Ekonomika
Ogres pusē aizvien nedienas ar autobusu reisu izpildi; Pierīgā daļu pārvadājumu pārņems konkurenti
Ogres un Aizkraukles novadā, kur no jūlija pasažieru pārvadājumus veic "Liepājas autobusu parks", nedienas ar atceltajiem reisiem turpinās. Autotransporta direkcija lauzt līgumu ar pakalpojumu sniedzēju tomēr vilcinās. Ogres novada pašvaldība prasīs satiksmes ministra demisiju. Tikmēr Pierīgā daļu no "Liepājas autobusa parka" reisiem pārņems citi pārvadātāji.
Slimnīcu biedrība energocenu krīzē taupīt rosina ar ēdienreižu skaita mazināšanu
Pieaugot energoresursu cenām, slimnīcām izmaksu sadārdzinājums tiek lēsts vismaz dubultā, tāpēc Latvijas Slimnīcu biedrības viens no ierosinājumiem, lai slimnīcas taupītu līdzekļus, ir atteikties no vienas ēdienreizes slimnīcu pacientiem. Ir tādas slimnīcas, kur izmaksas ar energoresursu cenu kāpumu varētu pat četrkāršoties. 
«Latvijas dzelzceļam» atsevišķos reģionos trūkst darbinieku; cer uz valsts atbalstu infrastruktūrai
Situācija kravu pārvadājumu nozarē ir smaga, jo tranzītkravu apjoms būtiski samazinājies, intervijā Latvijas Radio izteicās "Latvijas dzelzceļa" (LDz) padomes loceklis Andris Maldups. "Latvijas dzelzceļš" saskaras ar darbinieku trūkumu atsevišķos reģionos. Infrastruktūras uzturēšanai būs nepieciešams vairāku desmitu miljonu eiro atbalsts no valsts. To satiksmes ministrs Tālis Linkaits ("Konservatīvie") sola aizstāvēt.
«Zaudētais siltums»: Daudzdzīvokļu ēku siltināšanā sācies finiša sprints
Latvijā daudzdzīvokļu ēku siltināšana beidzot uzņēmusi apgriezienus. Stimulējošie faktori ir fakts, ka plānošanas periods, kas aizsākās 2014. gadā, tuvojas finišam, šī programma beidzas, un ir pēdējais brīdis ielēkt vilcienā, kā arī straujais energoresursu cenu lēciens, kas daudziem liek aizdomāties – vai nebūtu prātīgāk dzīvot siltinātā mājā un apkures sezonā neizjust tik spēcīgu siltuma rēķina kāpumu.
Eksperti: Ķīnas ekonomikai šogad draud vājāka izaugsme
Ķīnas ekonomikai šogad draud vājāka izaugsme, tā norādījuši eksperti. Ķīnas ekonomika šī gada otrajā ceturksnī salīdzinājumā ar attiecīgo laika periodu pērn pieauga par 0,4%, tādējādi reģistrēta vājākā izaugsme pēdējos divos gados. Vēl pirmdien Ķīnas centrālā banka pirmo reizi septiņos mēnešos samazināja bāzes procentu likmi, tādējādi cenšoties atbalstīt pasaulē otru lielāko ekonomiku un valsts nekustamo īpašumu sektoru. 
Ar pelavām darbināma kalte. Lauksaimniecības kooperatīvs Valmieras pusē nenožēlo pāreju uz vietējo kurināmo
Šobrīd laukos tiek izmantota katra saulainā diena labības vākšanai. Par ražu lielākoties zemnieki nesūdzas, bet, protams, nākas rēķināties ar to, ka ir augušas cenas energoresursiem. Tāpēc Valmieras novada Jeru pagasta lauksaimniecības pakalpojumu kooperatīvajā sabiedrībā "Daiva" tagad patiesi novērtē savulaik pieņemto lēmumu pāriet uz vietējo kurināmo, lai darbinātu kalti un šim nolūkam izmanto graudu pirmapstrādes procesā iegūtās pelavas. 
Koalīcija vienojas par pilnīgu atteikšanos no OIK un atbalstu uzņēmējiem energocenu krīzē (papildināts)
Valdību veidojošās partijas otrdien panākušas politisku vienošanos par pilnīgu atteikšanos no obligātā iepirkuma komponentes (OIK), portālam LSM.lv apstiprināja Finanšu ministrijā. Tāpat koalīcijā panākta vienošanās arī par atbalstu uzņēmumiem energocenu krīzē, kas varētu izmaksāt līdz 200 miljoniem eiro, un to valdība detalizēti varētu skatīt augusta beigās.
Svarīgākais šobrīd

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt