Kultūra / Mūzika
VEF Kultūras pilī ieskandina jaunu džeza pasākumu sēriju «VEF Jazz Club»
Ar trīs izcilu džeza solistu koncertu otrdien  VEF Kultūras pilī tika atklāta jauna pasākumu sērija  – "VEF Jazz Club". Lielās zāles akustiku ar džeza melodijām iemēģināja pašmāju saksofonists Deniss Paškevičs kopā ar saviem domubiedriem - itāļu trombonistu Beppi Di Benedetto un afroamerikāņu trompetistu Džeisonu Hanteru.   
Flautiste Dita Krenberga: Nenožēloju neko, kas ar mani noticis
"Nekad neesmu šaubījusies par to, ka mūzika ir augstākā no mākslām," saka flautiste Dita Krenberga, kurai 7. martā – skaista un apaļa jubileja. Tiesa, svinībām gan laika neatliks - jāpiedalās Ērika Ešenvalda "Vulkānu simfonijas" pirmajā orķestra mēģinājumā, jo 10. marta vakarā koncertzālē "Lielais dzintars" tā piedzīvos pasaules pirmatskaņojumu. Tiešraidē to varēs baudīt arī Latvijas Radio 3 "Klasika" klausītāji.
Lielā gavēņa laika dziedājumi Rīgas Domā
Svētdien, 11. martā, Rīgas Domā ar koncertu “Lielā gavēņa laika dziedājumi” uzstāsies viens no labākajiem garīgās mūzikas izpildītājiem – Rīgas pareizticīgo kamerkoris “Blagovest” un diriģents Aleksandrs Brandavs, vēsta koncerta organizatori.
«Austrasdienas 2018» Rīgā - 10. un 11. martā
Leģendārās dziesminieces Austras Pumpures audzēkņi - Austrasbērni - aicina uz dziesminieku festivāla “Austrasdienas 2018” koncertiem 10. un 11. martā Rīgā.  Koncertos, kā ierasts, skanēs komponista Imanta Kalniņa un Austrasbērnu radītās dziesmas, kā arī latviešu tautasdziesmas, informē organizatori.
Iepazīsti «Uguns un roze» - «Lielās mūzikas balvas» nominatu
Jeila Universitātes doktorants, Hāgas konservatorijas absolvents un kādreizējais Rīgas Doma kora skolas audzēknis Krists Auznieks, kura opuss "Uguns un roze" līdz ar Andra Dzenīša "Astoņstūri" un Lindas Leimanes "Dialexica" nominēts "Lielajai mūzikas balvai 2017” kategorijā "Gada jaundarbs”, Latvijas muzikālajā ainavā pamanāms arvien biežāk, to drosmīgi papildinot ar citzemju kultūrās apgūtām krāsām un tehnikām, kurās saskatāmas arī atblāzmas no postminimālisma estētikas.
VEF Kultūras pilī atklāj jaunu džeza mūzikas platformu
Džeza mūzikas profesionāļus un šī žanra cienītājus turpmāk vienuviet pulcēs jauna džeza mūzikas platforma - VEF JAZZ CLUB. Pieci oriģināli un izpildītāju sastāva ziņā ļoti atšķirīgi koncerti izskanēs gan VEF Kultūras pils Lielajā zālē, gan neformālākā gaisotnē - pils vestibilā, informē Kultūras pils pārstāve Iluta Goba.
Ciklā «Dzimuši Latvijā» – diriģents Māris Sirmais un draugi
24. martā plkst. 19.00 atjaunotajā vēsturiskajā Dzintaru koncertzālē uz cikla “Dzimuši Latvijā” koncertu aicina izcilais latviešu diriģents Māris Sirmais kopā ar draugiem – Valsts akadēmisko kori “Latvija” (VAK), maestro Raimondu Paulu, ērģelnieci Kristīni Adamaiti un pianistu Raimondu Tigulu. Viņu izpildījumā varēs baudīt latviešu komponistu Pētera Vaska, Ērika Ešenvalda, Riharda Dubras, Raimonda Paula, Jura Vaivoda un Raimonda Tigula kormūzikas pērles, informē koncertzāles pārstāvji.
Iepazīsti «Divas Ceturtās. Tīrs. Šūmanis» - «Lielās mūzikas balvas» nominantu
Uz "Lielo mūzikas balvu 2017" kategorijā "Gada koncerts" pretendē Latvijas Nacionālā simfoniskā orķestra un jaunās igauņu diriģentes Kristīnas Poskas koncerts "Divas Ceturtās. Tīrs. Šūmanis", kas 25. novembrī Lielajā ģildē izskanēja Baltijas simfoniskā festivāla ietvaros. Šī notikuma konkurenti cīņā par "Gada koncerta" titulu - koncerts "Brāmss iedvesmo Plakidi” un 25. Liepājas Starptautiskā zvaigžņu festivāla atklāšanas koncerts.
Sieviešu koris «Ausma» 50. jubilejā izdzied savas mīļākās dziesmas
50 gadus ilgu radošas sadarbības jubileju svētdien, 4. martā, svinēja sieviešu koris “Ausma” un diriģents Jānis Zirnis. Tas ir viņa pirmais koris, ko sāka vadīt vēl kā konservatorijas students. Šo, tolaik necilo rūpnīcas “Zasulauka manufaktūra” kori, Zirnis izveidojis par vienu no pašiem labākajiem  koriem Latvijā, gūstot uzvaras arī starptautiskajos konkursos. 
Iepazīsti «Brāmss iedvesmo Plakidi» - «Lielās mūzikas balvas» nominantu
Uz Gada koncerta titulu "Lielās mūzikas balvas 2017" radošajās sacensībās līdz ar 25. Liepājas Starptautiskā zvaigžņu festivāla atklāšanu un Baltijas simfoniskā festivāla koncertu "Divas Ceturtās. Tīrs. Šūmanis" pretendē arī aizvadītā gada Rudens kamermūzikas festivālā 18. oktobrī Mazajā Ģildē notikušais koncerts "Brāmss iedvesmo Plakidi”. Tā programmā satikās četri lieliski kamermūziķi: klarnetists Egīls Šēfers, mecosoprāns Ieva Parša, čelliste Guna Šnē un pianiste Agnese Egliņa.
Jaunākie
Populārākie
Interesanti