4. studija

Kāpēc "Latvijas gāzes" klienti, paši to nezinādami, meklē palīdzību uzņēmumā "Gaso"?

4. studija

Kāpēc 1.tramvaja maršrutā netiek atjaunota pietura pie Centrāltirgus?

Vai daudzdzīvokļu namos var uzstādīt saules paneļus?

Vai daudzdzīvokļu namos var uzstādīt saules paneļus?

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 1 gada.

Saules paneļu uzstādīšana uz privātmāju jumtiem kļuvusi arvien populārāka, lai samazinātu elektrības rēķinus. Vai saules paneļu var uzstādīt arī uz daudzstāvu mājai? Ko darīt, ja visi mājas iemītnieki tam nepiekrīt?

Kāds "4. studijas" skatītājs interesējas, vai saules paneļus var uzstādīt daudzdzīvokļu mājā. Juris skaidroja: "Dzīvoju daudzdzīvokļu mājā, labprāt samazinātu savus elektrības rēķinus, uzstādot dažus saules paneļus. Vai ir tāda iespēja to darīt arī daudzdzīvokļu māju iemītniekiem?"

"Sadales tīkla" Vecākais korporatīvo klientu attiecību vadītājs Jurģis Vinniņš atbildēja apstiprinoši, norādot: "Jā, pie mums ir jāgriežas, lietas jāsaskaņo, bet primāri jāgriežas pie būvvaldes, apsaimniekotāja."

Lielākajā daļā gadījumā būvvaldes neiebilstot, tomēr arī izvērtē, kur un kā paneļi atradīsies. Ja katrs liks paneļus, kur un kā vēlēsies, būs sabojāts ēkas kopējais izskats. Tāpēc labākais risinājums - vienoties ar pārējiem kaimiņiem.

"Tā kā ēkas iekšējie tīkli ir apsaimniekotāja pārziņā, tad tur jāskatās apsaimniekotājam, kā to visu dabūt gatavu, kā tas viss izskatīsies. Mēs kaut vai paņemam deviņu stāvu māju, tad, ja katrs no dzīvokļa gribēs uzlikt pāris panelīšus, tad visiem tās vietas nepietiks. Daudzdzīvokļu ēkās varētu darboties šis kopienu stāsts, kur mēs gaidām regulējumu nākamā gada otrajā pusē, kur varētu būt skaidri tie spēles noteikumi. Tad var būt viens saules attīstītājs, kurš uz ēkas uzliek visus paneļus, un katram ir kaut kāda daļa - kurš grib, tas piedalās," skaidroja Vinniņš.

Jurim gan bija vēl kāds jautājums: "Vai ir tāda iespēja, ka saules paneļus uzstādu savā dārza mājā, bet elektrību izmantoju daudzdzīvokļu mājas dzīvoklī, kas atrodas vairākus kilometrus tālāk?"

"Tā sistēma, kas bija līdz šim, viņa bija neto norēķinu sistēma. Viņa šobrīd tiek pārsaukta par neto uzskaites sistēmu. Neto uzskaite paliek, būs divas šīs norēķinu sistēmas. Neto uzskaites sistēmai paliek spēkā visi šie paši nosacījumi, kas ir bijuši līdz šim, izņemot tas, ka pamainījies tas periods, kad jāiztērē tas, ko esam saražojuši. Ja iepriekš tas bija līdz 1. aprīlim, tad tagad tas ir vienu mēnesi mazāk - līdz 1.martam," norādīja Vinniņš.

Tādējādi jau tuvā nākotnē būs iespēja savu saražoto enerģiju lietot arī citā adresē. Pie tā strādā Ekonomikas ministrijā. Tur komentēja: "Par regulējumu un iespējām šādi izmantot saražoto elektrību citā objektā jeb "attālināto pašpatēriņu" neto norēķinu sistēmas ietvaros ir vēl procesā. Tas būs piemērojams, kad regulējums stāsies spēkā."

"4. studija" gan aicina, uzstādot saules paneļus, vērsties pie sertificētiem tirgotājiem. Arī rūpīgi jāaprēķina, cik elektrības tiek tērēts, lai nesanāk par maz vai par daudz. 

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti