Sadaļas Sadaļas
Kultūra / Mūzika
Ar Liepāju sirdī – Imanta Kalniņa dziesma «Pilsētā, kurā piedzimst vējš»
Komponistam Imantam Kalniņam bija 23 gadi, kad viņš sāka strādāt Liepājas Emīļa Melngaiļa Mūzikas vidusskolā par pedagogu un izveidoja grupu “2xBBM”. Pēc desmit gadiem, 1973. gadā, tapa dziesma ar Māra Čaklā vārdiem “Pilsētā, kurā piedzimst vējš”. Vēl pēc gada Kalniņš devās uz Rīgu, bet dzīvoja ar Liepāju sirdī.
Virsotnes nav – tikai nebeidzams ceļš. Saruna ar diriģentu Vladimiru Fedosejevu
Fakts, ka uzstāties Rīgā ieradies dižais Vladimirs Fedosejevs, šķiet neticams. Par kādām viesturnejām šajos laikos var būt runa? Vai astoņdesmit astoņus gadus vecam maestro strādāt ar milzīgu, teju simt cilvēku lielu Latvijas Nacionālo simfonisko orķestri ir droši? Un ko lai dara klausītāji, kurus tāpat zālē nelaiž? Taču Fedosejevs strādā, viņš ir mundrs, smaidīgs, vakcinēts, pandēmijas laikā apmeklējis Japānu un daudzas Krievijas pilsētas. Saistībā ar 21. maija tiešraidi no Lielās ģildes viņš sacīja: “Tukšas zāles – tā mums visiem ir drāma.” Jāpiekrīt, ka kļūt par ievērojama mūziķa drāmas liecinieku ir vērts. Turklāt tā nav tikai drāma. Tas ir arī gaismas stariņš tuneļa galā un zīme, ka drīz viss atgriezīsies īstajās sliedēs.
VIDEO: Ansambļa «Altera Veritas» jubilejas koncerts
24. maijā pulksten 18.00 Latvijas Radio 1. studijā un LR3 "Klasika" tiešraidē ar jaunu koncertprogrammu "21+" uzstāsies ansamblis "Altera Veritas", kurā muzicē koklētājas Ieva Mežgaile un Anda Eglīte, flautists Andis Klučnieks un akordeonists Artūrs Noviks. Ar šo programmu "Altera Veritas" vēlas pateikties saviem skolotājiem un draugiem, kuri bijuši līdzās divdesmit viena gada garumā, visiem komponistiem, kuri tam veltījuši brīnišķīgus skaņdarbus, un, protams, saviem uzticīgajiem klausītājiem, ļaujot piedzīvot brīnišķīgi krāšņu emociju paleti.
Dialogs par apmīļošanu – Vika un Imanta Kalniņa dziesma «Zilais putniņš»
Dziesma “Zilais putniņš” ar Vika vārdiem un Imanta Kalniņa mūziku top 1968. gadā, kad Imanta un aktrises Helgas Dancbergas dvīņi Rēzija un Krists vēl nav dzimuši, tomēr šī dziesmiņa savijusies ar visu Imanta Kalniņa dzimtu, to dzied komponista bērni, mazbērni, tā aiziet pasaulē ārpus dziesmas īstenā radīšanas fakta.
Latvijas purvu mitoloģija un citi jaunumi «Radio Naba» mūzikas topā
Pašmāju mūzikā par mirkļu izdzīvošanu singlā “Virtuve Ar Mums” dzied Jānis Irbe, ar EP par Latvijas purvu mitoloģiju debitē apvienība “Purva metāls”. Viens no pasaules labākajiem pirkstu bundziniekiem Rick Feds mēneša sākumā prezentēja savu debijas albumu “Future Human”, kurā iekļauta arī kompozīcija “Nauda”, kas tapusi kopā ar producentu NiklāvZ.
«Sinfonietta Rīga» sezonas noslēguma koncertā izskanēs komponista Petraškeviča jaundarbs
Valsts kamerorķestrim “Sinfonietta Rīga” savas 15. jubilejas sezonas mākslinieciskās vēlmes nācies pakārtot pandēmijas ikdienas sarežģījumiem. Sezonas izskaņa gaidāma 22. maijā, kolektīvam muzicējot tiešraidē no Lielās ģildes. Programmā iekļauti trīs skaņdarbi. Ar vienu no tiem – Igora Stravinska neoklasicisma skaņtēlos risināto koncertu Mibemolmažorā “Dambārtonas ozoli” – mūziķu sastāvs tiekas ne pirmo reizi. Būs arī latviešu komponista Jāņa Petraškeviča jaundarbs.
Kā Imanta Kalniņa «Lilioma dziesma» kļuva par teātra himnu?
 ""Atkal, atkal ir debesis pušu" – tā ir ne tikai Nacionālā teātra himna ar leģendāro Imanta Kalniņa mūziku un Māra Čaklā vārdiem, bet arī Lilioma – brīvā un nepieradināmā karuseļa iekšāsaucēja – dziesma, kas aicina pacelties pāri ikdienas rūpēm un aizmirst vilšanās brīžus," tā rakstīts Nacionālā teātra mājas lapā. 
Jaunākie
Interesanti

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt