Kultūra / Mūzika
Ņujorkiešus parkos priecē vietējie mūziķi
Covid-19 dēļ mūziķiem, tāpat kā citiem, nācies pielāgoties tiešsaistes videi un meklēt citus veidus, kā sasniegt klausītājus. Ārpus virtuālās vides, piemēram, Ņujorkā vairāki vietējie mūziķi priecējuši savus klausītājus pilsētas parkos. Tā kā iedzīvotājiem dažādu ierobežojumu dēļ nav bijušas citas nodarbes, viņi vairāk ieklausījušies vietējo mūziķu daiļradē. Arī pēc ierobežojumu atcelšanas mūziķi bauda klausītāju uzmanību.
Vingrojumi dažādām maņām - Tallinas ielas kvartāla «Laikmetīgās trešdienas»
No 1. jūlija trešdienās Rīgā daļa no Tallinas ielas kvartāla pārtaps par mūsdienu mākslas, mūzikas, dejas un dzejas kultūrvietu. Jaunā pasākumu cikla nosaukums ir "Laikmetīgās trešdienas" - intervijā Latvijas Radio 3 "Klasika" pastāstīja idejas autors, Tallinas ielas kvartāla kurators Kaspars Lielgalvis un pirmā koncerta dalībnieks, saksofonists Deniss Paškevičs.
Bejonse izdos «Karalim Lauvam» veltītu videoalbumu
Amerikāņu dziedātāja, komponiste, dejotāja un aktrise Bejonse izdos videoalbumu, kura radīšanu iedvesmojusi slavenā multiplikācijas filma “Karalis Lauva”. Vienlaikus māksliniece saņēmusi īpašu balvu, ar ko tiek godināti tumšādainie un citu mazākumtautību pārstāvji, kuri devuši būtisku ieguldījumu valsts dzīvē. 
Mūžībā devies komponists Pēteris Butāns
Svētdien, 28. jūnijā, 77 gadu vecumā mūžībā aizgājis komponists Pēteris Butāns. Atvadīšanās no Meistara notiks piektdien, 3. jūlijā, plkst. 14 Ventspils Meža kapu kapličā, vēsta Latvijas Radio 3. 
Ģitārists Gints Smukais izdod singlu «Thaw» un aicina uz brīvdabas koncertu
Ģitārists Gints Smukais izdevis pirmo singlu “Thaw” no gaidāmā albuma “Thaw”/“Atkusnis” un aicina 31. jūlijā uz albuma atklāšanas brīvdabas koncertu “Atkusnis”, informēja mūziķa pārstāve Inga Zālīte. Koncerts norisināsies uz ezerā peldošas skatuves, ko būs iespēja vērot no krasta, kā arī laivās un uz SUP dēļiem. 
Atšķirīgo komponistu maģiskais tandēms. Lūsēns un Brauns aicina uz «Saulrieta dziesmām»
Komponists Jānis Lūsēns pēdējos mēnešus vadījis tālu prom no pilsētas burzmas, un viņa neiztrūkstošs ikvakara rituāls bijis vērot saulrietus. Piedzīvotais maģiskais skaistums viņam devis iedvesmu izveidot koncertprogrammu, kas tā arī saucas ''Saulrieta dziesmas'' un kurā viņa mūzika savijas kopā ar Mārtiņa Brauna kompozīcijām. Koncertos abi komponisti arī paši būs uz skatuves, improvizēs un saspēlēsies, un viņiem piebiedrosies divi lieliski dziedātāji – Zigfrīds Muktupāvels un Ieva Sutugova.
Grupa «Akacis» restaurē vēsturi – top digitāla kolekcija
Azartisko un progresīvo Amerikas latviešu rokgrupu “Akacis” 70. un 80. gados ar ovācijām uzņēma ne tikai koncertos Amerikas latviešu sabiedrībā, bet arī, piemēram, “Mikrofona” aptaujās Latvijā. “Akača” izdziedāto un radīto dziesmu skaits sniedzas pāri diviem simtiem, un koncerti dažādos videoformātos krājušies 50 stundu garumā. Nu pienācis laiks, kā saka grupas dibinātājs, basģitārists un skaņu režisors Gatis Gaujenieks, restaurēt šos 30 gadu garumā krātos mūzikas un video ierakstus publicēšanai digitālajās platformās, lai tie būtu pieejami interesentiem.
Grupa «Nando» ieskandina vasaru ar deju hitu
Grupa “Nando” vasaru pavada radoši un raženi: iznācis jau otrais singls no albuma “Man nav laika”, ko iecerēts prezentēt augusta beigās. Kompozīcija “Dejo ar mani” meiteņu izpildījumā ir kļuvusi par vasaras ballīšu priekšvēstnesi, ko pašas grupas dalībnieces raksturo kā deju hitu.
Jaunākie
Interesanti