Kultūra / Mūzika
Britu mūziķis Veins Māršals koncertēs un vadīs meistarklasi Ventspilī
Piektdien, 6. decembrī Ventspilī, koncertzālē “Latvija” gaidāms ievērojamā britu ērģelnieka, diriģenta un komponista Veina Māršala (Wayne Marshall) koncerts. Savukārt 5. decembrī mūziķis sniegs atvērtu ērģeļspēles meistarklasi, kurā piedalīsies gan Ventspils Mūzikas vidusskolas, gan citu Latvijas mūzikas skolu audzēkņi, medijus informē koncertzāles pārstāvji.
Atvadas no Marisa Jansona. Bija sajūta, ka mūzikas vārdā viņš būtu gatavs pat mirt
„Viņa žestā var sajust, kā mīlestība tiek pārvērsta gaismā,” tā par pasaulslaveno diriģentu Marisu Jansonu intervijā radio „Klasika” savulaik teica ievērojamais čellists JoJo Ma. Marisa Jansona mūžs bijis ļoti darbīgs un piesātināts, viņš strādājis ar visslavenākajiem pasaules orķestriem Eiropā un Amerikā, vieskoncertos apbraukājis visus kontinentus un saņēmis neskaitāmas balvas.
Dziedātāja Zanda Švēde: Tagad man ir daudz vieglāk pateikt «jā»
6. decembrī Lielajā ģildē "Sinfonietta Rīga" muzicēs diriģenta Džonatana Bermana vadībā. Programmā – Bēthovena Trešā simfonija, Veberna "Langsamer Satz", kā arī Vāgnera "Vēzendonkas dziesmas", kurās soliste būs samtainā mecosoprāna īpašniece Zanda Švēde. LR3 "Klasika" viņu izvaicā par Vāgnera mūziku, lomām, kas šobrīd Švēdes repertuārā un ko vēl tikai gribētos dziedāt, kā arī par darbu Frankfurtes operā, kuras soliste viņa ir kopš 2018. gada. 
Aizvadīts labdarības koncerts «Es nākšu, lai tu dzīvotu»
“Es nākšu, lai tu dzīvotu” – tas ir Latvijas Nacionālā simfoniskā orķestra fonda rīkotais, jau otrais labdarības koncerts, kas vakar izskanēja Lielajā ģildē. Ja pirmo reizi, pirms pusotra gada, simfoniskā orķestra fonds koncertu rīkoja, lai atbalstītu ar ādas vēzi saslimušo kolēģi – kādreizējo orķestra mārketinga vadītāju Sondru Zaļupi, šoreiz pasākuma mērķis plašāks – rast līdzekļus ar metastātisko melanomu sirgstošo zālēm, kuras Latvijā valsts neapmaksā.
LR bigbenda vadītājs Vanags sajūsmā par sadarbību ar leģendāro amerikāņu trompetistu Brekeru
2. decembrī Latvijas Radio 3 "Klasika” ēterā skanēja Eiroradio sūtījumā saņemts ieskaņojums – leģendārā amerikāņu komponista un trompetista Rendija Brekera (Randy Brecker) un Latvijas Radio bigbenda koncerts, kas festivāla "Jazz Baltica” ietvaros pērnvasar izskanēja Vācijas pilsētā Timmendorfā. "Ja pirms gadiem desmit kāds man būtu teicis, ka satiksimies uz vienas skatuves, tas liktos absolūti neiespējami,” atzīstas Latvijas Radio bigbenda mākslinieciskais vadītājs, saksofonists un komponists Kārlis Vanags. Koncertu "Klasikas" arhīvā var noklausīties līdz decembra beigām.
Dziesminieks Mets Saimonss: Ir svarīgi runāt par nopietnām problēmām
Trešdien, 4. decembrī – koncertzālē “Palladium Rīga” uzstāsies amerikāņu dziesminieks Mets Saimonss (Matt Simons) ar pavadošo grupu. Koncerts Rīgā notiks mākslinieka jaunākā albuma “After The Landslide” atbalsta koncerttūres ietvaros. Tūre aizvadīto divu mēnešu laikā izskanējusi jau 14 Eiropas valstīs 32 koncertos. Mets Saimons sarunā ar LSM.lv stāsta par mūziku kā valodu, kurā runāt par nopietno, un kā ceļu uz atlabšanu.
Gidons Krēmers, Georgijs Osokins un Giedre Dirvanauskaite tiksies Bēthovena Trīskāršajā koncertā
Ieskandinot 28. Liepājas Starptautisko zvaigžņu festivālu, kas tradicionāli notiks martā, 21. decembrī Liepājas koncertzālē “Lielais dzintars” ekskluzīvu koncertu kopā ar Liepājas Simfonisko orķestri (LSO) diriģenta Gintara Rinkeviča vadībā sniegs viens no pasaulē vadošajiem vijolniekiem – Gidons Krēmers. Viņa skatuves partneri būs čelliste Giedre Dirvanauskaite un pianists Georgijs Osokins, medijus informē LSO pārstāvji.
Filmas «Dvēseļu putenis» skaņu celiņš tagad pieejams albumā
Klajā nācis albums, kurā iekļauta mūzika no režisora Dzintara Dreiberga nupat pie skatītājiem nonākušās filmas “Dvēseļu putenis”. Albumā apkopotas 34 kompozīcijas, kuras filmas skaņu celiņam radījusi izcilā komponiste, vairākkārtēja prestižās “Emmy” balvas laureāte Lolita Ritmane, to skaitā filmas fināldziesma “Lūgšana” ar Aleksandra Grīna vārdiem, medijus informē filmas pārstāvji.
Grupa «ATOM» izdod albumu «The Milky Way»
Oriģinālu un savdabīgu krāsu mūsu mūzikas ainavā ir ienesusi pirms diviem gadiem izveidotā muzikālā apvienība „ATOM”, kurā trīs latviešu mūziķi muzicē kopā ar panamiešu dziedātāju un komponistu Čārliju Vaskesu.
Jaunākie
Interesanti