Kultūra / Mūzika
Jauno mūziķu konkursā «Hadrons» uzvar pankroka grupa «Nikotīņi»
31. maija pēcpusdienā konkursa "Hadrons 2022" fināla tiešraidē Latvijas Radio 1. studijā sacentās sešas jaunās studentu grupas. Sīvā konkurencē godpilno pirmo vietu ieguva Latvijas Universitātes Datorikas fakultāti pārstāvošā grupa "Nikotīņi", informēja rīkotāji.
VIDEO: Jauno mūzikas grupu un izpildītāju konkursa «Hadrons 2022» fināls
31. maijā sešas jaunās studentu mūzikas grupas kāps uz Latvijas Radio 1. studijas skatuves un sacentīsies Latvijas Universitātes (LU) jauno mūzikas grupu un izpildītāju konkursa "Hadrons 2022" finālā, demonstrējot savu radošumu un muzikalitāti. Konkursa finālam tiešraidē no pulksten 17.00 varēs sekot līdzi portālā LSM.lv. Līdz pat koncertprogrammas beigām par saviem favorītiem var balsot LSM.lv tautas balsojumā. Uzvarētāji tiks paziņoti 1. jūnijā, "Radio Naba" rīta programmā "Smagais rīts ar Effektu" ap pulksten 9.00.
Atklāts vārds un domas brīvība. Saruna ar pasaulslaveno basu Ginteru Groisbeku
"Atklāts vārds un domas brīvība man nozīmē ļoti daudz. Redzu tendenci, ka bieži vien, lai veidotu karjeru, oportūnistiski jāpagriežas tajā virzienā, kur plūst lielākā straume. Man tas nešķiet pareizi, jo domāju, ka jāpaliek godīgam un jābūt drosmei reizēm pateikt no citiem atšķirīgu viedokli un iestāties pret, ja esi par to pārliecināts. Un pastāvēt par to," intervijā Latvijas Radio 3 "Klasika" direktorei Gundai Vaivodei uzsver viens no šobrīd izcilākajiem basiem pasaulē Ginters Groisbeks.
Jauno mūziķu konkursa «Hadrons» finālam varēs sekot līdzi radio un video tiešraidēs
31. maijā sešas jaunās studentu mūzikas grupas kāps uz Latvijas Radio 1. studijas skatuves un sacentīsies Latvijas Universitātes jauno mūzikas grupu un izpildītāju konkursa "Hadrons 2022" finālā, demonstrējot savu radošumu un muzikalitāti. Konkursa fināls šogad norisināsies video un audio tiešraidēs 31. maijā no pulksten 17.00 – audiāli konkursam sekot līdzi varēs "Radio Naba" ēterā un interneta tiešraidē, savukārt videorežīmā vietnē Hadrons.lv, LSM.lv, kā arī "Facebook" un "Youtube". Līdz pat koncertprogrammas beigām par saviem favorītiem var balsot LSM.lv tautas balsojumā. Uzvarētāji tiks paziņoti 1. jūnijā, "Radio Naba" rīta programmā "Smagais rīts ar Effektu" ap pulksten 9.00.
Es esmu procesa cilvēks. Dziedošā aktrise Karīna Tatarinova radījusi jaunu koncertprogrammu
"Man patīk būt vienam no daudziem talantīgiem cilvēkiem, un mēs radām kopā. Es esmu procesa cilvēks. Un ka tā puzle saliekas kopā ārprātīgi labā mākslas darbā un enerģijā. Tas pats ar maniem mūziķiem – es uzsveru, ka nevēlos būt soliste, es gribu sadarboties, tāpēc dziesmu aranžijas taisījām kopā," dziedošā aktrise Karīna Tatarinova 28. maijā aicina uz savas jaunās koncertprogrammas "Latvieša dziesmu klade" pirmatskaņojumu Bernātos.
Dziesma dod visus vitamīnus – senioru korim «Noktirne» 50 gadu jubileja
Kopš beigušies Covid-19 pandēmijas ierobežojumi, daudzviet strauji atsākusies kultūras dzīve. Mārupē šis gads nozīmīgs vietējam senioru sieviešu korim "Noktirne". Beidzot ir atkal iespēja visām nākt kopā, satikties mēģinājumos un pievērsties savai sirdslietai. Turklāt koris šogad svin savu 50 gadu jubileju. Koristes to atzīmēs Mārupes Kultūras namā, kam savukārt šogad aprit 80 gadi.
Liepājā ar svinīgu lielkoncertu «Atgriešanās» tiks atklāts atjaunotais koncertdārzs «Pūt, vējiņi!»
Šovakar ar svinīgu lielkoncertu "Atgriešanās" tiks atklāts atjaunotais koncertdārzs "Pūt, vējiņi!". Latvijas rokmūzikai tik nozīmīgā skatuve un leģendārā mūzikas festivāla "Liepājas dzintars" norises vieta piedzīvos atdzimšanu, tāpēc vienkopus sapulcēts ļoti plašs mūziķu loks. Ilgi gaidītā koncertdārza rekonstrukcijas mērķis ir atjaunot Liepājas vasaras festivālu un koncertu rīkošanas tradīcijas, nu jau mūsdienīgākās skaņās un citā mērogā.
Andra Nelsona muzikālais fascinējums. Par Minhenes Filharmoniķu koncertu Hamburgā
Andris Nelsons atkal spoži interpretējis izsvērtu un piepildītu Riharda Štrausa mūzikas programmu divos neaizmirstamos koncertos Elbas filharmonijā. Viņa neizsīkstošā spēja ikreiz traktēt labi zināmu partitūru, itin kā atskaņojot to pirmo reizi, aizrauj un fascinē. Ar enerģiju uzlādēts skanējums un pārpasaulīga muzikalitāte ir Andra Nelsona sabiedrotie katrā koncertā.
Tapusi ukraiņu-latviešu mūziķu apvienība «Shakima trio»
26. maijā pulksten 19.00 uz koncertu aicina jauna pasaules mūzikas apvienība "Shakima trio", ko veido ukraiņu mūziķe Shakima Garunts, ģitārists Jānis Ruņģis un basģitārists Ainārs Majors. Koncerts notiks koka ēku renovācijas centra "Koka Rīga" (Krāsotāju iela 12) zālē, informēja mūziķu pārstāvji.
Sestajos vēsturisko ērģeļu svētkos izskanēs Zaļupes, Dubras un Buravicka jaundarbi
5. jūnijā plkst. 14.00 Smiltenes evaņģēliski luteriskā baznīcā notiks sesto vēsturisko ērģeļu svētku "Latvija – ērģeļu zeme" atklāšanas koncerts. Ērģeļu duets "Riga Organum Duo" (Ilona Birģele un Diāna Jaunzeme-Portnaja) un Virdžīnija Laube-Vītiņa (sitaminstrumenti) atskaņos gan pasaules klasikas šedevrus, gan autordarbus. Programmas centrā – Riharda Zaļupes jaundarba "Santa Pax" pasaules pirmatskaņojums, informēja rīkotāji.
Portugāļu fadu zvaigzne Sara Korrēja: Starp fadu un manu dzīvi var vilkt vienādības zīmi
"Fadu iemācīties ir grūti, jo fadu ir emocija. Tā ir sajūta ķermenī un dvēselē, ko ir grūti izskaidrot – ar to vienkārši piedzimst," uzsver fadu dziedātāja Sara Korrēja (Sara Correia) no Lisabonas, kura kopā ar ģitārspēles meistariem Anžēlu Freiri (Angelo Freire), Djogu Klementi (Diogo Clemente) un Frederīku Gatu (Frederico Gato) 28. maijā Liepājas koncertzālē "Lielais dzintars" atskaņos emocijām piesātinātās tradicionālās un populārās fadu dziesmas.  
Pianista Andreja Osokina festivāls šogad veltīts Ukrainai
No 25. maija līdz 8. jūnijam Rīgā norisināsies jau trešais pianista Andreja Osokina Brīvības festivāls, kas šogad, reaģējot uz Krievijas militāro agresiju, veltīts Ukrainai. Šobrīd izsludināti seši festivāla koncerti, kas norisināsies Melngalvju namā, "Hanzas peronā", klavieru salonā "@152" un Anglikāņu baznīcā. Festivāls pulcēs dažādus Latvijā un pasaulē atzītus mūziķus un aktierus, kuru vidū ir Dita Lūriņa, Čulpana Hamatova, Ģirts Krūmiņš, Georgijs Osokins, Ralfs Eilands, Raimonds Tiguls, Žoržs Siksna, Katrīna Dimanta, Roberto Meloni, Katrīna Gupalo, pats Andrejs Osokins, kā arī mūziķi un aktieri no Ukrainas, kuri Latvijā raduši patvērumu no kara šausmām. Visi festivāla laikā gūtie ieņēmumi no biļešu tirdzniecības tiks ziedoti Ukrainas cilvēku atbalstam, informēja rīkotāji.
Rīgas Domā kori no ASV kopā ar Kultūras akadēmijas kori «Sōla» pirmatskaņojuši Ērika Ešenvalda darbu
Rīgas Domā izskanējis "Festival of Three" noslēguma koncerts. Kopā ar trim izciliem Amerikas koledžu koriem tajā uzstājās arī Kultūras akadēmijas jauktais koris "Sola". Kopumā skatītājus priecēja vairāk nekā 200 jaunie dziedātāji, turklāt viens no vakara centrālajiem notikumiem bija Ērika Ešenvalda jaunākās kompozīcijas pirmatskaņojums, kuru visi dziedātāji izpildīja kopā.
Svarīgākais šobrīd

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt