Kultūra / Mūzika
Dziedātāja Sanija Būmane izdod otro singlu
Dziedātāja un dziesmu autore Sanija Būmane klausītāju vērtējumam nodevusi jau otro singlu. Dziesma "Šajā laikā" tapusi sadarbībā ar jauno ģitāristu Miku Akotu no Liepājas.
Ar pieciem koncertiem noslēgsies pirmais mūzikas festivāls «Rīga Jūrmala»
Nedēļas nogalē, no 30. augusta līdz 1. septembrim, ar pieciem koncertiem Dzintaru koncertzāles Lielajā un Mazajā zālē, kā arī Lielajā ģildē noslēgsies jaunais mūzikas festivāls "Rīga Jūrmala", informē festivāla rīkotāji. Festivāla pēdējās nedēļas nogales centrā būs Londonas simfoniskais orķestris un diriģents Džanandrea Nozeda. Uzstāsies arī pianists Sondžins Čo, vijolnieks Vadims Repins, soprāns Dzjina Fana, čellists Edgars Moro un pianists Likā Debargs.
Izskanējis mūzikas festivāls «LNSO vasarnīca»
Ar krāšņu noslēguma koncertu Latgales vēstniecībā GORS izskanējis festivāls „LNSO vasarnīca”. Diriģenta Gunta Kuzmas vadībā koncertā uzstājās Latvijas Nacionālais simfoniskais orķestris (LNSO), Latvijas Radio bigbends kopā ar solistiem – saksofonistu Gintu Pabērzu un Lindu Leen.
Pianiste Juidzja Vana – mūziķe, kura ļauj noticēt brīnumiem
Nevaldāms spēks un apbrīnojams klavierspēles tehniskais vieglums. Mūziķe, kura liek noticēt brīnumiem. Tā par 32 gadus veco Pekinā dzimušo un šobrīd Ņujorkā mītošo mūsdienu pianisma zvaigzni Juidzju Vanu raksta prese. Savukārt mūzikas kritiķi viņu nereti vērtē ar sešām zvaigznītēm piecu iespējamo vietā. Juidzja, kura pie klavierēm pirmoreiz piesēdās sešu gadu vecumā un 13 gados pārcēlās uz Kanādu, lai mācītos meistarklasēs, joko, ka kritiķiem neiebilst.
Rīgas Domā uzstāsies vācu ērģelnieks Martins Šturms
Piektdien, 30. augustā, Rīgas Domā uzstāsies vācu ērģelnieks, improvizators un komponists Martins Šturms. Mūziķis klausītājiem piedāvās ne vien “Walcker” ērģelēm ļoti piemēroto Makša Rēgera, bet arī Latvijas publikai retāk dzirdēto Arnolda Šēnberga mūziku, kā arī divas koncertimprovizācijas: “Capriccio pastorale” un simfonisko svītu piecās daļās ar nosaukumu “Metamorfozes”.
Festivāla «Rīga Jūrmala» koncerts ar pianisma zvaigzni Juidzju Vanu
Rīgā un Jūrmalā līdz 1. septembrim tiek aizvadīts festivāls “Rīga Jūrmala”. Tā ietvaros 25. augustā Dzintaru koncertzālē notiek Izraēlas filharmoniskā orķestra koncerts, ko diriģēs leģendārais Zubins Meta. Pie klavierēm sēdīsies mūsdienu pianisma zvaigzne Juidzja Vana. Piedāvājam koncertu Latvijas teritorijā skatīties tiešraidē plkst.19 vietnē Replay.lv. Koncerts atliktajā tiešraidē bija skatāms no plkst. 22.35 LTV1.
Lai izskats nostrādātu, tev tomēr ir jādzied labi! Intervija ar «Radio Trio»
“Radio Trio” veido trīs dziedātājas: Katrīna Anna Vīgante, Gabriela Zvaigznīte un Madara Dzintara-Pluša, kuras plašākai klausītāju auditorijai ir pazīstamas, pateicoties dalībai TV šovā “X-Faktors”. Šajā vasarā ar koncertiem izbraukājušas Latviju, vasaras noslēgumā trio piedalās arī konkursā “Jaunais Vilnis”. Sarunā apspriežam ar popmūziku, TV šoviem un konkursiem, kā arī izskatu un talantu saistītos jautājumus. Kuri no popmūzikas saistītiem priekšstatiem ir patiesi, kuri – nav?
FOTO: Metālopera Baltijas ceļa 30. gadadienai
Atzīmējot akcijas “Baltijas ceļš” 30. gadadienu, viens no kulminācijas pasākumiem Rīgā bija metālopera “Kurbads. Ķēves dēls”, kas notika Lucavsalā. Vērienīgo uzvedumu apmeklēja vairāki tūkstoši iedzīvotāju, tostarp jaunieši, ģimenes ar bērniem, pieaugušie un seniori, informēja pašvaldībā.
Slavenais «Carion» un LNSO apvienosies pasaules pirmatskaņojumā Rēzeknē
24. augustā Latgales vēstniecībā "Gors" koncertā "Bēthovena Heroiskā, Carion un LNSO" uzstāsies pasaulē apbrīnotais pūšaminstrumentu kvintets "Carion", kuri kopā ar LNSO pirmatskaņos triju komponistu rakstītu triptihu. Jaundarbu veido trīs kompozīcijas, kuru autori ir starptautiski pazīstami komponisti: zviedriete Brita Bīstrema, dānis Anderss Nordentofts un latvietis Andris Dzenītis, kurš savu darba daļu "Delta Returning" veltījis Baltijas ceļa 30. jubilejai.
Izrādes «Loranga jeb Stāsts par vienu gluži traku māju» veidotāji: Būs diezgan liels trobelis!
24. augustā plkst. 17 Latgales vēstniecības "Gors" Mazajā zālē festivāla "LNSO vasarnīca" ietvaros pasaules pirmizrādi piedzīvos komponista Edgara Mākena un režisora Ģirta Šoļa jaunā muzikālā izrāde visai ģimenei "Loranga jeb Stāsts par vienu gluži traku māju". "Gana traks šis posms mums bijis, un tas trakums jau nevar aiziet, neatstājis pēdas," par izrādes tapšanu smaidot stāsta Šolis.
Jaunākie
Interesanti