Kultūra / Mūzika
Orķestris «Rīga» 14. jūnija piemiņas koncertu rīkos tiešraidē
Orķestris “Rīga” tradicionāli ik gadu komunistiskā genocīda upuru piemiņas dienā, 14. jūnijā, sniedz koncertus. Šogad koncertu “Mūzika aizvestajiem” orķestris piedāvās tiešraidē no Latvijas Dzelzceļa vēstures muzeja, medijus informē orķestra pārstāvji.
VIDEO: Grupa «Tautumeitas» izdod singlu un klipu no gaidāmā albuma
Etno mūzikas grupa “Tautumeitas” vasaras iesākumā klausītājiem piedāvā savu jaunāko dziesmu “Panama”, kas ir pirmais singls no drīzumā gaidāmā albuma. Līdz ar jauno skaņdarbu, “Tautumeitas” prezentē arī videoklipu šai dziesmai, medijus informē grupas pārstāvji.
Grupa «Instrumenti» 5. jūnijā uzstāsies LTV tiešraidē
Latvijas Televīzijas koncertu ciklam “Koncerts Z studijā” iesoļojot vasarā, 5. jūnijā tiešraidē no Z studijas uzstāsies grupa “Instrumenti”. Koncerts būs vērojams LTV1, satura atskaņotājā Replay.lv un LTV “Facebook” kontos.
Jauns izstāžu cikls Rīgas Biržā – «Āzijas mākslas stāsti»
No 29. maija mākslas muzejā “Rīgas Birža” tiek aizsākts jauns izstāžu cikls “Āzijas mākslas stāsti”, kas ar viena darba vai tēmas izklāstu iepazīstinās Austrumu galerijas apmeklētājus ar Āzijas mākslas dažādību, medijus informē muzeja pārstāvji.
Gandrīz detektīvs. Alfrēda Kalniņa operai «Baņuta» - 100!
1920. gada 29. maijā pirmizrādes priekškars vērās pirmajai latviešu nacionālajai operai “Baņuta”. Toreizējais operas direktors Jānis Zālītis bija pamatīgi nopūlējies, lai pierunātu komponistu Alfrēdu Kalniņu savu operas pirmdzimto pirmizrādē pašam arī nodiriģēt, kam komponists galu galā bija piekritis.
«Lielajā dzintarā» vasarā atkal notiks sērijas «Personīgi» koncerti
Koncerti “Bahs. Grūvs. Saksofoni” un “Biruta Ozoliņa un Uģis Prauliņš. Etnoduets” Liepājas koncertzālē “Lielais dzintars” bija iecerēti kā koncertsērijas “Personīgi” pavasara sezonas noslēgums. Līdz ar pulcēšanās ierobežojumiem sērijas koncerti pārcelti uz vasaru, sērija papildināta ar vēl vienu pārsteiguma koncertu, un skatītāji aicināti tos visus trīs baudīt tiešraidē, medijus informē koncertzāles pārstāvji.
Koncerts-retrospekcija. Grupa «Dagamba» uzstāsies Latvijas Televīzijas Z studijā
Turpinot koncertu ciklu “Koncerts Z studijā”, LTV tiešraidē 29. maija vakarā uzstāsies grupa “Dagamba”. Koncerts būs skatāms gan LTV1, gan Replay.lv un LTV “Facebook” kontos. Grupas mūziķis Valters Pūce LTV raidījumā “Rīta Panorāma” pastāstīja, ka koncerta programma būs kā sava veida grupas darbības retrospekcija.
«Osokina mini festivāla» otrā nedēļa veltīta teātrim – uzstāsies Nastavševs, Kalniņa, Osokins, Gupalo
"Osokina mini festivāla @152" otrās nedēļas programma būs veltīta teātrim, medijus informē organizatori. 5. jūnijā skanēs teātra mūzika no Vladislava Nastavševa izrādēm paša autora izpildījumā, kā arī Kurta Veila un Katrīnas Gupalo ekspresīvie skaņdarbi, savukārt 6. jūnija vakarā pirmo reizi tiksies Rēzija Kalniņa un Andrejs Osokins, piedāvājot latviešu komponistu klaviermūzikas, kā arī Daces Micānes-Zālītes vēl neizdotās dzejas programmu.
Jaunākie
Interesanti