Kultūra / Mūzika
Rīgas Doma zēnu koris ieraksta Raimonda Tigula mūzikas albumu
Komponists Raimonds Tiguls kopā ar instrumentālo grupu un Rīgas Doma zēnu kori Mārtiņa Klišāna vadībā drīzumā aicina klausītājus uz koncertu “Rīta un vakara dziesmas” Rīgas Domā un Latvijas lielākajās koncertzālēs. Latvijas Radio 1. studijā notiek programmas ierakstu sesija albumam, tostarp – arī skaņdarbam, kurš būs vadmotīvs šī gada labdarības maratonam "Dod pieci!”.
Grupa «Double Faced Eels» izdod dziesmu «Ideāli»
No piektdienas, 1. novembra, visās lielākajās straumēšanas vietnēs pieejama grupas “Double Faced Eels” dziesma “Ideāli”, kas tapusi skolēnu izglītības un radošās attīstības projekta ietvaros un pievēršas būtiskai tēmai skolās un jauniešu vidū — mobingam, paziņojumā medijiem informē grupas pārstāvji. 
Ģitārists Gregs aicina uz jubilejas koncertu Kongresu namā
Tā ir bijusi mīlestība uz mūžu no pirmā acu skatiena – tā par savu instrumentu saka ģitārists, komponists un solists Grigorijs Gorodko, vislabāk pazīstams ar skatuves vārdu “Gregs”. Kopš bērnības ģitāra viņu pavadījusi visos viņa ceļos, un šobrīd viņa arsenālā ir kopumā deviņas ģitāras. Daļa no tām skanēs arī 1. novembrī – Grega 55. jubilejas koncertā Kongresu namā.
Latgales vēstniecībā «Gors» uzstāsies Hārlemas gospeļkoris
Sestdien, 16. novembrī, Latgales vēstniecībā “Gors” savas Eiropas koncertturnejas laikā viesosies Hārlemas gospeļkoris (The World Famous Harlem Gospel Choir), kura izpildījumā kā īpašs veltījums dziedātāja Prinsa daiļradei un piemiņai skanēs koncertprogramma “With a special tribute to Prince”, paziņojumā medijiem informē “Gors” pārstāvji.
Ar jauniem video aicina uz albuma «Skalbe. Dzirnavās» atvēršanu
"Radio Naba" iepazīstina ar divām kompozīcijām no gaidāmā albuma “Skalbe. Dzirnavās” - “Kailā bagātība” (Elizabetes Balčus) un “Vilkkaķis” (Juris Kaukulis). Savukārt 7. novembrī, Kārļa Skalbes dzimšanas dienā, varēs ieraudzīt albuma fiziskās aprises tā atvēršanas pasākumā kultūras vietā “Aleponija”, paziņojumā medijiem informē "Radio Naba" pārstāvji.
Mūziķi no Gruzijas: Valodu dažādība ir mūsu kopīgā bagātība
Septembra nogalē Rīgā jau atkal viesojās gruzīnu tautas mūzikas grupa "Čveneburebi" (Chveneburebi). Divi grupas pārstāvji – Solomons Gogašvili un Levans Mikeladze – LR3 "Klasika" raidījumā "Odiseja" atklāj savus novērojumus par gruzīnu tautas mūziku, kultūru un tik atšķirīgajām valodām šīs valsts dažādajos reģionos.
Mūziķis Normunds Pauniņš aicina uz jubilejas koncertu
VEF Kultūras pilī 7. novembrī uz vienas skatuves jubilejas koncertā pulcēsies dziedātāja Normunda Pauniņa skatuves kolēģi un draugi, kas bijuši viņa mūzikas ceļabiedri gadu gaitā – grupas “Otra puse” dalībnieki, dziedātājas Ieva Akurātere un Antra Stafecka, dziedātāji Aigars Grāvers un Aigars Krēsla, grupa “Piparmētra”, kā arī koris “Domino”. 
Mūžībā devusies koklētāja Sanita Sprūža
28. oktobrī mirusi koklētāja, soliste un daudzu ansambļu dalībniece, koklētāju ansambļa "Taureņi" dibinātāja Sanita Sprūža (16.01.1989.-28.10.2019.), medijus informē etnomuzikoloģe Laima Jansone.
Latvijā uzstāsies pirmā koras virtuoze pasaulē – Sona Džobarte no Gambijas
Ar savu vienīgo koncertu Ziemeļeiropā Liepājas koncertzālē “Lielais dzintars” sestdien, 23. novembrī, uzstāsies pirmā koras virtuoze pasaulē – Sona Džobarte (Sona Jobarteh) no Gambijas. Talantīgā afrikāniete pasaules skatuves iekarojusi kā ar koras spēli, tā arī ar savu balsi un melodijām. Koncertsērijā “Pasaule Lielajā dzintarā” Sonas un viņas grupas sniegumā skanēs gan afrikāņu džeza, gan soula un fanka mūzikas ritmi, paziņojumā medijiem informē organizatori.
Pianists Rosputjko sev apsolījis spēlēt tikai tādu mūziku, kas pašam ļoti patīk
Jūrmalā dzimušais, bet nu jau krietnus gadus Austrijā dzīvojošais pianists Antons Rosputjko ieradies Latvijā, lai 31. oktobrī sniegtu koncertu Mazajā ģildē. Programmā – tikai romantiskā mūzika, kuras autori – Brāmss, Šopēns, Rahmaņinovs un Metners. “Pēc rakstura un iekšējās pasaules esmu romantiķis,” pasmaida pianists.
Jaunie dziesminieki muzicēs festivālā «Bildes»
Mūzikas klubā “Kaļķu vārti” 31. oktobrī notiks mūzikas un mākslas festivāla “Bildes” Jauno Dziesminieku koncerts, ko vadīs Lauris Valters. Šis koncerts būs iespēja iepazīt jauno mūziķu daiļradi, tāpat koncertā uzstāsies jau atpazīstamību iemantojuši dziesminieki, paziņojumā medijiem informē organizatori.
Kas jāzina par «Austras balvas 2019» nominantiem
Jau kopš 2015. gada mūzikas žurnālisti un nozares speciālisti no jaunajiem mūzikas albumiem izvēlas desmit spilgtākos, vienam piešķirot “Austras balvu”. Balvai kvalificējās visi latviešu vai Latvijā dzīvojošu mūziķu radīti albumi, kas izdoti no pagājušā gada 19. oktobra līdz šī gada 18. oktobrim. Klausītājiem “Austras balvas”  izlase ir iespēja uzzināt vairāk par aktuālajiem ierakstiem un Latvijas populārās / alternatīvās mūzikas daudzveidību. LSM.lv piedāvā iepazīties ar šo albumu autoriem.
Ventspilī skatuves dēļus dalīs spilgtākie Latvijas mūziķi un ārvalstu zvaigznes
Novembrī Ventspilī koncertzālē “Latvija” gaidāmi vairāki ārvalstu mākslinieku koncerti, kuros kā īpašie viesi uzstāsies spilgti latviešu mūziķi – Kārlis Kazāks, Deniss Paškevičs ar projektu “Tenka”, kā arī kolektīva “Tautumeitas” dalībniece Asnate Rancāne un pazīstamais džeza kontrabasists Staņislavs Judins jeb duets “Stanislav Yudin & Asnate Rancāne”, paziņojumā medijiem informē koncertzāles pārstāvji.
Latviešu kinomūzika citādā skanējumā VEF Kultūras pilī
Noslēdzot šī gada sezonu, 6. novembrī VEF Kultūras pilī izskanēs jau 12. “Come prima” koncertsērijas programma. Šoreiz sadarbībā ar Latvijas Radio 3 "Klasika" būs dzirdama latviešu kinomūzika citādā skanējumā. Koncertā izskanēs zināmākās Raimonda Paula, Jāņa Ivanova, Marģera Zariņa, Pētera Plakida kino melodijas, bet personiskākā, intīmākā, nedzirdētākā skanējumā, paziņojumā medijiem informē organizatori.
Georgs Sarkisjans: Uz skatuves atrodoties viens, faktiski esmu kails
Ceturtdien, 31. oktobrī, Lielajā ģildē izskanēs Latvijas Nacionālā simfoniskā orķestra (LNSO) koncertmeistara Georga Sarkisjana solokoncerts, kurā vijolnieks sagatavojis atkal jaunu soloprogrammu – tajā dzirdēsim par mūzikas ikonām kļuvušus skaņdarbus: Baha Trešo partitu Solmažorā, leģendārā vijolnieka Ežēna Izaī Otro sonāti, amerikāņu komponista Džona Koriljāno skaņdarbu oskarotajai filmai “Sarkanā vijole” un Bēlas Bartoka Sonāti, kuras sarežģītība pieprasa fenomenālu vijolspēles meistarību.
«Cenšamies iet laikam pa priekšu!» - Mūzikas akadēmijas Džeza katedra svin desmitgadi
Kā vienlaikus sniegt labu augstāko izglītību un neierāmēt improvizācijas brīvībā sakņoto mūziķu talantu? Tas ir uzdevums, pie kā nu jau apaļus desmit gadus strādā viena no jaunākajām Latvijas Mūzikas akadēmijas struktūrām – Džeza mūzikas katedra. Tās absolventi pašlaik ir daļa no Latvijas džeza mūziķu jaunās paaudzes kodola. Katedras jubilejas koncertā 31. oktobrī viņi kāps uz skatuves kopā ar saviem pasniedzējiem.
Raimonds Pauls un Ance Krauze jaunā koncertprogrammā «Sasala jūrīna»
Piektdien, 1. novembrī, mūzikas namā “Daile” skatītājiem būs iespēja novērtēt jaunāko Raimonda Paula un Ances Krauzes koncertprogrammu “Sasala jūrīna”. Programmā skanēs gan dziesmas no abu personību sadarbības pirmsākumiem, gan Raimonda Paula jaunākās tautas dziesmu apdares.
Jaunākie
Interesanti