Kultūra / Mūzika
Uz pareizā ceļa. Vokālā grupa «Anima Solla» Eiroradio konkursā Barselonā
"Galvenais, lai meitenes uzticas sev un daudz nepārdzīvo par šo situāciju – viņas ir uz pareizā ceļa," tā vokālās grupas "Anima Solla" startu Eiroradio koru ierakstu konkursa "Let the Peoples sing" finālā Barselonā vērtē konkursa žūrijas pārstāvis, pasaulslavenais igauņu diriģents un latviešu mūziķu draugs Tenu Kaljuste. Kaut arī grupa neiekļuva labāko trijniekā, no Barselonas meitenes atgriezušās gandarītas: uzstāties šāda līmeņa konkursa finālā nudien jau ir uzvara!
Čells – tas esmu es. Saruna ar franču čellistu Žanu Gijēnu Keirasu
Pasaulslaveno franču čellistu Žanu Gijēnu Keirasu latviešu klausītāji iepazina jau 2015. gadā, kamerorķestra "Sinfonietta Rīga" 10. sezonas atklāšanas koncertā Lielajā ģildē. Virtuozā mūziķa un "Sinfonietta Rīga" viesošanās šopavasar Ķelnē bija šīs radošās sadarbības turpinājums. Nu Keirass atkal atgriezies Rīgā, šoreiz kā Rudens kamermūzikas festivāla viesis, lai savā izlolotajā Johana Sebastiāna Baha čellsvītu un atbalsu programmā 20. oktobrī Melngalvju namā piedāvātu muzikālu ceļojumu cauri gadsimtiem, kultūrtelpu nospraustām robežām un skaistuma etaloniem. Sarunā ar LR3 "Klasika" mūziķis stāsta par daudzveidības nozīmi savā repertuārā.
Vijolniece Sareika atkal saspēlēsies ar Liepājas Simfonisko orķestri
Vijolniece Vineta Sareika 18. un 19. oktobrī atkal satiksies ar Liepājas Simfonisko orķestri un maestro Gintaru Rinkeviču, ar kuru kopā māksliniece vēl 2018. gada nogalē uzstājusies Viļņā. Koncertprogramma 18. oktobrī skanēs Kuldīgas Kultūras centrā, bet 19. oktobrī – Liepājas koncertzālē "Lielais dzintars".
Pirmais ieskats Zālītes un Lūsēna kopdarbā «Kā ābeļdārzs ir brīvība»
23. novembrī pasaules pirmizrādi piedzīvos Māras Zālītes un Jāņa Lūsēna muzikālā poēma “Kā ābeļdārzs ir brīvība”. Uzveduma pirmatskaņojumam izraudzīta zīmīga vieta – Jelgava, tieši šeit pirms simt gadiem tika uzveikts Bermonta karaspēks un nosargāts tautas  sapnis par brīvu Latviju. Taču veidotāji jau tagad piedāvā iespēju noklausīties muzikālās poēmas “Kā ābeļdārzs ir brīvība” pirmā skaņdarba “Manas Zemgales zelts” ierakstu, paziņojumā medijiem informē Jelgavas pilsētas pašvaldības iestādes “Kultūra” pārstāvji.
Vokālā grupa «Insomnia» turpina jaunības maksimālismu un maina standartus
No 16. līdz 20. oktobrim norisināsies jau 7. starptautiskais Rīgas A Cappella festivāls, akcentējot šī žanra daudzveidību un piedāvājot dažādu laikposmu un stilu mūziku izcilā izpildījumā. Festivāla kulmināciju iezīmēs koncerts "Insomnia: Sākums", kas 19. oktobrī skanēs koncertzālē "Palladium", piedāvājot jaunu identitāti vokālās mūzikas kustībai Latvijā. Koncerta galvenie mākslinieki būs jaunības enerģijas pilnā jaunā vokālā grupa "Insomnia",  kas tikko nosvinējusi gada jubileju.
Diriģente pret pašas gribu. Saruna ar pianisti Diānu Ketleri
Latvijā dzimusī Londonas Karaliskās mūzikas akadēmijas un Ženēvas Mūzikas augstskolas profesore Diāna Ketlere ieradusies Latvijā, lai pašas dibinātā ansambļa "Raro" sastāvā 16. oktobrī Mazajā ģildē piedalītos Rudens kamermūzikas festivālā. Tuvojas koncerts, kurā mūziķei pašai būs arī jādiriģē, kaut nekādu ambīciju kļūt par diriģenti viņai nav – tikai izaicinājuma prieks. 
Nākamā pietura - jaunās mūzikas festivāls «Arēna»
Klavesīns, blokflautas, elektronika, arfa, skanošs milzu sapņu ķērājs, no slēpēm taisīta ģitāra, kanalizācijas trubu taures, dziedoši dārzeņi, runātais vārds - šie oriģinālie skaņrades avoti, netradicionāli ansambļu sastāvi, improvizācija, džezs un arvien jauni pārsteigumi mūsdienu komponistu jaundarbu pirmatskaņojumos no 19. oktobra līdz 2. novembrim gaidāmi jaunās mūzikas festivālā "Arēna". Šogad festivāls notiek tikai Rīgā.
«Laime pilnīga» publicē jaunu dziesmu no gaidāmā albuma
Līdz ar dziesmas “Rīts” publiskošanu lielākajās straumēšanas vietnēs grupa “Laime pilnīga” izsludina mini albuma “Atoms” izdošanu, kas nonāks pie klausītājiem 20. novembrī, paziņojumā medijiem informē grupas pārstāvji.
Jubilārs Jānis Sproģis: Domājiet par kaut ko labu, par mīlestību
"No rīta līdz vakaram domāju, kā pareizi dziedāt, – visu mūžu jāmācās, tur nu es nevienu nevaru iepriecināt," sirsnīgi teic skaistā un skanīgā tenora īpašnieks, tautā iemīļotais dziedātājs Jānis Sproģis, kurš 14. oktobrī atzīmēja 75. dzimšanas dienu.
Opolais, Siliņš un LNSO muzicēs Andrejam Žagaram veltītā koncertā
Sestdien, 9. novembrī, koncertzālē "Cēsis” gaidāms koncerts “Kristīne Opolais, Egils Siliņš un LNSO. Draugi – Andrejam Žagaram”, kas tiek rīkots sadarbībā ar Andreja Žagara fondu un Latvijas Nacionālo simfonisko orķestri (LKSO), paziņojumā medijiem informē koncertzāles “Cēsis” pārstāvji.
Liepājā top opera "Suitu sāga”, kurā dziedās īsts suits – Juris Vizbulis
Riharda Dubras operā “Suitu sāga”, kam pasaules pirmizrādes Liepājas koncertzālē “Lielais dzintars” gaidāmas jau pēc mēneša – 8. un 9. novembrī, galveno vīriešu lomu dziedās Latvijas Nacionālās operas tenors Juris Vizbulis, kas pats nāk no Alsungas un ir ierindots Alsungas dižāko suitu pulkā, paziņojumā medijiem informē Liepājas Simfoniskā orķestra pārstāvji.
Grupa «Triānas parks» nāk klajā ar albumu «11»
Otrdien, 15. oktobrī, grupa “Triānas parks” nāk klajā ar albumu “11”, kurā iekļautas vienpadsmit dziesmas latviešu valodā. Līdz ar albuma publiskošanu klausītājiem tiek nodots arī trešais singls - dziesma “Kamēr”, kas ir duets kopā ar dziedātāju Intaru Busuli, paziņojumā medijiem informē grupas pārstāvji.
Normunds Pauniņš publicē jaunu dziesmu un aicina uz koncertu
Mēnesi pirms sava jubilejas koncerta 2019. gada 7. novembrī VEF Kultūras pilī dziedātājs Normunds Pauniņš iedziedājis jaunu dziesmu “Sapnis”, kuras autors ir Andris Lazdāns. Dziesmas ierakstā piedalās arī Kodi Harper, īstajā vārdā Matīss Nagle, kurš ir producējis instrumentālo daļu, paziņojumā medijiem informē mūziķa pārstāvji.
Baltijas mūzikas akadēmiju orķestris uzsāk koncertturneju
Sestdien, 12. oktobrī, Jāzepa Vītola Latvijas Mūzikas akadēmijā aizsākās Latvijas valsts simtgades programmas pasākums – kamerorķestra “Accademia Baltica” koncertturnejas pirmais koncerts – "Bēthovens un Baltija". Šajā orķestrī apvienojušies visu Baltijas valstu mūzikas augstskolu talantīgākie studenti, kuri muzikālā piedzīvojumā dosies divu jaunu, bet jau pieredzējušu diriģentu – Gunta Kuzmas (Latvija) un Modesta Barkauska (Lietuva) vadībā. Programmu, kurā skanēs gan mūsdienu Baltijas valstu komponistu, gan Ludviga van Bēthovena mūzika, orķestris kopā ar solistiem atskaņos sešos koncertos – visās trīs Baltijas valstīs, kā arī Helsinkos un Sanktpēterburgā. 
Mariss Jansons atsāk koncertēt un saņem «Opus Klassik» balvu
Pēc sešu mēnešu pārtraukuma pasaulslavenais latviešu maestro Mariss Jansons atkal stājies pie diriģenta pults un pagājušajā nedēļā Minhenes Herkulesa zālē jau aizvadījis divus brīnišķīgus koncertus kopā ar savu Bavārijas Radio simfonisko orķestri. 13. oktobrī maestro vārds tika cildināts Berlīnes "Konzerthaus", kur norisinājās "Opus Klassik" balvas pasniegšanas ceremonija – Jansonam šī balva piešķirta par mūža ieguldījumu.
Izskanējis ceturtais ērgeļmūzikas festivāls «ORGANismi»
Jau ceturto reizi Rēzeknē, Latgales vēstniecībā "Gors", no 10. līdz 13. oktobrim notika ērģeļmūzikas festivāls “ORGANismi”. Festivāla iniciatore un mākslinieciskā vadītāja ir pasaulē novērtētā ērģelniece Iveta Apkalna. Festivāla laikā ik gadu notiek vairāki koncerti, viens no tiem ir īpašs notikums, jo tiek veidots kāds unikāls sadarbības uzvedums, kurā šogad ērģelnieces aicinājumam atsaucās mūziķis Shipsea jeb Jānis Šipkēvics, kopā radot uzvedumu “Origin”.
Jaunākie
Interesanti