Kultūra / Mūzika
Kā tapa dziesmas «Atmostas Baltija» vārdi un kāpēc Ozols radījis savu versiju?
Žigulītī pie Gaiļezera slimnīcas. Tieši tik prozaiskā vietā tapa vārdi vienai no vēlākajām Atmodas laika himnām – „Baltijai”, ko labāk pazīstam pēc leģendārā piedziedājuma „Atmostas Baltija”. Šis Borisa Rezņika un Valda Pavlovska kopdarbs netika komponēts speciāli Baltijas ceļam, taču vēlāk nesaraujami ar to saauga. Baltijas ceļa 30.gadadienā pavisam jaunu versiju par šo dziesmu radījis reperis Ozols. Šovakar tā skanēs pie Brīvības pieminekļa.
Latvijas Radio koris uzstāsies Baltijas jūras festivālā Stokholmā
Latvijas Radio koris un diriģents Sigvards Kļava 24. un 25.augustā piedalīsies vienā no ievērojamākajiem Ziemeļeiropas mūzikas forumiem – Baltijas jūras festivālā. Stokholmas Oriona teātrī savus pasaules ceļus turpinās unikāls muzikāls projekts – dāņu producentu apvienības “Hotel pro Forma” un Latvijas Radio kora kopdarbs – kora opera “NeoArctic” ar komponistu Krista Auznieka un Endija Stota mūziku Kirstenas Dēlholmas režijā.
Komponists Dzenītis: Baltijas ceļā paustā tautas griba vēlākos gados izpaudusies stipri mazāk
Pieci spilgti pūšaminstrumentālisti, Latvijas Nacionālais simfoniskais orķestris (LNSO) un Dāvja Sīmaņa režija – tik intriģējoša kombinācija sestdien, 24.augustā būs klausāma un skatāma Rēzeknes koncertzālē „Gors”. Festivāla „LNSO vasarnīca” ietvaros pirmatskaņojumu piedzīvos trīs starptautiski atzītajam pūšaminstrumentu kvintetam „Carion” veltīti jaundarbi. To autori iedvesmu smēlušies arī 30 gadu senajos Baltijas ceļa notikumos.
Tiešraižu maratons LR3: Baltijas diena ar Nelsonu, «LNSO vasarnīca» Rēzeknē un Mocarts Zalcburgā
Vēsturiskās akcijas "Baltijas ceļš" 30. gadskārtas nedēļā LR3 "Klasika" saviem klausītājiem sarūpējusi īpaši bagātīgu programmu, kuras epicentrā – virkne tiešraižu: diriģenta Andra Nelsona un "Gewandhaus" orķestra koncerts festivāla "BBC Proms" ietvaros Londonā, karstas reportāžas no "LNSO vasarnīcas" Rēzeknē un Mocarta mūzikas koncerts prestižajā Zalcburgas festivālā.
«LNSO vasarnīcas» rīkotāji: «Gorā» sirdis atvērās pat tiem, kuriem bija skepse
No 23. līdz 25.augustam Latgales vēstniecībā "Gors" norisināsies jau piektais mūzikas festivāls ģimenei un draugiem "LNSO vasarnīca", kas Rēzeknē notiks jau otro gadu pēc kārtas. Bet pirmo reizi festivāla ietvaros tiek rīkotas jauno komponistu meistarklases, kuru rezultātu varēsim baudīt festivāla atklāšanas koncertā "Jānis Ivanovs un jaunie". Kā intervijā Latvijas Radio 3 – Klasika atklāj Latvijas Nacionālā simfoniskā orķestra (LNSO) direktore Indra Lūkina, pērn "LNSO vasarnīca" tika tik sirsnīgi uzņemta "Gorā", ka sirdis atvērušās pat skeptiķiem.
Latvijā koncertēs koris «Gaulitanus» no Maltas
Augusta beigās Latvijā ar vairākiem koncertiem viesosies koris „Gaulitanus” un diriģents Kolins Atārs no Maltas. Koncerti norisināsies 25. augustā plkst. 16 Salaspilī, Nacionālā Botāniskā dārza Oranžērijā, 27. augustā plkst. 18.00 Kuldīgas Sv. Katrīnas baznīcā un 28. augustā plkst. 18.30 Rīgas Sv. Pētera baznīcā.
Baltijas ceļa gadadienā Lucavsalā skanēs metālopera «Kurbads. Ķēves dēls»
Atzīmējot akcijas “Baltijas ceļš” 30. gadadienu, viens no kulminācijas pasākumiem būs metālopera “Kurbads. Ķēves dēls”, kas būs skatāma 23. augustā Lucavsalā. Vērienīgais uzvedums ir pasakas par varonīgo Kurbadu mūsu gadsimta interpretācija grupas “Skyforger” izpildījumā. Pirms metāloperas uzstāsies grupas no Lietuvas un Igaunijas. Ieeja pasākumā ir bez maksas.
Jaunākie
Interesanti