Kultūra / Mūzika
Latvijas Radio 3 «Klasika» aicina uz digitālo koncertzāli
Slēgtās koncertzāles un atceltie kultūrnotikumi raisa spārnus fantāzijai, un veselības un drošības nolūkos lūkojam apgūt alternatīvas kultūras baudīšanas iespējas. Lai gan LR3 "Klasika" programma arī ārkārtējās situācijas laikā ir pārpilna ar oriģinālraidījumiem, kurus radošā komanda gatavo attālināti, papildus tam klausītāji tiek aicināti apmeklēt "Klasikas" digitālo kocertzāli "YouTube" kanālā, lai baudītu daudzus sirsnīgus koncertus, kas skanējuši Latvijas Radio 1. studijā un iemūžināti videoformātā.
Pianists Daumants Liepiņš: Tagad varu klausīties mūziku, lasīt un pastaigāties
23. martā Latvijas Radio 1. studijā bija plānots kārtējais "Klasikas" rosinātais koncerts – šoreiz duetā muzicētu vijolnieks Jevgēnijs Čepoveckis un pianists Daumants Liepiņš. Ārkārtējā situācija svītru pārvilkusi ne tikai tam – atcelti arī citi plānotie koncerti, ko savā kalendārā bija ierakstījis Liepiņš. Tomēr garlaicīgi viņam nav, un arī par darba trūkumu mūziķis nesūdzas: uz klavieru pults stāv Prokofjeva Otrais klavierkocerts, bet fonā skan Latvijas Radio 3 "Klasika", kas ļoti patīk mūziķa ģimenes papagailītim Pikolo Liepiņam.
Lemjot par skolēnu dziesmu un deju svētku norisi, svarīgākā būs sabiedrības drošība
Šonedēļ pilnā sparā vajadzēja notikt Skolu jaunatnes dziesmu un deju svētku atlases skatēm, konkursiem un kopmēģinājumiem. Ārkārtējās situācijas dēļ šis process process likumsakarīgi pārtrūcis. Svētku komunikācijas vadītāja Inga Vasiļjeva atklāj, ka šobrīd tiek izstrādāti trīs atšķirīgi scenāriji, kuru īstenošana atkarīga no situācijas attīstības: "Svētku rīkotāji pieņems lēmumus, vadoties tikai un vienīgi no sabiedrības drošības viedokļa. Tas būs vissvarīgākais aspekts."
Diriģents Māris Sirmais: Es kaut kā ļoti labi tagad attīros
20. martā Valsts akadēmiskais koris "Latvija" bija plānojis koncertu, kas aizsāktu jaunu koncertciklu "Četri gadalaiki". Pagaidām šis notikums pārcelts uz 24. aprīli, bet kora mākslinieciskais vadītājs un galvenais diriģents Māris Sirmais ir piesardzīgs: "Mēs varam daudz ko plānot un gribēt, bet, kā redzam, dzīve ienes savas korekcijas..."
Komponiste Gundega Šmite: Lielais, dziļais klusums rosina uz aktīvu darbošanos
Vairākus gadus Grieķijā mītošā komponiste Gundega Šmite februārī saņēma "Lielo mūzikas balvu", 12. martā vēl paspēja piedalīties festivāla "deciBels" koncertā, un tad jau arī Latvijā tika izsludināta ārkārtējā situācija. Šobrīd viņa ir atpakaļ Grieķijā un šo laiku izmanto radoši – daudz lasa un raksta ne tikai mūziku, bet arī dzeju. "Šis lielais, dziļais klusums rosina uz aktīvu darbošanos," neslēpj Šmite.
Edeite Husare i juos dzīšmu gruomota
Latgalīšu kultura napaseņ tykuse par vīnu vierteigu i Latvejis mārūgā unikalu gruomotu boguotuoka - bīdreibys “Latgolys Studentu centrs” izdūtuo “Muna dzīšmu gruomota”  ir leidz šam apjūmeiguokais latgaliskūs dzīšmu apkūpojums. “Taida materiala, kur tev ir latgalīšu dzīsmis i vyss spektrys – vuordi, notys – taida nav,” tai vajadzeibu pec taida kruojuma, kur ir naviņ dzīšmu teksti, bet ari notys, Latvijas Radio 1 raidejumā “Kolnsāta” pamatoj tuo sastateituoja Edeite Husare.
«Skaņumājas» vadītājs: Tautas mūzikas instrumenti dod iespēju tos spēlēt mājās, savam priekam
"Mēs neesam muzejs, kur neko nedrīkst aiztikt ar rokām. Šeit ne tikai drīkst, bet pat ir vēlams visu aptaustīt," sirsnīgi saka Krapes "Skaņumājas" izveidotājs Ilmārs Pumpurs. LR3 raidījumā "Etnovēstis" viņš stāsta gan par tautas mūzikas instrumentu ekspozīcijas izveidošanos un instrumentu spēles meistarklasēm, gan iepazīstina ar ekspozīcijā pieejamajiem instrumentiem. Iespējams, kādam viņa stāsts liks citādi paskatīties uz savās vai draugu mājās pieejamo instrumentu klāstu, ārkārtējās situācijas laikā ļaujot dažādot savus mājās pavadīšanas brīžus.
Jaunākie
Interesanti