Kultūra / Mūzika
Raimonds Pauls jubileju atzīmē, muzicējot kopā ar domubiedriem
12. janvārī maestro Raimonds Pauls svin dzimšanas dienu. Leģendārajam melodiju meistaram un virtuozajam pianistam šajā dienā aprit 85. Maestro nekad nav slēpis, ka vislabāk jūtas muzicējot, un tieši tādēļ arī dzimšanas dienas viņš svin uz skatuves.
«Viņa dziesmās ir dzimtenes kods!» Ielu muzikanti spēlē Raimondu Paulu
Astoņdesmit piekto dzimšanas dienu 12. janvārī svin maestro Raimonds Pauls. Latvijas Radio lūdza savas mīļākās Paula melodijas atskaņot Rīgas ielu muzikantiem, kurus daudzi nereti būs dzirdējuši savās ikdienas gaitās. Šie ieraksti tapuši jau kopš pagājušās vasaras, kad muzikantu ielās bija krietni vairāk nekā sniegotajā janvārī.
Jāzepa Vītola Latvijas Mūzikas akadēmija svin 101. gadskārtu
11. janvāris ir Jāzepa Vītola Latvijas Mūzikas akadēmijas dzimšanas diena, un šogad tai aprit 101 gads. Svinīgās runas, svētku koncertprogramma un akadēmijas mācībspēku, studējošo, darbinieku, draugu un domubiedru tikšanās notika tiešsaistē, taču ar to vien svinības neaprobežojās. Mūzikas akadēmija ir sarūpējusi arī virkni dāvanu, kas iepriecinās gan esošos, gan topošos, gan bijušos studentus.
VIDEO: Tiešsaistē skatāms Latvijas Radio kora koncerts «Pareizticīgo Ziemassvētki»
9. janvārī tiešraidē no Liepājas koncertzāles “Lielais dzintars” programmā, kas veltīta pareizticīgo baznīcas Ziemassvētkiem, klausītājiem tika piedāvāta iespēja krievu sakrālās mūzikas skaņdarbus. Latvijas Radio kora, diriģenta Sigvarda Kļavas un tēva Vasīlija atskaņotā programma “Pareizticīgo Ziemassvētki” vēl nedēļu, līdz 17. janvārim, skatāma koncertzāles “Youtube” profilā, informēja koncertzāles pārstāvji.
Cik universāls bija leģendārais diriģents Leonīds Vīgners?
Viena no izcilākajām latviešu 20. gadsimta personībām, diriģents, komponists un pedagogs Leonīds Vīgners dzimis 1906. gadā Maskavā. Mūzikas pamatus viņš apguva jau pie tēva – mūzikas vecmeistara un folkloras vācēja Ernesta Vīgnera. Par sevi Leonīds Vīgners ir teicis: “Es esmu universāls!”, ko arī apliecina viņa plašais darbības diapazons.
Mūžīgais dzinējs – Raimonds Pauls
Mēģinājumi gandrīz ik dienas, un koncerti vismaz reizi nedēļā – tāda izskatās Raimonda Paula radošā dzīve neilgi pirms viņa 85. jubilejas. Kas viņu dzen?
Latvijas Radio koris Liepājas koncertzālē uzstāsies ar koncertu pareizticīgajos Ziemassvētkos
Sestdienas vakarā no Liepājas, koncertzāles „Lielais dzintars” izskanēs bezmaksas koncerts, kas veltīts pareizticīgo Ziemassvētkiem. Latvijas radio koris diriģenta Sigvarda Kļavas vadībā ir sarūpējis īpašu programmu, kurā klausītāji varēs baudīt krievu mūzikas ģēniju— Sergeja Rahmaņinova, Georgija Sviridova un Aleksandra Grečaņinova skaņdarbus.  Koncertā būs iespēja dzirdēt arī vecticībnieku priestera Tēva Vasīlija (Vasīlijs Volkovs) garīgos dziedājumus. 
Rīgas Domā izskanēs Zvaigznes dienas koncerts
6. janvārī kristīgā pasaulē atzīmē Zvaigznes dienu, sauktu arī par Triju kungu dienu. Šo dienu saista ar kristīgo leģendu par trim Austrumu gudrajiem, kuri ieradās sveikt jaunpiedzimušo jūdu ķēniņu un iezīmē Ziemassvētku laika noslēgumu. Tiešsaistē no Rīgas Doma pulksten 19.00 izskanēs Zvaigznes dienai veltīts koncerts, kurā uzstāsies ērģelniece Ilze Reine un dziedātāja Ilze Grēvele – Skaraine.
Jaunākie
Interesanti

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt