Kultūra / Mūzika
Garīgās mūzikas koncerti Kārsavā un Balvos
Šodien Malnavas Rožukroņa Dievmātes Romas katoļu baznīcā Kārsavā un Balvu Sakrālās kultūras centrā ar bezmaksas garīgās mūzikas koncertu uzstāsies vokālais ansamblis “Dižbrāļi”.
Talsos atzīmē gan Lielo Piektdienu, gan virsdiriģenta Dūmiņa iedvesmas dienu
Piektdien, 30. martā, Talsos atzīmē ne tikai Lielo Piektdienu, bet pirmo reizi arī Jāņa Dūmiņa Iedvesmas dienu. Tas ir kā muzikālais eksperiments vietā, kur izcilais diriģents aizvadīja savu visilgāko radošā darba periodu, 36 gadus strādājot kā Talsu rajona koru virsdiriģents. Koncertā pirmo reizi skatītāji samainījušies vietām ar koristiem un latviešu melodijas izdzied arī gruzīni un ķīnieši.
Skaistuma meklētājs Krists Auznieks
Komponistam Kristam Auzniekam pavasaris sācies priecīgi. Par opusu "Uguns un roze" iegūta Latvijas Lielā mūzikas balva, saņemti daudzi jauni pasūtījumi, bet nu jau Auznieks ir atpakaļ Amerikā, lai turpinātu studijas prestižās Jeila universitātes doktorantūrā. "Laiks doties atpakaļ parastā ikdienā, kur mācīšanās un rakstīšana ir svarīgāka nekā pļāpāšana," intervijā Latvijas Radio 3 "Klasika" pirms aizbraukšanas saka Auznieks.
Par Latvijas Radio otro rezidences mākslinieku kļuvis pianists Reinis Zariņš
26. martā ar īpašu tiešraides koncertu rezidences laiku Latvijas Radio sācis pianists Reinis Zariņš – trīskārtējs Lielās mūzikas balvas ieguvējs un 11 starptautisku pianistu konkursu laureāts. Londonā dzīvojošais mūziķis ir viens no Latvijas ievērojamākajiem talantiem, dziļi pārdomātu interpretāciju meistars, spožs solists un prasmīgs kamermūziķis, konceptuālu starpmākslu projektu autors.
Jaunākie
Populārākie
Interesanti