Kultūra / Mūzika
Armands Siliņš: Gribam panākt, lai «Sansusī» kļūst par žanra apzīmējumu
"Te tās interesantākās lietas ir tās nezināmākās, un programmu es neatklāšu," – tā par Latvijas noslēpumaināko festivālu "Sansusī" saka tā idejiskais tēvs Armands Siliņš. Festivāls, kas no 9. līdz 11. augustam Aknīstē notiks sesto reizi, jau atkal sagādās pārsteigumus – būs vairāk elektronikas un virtuālās realitātes, būs meža skenēšana un "kautiņi".
Evija Smagare laidusi klajā otro singlu no gaidāmā debijas albuma
Dziedātāja Evija Smagare, kura jau vairākus gadus aktīvi darbojas mūzikā un plašāku atpazīstamību guvusi pēc sadarbības ar grupu “Prāta vētra”, laidusi klajā jaunu dziesmu latviešu valodā – "Lielceļš”. Šī dziesma ir otrais singls no nākamgad gaidāmā dziedātājas debijas albuma.
Ar koncertu «Virtuozā blokflauta» sāksies Vēsturiskās mūzikas un dejas festivāls
Mazajā ģildē 3. augustā plkst. 16.00 ar itāļu baroka mūzikas programmu “The Virtuoso Recorder” jeb “Virtuozā blokflauta” tiks atklāts Rīgas Vēsturiskās mūzikas un dejas festivāls. Koncertā uzstāsies baroka orķestris "Collegium Musicum Riga", bet orķestra vadība uzticēta vienam no pasaulē atzītākajiem blokflautas virtuoziem – Ērikam Bosgrāfam no Nīderlandes.
Eirovīzijas koru konkursa idejas autore Rozentāle: «Maska» parādīsies kā klasiska vērtība
3. augusta vakarā turēsim īkšķus par Babītes jaukto kori "Maska", kurš jau devies uz Gēteborgu, lai piedalītos Eirovīzijas koru konkursā. Tiešraidi no plkst. 21.25 varēsim vērot LTV1 un tīmekļa vietnē Replay.lv. Ceļa jūtīs uz Gēteborgu ir arī Latvijas Televīzijas Kultūras redakcijas vadītāja Ieva Rozentāle, kura ir viena no šī projekta vadošajām producentēm.
Īstā piedzimšana vēl tikai būs. Mazajā Mežotnes pilī pirmatskaņos Veismanes un Vecumnieka darbus
Jau astoto gadu Pētera Vaska fonda rīkotais nozīmīgākais koncerts izskanēs Mazajā Mežotnes pilī, un gluži tradicionāli koncertā "Pēteris Vasks. Vasara. Mežotne", kas notiks 3. augustā, tiks pirmatskaņoti fonda pasūtinātie jaundarbi. Šogad tie būs divi – Annas Veismanes un Andra Vecumnieka opusi flautai, čellam un klavierēm, kurus atskaņos flautiste Dita Krenberga, čelliste Gunta Ābele un pianists Džovanni Fornazīni no Itālijas.
Festivāla «Bauska TASTE» rīkotājs: Esam kļuvuši atpazīstamāki
“Bauska TASTE” festivāls, kas šogad norisināsies Bauskas Pilskalna parkā 3. un 4. augustā, ir kļuvis atpazīstamāks nekā iepriekš, vismaz mūziķus ir kļuvis vieglāk piesaistīt, intervijā Latvijas Televīzijas raidījumā "Rīta Panorāma" atzīst festivāla rīkotājs Jānis Dūmiņš.
Sākas festivāls «Muzikālais augusts Daugavpilī»
„Muzikālais augusts Daugavpilī" notiek jau septīto gadu, tradicionāli piedāvājot koncertus pilsētas koncertzālēs vai parkos katru augusta ceturtdienu. Klasika, džeza instrumentālās improvizācijas, Raimonda Paula mūzika, opera un latviešu populārākie dziedātāji un grupas kuplinās šī gada "Muzikālo augustu Daugavpilī".
«Lielais dzintars» aicina uz kamermūzikas koncertu «Ķeniņš un vēstules»
27. augustā koncertzāles “Lielais dzintars” kamerzālē Kanādas latviešu komponistam Tālivaldim Ķeniņam veltītu koncertprogrammu “Ķeniņš un vēstules” atskaņos izcilas kamermūziķes – flautiste Liene Denisjuka-Straupe, sitaminstrumentāliste Elīna Endzele un pianiste Agnese Egliņa. Starp skaņdarbiem lasot Ķeniņa vēstuļu fragmentus, pasākumā piedalīsies arī mūzikas pētnieks Dāvis Eņģelis.
«Šūbertiādes» rīkotāja: Šūberts Ungurmuižā justos kā mājās
Ungurmuižā 4. augustā notiks "Šūbertiāde" – šī tradīcija pulcina ap sevi labākos Latvijas kamermūzikas talantus un uzticīgos klausītājus jau daudzu gadu garumā. "Gara acīm redzu, ka Šūberts Ungurmuižā justos kā mājās, manuprāt, te viņš varētu radīt brīnišķīgus skaņdarbus," atzīmē "Šūbertiādes" rīkotāja Evita Zālīte-Grosa.
Koris «Maska» devies uz koru Eirovīzijas konkursu Gēteborgā
Babītes novada jauktais koris "Maska" atraktīvā diriģenta Jāņa Ozola vadībā 31. jūlijā devies uz Gēteborgu Zviedrijā, kur jau sestdienas vakarā sacentīsies ar deviņiem Eiropas koriem starptautiskajā amatierkoru konkursā “Eirovīzijas koris 2019”.
Liepājā top «Vestsaidas stāsta» iestudējums Cēsu Mākslas festivālam
3. augustā brīvā dabā un pirmo reizi oriģinālvalodā Cēsu Mākslas festivāla laikā izskanēs mūzikls ”Vestsaidas stāsts”. Ievērojamā amerikāņu komponista un diriģenta Leonarda Bernsteina veikums ir viens no slavenākajiem un vienlaikus augstvērtīgākajiem mūzikliem pasaulē. „Vestsaidas stāsts” izskanēs Liepājas Simfoniskā orķestra izpildījumā un diriģenta Andra Pogas vadībā, savukārt mūzikla režisors ir Viesturs Kairišs. Šonedēļ Liepājā notiek mūzikla mēģinājumi.
Jevgēnijs Čepoveckis par Amati vijoli: Jāizmanto fantastiskā instrumenta iespējas
Kamermūzikas festivāls "Satikšanās Saulkrastos" šovasar notiks jau sesto reizi. Trīs reizes tajā jau piedalījies Austrijā dzīvojošais vijolnieks Jevgēnijs Čepoveckis, kurš dzimis Rīgā un ļoti lepojas ar piederību Latvijai. Nule viņš atkal ieradies dzimtenē, lai festivālā piedalītos ceturto reizi, turklāt šoreiz viņa rīcībā būs slavenā vijoļmeistara Nikolo Amati 1645. gadā darinātais instruments – tiesības to spēlēt divu gadu garumā jaunais mākslinieks izcīnījis, uzvarot prestižā konkursā Jaunzēlandē.
«Tautumeitas» latviešu vēstnešu godā Vīlandes folkfestivālā
Sestā lielākā Igaunijas pilsēta Vīlande uz folkmūzikas festivālu kartes sevi pieteica 1993. gadā ar cēlo mērķi parādīt, cik saistoša var būt dažādu tautu tradicionālā mūzika. Pirmajā gadā tam atsaucās vien 200 klausītāju, taču jau pavisam drīz tas sasniedza šī brīža teju maksimumu 26 000. Šogad Latvijas, latviešu tautasdziesmu un dzīvesspēka vēstnešu godā starp apmēram 25 citām valstīm festivāla debitantes – grupa “Tautumeitas”, ko publika Igaunijā uzņēma ar neviltotiem sajūsmas spiedzieniem.
Noslēgušies 27. Siguldas opermūzikas svētki
Siguldā izskanējuši 27. opermūzikas svētki. Galā koncerts ar skaistākajām operu melodijām, brīnišķīgo gaisotni un notikumiem, kas apvija to, lika klausītājiem nesteigties mājup un svētku piedāvājumu baudīt tālu pāri pusnaktij.
Ar itāļu operu ārijām izskanējis Jūrmalas festivāls
Dzintaru koncertzālē ar krāšņu galā koncertu, kurā skanēja skaistākās itāļu operu ārijas, noslēdzies piektais Jūrmalas festivāls. Klātesošajiem par prieku dziedāja pasaulē atzītais Latvijas tenors Aleksandrs Antoņenko, vācu mecosoprāns Denīze Uzuna un mūsu pašu soprāns Alise Zinovjeva, bet iepriekš pieteiktā operdziedātāja Egila Siliņa vietā uz skatuves kāpa baritons no Baltkrievijas – Vladislavs Sulimskis.
Inese un Diāna Galantes par festivālu «Summertime»: Mēs nepārdodam biļetes, bet dāvinām emocijas
"Mammai ir tāda īpašība… Ne katram tā dota. Tas ir siltums, kuru mamma sniedz cilvēkiem. Kad Inese iznāk uz skatuves, viņa it kā runā ar zāli, televīzijas skatītājiem vai radioklausītājiem, bet katram ir sajūta, ka tiek runāts tieši ar viņu," saka Diāna Galante – Ineses Galantes fonda un festivāla "Summertime – aicina Inese Galante" producente. Ineses Galantes iedvesmotajam festivālam, kas no 5. līdz 11. augustam notiks Dzintaru koncertzālē, šogad aprit jau 15 gadi.
Jaunākie
Interesanti