Kultūra / Mūzika
Opolais par Andreju Žagaru: Mēs abi skatījāmies vienā virzienā – bijām ambiciozi, un mums patika sapņot
9. novembrī koncertzālē "Cēsis" skanēs saviļņojošs koncerts - "Kristīne Opolais, Egils Siliņš un LNSO. Draugi Andrejam Žagaram". Biļetes sen izpārdotas, bet ierakstus ar laiku varēsim baudīt Latvijas Radio 3 "Klasika". Dienu pirms koncerta "Klasikas" direktore Gunda Vaivode tiekas gan ar pasaulslaveno soprānu Kristīni Opolais, gan viņas sirsnīgo sabiedroto gan uz skatuves, gan dzīvē – Čīlē dzimušo amerikāņu tenoru Džonatanu Tetelmanu, kurš laipni piekritis piedalīties šajā koncertā. "Mēs abi skatījāmies vienā virzienā – abi bijām ambiciozi, un mums patika sapņot. Viņam arī patika, ka biju drusku dulla un darīju visu, ko viņš grib," – tā par Andreju Žagaru šodien saka Opolais.
Diriģents Butāns: Festivāls «Trīs zvaigznes» krietni kuplinājis mūsu nošu krājumus
Valsts svētku laikā tradicionāli koncertdzīvi Latvijā kuplina orķestris "Rīga", un tā būs arī šogad – novembrī pat veseli trīs koncerti. Ar šiem koncertiem noslēgsies arī festivāls "Trīs zvaigznes". Orķestra "Rīga" mākslinieciskais vadītājs Valdis Butāns LR3 "Klasika" atklāj, ka, pateicoties festivālam, latviešu mūzika pēdējos gados kļuvusi bagātāka, kas arī bijis viens no festivāla mērķiem.
 
Svētki, parūkas, tērpi un grims – «Latvian Sound Quartet» rīko Vīnes balli
10. novembrī kultūras pilī “Ziemeļblāzma” balles noskaņu varēs izbaudīt koncertprogrammā “Vīnes balle”, kas veidota kā teatrāls uzvedums ar galma atmosfērai raksturīgu atribūtiku – parūkām, tērpiem un grimu. To visu piedāvā "Latvian Sound Quartet" – četras jaunas, brīnišķīgas dāmas, kuras klausītājus valdzina ar atraktīvo priekšnesumu un muzikālajām kvalitātēm. Kvarteta sastāvā muzicē obojiste Jana Zeļenska, vijolniece Līva Plociņa-Janova, čelliste Māra Botmane un pianiste Roksana Tarvide.
Ventspils rakstnieku mājas stāsti skanēs koncertzālē «Latvija»
Valsts svētku nedēļā 14. novembrī koncertzālē “Latvija” pazīstamu latviešu komponistu jaundarbus atskaņos Ventspils kolektīvi un solisti. Koncertzāles pārstāvji paziņojumā medijiem informē, ka projekta ideja dzimusi pirms vairākiem gadiem. Tās pamatā ir vēlme radīt un plašākai publikai piedāvāt īpašus latviešu mūzikas jaundarbus. Savukārt unikalitāti idejai piešķirot apstāklis, ka uzrunātie komponisti savam skaņdarbam iedvesmu smēlušies un tekstos izmantojuši tieši Ventspilī tapušus literārus darbus.  
VIDEO: Aminata izdod jaunu singlu «Pamet mani» un izziņo solokoncertu
Popdziedātāja Aminata 7. novembrī izdod jaunu singlu latviešu valodā "Pamet mani", kas ir priekšvēstnesis jau pavisam drīz sagaidāmajam minialbumam "Maiga vara", un aicina uz solokoncertu, kas notiks nākamā gada 18. aprīlī kultūras un izklaides centrā "Hanzas perons", paziņojumā medijiem informē dziedātājas pārstāvji.
Atklāts jau 19. Baha kamermūzikas festivāls
Ar Beļģijas baroka orķestra “Les Muffatti” koncertu 5. novembrī Mazajā ģildē atklāts 19. starptautiskais Baha kamermūzikas festivāls. Tas šogad Rīgā un Kuldīgā piedāvās piecus koncertus, kuru virsuzdevums ir izcelt Johana Sebastiana Baha un viņa laikabiedru daiļradi kamermūzikas žanrā.
Tu vispār albumu noklausījies? Māra Upmane-Holšteine un Agnese Rakovska sarunājas par popmūziku
Oktobrī klausītājiem vērtēšanai savus jaunos albumus prezentēja gan grupa “Astro’n’out” – albums “Multivitamīnu Multipaka”, gan grupa “Triānas Parks” – albums “11”. LSM.lv uz sarunu par popmūziku aicināja grupu līderes Māru Upmani-Holšteini un Agnesi Rakovsku. Abas mūziķes ir pazīstamas ļoti sen un tas ļāva sarunai raisīties dinamiskā un humorpilnā atmosfērā. 
Itāļu vijolnieks un diriģents Onofri: Daudz – tas nav mākslas mērķis
Gaidot kamerorķestra “Sinfonietta Rīga” koncertu 8. novembrī Lielajā ģildē, Latvijas Radio 3 “Klasika” uz sarunu aicina pasaulslaveno itāļu vijolnieku un diriģentu Enriko Onofri. Iepriekšējo reizi Latvijā viņš viesojies un ar šo orķestri sadarbojies pirms četriem gadiem. “Tā ir draudzība,” viņš šodien saka.
Būs smuki! Uz 95. jubilejas koncertu aicina vecākais vīru koris Latvijā
Uz 95. jubilejas koncertu “Nu atnāca mana reize” aicina Latvijas Universitātes vīru koris “Dziedonis” – jubilejas koncerts izskanēs 9. novembrī LU Lielajā aulā. "Vīru koris "Dziedonis" ir vecākais vīru koris Latvijā, un ar šo koncertu sākam gatavoties savai simtgadei – ļoti ceram, ka būs smuki," atzīmē kora mākslinieciskais vadītājs Uldis Kokars.
Lāčplēša dienā LR3 «Klasika» aicina uz sirsnīgi patriotisku koncertu
11. novembrī pulksten 18.00 Latvijas Radio 1. studijā valdīs sirsnīga patriotisma cauraustas noskaņas – Latvijas Radio 3 "Klasika" aicina uz Lāčplēša dienas koncertu, kurā latviešu kamermūzikas pērles interpretēs trīs labi draugi un domubiedri mūzikā: dziedātāja Evija Martinsone (soprāns), pianiste Agnese Egliņa un klarnetists Mārtiņš Circenis. Koncertu vadīs Orests Silabriedis.
Ar Vecgada koncertu atgriežas 50 čellistu lielais «Melo-M Mega orķestris»
Divos Vecgada lielkoncertos 30. decembrī Rīgas Kongresu namā pie klausītājiem atgriezīsies “Melo-M Mega orķestris”. Kā paziņojumā medijiem informē organizatori – koncerti piedāvās vērienīgu čellu orķestra skanējumu un muzikāli krāsainu koncertprogrammu, kurā būs gan meditācijas noskaņas, gan rokmūzikas enerģija.
Valsts svētku mēnesī koncertstāsts «Sirdspuksti» viesosies 13 pilsētās
Valsts svētku mēnesī pie skatītājiem dodas jauns koncertstāsts “Sirdspuksti”. Vienpadsmito gadu pēc kārtas ciklā “Ar cieņas apliecinājumu savai zemei un rotaļīgu vieglumu mūzikā”, apzinoties un stiprinot latvisko identitāti, jaunā koncertprogramma viesosies vairākās Latvijas pilsētās, ceļojumu uzsākot 8. novembrī Ogres Kultūras centrā.  
Saksofonists Kārlis Auziņš soloalbumā atradis veidus jaunu skaņu radīšanai
Dāņu mūzikas izdevniecības "Gotta Let It Out" paspārnē klajā nācis laikmetīgā džeza un improvizētās mūzikas saksofonista un komponista Kārļa Auziņa soloalbums "Oneness and the Transcendent Truth". Tas ir īsts pētnieciskais darbs par saksofona skaņas iespējām, kas izmantotas kompozicionālā kontekstā.
Grupa «Dziļi violets» ieskandina romantisko komēdiju «Jaungada taksometrs 2»
Mēnesi pirms režisora Māra Martinsona romantiskās komēdijas “Jaungada taksometrs 2” pirmizrādes filmas veidotāji aicina iepazīties ar filmas otrās daļas ievaddziesmu “Plkst. 0:00”, ko izpilda grupa “Dziļi violets”. Grupas solists Nauris Brikmanis filmā spēlē arī Andreja (Laura Reinika) drauga, kaimiņa inspektora Garšiņa lomu, kas filmas pirmajā daļā izdzīvoja pikantus Vecgada vakara mirkļus. Kā inspektoram klāsies filmas otrajā daļā, no 6. decembra varēs skatīties kinoteātros visa Latvijā, paziņojumā medijiem informē filmas veidotāji.
Festivāls «Rīga Jūrmala 2020» izcels jaunos talantus
2020. gada vasarā, no 10. jūlija līdz 30. augustam, notiks mūzikas festivāla “Rīga Jūrmala” otrā sezona. Četrās nedēļas nogalēs Rīgā un Jūrmalā izskanēs 20 koncerti ar pasaules līmeņa simfonisko orķestru un solistu dalību. Šajā festivāla sezonā daudzpusīgo koncertu programmu papildinās divi nozīmīgi jaunumi – mūzikas meistarklašu sērija un papildkoncerts Liepājā, paziņojumā medijiem informē organizatori.
Rīgā viesosies Krievijas neofolka grupa «Moon Far Away»
Otrdien, 5. novembrī, Ģertrūdes ielas teātrī ar koncertu viesosies neofolka grupa “Moon far Away". Krievijas grupa "Moon Far Away" no tālās Arhangeļskas dibināta 1994. gadā, 25 gadu laikā izveidojot un attīstot unikālu muzikālu un vizuālu stilu, ko grupas dalībnieki paši raksturo kā rituālu neofolku, paziņojumā medijiem informē organizatori.
Jaunākie
Interesanti