Kultūra / Mūzika
Iedegties par ideju. «Koku opera. Vējgāzes» Somijas mežos - simbols pārmaiņām
17. un 18. augustā vēju izpostītā Somijas meža nogabalā pasaules pirmizrādi piedzīvoja Annas Ķirses "Koku opera. Vējgāzes", kas uzsver vērtīgo veco mežu aizsardzības nozīmi. Performances veidošanā iesaistīts plašs Latvijas mākslinieku loks, un aculiecinieki stāsta – pēc operas noskatīšanās kokus nu uzlūkojot citām acīm. Bet Anna Ķirse jau šobrīd risina sarunas ar Islandi par jauno operu "Vulkāna krāterī".
Operdziedonis un producents Larss Egens no Norvēģijas: Mūsu govīm ļoti patīk soprāni
Dziedātājs un producents Larss Egens jau desmito gadu Norvēģijā vada brīvdabas operteātri ''Opera di Setra''  – vietā, kur nav ne elektrības, ne interneta, toties ir izcili tīrs gaiss un tuvumā ganās gotiņas. Par šo neparasto projektu viņš stāstīja Baltijas jūras festivālā Latvijas Nacionālajā bibliotēkā. 9. septembrī Egens stāsies jaunā amatā Trendelāgas (Trøndelag) operā, pildot izpilddirektora pienākumus.
12 stundas, 12 izpildītāji - #GrupuKrekluDienas labdarības koncerts
Grupu kreklu dienā, 30.augustā 12 stundu garā labdarības koncertsērijā Latvijas Radio 2 un Latvijas Radio 5 – pieci.lv tiešajā ēterā uzstājās 12 grupas, solo mākslinieki un muzikālās apvienības, tostarp “Astro’n’out”, “The Sound Poets”, Dons, Normunds Rutulis, Raimonds Pauls un citi. LSM.lv bija skatāmi šie koncerti.
«Raxtu raxti» 18. novembra koncertam veido «Tautas mūzikas orķestri»
Muzikālā apvienība “Raxtu raxti” 18. novembrī Ķīpsalas hallē sniegs Latvijas svētku lielkoncertus, kuru kulminācijā pirmo reizi muzicēs īpaši izveidots “Tautas mūzikas orķestris”. Tā sastāvu veidos daudzi labi pazīstami folkloras kopu un tautas mūzikas ansambļu instrumentālisti.
Jaunākie
Interesanti