Kultūra / Mūzika
Vai Baltijas jūras koru konkurss jau tuvojas savam lielajam mērķim – kļūt par Eiropas koru «Grand Pr...
Vai Baltijas jūras koru konkurss jau tuvojas savam lielajam mērķim – kļūt par Eiropas koru «Grand Prix» posmu?
Ar mērķi – spodrināt Latvijas kā koru lielvalsts tēlu – pirms septiņiem gadiem tika izveidots Starptautiskais Baltijas jūras koru konkurss. Tā mākslinieciskajam vadītājam Jānim Ozolam bija vēl augstāk mērķēts sapnis – ar laiku šo konkursu padarīt par vienu no Eiropas koru "Grand Prix" posmiem. Kā atzīst Ozols, šogad konkursā gaidāma sīva sacensība.
Ģertrūdes ielas teātrī notiks eksperimentālās mūzikas festivāls četros cēlienos
Ģertrūdes ielas teātrī notiks eksperimentālās mūzikas festivāls četros cēlienos
16. septembrī pulksten 18.00 Ģertrūdes ielas teātrī viena vakara festivālā uzstāsies starptautiska eksperimentālās mūzikas komponistu apvienība "Music & the Wende, now". Svinot draudzību un novērtējot dažādību, mākslinieki koncertā atskaņos viens otra skaņdarbus akustiskajiem instrumentiem, kā arī elektroakustiskās mūzikas kompozīcijas, informēja teātra pārstāvji.

"Music & the Wende, now" ir daudzšķautņains kolektīvs projekts, kas tapis, sastopoties komponistiem un skaņu māksliniekiem no ASV, Beļģijas, Francijas, Igaunijas, Latvijas, Lietuvas, Nīderlandes un Vācijas. Kolektīva kopīgā ceļa pirmie soļi tiek sperti Latvijā un noslēdzas ar koncertu četros cēlienos Ģertrūdes ielas teātrī.

Vakaru ievadīs Maikla Vintera (Michael Winter) skaņdarbs balsij, elektronikai un gaismām. Otrais cēliens būs veltīts daudzkanālu elektroniskās mūzikas kompozīcijām vairākiem skaļruņiem, bet trešajā cēlienā tiks atskaņoti skaņdarbi akustiskajiem instrumentiem. Koncerta noslēgumā gaidāms mīlas vēstulē balstīts skaņdarbs balsij, ģitārai un elektronikai. Klausītāji aicināti pievienoties uz jebkuru no cēlieniem vai arī baudīt vakara programmu visā tās garumā.
Jaunās mūzikas festivālā «Arēna» šoruden akcentēs starpžanru telpas radošu izpēti
Jaunās mūzikas festivālā «Arēna» šoruden akcentēs starpžanru telpas radošu izpēti
Šogad īpašu akcentu liekot uz starpžanru telpas radošu izpēti, jaunās mūzikas festivāls "Arēna" laikā no 22. līdz 29. oktobrim aicina piedzīvot "laikmetīgās skaņumākslas savīšanos ar multimediju pasauli, horeogrāfijas elementiem un vizuālo mākslu, atsaucēm uz pagātnes mantojumu un jaunākajiem tehnoloģiskajiem risinājumiem, iedvesmu smeļoties gan pārlaicīgās idejās un dziļi personiskās izjūtās, gan pat visikdienišķāko sadzīves priekšmetu radītajās skaņās," informēja festivāla rīkotāji.
VIDEO: «Baltajā naktī» Okupācijas muzeju ietērpj skaņu un gaismu krāsu ainavas
VIDEO: «Baltajā naktī» Okupācijas muzeju ietērpj skaņu un gaismu krāsu ainavas
9. septembrī mūsdienu kultūras foruma "Baltā nakts" programmā Latvijas Okupācijas muzejā norisinās audiovizuāls laikmetīgās skaņu mākslas notikums "Videogrāfija – Space Textures", jau astoņpadsmito gadu kādu no Rīgas kultūrvietām ietērpjot skaņu un gaismu krāsu ainavās. Pasākums norisinās no pulksten 19.00 līdz 00.00.
Tik daudz labu koncertu, kā tos visus apmeklēt? Tavs rudens kalendārs
Tik daudz labu koncertu, kā tos visus apmeklēt? Tavs rudens kalendārs
Septembrī un oktobrī klausītājus Latvijā iepriecinās ļoti daudzveidīgu koncertu programma, kurā būs gan superzvaigžņu lielkoncerti, gan žanriskā daudzveidība, gan sen gaidītas sadarbības un īpaši veidotas programmas. Lai pagūtu apmeklēt visu sev interesējošo, der laikus saplānot savu rudens koncertu kalendāru. 
Irlavā svinēs Virsdiriģentu svētkus
Irlavā svinēs Virsdiriģentu svētkus
16. septembrī Tukuma novadā, Irlavā, notiks II Virsdiriģentu svētki, kas veltīti I latviešu Dziedāšanas svētku virsdiriģenta Jāņa Bētiņa piemiņai. Svētkos dziesmas no XXVII Vispārējo latviešu dziesmu un XVII Deju svētku repertuāra dziedās svētku virsdiriģentu un Tukuma novada kori, informēja Latvijas Nacionālā kultūras centra pārstāvji.
Komponists Rihards Zaļupe: Dievs, mīlestība, kalpošana – šīs kvalitātes manā dzīvē ir ļoti nozīmīgas
Komponists Rihards Zaļupe: Dievs, mīlestība, kalpošana – šīs kvalitātes manā dzīvē ir ļoti nozīmīgas
"Dievs, mīlestība, kalpošana – šie trīs virzieni, šīs kvalitātes manā dzīvē šobrīd ir ļoti nozīmīgas. Palēnām mēģinu doties tajā virzienā, kur ir mazāk ritma, bet vairāk melodijas un piano, nevis fortissimo," par savu jauno simfoniju "Dievs. Mīlestība. Kalpošana" pūtēju orķestrim, kas pasaules pirmatskaņojumu piedzīvos orķestra "Rīga" koncertā 9. septembrī VEF Kultūras pilī, Latvijas Radio 3 "Klasika" raidījumā "Pārmijas" stāstīja Rihards Zaļupe. 
VIDEO: Jaundibinātais kvartets «Mōd» muzicē Latvijas Radio 3 koncertsezonas atklāšanā
VIDEO: Jaundibinātais kvartets «Mōd» muzicē Latvijas Radio 3 koncertsezonas atklāšanā
Ar gluži jauna kameransambļa "Mōd" uzstāšanos 4. septembrī pulksten 18.00 Latvijas Radio 1. studijā Latvijas Radio 3 "Klasika" atklās šī gada koncertsezonu. Ansamblī apvienojušies četri spilgti jaunās paaudzes mūziķi: obojiste un Leipcigas leģendārā "Gewandhaus" simfoniskā orķestra angļu raga soliste Amanda Tauriņa, flautiste Egija Sproģe, saksofoniste Paulīna Piteņko un pianists Aleksandrs Kalējs. 
Trīs ir zelta griezums ilgmūžībā. Tuvojoties grupas «Pienvedēja piedzīvojumi» 30. jubilejai, tapusi...
Trīs ir zelta griezums ilgmūžībā. Tuvojoties grupas «Pienvedēja piedzīvojumi» 30. jubilejai, tapusi dokumentālā filma
"Visstabilākais, kas vispār ir pasaulē, ir uz trīs kājām balstīts kaut kas. Tāpat kā televīzijas tornis ir uz trīs kājām, tā arī šī grupa. Trīs ģimenes locekļi jeb grupas biedri savā starpā ir monolīti saauguši," savu versiju par grupas "Pienvedēja piedzīvojumi" ilgmūžību atklāj režisors Jānis Orbidāns. Viņš, būdams liels vokālista un basista Māra Žigata, ģitārista Alda Lundes un bundzinieka Pētera Lundes ansambļa cienītājs, vairāku gadu garumā ir uzņēmis dokumentālo filmu. Pirmizrādes gaidās Latvijas Televīzijas raidījumā "Kultūrdeva" Orbidāns un Žigats izsakās par grupas "Pienvedēja piedzīvojumi" būtību, radošo procesu un padarītā piefiksēšanu.

Vairāk

Svarīgākais šobrīd