Kultūra / Mūzika
Raimonda Paula un Buka roķīgajai dziesmai «Veltījums dzejniekiem» tapis videoklips
Raimonda Paula un Jāņa Petera dziesma “Veltījums dzejniekiem” ir pateicība tiem, kuri cauri laiku laikiem palīdzējuši uzturēt latvisku garu un spēcinājuši mūs grūtos brīžos. Jauno dziesmu Maestro uzticējis izpildīt šī brīža grupas “Līvi” solistam Bukam (Jānim Buķelim), kurš, ne mirkli neminstinoties, tam piekritis. Dziesmai klajā nācis arī videoklips, informēja mūziķu pārstāvji.
Ainars Mielavs un Rūdolfs Macats piesaka «220 voltu» startu pie klausītājiem. Saruna ar mūziķiem
Grupas “Ainars Mielavs” dalībnieki Ainars Mielavs un Rūdolfs Macats uz jauno grupas albumu “220 volti” skatās dažādi. Mielavam “220 volti” nozīmē cilvēkus, kuri dzīvo spriegumā un no kuriem “var norauties”, savukārt Macatam “220 volti” ir poētisks dzīvības apzīmējums. Taču tas, ka katram var būt sava versija, “mākslā ir tas labākais”, atzīmēja Mielavs.
Kas tik īpašs «Melanholiskajā valsī»?
Tālajā 1904. gadā kādā vasaras vakarā Emīls Dārziņš ar rakstnieku Jāni Poruku sēdēja viņa zaļumotajā lapenē netālu no Cēsīm  un kā parasti – maz runāja. Kad Dārziņš palika viens, viņš nokrēslā ieraudzījis kādu dīvainu baltu tēlu – it kā sapni, it kā pašu Dievmāti. Šī vīzija kļuva par impulsu “Melanholiskā valša” radīšanai.
Latvijas Radio koris gatavo gleznoperas «Operācija: Orfejs» atjaunojumu
Iespējams, ka mūzikas cienītāju vidū kāds atceras Latvijas Radio kora un Dānijas producentu kompānijas “Hotel Pro Forma” radošo kopprojektu – gleznoperas “Operācija: Orfejs” iestudējumu Latvijas Nacionālajā operā 2007. gada rudenī. Latvijā šogad bija iecerēts operas atjaunojums, bet Covid-19 pandēmijas dēļ iestudējuma publiska izrādīšana nenotiks. Tomēr Latvijas Radio koris sadarbībā ar dāņu režisori Kirstenu Dēlholmu sagatavojuši operas atjauninājumu, ko atskaņos nākamgad Dānijā.   
Pandēmijas izaicinājums – divi festivāli viena vietā. Igaunijā aizvadīta Tallinas Mūzikas nedēļa
Aizvadītajā nedēļas nogalē Tallinā norisinājās mūzikas festivāls un konference “Tallinas Mūzikas nedēļa” (“Tallin Music Week”) – tāpat kā daudzos kultūras notikumos, arī šajā savas korekcijas veikuši ar Covid-19 izplatības ierobežošanu saistītie drošības pasākumi. Un tomēr notikuši 25 koncerti, iepazīstinot apmeklētājus ar vairāk nekā simt muzikālajām apvienībām un solo māksliniekiem.
Jūrmalā notiks Bēthovena 250. jubilejai veltītais «Kremerata Baltica» festivāls
12. un 13. septembrī Dzintaru koncertzālē norisināsies 17. starptautiskais “Kremerata Baltica” festivāls, kas šogad veltīts izcilā skaņraža Ludviga van Bēthovena 250 gadu jubilejai. Līdzās pasaulslavenajam vijolniekam Gidonam Krēmeram un izcilajiem kamerorķestra “Kremerata Baltica” mūziķiem festivāla koncertos klausītāji tiksies ar izcilo pianistu Georgiju Osokinu, vijolnieku Hugo Tičati, mecosoprānu Lusianu Mančīni un čellisti Giedri Dirvanauskaiti, informēja organizatori.
Jaunākie
Interesanti