Kultūra / Mūzika
Rīgas Domā izskanēs Zvaigznes dienas koncerts
6. janvārī kristīgā pasaulē atzīmē Zvaigznes dienu, sauktu arī par Triju kungu dienu. Šo dienu saista ar kristīgo leģendu par trim Austrumu gudrajiem, kuri ieradās sveikt jaunpiedzimušo jūdu ķēniņu un iezīmē Ziemassvētku laika noslēgumu. Tiešsaistē no Rīgas Doma pulksten 19.00 izskanēs Zvaigznes dienai veltīts koncerts, kurā uzstāsies ērģelniece Ilze Reine un dziedātāja Ilze Grēvele – Skaraine.
Mūzika podkāstos – iespējams, bet sarežģīts process. Lokālās un pasaules tendences 
2020. gada otrajā pusē no ASV pienāca ziņas, ka divi jau gadiem ilgi radīti podkāsti, kuros skanēja mūzika, izņemti no podkāstu aplikācijām pēc skaņdarbu tiesību pārstāvju oficiālām sūdzībām par nelegālu mūzikas izmantošanu. Līdzīgi gadījumi bijuši jau iepriekšējos gados, turklāt vēl smagāki – ar prasībām tiesā par miljoniem dolāru piedziņu. 
Mūzikas akadēmija 101. gadskārtu atzīmēs ar virtuālu koncertu
11. janvārī Jāzepa Vītola Latvijas Mūzikas akadēmija (JVLMA) atzīmēs 101. dzimšanas dienu, kas šogad, pretstatā grandiozajām simtgades svinībām aizvadītajā sezonā, noritēs šim laikam ierastā – digitālā formātā. JVLMA mācībspēki, studējošie, darbinieki, draugi un domubiedri akadēmijas dzimšanas dienā – 11. janvārī pulksten 12.00 – tiek aicināti uz virtuālu kopā būšanas brīdi Mūzikas akadēmijas mājaslapā, informēja JVLMA pārstāvji.
Latvijas Radio 3 «Klasika» ar vērienīgu koncertu svinēs 25. jubileju
7.janvārī, ceturtdien, Latvijas radio 3 “Klasika” ar vērienīgu koncertu svinēs 25. jubileju. Jubilejas koncertā uzstāsies Elīna Bukša (vijole), Iveta Apkalna (ērģeles), Daumants Liepiņš un Raimonds Pauls (klavieres), attālināti Elīna Garanča (mecosoprāns), Latvijas Nacionālais simfoniskais orķestris un diriģents Andris Poga.
Ar Latvijas Radio kora koncertu noslēgsies Dzintaru koncertzāles «Ziemassvētku festivāls»
7. janvārī, dienā, kad Pareizticīgā baznīca svin Kristus dzimšanas svētkus, Dzintaru koncertzāle un Latvijas Radio koris jau tradicionāli aicina baudīt “Ziemassvētku festivāla” noslēguma koncertu “Pareizticīgo lūgšanas un dziedājumi” ar krievu sakrālās mūzikas dižgaru Georgija Sviridova un Aleksandra Grečaņinova skaņdarbiem, informēja organizatori.
Jelgavas bigbends izdod albumu «Latvijas sajūtas»
Aizvadītā gada nogalē, svinot savu 30. jubileju, diriģenta Raita Ašmaņa vadītais Jelgavas bigbends izdevis albumu “Latvijas sajūtas”, kur Raimonda Paula un latviešu tautasdziesmu melodijas džeza orķestrim aranžējis komponists, “Grammy” balvas laureāts Maikls Abene, informēja Jelgavas bigbenda pārstāvji.
Kā skanēja? Aizvadītais gads Latvijas populārajā mūzikā
2020. gads mūzikas radītājiem un izpildītājiem visā pasaulē ir bijis sarežģīts un grūts – koncertēšana bija teju neiespējama, tomēr šis gads ir devis laiku jaunas mūzikas komponēšanai, ierakstīšanai un izdošanai. Kā attīstās Latvijas populārā mūzika, un kā tā skan 2020. gadā?
Bez publikas, bet ar šampanieša burbuļiem – LNSO Vecgada koncerts tiešsaistē
30. decembrī tiešraidē Latvijas Radio 3 "Klasika" un no 31. decembra līdz 3. janvārim Latvijas Nacionālā simfoniskā orķestra (LNSO) mājaslapas sadaļā "Digitālā koncertzāle" būs skatāms un klausāms Latvijas Nacionālā simfoniskā orķestra Vecgada koncerts, kura mākslinieciskais vadītājs ir LNSO galvenais diriģents Andris Poga.
Jaunākie
Interesanti

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt