Kultūra / Mūzika
Pilnīgi no nulles. Edgars Ošleja – komercskolas audzēknis, kurš kļuvis par operas solistu
Pilnīgi no nulles. Edgars Ošleja – komercskolas audzēknis, kurš kļuvis par operas solistu
"Mācījos Rīgas Komercģimnāzijā, domāju, varbūt turpināt kaut ko pa to līniju, un iestājos Rīgas Tehniskajā universitātē, lai apgūtu uzņēmējdarbības vadību. Tur pabiju vien trīsarpus gadu, bet tas sitiens pa pieri no mūzikas puses bija tik spēcīgs, ka vienkārši nevarēju tur vairs palikt. Nevarēju dzīvot bez mūzikas – man tas bija jādara," par savu ceļu uz mūziku, mācīšanos solfedžo no nulles, nokļūšanu uz skatuves un dalību starptautiskos opermūzikas konkursos Latvijas Radio 3 "Klasika" raidījumā "Atspere" stāsta Latvijas Nacionālās operas solists Edgars Ošleja, kurš pērn ieguva Lielo mūzikas balvu kategorijā "Gada jaunais mākslinieks".
Raimonda Paula daiļrade skaņuplatēs un fotogrāfijās – izstāde Nacionālajā bibliotēkā
Raimonda Paula daiļrade skaņuplatēs un fotogrāfijās – izstāde Nacionālajā bibliotēkā
Nacionālajā bibliotēkā ceturtdien, 28. septembrī, atklās izstādi "Komponista Raimonda Paula daiļrade skaņuplatēs un fotogrāfijās". Tajā būs skatāma daļa no kolekcionāra Raita Pavloviča bagātās kolekcijas, kurā kopumā ir vairāk nekā 300 skaņuplašu ar Raimonda Paula mūziku un ierakstiem. To vidū ir arī gana daudz retumu, piemēram, pagājušā gadsimta 50. gadu nogalē izdotā šellaka plate ar maestro skaņdarbu "Lēnais fokstrots". Izstādi papildinās Aigara Hibnera fotogrāfijas.
Jauns gaisa malks ērģeļu mūzikā. Rīgas Domā skanēs koncerts «Putni un Stivriņas jaundarbs»
Jauns gaisa malks ērģeļu mūzikā. Rīgas Domā skanēs koncerts «Putni un Stivriņas jaundarbs»
29. septembrī Rīgas Domā uzstāsies vokālā grupa "Putni", baritons Armands Siliņš-Bergmanis un ērģelnieks Jānis Pelše. Programmā "Putni un Stivriņas jaundarbs" skanēs Alfrēda Kalniņa, Jēkaba Graubiņa, Pētera Vaska, Gundegas Šmites, Alises  Rancānes, Mārītes Dombrovskas mūzika, turklāt gaidāms arī Renātes Stivriņas jaundarba pirmatskaņojums, Latvijas Radio 3 – "Klasika" raidījumā "Pārmijas" stāstīja ērģelnieks Jānis Pelše. 
Ņujorkas Metropoles operas zvaigzne Mariušs Kvečeņs: Mūziķa karjera nav atkarīga tikai no uzvarām ko...
Ņujorkas Metropoles operas zvaigzne Mariušs Kvečeņs: Mūziķa karjera nav atkarīga tikai no uzvarām konkursos
"Kas ir konkurss? Mēs meklējam cilvēkus, kuri ir īpaši. Tā nav tikai balss un tehnika. Tā ir harisma. Ļoti bieži man bijusi iespēja dzirdēt dziedātājus, kuriem ir skaista balss, bet jau pēc piecām klausīšanās minūtēm man sāk kļūt garlaicīgi. Vissvarīgākais ir personība. Esiet paši!" teic 13. Klaudijas Taevas (Klaudia Taev) vārdā nosauktā jauno operdziedātāju konkursa žūrijas loceklis, Ņujorkas Metropoles operas zvaigzne Mariušs Kvečeņs (Mariusz Kwiecień).
Mīlestība, sviedri un priecīgas emocijas Ūzedomas mūzikas festivālā Vācijā, kur šogad goda vietā – L...
Mīlestība, sviedri un priecīgas emocijas Ūzedomas mūzikas festivālā Vācijā, kur šogad goda vietā – Latvija
Ūzedomas sala Vācijā, kur no 16. septembra līdz 7. oktobrim notiek ikgadējais mūzikas festivāls, starp 10 Baltijas jūras reģiona valstīm šogad uz pjedestāla cēlusi Latviju. Iemesls ir mūsu Dziesmu svētku 150. gadskārta, kas festivāla komandai raisījusi vēlmi pēc iespējas tuvāk un dziļāk iepazīstināt ar  valsti, kurā ne tikai dzied, bet arī spēlē, un no kuras nākuši daudzi talantīgi mūziķi. Pateicoties festivāla aicinājumam, Latvijas Radio 3 "Klasika" bija iespēja sekot līdzi pirmo četru dienu notikumiem.
Latvijas Radio korim jauna koncertprogramma ciklā «Sakrālie dziedājumi»
Latvijas Radio korim jauna koncertprogramma ciklā «Sakrālie dziedājumi»
Koncertu ciklā ‘‘Sakrālie dziedājumi" 28. septembrī Latvijas Radio koris, diriģents Kaspars Putniņš un ērģelnieks Aigars Reinis pievērsušies 20. gadsimta franču garīgajai mūzikai. Jaunā koncertprogramma izskanēs Rīgas Sv. Jāņa baznīcā, informēja kora pārstāvji.
Mūzika, ko mēs radām, ir jaunā tautas mūzika. Saruna ar grupas «Auļi» dalībniekiem
Mūzika, ko mēs radām, ir jaunā tautas mūzika. Saruna ar grupas «Auļi» dalībniekiem
"Kā pirms daudziem gadiem teica dūdu meistars Māris Jansons – "Auļi" pastāvēs tik ilgi, kamēr pašiem būs interesanti. Mēs meklējam visādus veidus, kā varētu savu darbību padarīt arvien interesantāku, tāpēc attīstība, izaugsme, dažāda veida sadarbības ir vajadzīgas," uzsver etnomūzikas grupas "Auļi" dalībnieks Kaspars Bārbals. Kopā ar grupas biedru Kasparu Indrēvicu viņš Latvijas Televīzijas raidījumā "Kultūrdeva" stāsta gan par gaidāmo "Auļu" 20 gadu jubilejas tūri, gan par pirmsākumiem un etnomūzikas virzību mūsdienās. 

Vairāk

Svarīgākais šobrīd