Kultūra / Mūzika
Andris Veismanis: Cilvēcīgais kontakts nav aizvietojams – rozi nevar pasmaržot caur gāzmasku
Tāpat kā daudziem citiem māksliniekiem, arī diriģenta un J. Vītola Latvijas Mūzikas akadēmijas profesora Andra Veismaņa radošo skrējienu apstādinājusi ārkārtas situācija - atceltas gan operizrādes, gan koncerti, bet mācību process ar studentiem notiek attālināti. Veismanis, kurš rīt svinēs 55. dzimšanas dienu, piekrīt, ka daudzas lietas patiesi var darīt attālināti, bet ne jau visas: "Šobrīd daudz skatos ierakstus, ko piedāvā Ņujorkas Metropoles opera, Vīnes Valsts opera un citi opernami, kas tagad atvēruši šo iespēju – lai kā arī nebūtu, dzīvais, dabīgais, cilvēcīgais kontakts nav aizvietojams. Nu, nevar rozi pasmaržot caur gāzmasku!"
Reinis Zariņš par tiešsaistes koncertu tīmeklī: Uz mazo avantūru mani iedrošināja sieva
"Šis ir tāds nebijis laiks mums visiem. Tāpēc izmēģinu kaut ko jaunu: mājas koncerta translēšanu pašrocīgi. Ceru, ka pievienosities man un kopīgi taisīsim muzikālo tūrismu," savā feisbuka kontā raksta pianists Reinis Zariņš. Koncerts 29. martā pulksten 18.00 būs skatāms gan viņa 'YouTube' kanālā 'MrZarins', bet saite būšot arī feisbukā. "Uz nelielo avantūru mani iedrošināja sieva," intervijā LR3 "Klasika" neslēpj pianists.
Anglijā dzīvojošais dziedonis Pauls Putniņš: Jācer uz labāko, jāgatavojas sliktākajam
Latvijā dzimušā dziedātāja un diriģenta Paula Putniņa mītnes vieta jau daudzus gadus ir Apvienotā Karaliste. Covid-19 izraisītās globālās krīzes laiku viņš kopā ar dzīvesbiedri, pianisti Diānu Ketleri pavada Latvijā. "Šobrīd mums visiem jābūt ļoti atbildīgiem un disciplinētiem. Jārūpējas par savām ģimenēm un arī kaimiņiem, kuri ir gados vecāki. Tas šobrīd ir svarīgāk par visām citām prioritātēm," uzsver Putniņš.
Laura Raila un Normunds Rutulis izdod dziesmu «Laiku nevar pazaudēt»
Dziedātāji Laura Raila un Normunds Rutulis klajā laiduši jaunu dziesmu “Laiku nevar pazaudēt”. Latvijas Televīzijas raidījumā “Rīta Panorāma” Normunds Rutulis stāstīja, ka jaunā dziesma ieskaņota jau pērn, taču skaņdarba publicēšanai mūziķi gaidījuši pavasari.
Latvijas mūziķu un komponistu atbalstam Latvijas Radio 3 programmā iekļaus vairāk pašmāju mūzikas
Lai ārkārtējās situācijas apstākļos sniegtu morālu atbalstu saviem klausītājiem un valsts muzikālajai kultūrai – mūsu komponistiem un izpildītājmāksliniekiem, Latvijas Radio 3 “Klasika” no 25. marta savā programmā iekļaus vēl vairāk latviešu komponistu mūzikas un mūsu mākslinieku ieskaņojumu, kas simboliski veidos cikla “Rupjmaizes kārtojums” trešo kārtu.
Aminatas solokoncerts tiek pārcelts uz septembri
18. aprīlī kultūrtelpā "Hanzas perons" paredzētais popdziedātājas Aminatas solokoncerts "Maiga vara" tiek pārcelts precīzi piecus mēnešus vēlāk - uz 18. septembri, medijus informē mūziķes pārstāvji.
Jaunākie
Interesanti