Par godu Latvijas simtgadei stafetē pārpeldēs Rīgas jūras līci

Par godu Latvijas simtgadei jūnija beigās stafetes formāta maratonpeldējumā “100 par 100” dosies desmit peldētāji, kuri aptuveni 40 stundās plāno pārpeldēt Rīgas jūras līci.

Peldējumā piedalīsies Nacionālo bruņoto spēku karavīri un profesionāli glābēji, bet idejas autors ir Ingus Siliņš, kurš pirms pieciem gadiem viens mēģināja aizpeldēt no Kolkas raga līdz Roņu salai.  

“Sapnis, kas lolots no 2011.gada. [..] Būs grūti, būs auksts,”  tā Ingus Siliņš publiski teica pirms pieciem gadiem, kad bija apņēmības pilns vienatnē peldus veikt 38 kilometrus no Kolkasraga līdz Roņu salai.

Slikto laikapstākļu dēļ viņam gan finišu sasniegt neizdevās, bet jau uzreiz pēc tam radusies ideja par jaunu peldējumu.

Galu galā viņš kopā ar domubiedriem nolēma veikt stafetes formāta peldējumu pāri Rīgas jūras līcim.

Siliņš atzina, ka peldētāji sākotnēji nemaz nepaskatījās, ka “tur ir tieši 100 kilometri”, bet, kad tas noskaidrojās, uzreiz ienāca prātā, ka peldējumu var veltīt simtgadei, “galvenais notrāpīt kaut cik normālā laika prognozē”.

Visi stafetes dalībnieki draudzīgi trenējās, un finišs būs sasniegums. Iecerēts arī, ka, sasniedzot Roņu salu, viens no peldētājiem pārskries tai pāri ar Latvijas karogu, “un tad peldēsim tālāk”, stāstīja Siliņš.

Aptuveni 40 stundu garajā peldējumā piedalīsies desmit cilvēki, viņu vidū arī pasākuma rīkotājs un idejas autors Siliņš un arī bijušais modernās pieccīņas sportists, četru olimpisko spēļu dalībnieks Deniss Čerkovskis. Viņš gan Latvijas Radio pastāstīja, ka vēl nav drošs par savu dalību peldējumā, jo pašlaik ir uz slimības lapas.

Ja laika apstākļi būs labi, tad katram peldētājam būs stundu garš peldējums, tad būs jāmainās, ja laiks būs slikts, tad būs jāveido biežākas maiņas, stāstīja Čerkovskis.

Turklāt būs jāpeld arī pa nakti, vismaz četras stundas būs jāpeld tumsā, un tumsā un viļņos  peldēšana nav viegla, “tur būs māksla visiem izdzīvot šajā pasākumā”, atzina Čerkovskis.  

Ingum Siliņam ar peldējuma organizēšanu palīdz Sandis Lodiņš, kurš rūpējas par tehnisko nodrošinājumu un atbalstītājiem. Pagaidām vēl tiekot strādāts pie tā, lai peldējumu varētu vērot arī video tiešraidē.

Peldētājiem dosies līdzi arī laiva ar diviem glābējiem, un pašlaik komanda domā par iespējām nodrošināt peldējuma videotiešraidi, bet tam nepieciešams finansējums, par ko tagad tiek domāts. Bet rīkotāji sola informēt par peldējuma norisi “Facebook”  lapā “Simtgades peldējums”.

Peldētāji iecerēto uzsāks uzreiz pēc Jāņiem, 25.jūnjā. Kā Latvijas Radio pastāstīja Ingus Siliņš, tad vienīgi slikti laikapstākļi var aizkavēt peldējuma sākumu un tad to nāksies pārcelt uz nākamo dienu. Finišā sagaidīt peldētājus aicināti arī atbalstītāji, kuriem sociālās saziņas vietnē “Facebook” būs arī īpašs konkurss – būs uzdevums sagatavot plakātu finišam un būs balvas, tā rīkotāji cer piesaistīt sagaidītājus. 

Peldējumu rīko ciešā sadarbībā ar Latvijas Pludmales glābēju asociāciju, kas organizē un gādā tehnisko nodrošinājumu. 

Visu informāciju par maratonpeldējumu „100 par 100” var atrast “Facebook” lapā „Simtgades peldējums”.

1 komentārs
Ingus Silins
Peldējums tiek organizēts ciešā sadarbībā ar Latvijas Pludmales glābēju asociāciju, kas orgnizē un ir parūpējušies par tehnisko nodrošinājumu. #100par100
Pievienot komentāru
Komentēt vari ar kādu no saviem sociālo mediju profiliem
Tautas sports
Dzīve & Stils
Jaunākie
Interesanti