Kultūra / Mūzika
Liepājas Simfoniskais orķestris februārī dosies koncertturnejā
Februārī Liepājas Simfoniskais orķestris diriģenta Gunta Kuzmas vadībā dosies koncertturnejā, ar īpašu koncertprogrammu uzstājoties vairākās Latvijas pilsētās, kā arī kaimiņvalsts pilsētā Klaipēdā. Programmas fokusā – džezs, medijus informē orķestra pārstāvji.
Latvijā viesosies stīgu oktets «Oberton String Octet» no Austrijas
Lūznavas muižas Sarkanajā zālē sestdien, 25. janvārī, ar koncertprogrammu, kurā skanēs Šostakoviča, Gliera un Pjacollas skaņdarbi, viesosies Austrijā bāzētais stīgu oktets “Oberton String Octet”. Tā dibinātājs ir talantīgais vijolnieks Jevgēnijs Čepoveckis, kurš ar šo koncertu piepildīs arī savu sapni – atvest ansambli uz dzimto Latviju.
Latvijas Radio I studijā un LR3 «Klasika» tiešraidē uzstāsies dziedātājs Mikus Abaroniņš un arfiste Dārta Tisenkopfa
20. janvārī pulksten 18.00 Latvijas Radio I studijā un Latvijas Radio 3 "Klasika" tiešraidē pirmo reizi uzstāsies dziedātājs Mikus Abaroniņš un arfiste Dārta Tisenkopfa. Programmā "Sarunas ar arfu" vokālā kantilēna savīsies ar dzidru arfas pavadījumu angļu komponistu Džona Doulenda un Bendžamina Britena dziesmās, iepriecinot ar plašu emociju spektru.
VIDEO: Mūzikas akadēmijas simtgades jubilejas koncerts
1920. gada 11. janvārī ar komponista Jāzepa Vītola svinīgu uzrunu un svētku koncertu darbību sāka Latvijas konservatorija, tagadējā Jāzepa Vītola Latvijas Mūzikas akadēmija (JVLMA). 2020. gada 11. janvārī ar svētku koncertu Lielajā ģildē akadēmijas 100. jubilejas svinības piedzīvoja kulmināciju.
Simtgades priekšvakarā – svinīgā pieņemšana Mūzikas akadēmijā
1920. gada 11. janvārī ar komponista Jāzepa Vītola svinīgu uzrunu un svētku koncertu darbību sāka Latvijas konservatorija, tagadējā Jāzepa Vītola Latvijas Mūzikas akadēmija. 2020. gada 11. janvārī ar ekumēnisko dievkalpojumu Rīgas Domā, svētku koncertu Lielajā ģildē un absolventu salidojumu akadēmijas 100. jubilejas svinības piedzīvos kulmināciju. Bet tās priekšvakarā akadēmijas Lielajā zālē aizvadīta svinīgā pieņemšana.
Pērnā gada «LNSO vasarnīcas» noslēguma koncerts otro skanējumu piedzīvos «Hanzas peronā»
Kultūrvietā "Hanzas perons" 16. janvārī muzicēs Latvijas Nacionālais simfoniskais orķestris (LNSO), Latvijas Radio bigbends, dziedātāja Linda Leen un saksofonists Gints Pabērzs. Pēc "LNSO vasarnīcas" noslēdzošā koncerta Latgales vēstniecībā "Gors" aplausi nerimās ilgi, un nu šī programma gaidāma Rīgā. Par to intervijā Latvijas Radio 3 "Klasika" stāsta diriģents un klarnetists Guntis Kuzma un Latvijas Radio bigbenda mākslinieciskais vadītājs, komponists un aranžētājs Kārlis Vanags.
Zināmi mūzikas ierakstu gada balvas «Zelta mikrofons» nominanti
Ceturtdien, 9. janvārī Latvijas 1. rokkafejnīcā paziņoti mūzikas ierakstu gada balvas "Zelta mikrofons" nominanti. Visvairāk nomināciju ir grupai "Instrumenti” un komponistam Raimondam Paulam. No jaunajiem vārdiem nomināciju skaita ziņā izceļas jaunā dziedātāja Patrisha.
Apvienības «Penguin Cafe» līderis: Mūziķa instinkts man liek tuvoties klausītājam
Sava jaunā albuma "Handfuls of Night" pasaules tūres programmā 11. janvārī Vidzemes koncertzālē “Cēsis” uzstāsies leģendārā grupa "Penguin Café". Par to, kā no albuma uz albumu mainījies grupas skanējums, par kopīgajiem eksperimentiem un "pingvīnu" tik zīmīgās skaņu pasaules vēstījumu intervijā Dāvim Eņģelim stāsta grupas dibinātājs Arturs Džefss.
Krievu mūzikā vairāk ir asaru. Saruna ar diriģenti Jūliju Hutorecku
Viena no savas paaudzes vadošajām diriģentēm sievietēm Sanktpēterburgā Jūlija Hutorecka janvāra sākumā nedēļu aizvada Rīgā, lai kopā ar Valsts akadēmisko kori "Latvija" sagatavotu krievu garīgās mūzikas programmu, kas 10. janvārī skanēs Ventspils koncertzālē "Latvija", bet 12. janvārī – Latgales vēstniecībā "Gors".
Zināmi konkursa «Supernova 2020» pretendenti
Sākot no ceturtdienas, 9. janvāra, Latvijas Televīzijas autoru un izpildītāju konkursa “Supernova” "YouTube" kontā iespējams noklausīties tās konkursam pieteiktās dziesmas un izpildītājus, kurus atlases žūrija decembrī aicināja uz noklausīšanos klātienē.
Akordeons kā bērns. Saruna ar mūziķi Kseniju Sidorovu
Ksenija Sidorova ir Latvijas akordeona spēles zīmols pasaulē. Gada nogalē viņa viesojās Latvijā, uzstājoties ar koncertiem Cēsīs un Rīgā. LTV raidījumā “Kultūrdeva” mūziķe stāsta, kā izjūt sievietes un mātes lomu savienojumā ar smago instrumentu – akordeonu. Arī tas ir viņas bērns.
Latvijas Nacionālajā operā koncertēs trīs izcilie pianisti Osokini
Latvijas Nacionālajā operā notiks īpašs vakars klaviermūzikas mīļotājiem – koncerts “Trīs Osokini un draugi Operā”. 6. aprīlī kopā spēlēs visi trīs izcilie pianisti: tēvs, profesors Sergejs Osokins, un dēli, daudzu starptautisku konkursu laureāti un spilgti mūzikas interpreti Andrejs un Georgijs Osokini, medijus informē operas pārstāvji.
Vasarā Siguldā uzstāsies britu dziedātāja Daido
Britu dziedātāja Daido (Dido) 27. jūnijā uzstāsies Siguldas pilsdrupu estrādē. Šis būs pirmais un vienīgais mākslinieces koncerts Baltijas valstīs, medijus informē pasākuma rīkotāji “L Tips Agency”.
Ar kino mūziku Liepājā uzstāsies Andrejs Osokins un māsas Balanas
Liepājas koncertzālē “Lielais dzintars” sestdien, 18. janvārī, uzstāsies pianists Andrejs Osokins un māsas Balanas – vijolniece Kristīne Balanas un čelliste Margarita Balanas. Koncertā būs dzirdami skaņdarbi no slavenām kino filmām, medijus informē koncertzāles pārstāvji.
Elīna Šimkus un «Trio Angelicus» aicina uz kamermūzikas vakaru
Uz Krimuldas muižas kamermūzikas vakaru otro koncertu aicina “Trio Angelicus” - soprāns Elīna Šimkus, arfiste Ieva Šablovska un flautiste Sondra Lejmalniece -, kas atskaņos vairāku iemīļotu latviešu komponistu skaņdarbus. Koncerts gaidāms sestdien, 1. februārī, medijus informē Krimuldas muižas pārstāvji.
Jaunākie
Interesanti