Vairāk

VISIEMLTV.LV
08:44
Labrīt
07:06
Rīts
08:08
Rīta regtaims
08:36
Домская площадь
03:00
-
08:00
Mūzika
Svarīgākais 24 stundās
Latvijā
Latviju drīzumā var sodīt par augstu CO2 piesārņojumu, Lietuvā piemaksās auto iegādei
No 2021. gada Latvijai var nākties maksāt lielu soda naudu Eiropas Savienībai par pārāk augstu CO2 piesārņojuma līmeni. Daļu piesārņojuma rada novecojušais autoparks. Pagaidām Latvijā no vecu auto iegādes attur tikai augstais ekspluatācijas nodoklis, tikmēr lietuvieši ieviesuši tūkstoš eiro piemaksu, ja iedzīvotājs nomaina veco automobili uz jaunu un videi mazāk kaitīgu. 

Vairāk

Ekonomika

Vairāk

Pasaulē
Kanādā notiks parlamenta vēlēšanas
Kanādā pirmdien notiks parlamenta vēlēšanas, kur galvenie sāncenši cīņā par uzvaru ir pašreizējā premjerministra Džastina Trudo Liberālā partija un Endrū Šīra vadītā Konservatīvā partija. Galvenā kanādiešu uzmanība šajās vēlēšanās ir pievērsta vides jautājumiem, kā arī veselības aprūpei un ekonomikai.

Vairāk

Ziņu analīze
Interesanti
Šonedēļ

KG Kultūras Žūrija iesaka

Henrieta Verhoustinska
Šonedēļ Ģertrūdes ielas teātris savu 10 gadu jubileju svin ar desmit garšīgu izrāžu izlasi. Garšīgu gan vārda tiešā nozīmē – piemēram, „Taņas dzimšanas dienā” var arī izēsties brīnumgardu rasolu, gan pārnestā – ĢIT „Rondo” ar Janu Čivželi ir jutekliskākā Šniclera lugas interpretācija, kādu nācies redzēt. Arī režisora Vladislava Nastavševa, manuprāt, labākā izrāde „Melnā sperma” pēc Sergeja Uhanova vienlaikus brutālo un maigi stāstu motīviem ir šajā skatē.
Sieviete - pavarda sargātāja ir ļoti ierasta metafora. Tomēr pret šo „pavarda sargātājas” funkciju kā kaut ko pašsaprotamu iestājušās ļoti atšķirīgas, dažādos medijos strādājošas mākslinieces (te ir gan animācija, gan filma, gan gleznas un fotogrāfijas. Viņas apvienojušās kuratores – feministes Janas Kukaines veidotajā izstādē “Silta, jauka istabiņa”, ko līdz 12. decembrim var apskatīt kultūras pilī “Ziemeļblāzma”. Mākslinieces Anda Magone, Elīna Brasliņa, Eva Vēvere, Katrīna Gaile, Mētra Saberova un Rasa Jansone katra citādi stāsta par dzimumu nevienlīdzību.
5. oktobrī Modes muzejā Vecrīgā sadarbībā ar Aleksandra Vasiļjeva fondu tiek atklāta izstāde “Dāma krinolīnā”. Tajā redzami krāšņi 19. gadsimta vidus tērpi, kas ataino turīgas tā laika sievietes garderobi, sekojot dienas gaitai un tās dažādajām norisēm – no brīža, kad viņa sapošas pēc pamošanās, līdz pat vizītēm, ceļojumiem, pastaigām un vakara ballēm vai viesībām. Turpat apskatāmas kungu frakas, vestes un cilindri, bet būsim godīgi – 19.gadsimta modē, pretstatā iepriekšējiem, kungi ir vien krāšņo lēdiju elegants pielikums.
Mani ļoti kaitina apgalvojums, ka jābeidz runāt par pagātni. Par sāpīgām vēstures tēmām. Gluži otrādi, es uzskatu, ka tās nav pietiekoši izrunātas. Literatūrzinātnē, runājot par traģiskiem vēstures posmiem, tiek lietots jēdziens „kultūras trauma”, tāpēc nav brīnums, ka manu uzmanību piesaistīja ziņa par Zandas Gūtmanes pētījumu „Totalitārisma traumu izpausmes Baltijas prozā”. Tajā aplūkotas gan holokausta, gan deportāciju atstātās traumas visu trīs Baltijas valstu literatūrā – izrādās, ir gan kopīgais, gan atšķirīgais. Ar nepacietību gaidu iespēju izlasīt šo grāmatu.

Kultūra

Vairāk

Sports

Vairāk

Ārpus ētera
Arī daudzveidībai ir savas ēnas puses. Grāmatu lasīšana 20. gadsimtā
19. gadsimta nogalē un tam sekojošā gadsimta sākumā grāmatniecība Latvijā piedzīvo izteikti dinamisku attīstību. Šajā laikā latvieši ne vien kļūst par pilnvērtīgiem grāmatniecības veidotājiem, iesaistoties grāmatu izdošanā, iespiešanā un tirdzniecībā, bet arī par aktīvu lasošās sabiedrības daļu ar visai diferencētām intelektuālām un estētiskām prasībām.
Autori
Jānis Buholcs
Dr. sc. comm., Vidzemes augstskolas asociētais profesors

Vairāk

Labākais no radio NABA
Vecāki un bērni

Vairāk

Dzīve & stils

Vairāk

Cilvēkstāsti

Vairāk

Foto
Laika prognoze
Pirmdiena
21. Oktobris
+11 °C
+11 °C Viegls lietus
R/DR vējs, 2,53m/s
Saullēkts: 08:13
Saulriets: 18:02
Mitrums: 100,00%
Spiediens: 763,91 mmHg
+12 °C
2,50m/s
+13 °C
2,70m/s
+9 °C
1,60m/s
+6 °C
1,90 m/s
+7 °C
3,00 m/s
+14 °C
6,10 m/s
+14 °C
5,80 m/s
+11 °C
5,20 m/s
+10 °C
5,00 m/s
+12 °C
5,10 m/s
+12 °C
4,70 m/s
+10 °C
5,20 m/s
+8 °C
3,10 m/s
+7 °C
2,80 m/s
+14 °C
3,80 m/s
+12 °C
5,90 m/s
+9 °C
5,20 m/s
+11 °C
5,40 m/s
+15 °C
5,90 m/s

Laika prognozes no yr.no