Kultūra / Mūzika
Latvijas Radio 3 «Klasika» uztaktē Jauno gadu un svin 24. dzimšanas dienu
1. janvāris pavisam oficiāli uzskatāms par Latvijas Radio 3 "Klasika" dzimšanas dienu, un 2020. gadā "Klasika" svin jau divdesmit ceturto. Sūtot laba vēlējumus visiem "klasiķiem", autoriem, sadarbības partneriem un klausītājiem, raidstacijas direktore Gunda Vaivode ieskicē, kāds būs šis radiogads.
Tapusi dokumentālā filma par diriģentu Andri Nelsonu
Jaunā gada pirmā diena daudziem jau ierasti saistās ar Vīnes filharmoniķu Jaungada koncerta tiešraidi no Vīnes. Divas reizes prestižo koncertu diriģējis maestro Mariss Jansons, bet jau parīt pirmo reizi pie diriģenta pults stāsies Andris Nelsons. Bet pusstundu pirms koncerta Latvijas televīzijas ēterā būs skatāma kopražojuma dokumentālā filma “Andris Nelsons. Tikai mūzika”. Filma ir Vācijas un Latvijas kopražojums.
Radio «Naba» gada klausītākie mūziķi: «Blanck Mass», «Juuk», «Oranžās brīvdienas»
Par Radio “Naba” klausītāko kompozīciju 2019. gadā atzīta britu elektroniskās mūzikas projekta “Blanck Mass” kompozīcija “House vs House”, savukārt topa otrajā vietā ierindojās pašmāju muzikālā apvienība “Juuk” ar kompozīciju “Labu pamācību balāde pazudušiem ļaudīm”, bet trešajā vietā latviešu turbofolka apvienība “Oranžās brīvdienas” ar kompozīciju “Debesis vaļā”. Latvijas Radio 6 – LU Radio “Naba” Top100 apkopo klausītāju iecienītākās kompozīcijas, kas iznākušas konkrētā gada laikā.
«Teātru tenoru» Jaungada koncertā uzstāsies operas solisti un dziedošie aktieri
“Teātru tenori” atgriežas ar populārām dziesmām un asprātībām bagātu koncertu VEF Kultūras pilī 7. janvārī. “Teātru tenoru” sastāvā ir gan operas solisti (Ramonds Bramanis, Juris Jope), gan talantīgi dziedošie aktieri no dažādiem Latvijas teātriem (Mārtiņš Brūveris, Emīls Kivlenieks, Marģers Eglinskis, Kristians Kareļins), kuri uzstāsies kopā ar pavadošo Anatolija Livčas mūziķu grupu, medijus informē organizatori.
Vecgada koncertā «Žurku žurka 2020» iezīmēs nākamā gada prognozes
“Žurku žurka 2020” – tā sauc vecgada koncertprogrammu, kuru Vecgada vakarā varēs dzirdēt VEF Kultūras pilī. Koncertuzdevumā piedalās Latvijas Nacionālā teātra dziedošie aktieri un programmā solītas nākamā – Žurkas gada – prognozes, dziesmas par ziemu un mīlestību, medijus informē organizatori.
Rīgas Domā gada sākumā izskanēs ērģeļmūzikas koncertu sērija
Jaunā gada sākumā Rīgas Domā paredzēta svētku ērģeļmūzikas koncertu sērija, kuros izskanēs slavenu komponistu skaņdarbi. 2. janvārī ērģelnieces Liene Andreta Kalnciema, Ilze Barlo, Larisa Carjkova un Simona Sunepa apvienojušās vienā koncertā “Svētku skaņās” – četru dažādu izpildītāju temperamenti pie lielajām Rīgas Doma baznīcas ērģelēm.
FOTO: LNSO Vecgada koncerts
Lielajā ģildē 28. decembrī norisinājās Latvijas Nacionālā simfoniskā orķestra (LNSO) Vecgada koncertcikla pirmais koncerts. Trīs vakarus pēc kārtas, 28., 29. un 30. decembrī, diriģenta Andra Pogas vadībā orķestris kopā ar talantīgajiem mūziķiem Kseniju Sidorovu un Daniilu Bulajevu ieved klātesošos komponistu Morisa Ravela un Astora Pjacollas emocijām piesātinātajā skaņu pasaulē.
Blīkšķi būs! Saruna ar LNO galveno diriģentu Mārtiņu Ozoliņu
28. decembrī plkst. 19.00 tiešraidē no Latvijas Nacionālās operas (LNO) Latvijas Radio 3 "Klasika" aicina baudīt publikas ik gadu karsti gaidīto Gadumijas koncertu. Translācija būs īsti laikā, jo biļetes uz kopumā sešiem Gadumijas koncertiem Baltajā namā jau sen kā izpārdotas. Par to, cik āķīgs ir uzdevums ik gadu klausītājus pārsteigt ar ko jaunu un nebijušu, stāsta LNO galvenais diriģents Mārtiņš Ozoliņš.
Koncertā «Ar eņģeļiem» – gregoriskie dziedājumi no pirmās tūkstošgades
29. decembrī Rīgas Svētā Alberta baznīcā, bet 5. janvārī Baltezera baznīcā pirmo reizi kopīgā programmā "Ar eņģeļiem" sastapsies vokālā grupa "Scola Cantorum Vox Iubilantis" un klavesīniste Gertruda Jerjomenko. Programmā – gregoriskais korālis un viduslaiku daudzbalsība, kā arī Tomass Talliss, Džons Mandejs un Viljams Bērds.
Jaunie nāk. 10 debitanti, kas pirmo mūzikas albumu izdevuši 2019. gadā
2019. gada debijas aptver plašu klausītāju loku un daudzveidīgu muzikālo gaumi. Šogad Latvijas populārajā mūzikā debitējuši ne vien gados jauni mūziķi, bet arī publikai jau zināmāki mākslinieki. Vieni pārsteidz ar savu spēju iekustināt plašu auditoriju, savukārt otri – ar savu atšķirīgo muzikālo pieeju.
Jaunākie
Interesanti