Kultūra / Mūzika
Rīgā pulcējas metāla pūšaminstrumentu talanti
Jāzepa Vītola Latvijas Mūzikas akadēmijā (JVLMA) ikvienam metāla pūšaminstrumenta spēlētājam ir iespēja meistarklasēs skoloties pie ievērojamiem Eiropas augstskolu pasniedzējiem – ir sācies ikgadējais starptautiskais Rīgas Brass simpozijs.
Denisa Paškeviča kvartets atklāj ciklu «Džezs tuvplānā»
Pirmajā no trim sarunu un koncertvakaru cikla “Džezs tuvplānā” koncertiem Kaņepes Kultūras centrā muzicēs Denisa Paškeēviča kvartets ar programmu "Older Than Night". Cikla laikā trīs mēnešu garumā reizi mēnesī tuvplānā tiks aplūkots kāds no džeza instrumentiem. Šomēnes tas būs saksofons, informē centra pārstāvji.
Diriģents Andris Veismanis darbu ar seno mūziku uzskata par izaicinājumu
7. aprīļa pēcpusdiena būs svētki klasisko vērtību cienītājiem – Rundāles pilī skanēs mūzika, kas tai piestāv īpaši labi. Pie diriģenta pults stāsies īstens senās mūzikas lietpratējs Andris Veismanis, un Liepājas Simfoniskā orķestra (LSO) programmā "No baroka līdz romantismam" varēs baudīt Ramo un Vivaldi, Gluku un Mocartu, Haidnu un Vēberu.
Juris Karlsons piemirsis savu diplomdarbu, «Klasika» to atgādina
Brīdī, kad gaidām komponista Jura Karlsona visjaunākā darba – baleta  "Antonija#Silmači" pirmizrādi, ko 13. aprīļa vakarā tiešraidē no Latvijas Nacionālās operas un baleta piedāvās Latvijas Radio 3 "Klasika", vērts nopūst putekļus no Karlsona paša pirmā simfoniskā sacerējuma, kas savulaik tapis kā topošā skaņraža diplomdarbs. Opuss teicami iederas "Klasikas" ciklā "Latviešu mūzikas zelta fonds. Izrakumi”, un no arhīviem to ārā cēlusi Gunda Vaivode.
Itāļu kinomūzikas un brazīliešu bosanovas tikšanās
Pavasara festivāla “Windstream” noslēguma koncertā 12. aprīlī Lielajā ģildē orķestra “Rīga”, diriģenta Valda Butāna un dziedātājas Aijas Vītoliņas izpildījumā satiksies Ennio Morikones radītā itāļu kinomūzika un Antonio Karlosa Žobima brazīliešu bosanova. Koncertu “Mirklis Morikonem un meitenei no Ipanemas” vadīs Raitis Zapackis.
Atraktīvais japāņu diriģents Juniči Hirokami interpretēs Bēthovenu un Bartoku
Latvijas Nacionālais simfoniskais orķestris (LNSO) divos koncertos (Ventspilī un Rīgā) atskaņos ģeniālā ungāru komponista Bēlas Bartoka etniskiem ritmiem caurvīto “Deju svītu”, viņa tautieša Mikloša Rožas Altkoncertu ar šīgada jubilāres, LNSO altu grupas koncertmeistares Ināras Brīnumas solo un Bēthovena Septīto simfoniju. Pie diriģenta pults stāsies viesis no Japānas - Juniči Hirokama.
Jaunākie
Populārākie
Interesanti