Kultūra / Mūzika
Valsts svētkos tiešsaistē koncertēs kamerkoris «Ave Sol»
Godinot Latvijas Republikas proklamēšanas 103. gadadienu, Rīgas kamerkoris "Ave Sol" sagatavojis svētku koncertu "Lins", kurā skanēs komponista Jāņa Strazda dziesmas ar Jāņa Petera vārdiem un kas balstīts abu autoru kopīgi veidotajā tāda paša nosaukuma dziesmu ciklā. Svētku reizē korim pievienosies divi solisti – Ance Krauze un Andris Ērglis, informēja koncerta rīkotāji.
Gidons Krēmers un «Kremerata Baltica» Cēsīs atskaņos Astora Pjacollas tango
Šogad mūzikas pasaule atzīmē argentīniešu komponista un par tango karali dēvētā Astora Pjacollas 100. gadadienu. Sestdien, 20. novembrī, arī koncertzāli "Cēsis" piepildīs tango enerģija un kaisle, ko savā jaunākajā koncertprogrammā ievijis vijolnieks Gidons Krēmers, informēja koncertzāles pārstāvji.
Vijoles un čella sinerģija. Saruna ar mūziķiem Daniilu Bulajevu un Antonu Trocjuku
"Repertuāra vijolei un čellam diemžēl ir diezgan maz. Mēs to gribam labot un ierakstīt savu digitālo albumu, un virzīt duetu – vijole un čells," stāsta vijolnieks Daniils Bulajevs, kurš šī gada vasaras izskaņā kopā ar čellistu Antonu Trocjuku publicējis Antonio Vivaldi skaņdarba "Vasara" 3. daļu. Čellists LTV raidījumā "Kultūrdeva" skaidro, ka veidot skaņdarbu aranžējumus šādā sastāvā ir dzinulis abu mūziķu sadarbībai.
VIDEO: Saksofonu kvartets «Atomos» un dzejniece Inga Gaile Latvijas Radio 1. studijā
8. novembrī pirmoreiz Latvijas Radio 1. studijā muzicēs saksofonu kvartets "Atomos", aicinot uz latviešu mūzikas programmu. Blakus Jāņa Ivanova, Gundegas Šmites , Edgara Mākena, Madaras Pētersones, Džeikina Pusona, Andrieva Alkšņa un Ritvara Garozas skaņdarbiem dzirdēsim arī Ingas Gailes dzeju viņas pašas lasījumā, kas tēlaini sasauksies ar mūzikas noskaņām un koncertu pārvērtīs par vienotu dzejas kompozīciju.
Mūziķis Stings pavasarī koncertēs Rīgā
Bijušais grupas "The Police" dalībnieks, solomākslinieks Stings ar savu jaunāko albumu "The Bridge" un koncertprogrammu "My Songs", nākamā gada pavasarī, 5. martā, pēc vienreiz jau atcelta koncerta, atgriezīsies "Arēnā Rīga", informēja organizatori. Koncertā kā īpašais viesis uzstāsies Joe Sumner.
Hiphopa mākslinieks Bush izdod albumu «Putni»
Pēc 8 gadu pauzes ar savu trešo soloalbumu "Putni" atgriežas pašmāju hiphopa mākslinieks Bush, informēja mūziķa pārstāvji. Jaunais albums tapis sadarbībā ar mūzikas producentiem Reinšteinu (Reinis Kirilovs) un trakamelodija (Gundars Neimanis).
«Krastā saviļņots» – korim «Anima» jauns albums un koncertfilmas pirmizrāde
Klajā nācis Kristapa Krievkalna un Kārļa Kazāka kormūzikas oriģinālcikla "Krastā saviļņots" digitālais albums, savukārt 10. novembrī gaidāma koncertfilmas "Krastā saviļņots" pirmizrāde, kur vienotā stāstā savijas vasarā piedzīvotais koncerts Saulkrastu pludmalē un mākslinieciskas īsfilmas, informēja kora "Anima" pārstāvji.
Cilvēkiem, kuri spēj brīnīties – par albumu «Sikspārņi» stāsta grupa «Juuk»
Albums visai ģimenei, ja vien ģimenei patīk mazliet neparastāka mūzika nekā tā, ko visbiežāk dzirdam ikdienā – tā savu jaunāko veikumu albumu "Sikspārņi" piesaka grupa "Juuk". Grupa aizraujas ar alternatīvo, tā saukto tumšo folka un kantri mūziku, kas Latvijā dzirdama visai reti. Tas atspoguļojas arī albuma noskaņā, kas ir gleznaina, tēlaina, bet arī noslēpumaina un mazliet spokaina. Paši grupas dalībnieki uzsver, ka albums veltīts dažādu vecumu bērniem jeb cilvēkiem, kuri ir spējīgi brīnīties.
Grupa «ABBA» izdod pirmo albumu 40 gadu laikā
Leģendārā zviedru grupa "ABBA" piektdien izdod jaunu albumu, kas ir četrotnes pirmais ieraksts 40 gadu laikā. Grupas dalībnieki ir paziņojuši, ka šis pilnīgi noteikti būs "ABBA" pēdējais albums.
Valsts svētkos «Lielajā dzintarā» skanēs Kalniņa, Tigula un Fedotova mūzika
Liepājas koncertzālē "Lielais dzintars" diriģenta Māra Sirmā virsvadībā top svinīgs Latvijas 103. jubilejas koncerts, kurā koncertēs ērģelniece Iveta Apkalna, sitaminstrumentālists Rihards Fedotovs, obojists Pēteris Endzelis, komponists un pianists Raimonds Tiguls, koris "Latvija" un koncertzāles mājinieki – Liepājas Simfoniskais orķestris, informēja koncerta rīkotāji.
Alternatīvās mūzikas strāvojumā. Saruna ar grupas «Juuk» dalībniekiem
Populārās mūzikas straume ir kā jūra, un tad ir visas pārējās – strautiņi, upītes avotiņi –, kas plūst uz to, atdalās un krustojas savā starpā, komentējot grupas "Juuk" muzikālo stilu, stāstījumu LTV raidījumā "Kultūrdeva" iesāk grupas dalībnieks Edgars Šubrovskis, norādot, ka Latvijā nav daudz tādu ansambļu, ar ko grupai būtu "kopīga straume". "Tajā pat laikā, ja skatāmies alternatīvo strāvojumu, tad mēs dzīvojam tur," atzīst Šubrovskis.
Lāčplēša dienā tiešsaistē skanēs latviešu karavīru dziesmas
Pieminot Latvijas brīvības cīnītājus, 11. novembrī pulksten 20.00 tiešsaistē sociālajos tīklos būs skatāms orķestra "Rīga" koncerts "Latviešu karavīru dziesmas", kurā orķestris muzicēs kopā ar Latvijas Nacionālās operas kora vīru grupu un solistiem, informēja orķestra pārstāvji.
Populārākie
Interesanti

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt