Kultūra / Mūzika
Ivanova simfonija «Atlantīda» savulaik bija traucēklis pastāvošajai varai
Jāņa Ivanova leģendārā Ceturtā simfonija "Atlantīda", pārkāpjot žanra ietvarus, tika iecerēta kā uzvedums ar gaismām un horeogrāfiju, ēģiptiešu leģendās un grieķu filozofa Platona darbos balstītu saturu par teiksmaino, laimīgo salu Atlantīdu, ko sagrauj baisa stihija un tās eksistenci izbeidz postošs spēks.
«Terem kvartets» Rīgā ar 30 gadu jubilejas koncertu
Šovakar Rīgas Kongresu namā ar savu 30 gadu jubilejas programmu „No klasikas līdz rokam” uzstāsies leģendārais „Terem kvartets” no Sanktpēterburgas. Programmā iekļauta visdažādāko žanru mūzika – klasika, džezs, melodijas no filmām, kā arī „Abbas”, „Roxette” un „Ace of Bace” lielākie hiti.
LNSO klaviertrio koncerta viešņa būs izcilā dziedātāja Inga Kalna
19. aprīlī Lielajā ģildē Latvijas Nacionālā simfoniskā (LNSO) orķestra lieliskais klaviertrio, kurā spēlē LNSO vijolnieks Indulis Cintiņš, LNSO čelliste Dace Zālīte un Latvijas Nacionālās operas galvenais solistu koncertmeistars Mārtiņš Zilberts, kopā ar prominentos pasaules opernamos pazīstamo solisti Ingu Kalnu piedāvās koncertu, kas gan pacels klasiskās mūzikas virsotnēs, gan aizvedīs retāk dzirdētu darbu burvīgajā skaņu pasaulē, pavēstīja LNSO pārstāvji. 
Latvijas Radio 3 «Klasika» aicina uz komponista Imanta Mežaraupa atceres koncertu
Atceroties Imantu Mežaraupu (1958–2013) – komponistu, kura radošais devums dziļi sakņojas latviešu kultūrā, vienlaikus ietverot varenās pasaules elpu, pirmdien, 16. aprīlī, plkst. 18.00 Latvijas Radio 1 studijā un Latvijas Radio 3 "Klasika" tiešraidē ar Valsts kultūrkapitāla fonda atbalstu skanēs saviļņojošs kamermūzikas koncerts. 10. oktobrī Mežaraupam apritētu sešdesmit.
Neaizmirst par mīlestību. Saruna ar harismātisko japāņu diriģentu Hirokami
Augumā miniatūrais, dzīvespriecīgais japāņu maestro Juniči Hirokami savas diriģēšanas manieres dēļ tiek dēvēts par dejojošo diriģentu. Viņš ir pārliecināts, ka diriģents ir profesija, kurā pats svarīgākais – mīlēt cilvēkus un cienīt mūziķus. Ja tas tā nav, nostāties orķestra un klausītāju priekšā vienkārši nav iespējams.
Jaunākie
Populārākie
Interesanti