Kultūra / Mūzika
Portugāļu dīva Marija Mendeša: Džeza pasaule joprojām ir ļoti maskulīna
"Man šķiet, ka sievietes bieži neņem nopietni, sevišķi – nevēlos to teikt – bet sevišķi, ja viņas nav izskatīgas. (..) Dažreiz ir sajūta, ka tev ir jāstrādā dubultsmagi, lai citi vispār sāktu tevi uztvert nopietni," savā radošajā ikdienā pārliecinājusies portugāļu dīva Marija Mendeša, kura 6. martā Ogrē, 7. martā Latgales vēstniecībā "Gors" un 8. martā Liepājas koncertzālē "Lielais dzintars" uzstāsies kopā ar Latvijas Radio bigbendu.
Komponists Krists Saržants izdod debijas albumu «Then and Now»
Latvijas Nacionālās bibliotēkas Ziedoņa zālē 25. martā tiks prezentēts latviešu pianista un komponista Krista Saržanta debijas albums “Then and Now”. Albumā ir ierakstīta Krista Saržanta oriģinālmūzika, un tā prezentācijā piedalīsies kamerorķestris Artūra Gaiļa vadībā un kvintets, kura sastāvā ir Krists Saržants (klavieres), Evilena Protektore (balss), Dāvis Jurka (saksofons), Toms Poišs (kontrabass) un Artis Orubs (bungas), medijus informē mūziķa pārstāvji.
Lieldienu laikā Cēsīs sāksies festivāls «Pētera Vaska mūzikas aprīlis»
Koncertzālē “Cēsis” no 10. līdz 18. aprīlim notiks jau trešais festivāls “Pētera Vaska mūzikas aprīlis”, kas šogad sāks skanēt Lieldienu laikā. Nemainīgi festivāla programmas veido pats komponists Pēteris Vasks, kurš būs klātesošs visos koncertos un tiksies ar klausītājiem pirmskoncerta sarunās, medijus informē organizatori.
Liepājas Simfoniskā orķestra direktors Lipskis: Liepāja šobrīd ir droša vieta – pie mums viss ir kārtībā
Liepājā šobrīd valda liela rosība: 7. martā "Lielajā dzintarā" ar Ērika Ešenvalda saksofonkoncerta "Arktikas vīzijas: Jūra" pasaules pirmatskaņojumu, ko tiešraidīs arī Latvijas Radio 3 "Klasika", tiks atklāts Liepājas Starptautiskais zvaigžņu festivāls. Bet 8. martā, Starptautiskajā sieviešu dienā, vaļā tiks vērts jauns albums ar mūziku, ko radījušas tikai un vienīgi sievietes. "Tā ir laimīga sakritība, jo disks tik tikko radīts," stāsta Liepājas Simfoniskā orķestra (LSO) direktors Uldis Lipskis.
«Muzikālās bankas» finālšovs jau trešo gadu notiks Daugavpilī
Ceturtdien, 5. martā, parakstīts sadarbības līgums starp Latvijas Radio un Daugavpils pilsētas pašvaldību par “Muzikālās bankas 2020” finālšova rīkošanu Daugavpils Olimpiskajā centrā. Latvijas Radio 2 vērtīgākā 2020. gada popa un roka dziesma tiks noskaidrota 2021. gada 30. janvārī. Jau šobrīd zināms, ka finālšovs piedzīvos vairākas pārvērtības, ieviešot fanu zonu un citu skatuves risinājumu.
Katru gadu mainīgs. Mūsdienu mūzikas festivāls «deciBels» piedāvā plašu programmu
Jāzepa Vītola Latvijas Mūzikas akadēmijas (JVLMA) rīkotais mūsdienu mūzikas festivāls "deciBels", kas šogad risināsies no 9. līdz 14. martam, ar savu nozīmību sniedzas ārpus akadēmijas sienām un ir viens no gada nozīmīgākajiem laikmetīgās mūzikas notikumiem. "Festivālam ir zināms rāmis, kas katru gadu ir nemainīgs, bet saturs, ar ko tas tiek aizpildīts, izņemot dažas permanentas lietas, ir mainīgs. Līdz ar to man pašam to organizēt joprojām ir ļoti interesanti, un arī saturs, ko piedāvājam, manuprāt, ir gana interesants," atzīst festivāla idejas autors un mākslinieciskais vadītājs, komponists Rolands Kronlaks.
Pianists Daumants Liepiņš: Iebraucot Amerikā ir sajūta, ka tā pasaule ir daudz jaunāka
Pianists Daumants Liepiņš nesen atgriezies no Amerikas, kur ieskaņojis albumu un sniedzis koncertus, bet 5. martā Lielajā ģildē kopā ar Latvijas Nacionālo simfonisko orķestri (LNSO) diriģenta Kaspara Ādamsona vadībā atskaņos Džordža Gēršvina "Rapsodiju blūza stilā". "Cik vien esmu bijis Amerikā, vienmēr, tur iebraucot, ir sajūta, ka tā pasaule ir daudz jaunāka un kultūras slānis nav tik dziļš – tajā visā ir kaut kāds vieglums. Nav tās nopietnības un vēstures smaguma, kas novērojams pie mums, Eiropā. Arī Gēršvina mūzikā ir šis vieglums – mūzika lido, tai jālido," saka mūziķis.
Atcelts maijā plānotais dziedātāja JP Cooper koncerts koncertzālē «Palladium»
Sakarā ar izmaiņām mākslinieciskajos plānos, dziedatāja JP Cooper koncerts, kas tika paredzēts 22. maijā koncertzālē “Palladium" nenotiks. Naudu par biļetēm, kas iegādātas “Biļešu servisa” tīklā, var saņemt ar pārskaitījumu, aizpildot pieteikuma veidlapu, medijus informē “Bravo Events” pārstāve Danute Vareikaite.
Jaunākie
Interesanti