Kultūra / Mūzika
Liepājā sestdien izskanēs 16 brīvdabas koncerti
Šo sestdien, 25. jūlijā, visas dienas garumā dažādās Liepājas vietās ikvienam interesentam būs iespēja bez maksas dzirdēt veselus 16 brīvdabas koncertus, ko dažādos sastāvos spēlēs Liepājas Simfoniskā orķestra mūziķi.
Dāņu komponists Pēters Helmss: Reizēm šķiet, ka es pats esmu tāds mākslīgais intelekts
Tikko klajā nācis tvarts, kurā stīgu kvartets "Hartzvirkel" ieskaņojis dāņu komponista Pētera Helmsa (Peter Helms, 1980) Sešus stīgu kvartetus, kas komponēti sadarbībā ar mākslīgo intelektu. "Nav labu un sliktu žanru, un man kā komponistam tā ir lielākā problēma – ka visu laiku iedvesmojos no jauniem žanriem, tāpēc grūti fokusēt karjeru kādā konkrētā virzienā... Reizēm šķiet – es pats esmu tāds mākslīgais intelekts, kas apstrādā citu cilvēku mūziku. Bet tā jau ir – viss ir viens mūzikas tīkls," smaida komponists.
Grupa «Juuk» ieskandinās augustu Daugavas muzejā
2. augusta pēcpusdienā plkst. 16.00 Daugavas muzejā uz Doles salas norisināsies otrais šī gada brīvdabas koncerts. Pieci mūziķi, kurus vieno aizraušanās ar alternatīvo un tumšo folkroka un kantri mūziku, apvienojušies zem nosaukuma “Juuk”, izpildīs gan jau pazīstamās dziesmas no albuma “Indulgenču tirgotāji”, gan arī no šobrīd topošā albuma, kas iznāks gada beigās, informēja grupas pārstāvji.
Ceturtajā Kokmuižas vakarā viesosies mūziķis Goran Gora
12. augustā Kocēnos notiks jau ceturtais muzikālais Kokmuižas vakars, tajā viesosies mūziķis Goran Gora jeb Jānis Holšteins-Upmanis, izpildot sava jaunā albuma “Renesanse” muzikālās kompozīcijas, kuras radušās iedvesmojoties no tādām valstīm kā Indija, Izraēla, Bosnija un Hercegovina, informēja koncerta rīkotāji.
Grupa «Blue Jean Serenade» laiž klajā singlu «Es piederu pie tiem»
Ar jautājumu “Bet pie kā piederi tu?”  savus sekotājus sociālajos tīklos jau dažas dienas apdomāties mudina grupa “Blue Jean Serenade”. Viņiem nupat klajā nācis singls “Es piederu pie tiem” – dziesma no grupas debijas albuma “Prieks, no kura neizauga, laiks, kuru neaizmirst”, kas izdots martā, taču nupat kompozīcijai izveidots arī videoklips.
Koris «Latvija» klausītāju vērtējumam nodod Jančevska un Zanderes jaundarbu «Koki»
Valsts akadēmiskais koris "Latvija" un tā mākslinieciskais vadītājs un galvenais diriģents Māris Sirmais 21. jūlijā klausītāju vērtējumam nodod Jēkaba Jančevska un Ineses Zanderes jaundarba "Koki" videoklipu, tādējādi arī ieskandinot 2020. gada koncertsezonas turpinājumu. "Man likās ļoti labi izmantot šo laiku, lai radītu nevis tikai īslaicīgu efektu tieši šim brīdim, bet arī kaut ko paliekošāku un vērtīgāku – neizslēdzu domu, ka šī dziesma būtu cienīga skanēt arī lielajā Dziesmu svētku estrādē," – tā par radošo veikumu pandēmijas laikā teic Māris Sirmais.
Koncertā apvienosies «Dagamba» un «Sinfonietta Rīga»
Uz brīvdabas koncertzāles “Mītava” skatuves Jelgavā kopīgā koncertā satiksies klasiskās mūzikas huligāni - grupa “Dagamba” un Latvijas mūzikas smagsvars – “Sinfonietta Rīga”. 20. augustā pulksten 19 izskanēs labāko grupas skaņdarbu izlase, atsaucoties uz klasikās mūzikas komponistiem. Elpu aizraujošā koncertā  kopā ar orķestri īpašs uzsvars tiks likts uz šī gada lielajiem jubilāriem Ludvigu van Bēthovenu, kuram aprit 250 gadu, un Pēteri Čaikovski, kuram šogad aprit 180 gadu, informēja koncerta rīkotāji.
Laikmetīgā iestudējumā atdzims Alfrēda Kalniņa opera «Baņuta»
2020. gadā aprit 100 gadi kopš pirmās nacionālās latviešu operas “Baņuta” pirmizrādes. Opera atdzims jauniestudējumā, kura autori ir mūzikas teātra kolektīvs “Hauen und Stechen” (Vācija), sadarbojoties ar teātra trupas "Kvadrifrons" aktieriem, mūzikas dramaturgu Evartu Melnalksni, komponistu Jēkabu Nīmani un solistiem Lauru Grecku, Armandu Siliņu, Sniedzi Kaņepi, informēja iestudējuma rīkotāji. Šobrīd Latvijas un Vācijas radošās grupas satikušās mēģinājuma procesā Tallinas ielas kvartālā.
Vinila entuziasts un «Jersika Records» dibinātājs Ameriks gatavs starptautiskajai apritei
"Jersika Records" dibinātājs Mareks Ameriks ieraksta vinila plates izlasītam mūziķu lokam. Viņš ir apņēmības pilns veicināt Latvijas mūzikas eksportu. Sarunā ar Latvijas Radio 3 "Klasika" viņš stāsta par pirmsākumiem Jelgavā, iekļūšanu Jāņa Joņeva romānā "Jelgava 94", spēlēšanu grupā "Satellites LV" un apvienībā "Kuba", inficēšanos ar vinila pasauli, skaņuplašu apvākojuma mākslu, Jersikas ielu, vinila svētkiem, aprūpējamā materiāla izvēli, ierakstiem Ventspilī, Džeku Mihaļicki un Oskaru Saulespurēnu, klavicimbalu un Nurmuižas baznīcu. 
Septembrī klajā nāks Ainara Mielava jaunais albums «220 volti»
“Vienīgā jēga no šīs pandēmijas, kā mēs jokojām ansamblī, ir tā, kam mums izdevās pietiekoši daudz pamēģināt, un tā rezultātā mēs studijā ierakstījām albumu praktiski divās dienās – vienā elpas vilcienā,” LTV raidījumā “Rīta Panorāma” pastāstīja mūziķis Ainars Mielavs. Plānots, ka jaunais albums “220 volti” klajā nāks 10. septembrī.
Dzīvības un nāves mistērijas apcere – ar Latvijas Radio kora koncertu sākas Senās mūzikas festivāls
Vēstījums par dzīvības un nāves lielo mistēriju – tā par Latvijas Radio kora programmu “Baroka un renesanses meistardarbi”, kas izskanēs 16. jūlijā Rīgas Domā, saka diriģents Kaspars Putniņš. Koncertā iekļauta trīs dižgaru – Deprē, Luisa de Viktorijas un Baha mūzika, ko līdz ar Radio kori atskaņos arī Rīgas Doma galvenais ērģelnieks Aigars Reinis. Koncerts būs pieejams gan klātienē, gan tiešsaistē, un tas ieskandinās gadskārtējo Senās mūzikas festivālu.
Jaunākie
Interesanti