Kultūra / Mūzika
Akordeons kā bērns. Saruna ar mūziķi Kseniju Sidorovu
Ksenija Sidorova ir Latvijas akordeona spēles zīmols pasaulē. Gada nogalē viņa viesojās Latvijā, uzstājoties ar koncertiem Cēsīs un Rīgā. LTV raidījumā “Kultūrdeva” mūziķe stāsta, kā izjūt sievietes un mātes lomu savienojumā ar smago instrumentu – akordeonu. Arī tas ir viņas bērns.
Latvijas Nacionālajā operā koncertēs trīs izcilie pianisti Osokini
Latvijas Nacionālajā operā notiks īpašs vakars klaviermūzikas mīļotājiem – koncerts “Trīs Osokini un draugi Operā”. 6. aprīlī kopā spēlēs visi trīs izcilie pianisti: tēvs, profesors Sergejs Osokins, un dēli, daudzu starptautisku konkursu laureāti un spilgti mūzikas interpreti Andrejs un Georgijs Osokini, medijus informē operas pārstāvji.
Vasarā Siguldā uzstāsies britu dziedātāja Daido
Britu dziedātāja Daido (Dido) 27. jūnijā uzstāsies Siguldas pilsdrupu estrādē. Šis būs pirmais un vienīgais mākslinieces koncerts Baltijas valstīs, medijus informē pasākuma rīkotāji “L Tips Agency”.
Ar kino mūziku Liepājā uzstāsies Andrejs Osokins un māsas Balanas
Liepājas koncertzālē “Lielais dzintars” sestdien, 18. janvārī, uzstāsies pianists Andrejs Osokins un māsas Balanas – vijolniece Kristīne Balanas un čelliste Margarita Balanas. Koncertā būs dzirdami skaņdarbi no slavenām kino filmām, medijus informē koncertzāles pārstāvji.
Elīna Šimkus un «Trio Angelicus» aicina uz kamermūzikas vakaru
Uz Krimuldas muižas kamermūzikas vakaru otro koncertu aicina “Trio Angelicus” - soprāns Elīna Šimkus, arfiste Ieva Šablovska un flautiste Sondra Lejmalniece -, kas atskaņos vairāku iemīļotu latviešu komponistu skaņdarbus. Koncerts gaidāms sestdien, 1. februārī, medijus informē Krimuldas muižas pārstāvji.
Viss par labu nākotnei. Saruna ar Mūzikas akadēmijas rektoru Guntaru Prāni
Šonedēļ 100. jubilejas sezonas kulmināciju piedzīvo Jāzepa Vītola Latvijas Mūzikas akadēmija (JVLMA). 8. janvārī tiks atvērts īpašs jubilejas izdevums, bet 11. janvārī skanēs krāšņs koncerts Lielajā ģildē, ko tiešraidīs Latvijas Radio 3 "Klasika". Vakars turpināsies ar vērienīgu absolventu salidojumu augstskolas telpās. Par to, kā šobrīd peld akadēmijas kuģis, cik labvēlīgi vēji tam pūš un kādi uzdevumi gaida nākotnē, saruna ar JVLMA rektoru Guntaru Prāni.
Igauņu komponistu Sisasku iedvesmo kosmoss, makšķerēšana un būtnes no eksoplanētām
Pasaulē pieprasītais un Latvijā mīlētais igauņu skaņradis Urmass Sisasks savā daiļradē izmanto oriģinālu komponēšanas tehniku, kam skaņu materiālu rod planētu, zvaigžņu un asteroīdu orbitālajās skaņās. Viņam ir pašam sava observatorija. Savu pirmo teleskopu viņš 12 gadu vecumā izgatavojis pats, bet otro saņēmis dāvanā par sivēnu pārvadāšanu kādā fermā.
Komponists Raginskis: Cenzūra ir visaptverošs, jebkuram laikam raksturīgs fenomens
Komponists, mūzikas žurnālists un Latvijas Radio 3 "Klasika" kādreizējais programmu vadītājs Edgars Raginskis šobrīd uz pilnu slodzi ir Honkongas Baptistu universitātes doktorants. Ieskatu savas disertācijas tēmā – "Cenzūra LPSR Komponistu savienībā" – viņš sniegs 8. janvārī Latvijas Nacionālās bibliotēkas Baltijas Austrumāzijas pētniecības centra bibliotēkas lasītavā, lasījumu cikla "Stāsti par cilvēku" ietvaros atklājot Latvijas Antropologu biedrības rīkoto publisko diskusiju par cenzūru un tās pētniecību.
Rokopera «Kaupēn, mans mīļais» atdzimst koncertuzvedumā
Leģendārā Jāņa Lūsēna un Māras Zālītes rokopera “Kaupēn, mans mīļais” atdzimusi jauniestudējumā koncertuzveduma versijā un pirmizrādi piedzīvos 15. februāri Vidzemes koncertzālē “Cēsis”, medijus informē iestudējuma producenti.
Šonedēļ kulmināciju sasniedz Mūzikas akadēmijas simtgades svinības
Liela cieņa pret pagātni, bet tai pašā laikā tikpat liela atvērtība visam jaunajam – tāds ir Latvijas Mūzikas akadēmijas darbības vadmotīvs. Īpaši spilgti tas izpaudīsies tieši šonedēļ, kad augstskolas simtgades svinības sasniegs kulmināciju. Galvenie notikumi risināsies sestdien, 11. janvārī, kad Lielajā ģildē notiks lielais jubilejas koncerts, bet Mūzikas akadēmijā – simtgades salidojums.
Cēsīs norisināsies desmitā «Nekvalitatīvās mūzikas nakts»
Cēsu “Fonoklubā” sestdien, 4. janvārī, sāksies tradicionālā “Nekvalitatīvās mūzikas nakts”, kura šogad svin savu desmito pastāvēšanas gadu. Vakara gaitā uz “Fono” skatuves kāps astoņi ansambļi un viens dīdžejs, medijus informē organizatori.
Jaunākie
Interesanti