Dienas ziņas

Diskutē par viltus ziņu ierobežošanu

Dienas ziņas

Kuldīgā izstāde par sērkociņu kastītēm

Rīgā notiek maratons

Rīgas maratona dalībnieki kopā noskrējuši ap 350 000 kilometru

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 5 gadiem.

Noslēdzies ikgadējais Lattelecom Rīgas maratons. Šogad skrēja rekordliels dalībnieku skaits no gandrīz 80 valstīm. Maratons norisinājās Latvijas simtgades zīmē. Sportistiem bija iespēja baudīt arī Rīgas panorāmas skatus, jo pirmo reizi tika slēgti trīs centrālie tilti. Finiša taisnē skrējējus sagaidīja LTV filmēšanas grupa.

Trīdesmit astoņi tūkstoši skrējēji no 78  valstīm šajās brīvdienās piedalījās ikgadējā ''Lattelecom'' Rīgas maratonā. Šodien, startējot četrās distancēs, pirmos rīta pusē sagaidīja pusmaratonistus.

"Es esmu profesionāls sportists. Mums ir daudz sacensību visā pasaulē. Kā saka sportā - labākais treniņš ir sacensības, tāpēc mēs ieskrienamies startā. Un jūs redzat - es esmu čempions. Man ir forši!" teica Aleksandrs Matvijčuks, pusmaratona distances uzvarētājs. 

Latvietis Jānis Višķers, kurš distancē palika otrais, par vienu minūti atpalika no ukraiņu  čempiona.

"Man ir gods skriet ar pasaulē labākajiem skrējējiem. Zinot viņa vēsturi un rezultātus, viņš ir krietni pārāks par mums personīgā rezultāta ziņā, tāpēc visu cienu, ja viņš joprojām var skriet tādā līmenī," teica Višķers. 

Divkāršā Ņujorkas maratona uzvarētāja Jeļena Prokopčuka šodien finišēja ceturtā pusmaratona sieviešu distancē ar laiku - stunda un 19 minūtes.

"Man šodien bija grūti, bet es esmu ļoti laimīga, jo man šodien izdevās noskriet kopā ar visiem Rīgā. Atmosfēra un laiks bija brīnišķīga. Trase ir ļoti skaista. Es esmu apmierināta," viņa teica. 

Šogad maratonam bija mainīts maršruts, līdz ar to skrējējiem bija iespēja aplūkot Rīgas panorāmu no trim tiltiem.

Uzvaru vīriešu konkurencē ar jaunu sacensību rekordu guva etiopietis Sedats Ajana, izturīgais  divdesmit divus gadu vecs sportists 42 kilometrus veica divās stundās un 11 minūtēs.

"Sacensības bija ļoti, ļoti labas. Arī laika apstākļi šodien bija piemēroti," viņš komentēja. 

Rīdzinieki un pilsētas viesi, kuri šoreiz palika skatītāju lomā, šo rītu pavadīja pie finiša līnijas, atbalstot savus tuviniekus un draugus.

"Tūlīt jau ,jābūt, tāpēc arī gaidu. Vajadzēja arī pašai piedalīties. It kā gatavojos, bet trauma, kā jau gadās visiem. Pagājušo gadu pati arī skrēju," stāstīja Līva, kura šoreiz bija atbalstītājas lomā. 

"Es sataisīju tādu plakātu un atnācu viņu atbalstīt. Un tikko viņš noskrēja, man bija iespēja  viņu uzmundrināt, skrienot uz pirmo tiltu," tā Olga Dragiļeva.

Šajās brīvdienās visi dalībnieki kopā noskrēja ap 355 tūkstoš kilometrus. 

Rīgas maratons notiek kopš 1991.gada.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti