijā, Reinis Jaunais pastāstīja Latvijas Radio raidījumā "Rīta regtaims". 
ImKa un Kaspars Zemītis – Liepājas Simfoniskais orķestris aicina uz simfonisku sarunu koncertdārzā «...
ImKa un Kaspars Zemītis – Liepājas Simfoniskais orķestris aicina uz simfonisku sarunu koncertdārzā «Pūt, vējiņi!»
Ar vērienīgu koncertu sestdien, 26. augustā, koncertdārzā "Pūt, vējiņi!" Liepājas Simfoniskais orķestris noslēgs savu vasaras sezonu. Orķestris kopā ar ģitāristu un komponistu Kasparu Zemīti, kā arī dziedātājiem Renāru Kauperu, Daumantu Kalniņu un Elzu Rozentāli sastapsies simfoniskā sarunā ar komponistu – Imantu Kalniņu. Pirmo sezonu kopā ar orķestri aizvadījis arī jaunais mākslinieciskais vadītājs un galvenais diriģents Guntis Kuzma.
Lūznavas muižā notiks piektais Baltijas džeza festivāls «Škiuņa džezs»
Lūznavas muižā notiks piektais Baltijas džeza festivāls «Škiuņa džezs»
Šonedēļ Rēzeknes novada Lūznavas muižā norisināsies jau piektais Baltijas džeza festivāls "Škiuņa džezs". Tā laikā paredzēti ne vien mūzikas grupu koncerti, bet arī meistarklases jauniešiem, ko vadīs profesionāli mūziķi. Šogad tām esot pieteicies rekordliels dalībnieku skaits – 52 džeza entuziasti no Latvijas, Lietuvas un Igaunijas. Dalība festivālā jauniešiem dodot pārliecību par savām spējām arī kā izpildītājiem, jo džeza meistarklašu dalībnieki un pasniedzēji vakaros kopā uzstājas improvizētās mūzikas sesijās.
Goda vārds, vienaldzīgo nav! Reperi Mauku Sencis un Grandmasters Neons pārbauda publikas humora izjū...
Goda vārds, vienaldzīgo nav! Reperi Mauku Sencis un Grandmasters Neons pārbauda publikas humora izjūtu
Viens no 2023. gada visvairāk aprunātajiem pašmāju mūzikas projektiem ir "goda vārds", kura centrālie varoņi ir Mauku Sencis un Grandmasters Neons. Vienaldzīgo nav – projekta dziesmas mūzikas straumēšanas vietnēs internetā ir Latvijā klausītākās jau otro gadu, arī viņu koncertos pulcējas tūkstoši. Bet netrūkst arī sašutušo klausītāju, kuriem necenzētā leksika šķiet nepieņemama, mūzikas kvalitāte – apšaubāma. Par projektu tika diskutēts pat Rīgas domes sēdē.  
Ar meistarklasēm un koncertu Valmierā sākas «Latvian Voices» a cappella festivāls
Ar meistarklasēm un koncertu Valmierā sākas «Latvian Voices» a cappella festivāls
Ceturtdien, 17. augustā, ar mūziķu meistarklasēm visas dienas garumā un Shipsea koncertu Valmierā sākas trīs dienu ilgais "Latvian Voices" a cappella festivāls. Koncertējusi vairāk nekā 35 pasaules valstīs gan akustiskās baznīcās, gan arī lielās koncertzālēs, izdevusi deviņus mūzikas albumus un klausāmgrāmatu "Sounds of Latvian Nature", grupa "Latvian Voices" jau 2017. gadā iedibināja arī savu a cappella festivālu.
Klusuma vadmotīvs. Saruna ar kordiriģenti Kristu Auderi
Klusuma vadmotīvs. Saruna ar kordiriģenti Kristu Auderi
"Nekad nesaku – nekad, bet arī neko nenožēloju. Taču nevienam e-pastus nerakstu un ne pie vienām durvīm neklauvēju," saka Nīderlandē mītošā latviešu kordiriģente Krista Audere, kuras uzvara prestižajā Ērika Eriksona kordiriģentu konkursā 2021. gadā atrāva durvis izcilai starptautiskajai karjerai. "Dažreiz man pat grūti atklāt, cik ļoti laimīga esmu," teic diriģente, kuras kalendārā strauji tiek aizpildīts jau 2026. gads, bet tuvākais notikums saistīts ar 18. augustu, kad Rīgas Svētā Pētera baznīcā ar koncertu "Klusuma vadmotīvs" Valsts akadēmiskais koris "Latvija" Kristas Auderes vadībā atklās 26. starptautisko garīgās mūzikas festivālu.     
Liepājā uzstāsies «Grammy» laureāti – ASV vokālais ansamblis «Roomful of Teeth»
Liepājā uzstāsies «Grammy» laureāti – ASV vokālais ansamblis «Roomful of Teeth»
Festivālā "Liepājas Mākslas forums" 30. septembrī koncertzālē "Lielais dzintars" skanēs neierasta a cappella mūzika vokālā ansambļa "Roomful of Teeth" izpildījumā. "Ar "Grammy" balvu novērtētā grupa pazīstama ar prasmi virtuozi pārvaldīt un harmoniski sabalansēt neskaitāmas vokālās tehnikas. Koncertā viņi demonstrēs mūsdienu amerikāņu vokālo mūziku, ko radījušas trīs izcilas sievietes – komponistes – Karolīna Šo (Caroline Shaw), Misija Macoli (Missy Mazzoli) un Anhelika Negrona (Angélica Negrón)," informēja koncerta rīkotāji.

Vairāk

Svarīgākais šobrīd