Kultūra / Mūzika
LNSO sola daudzveidīgu jauno sezonu, kuru atklās ar Lindas Leimanes darba pirmatskaņojumu
Latvijas Nacionālais simfoniskais orķestris (LNSO) jaunajā koncertsezonā klausītājiem sola daudzveidīgu programmu, savukārt LNSO rezidējošā komponiste šogad būs Linda Leimane, informēja LNSO pārstāvji. Orķestris arī gatavojas darbam nākamgad, kad Lielās ģildes durvis tiks slēgtas remontam – par LNSO mājvietu kļūs Dailes teātris, bet koncerti šajā laikā notiks Latvijas Nacionālajā bibliotēkā un reģionālajās koncertzālēs.
Pirmo reizi plaši pieejama latviešu tautas mūzikas izlase «Native Music»
Jau 15. reizi klajā nāk Latvijas Mūzikas informācijas centra etniskās mūzikas izlase “Native Music. Traditional / Folk / World-music Latvia”. Katru gadu tā tikusi sagatavota, domājot par pasaules mūzikas forumu WOMEX, tomēr šis gads ir īpašs. Pirmo reizi sadarbībā ar nacionālo ierakstu kompāniju “Skani” šī izlase būs pieejama arī plašākai publikai – kā pašmāju mūzikas veikalos, tā mūzikas straumēšanas vietnēs visā pasaulē.
VIDEO: «Sinfonietta Rīga» stīgu kvarteta koncerts «Rudens lamentācijas»
Pirmdien, 28. septembrī, pulksten 18.00 Latvijas Radio 3 "Klasika" tiešraides koncertā muzicēs "Sinfonietta Rīga" stīgu kvartets – vijolnieces Kristiāna Krūskopa, Agnese Kanniņa, altists Artūrs Gailis un čellists Kārlis Klotiņš. Tiešraide būs klausāma Latvijas Radio 3 (LR3) ēterā, bet videoformātā skatāma LR3 "Facebook" lapā un sabiedrisko mediju portālā LSM.lv.
Pianists Georgijs Osokins: Koncerts ir kā liturģija, ar «YouTube» to neaizstāt
Koronavīrusa dēļ noteikto ierobežojumu laiks ļāva labāk izprast dzīvo uzstāšanos vērtību, un ieraksti “YouTube” nedod iespēju izjust šo dzīvumu, uzskata slavenais pianists Georgijs Osokins. “Es ļoti ceru, ka situācija mainīsies un mēs varēsim spēlēt pilnvērtīgus koncertus – kur gribam un bez jebkādiem ierobežojumiem,” viņš atzina intervijā ar LTV žurnālisti Inu Kronbergu.
No Latvijas uz Losandželosu. Dziesmu tilts «Radio Naba» mūzikas jaunumu topā
Šīs nedēļas “Radio Naba” mūzikas TOP jaunumos – Doktors Irmgards Klisickis veltī skaņdarbu Monikai no Melno suņu planētas, Kārlis Kazāks un Kaspars Tobis turpina saspēli dziesmā “Pārziemošu”, paradigmas maiņu piedzīvo muzikālais projekts “Paradigma”, Losandželosas apvienība “Health” jaunākajā singlā atgriezušies pie daudz melodiskāka un nolemtāka skanējuma, bet Losandželosā bāzētā dueta Johnathan/Christian singls “Everyday It Rains” iegūst jaunu nozīmi pasaules un ASV aktuālo notikumu kontekstā.
Jaunākie
Interesanti