Kultūra / Mūzika
«Pienvedēja piedzīvojumi» uzsāk jubilejas tūri
Grupas “Pienvedēja piedzīvojumi” 25. jubilejas tūres pirmais koncerts notiek 4. oktobra vakarā  “Hanzas peronā”. Sabiles ilgtermiņa trio sola atskaņot jaunā – jau astotā – albuma “Nelaiks” dziesmas, kā arī savus labākos hitus, kas izskanējuši ceturtdaļgadsimta laikā.
Latvijas Radio koris uzstāsies ar jaunu programmu «Klātesošā»
Latvijas Radio koris diriģenta Kaspara Putniņa vadībā piektdien, 11. oktobrī, Sv. Jāņa baznīcā atskaņos jaunu programmu ’’Klātesošā’’. Koncertprogrammas centrālā ass šoreiz būs lūgšana “Ave Maria”, kas uzrunājusi 19. gadsimta dižgarus Fēliksu Mendelszonu-Bartoldi un Johanesu Brāmsu un iemiesojusies arī daudzu mūsdienu komponistu mūzikas valodā, paziņojumā medijiem informē Latvijas Radio kora pārstāvji.
Koris «Latvija» svinēs Tālivalža Ķeniņa simtgadi
Sestdien, 5. oktobrī, Sv. Jāņa baznīcā Rīgā izskanēs Tālivalža Ķeniņa simtgadei veltīts autorkoncerts. Valsts Akadēmiskais koris “Latvija”, ērģelniece Ilze Reine, diriģents Māris Sirmais un vairāki solisti sagatavojuši slavenā Kanādas latviešu komponista programmas esenci, kas sniegs ieskatu nozīmīgā komponista mantojumā, paziņojumā medijiem informē organizatori.
Rudens kamermūzikas festivālā - vijolnieks Tomass Gūlds un «Sinfonietta Rīga»
Rudens kamermūzikas festivālā pie klausītājiem Latvijā atgriežas virtuozais britu vijolnieks Tomass Gūlds. 11. oktobrī Lielajā ģildē kopā ar “Sinfonietta Rīga” mūziķiem Gūlds piedāvās krāšņu koncertprogrammu. Tajā būs dzirdama Vīnes romantiķa Franča Šūberta “Uvertīra itāļu stilā”, Volfganga Amadeja Mocarta Trešais vijoļkoncerts un 29. simfonija, kā arī mūsdienu bulgāru komponistes Dobrinkas Tabakovas veltījums Šūbertam – “Hommage to Schubert”, paziņojumā medijiem informē “Latvijas koncerti”.
Rīgā par vienu koncertvietu vairāk - durvis ver «Artissimo»
No 1. oktobra, kas ir Starptautiskā mūzikas diena, Rīga kļuvusi par vienu koncertvietu bagātāka. Par to ir parūpējies Hermaņa Brauna fonds un tā direktore, pianiste Inna Davidova. Ar devīzi – mūzika Rīgas sirdī – Vecrīgā atklāta kamermūzikas zāle “Artissimo”, kas sola jaunu pavērsienu fonda darbībā un lielu koncertu dažādību, ietverot klasiku, džezu, starpžanru mūziku, dzejas vakarus, izglītojošas programmas bērniem, kā arī pēckoncertu sarunas ar māksliniekiem mājīgā atmosfērā.
Rīgas Domā oktobrī izskanēs latviešu mūzikas koncertu cikls
Piecos koncertos no 16. līdz 29.oktobrim Rīgas Domā izskanēs latviešu mūzikas koncertcikls “Latvijas rudens”. Tajā piedalīsies Valsts akadēmiskais koris “Latvija” un Māris Sirmais, vokālā grupa “Ars Antiqua Riga” un Uģis Prauliņš, mecosoprāni Ieva Parša un Laura Grecka, saksofonists Artis Sīmanis, kā arī ērģelnieki Kristīne Adamaite, Ligita Sneibe, Aigars Reinis, Jānis Pelše, paziņojumā medijiem informē organizatori.
LNSO izpildīs Džakomo Pučīnī pazudušo mesu
Lielajā ģildē 4. oktobrī izskanēs reiz par pazudušu uzskatītā itāļu komponista Džakomo Pučīni mesa “Messa di Gloria”. Koncertā tā atdzīvosies Latvijas Nacionālā simfoniskā orķestra mūziķu, Latvijas Nacionālās operas un baleta solistu Mihaila Čuļpajeva un Riharda Millera, kā arī kora "Latvija" izpildījumā. Savukārt, koncerta otrajā daļā orķestra un pianistes Elīnas Bērtiņas izpildījumā skanēs Karola Šimanovska aizraujošā Ceturtā simfonija. Koncertu diriģēs izcilais poļu diriģents un čellists Tadeušs Voicehovskis, paziņojumā medijiem informē organizatori.
Mūziķis Florians Arbencs: Rīgā nav daudz cilvēku, bet ir daudz ideju
Šovakar VEF Kultūras pilī kā pirmie “VEF Jazz Club” rudens sezonas viesi vienīgo koncertu Latvijā sniegs Šveices džeza apvienība “Trio Vein”. Programmā džeza variācijas par franču klasiķa Morisa Ravēla mūziku. “Trio Vein” sitaminstrumentālists Florians Arbencs Latvijas Televīzijai stāsta par džezu, Ravēlu un savu pieredzi, muzicējot Rīgā.
Radio kora «Vakara impresija» dodas pasaulē
Akadēmiskās mūzikas cienītājiem 27. septembrī visā pasaulē kļūs pieejams jaunais nacionālās ierakstu kompānijas “Skani” albums ar poētisku nosaukumu “Vakara impresija”. Tajā Latvijas Radio koris pirmierakstījis īpašu latviešu komponistu skaņdarbu izlasi. Skaņražu vidū tādi vārdi kā Pēteris Vasks, Ēriks Ešenvalds, Arturs Maskats, Jēkabs Nīmanis, Maija Enfelde, kopumā astoņi komponisti, kuri savā mūzikā aicina tiekties pēc gaišuma un garīguma.
Daugavpils festivāls «ReStArt» tiks veltīts arī Latgales kordiriģentei Terēzei Brokai
Starptautiskais mūzikas un mākslas festivāls "ReStArt" Daugavpilī notiek jau astoto gadu pēc kārtas. Tas tradicionāli sākas ar krāšņiem Rīgas ielas svētkiem, kino un dzejas vakariem, performancēm un instalācijām, dažādu noskaņu un žanru koncertiem. Līdz 22. oktobrim Daugavpils festivāls "ReStArt" priecēs mūzikas un mākslas cienītājus, tajā valdīs gan karstasinīgie spāņu, itāļu un franču mūzikas ritmi, gan romantikas notis, kas vainagosies ar apceres pilnu koncertu - veltījumu Latgales izcilajai kordiriģentei Terēzei Brokai.
FOTO: Etnomūzikas grupas «Tautumeitas» koncerts Rēzeknē
Ar koncertu Rēzeknē, Latgales vēstniecībā “Gors”, 21. septembrī etnomūzikas grupa “Tautumeitas” uzsāka savu koncertu sēriju Latvijā. Ņemot vērā lielo atsaucību, 13. oktobrī tiks rīkots papildkoncerts Jelgavā ar mūziķu Aminatas un “Mesa” piedalīšanos, paziņojumā medijiem informē grupas menedžments. 
Jaunākie
Interesanti