Ekonomika
Šonedēļ degvielas cenas auga tikai Viļņā
Pagājušajā darba nedēļā degvielas cenas no Baltijas valstu galvaspilsētām auga tikai Viļņā, bet Rīgā turpināja samazināties dīzeļdegvielas cena, liecina aģentūras LETA apkopotie dati.
Konkurences padome atļauj «Cēsu alum» iegādāties ūdens zīmolu «Everest»
Konkurences padome (KP) atļāvusi alus darītavai un dzērienu ražošanas uzņēmumam AS "Cēsu alus" iegūt izšķirošu ietekmi pār daļu no SIA "Orkla Foods Latvija" aktīviem – zīmolu "Everest", kas nodarbojas ar dzeramā ūdens ražošanu un tirdzniecību. KP nekonstatēja būtisku kaitējumu konkurencei, tāpēc lēma par darījuma atļaušanu, informēja padomē.
VIDEO: Aprites ekonomikas seminārs – atbildīga ražošana
Piektdien, 26. novembrī, plkst. 10.45 notiek pēdējais Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijas (VARAM) rīkotais seminārs no cikla par aprites ekonomikas principu ieviešanu gan uzņēmējdarbībā, gan ikviena iedzīvotāja ikdienā. Semināra tēma ir atbildīga ražošana, informēja VARAM.
«Conexus» akcijas varētu kotēt biržā
Dabasgāzes pārvades un uzglabāšanas operatora "Conexus Baltic Grid" ("Conexus") akcijas varētu kotēt biržā, intervijā aģentūrai LETA atzina "Conexus" līdzīpašnieka, elektroenerģijas sistēmas pārvades operatora AS "Augstsprieguma tīkls" (AST) valdes priekšsēdētāja Gunta Jēkabsone.
Skaitļi un fakti: Inflācija – arvien aktuālāks jautājums Eiropas iedzīvotājiem
Eiropā par arvien aktuālāku jautājumu kļūst inflācijas kāpums. Gada inflācija eirozonā oktobrī palielinājās līdz 4,1%, kas ir augstākais līmenis kopš 2008. gada jūlija jeb iepriekšējās finanšu krīzes sākuma. Arī Latvijā oktobrī reģistrētais patēriņa cenu kāpums par 6% ir augstākais pēdējo 12 gadu laikā. Eirozonas monetārās politikas veidotāji pagaidām ietur nogaidošu pozīciju un satrauktos prātus mierina, ka pašlaik vērojamais cenu lēciens ir pārejoša parādība un jau nākamgad patēriņa cenas samazināsies. Tomēr pētījumi par Eiropas iedzīvotāju noskaņojumu liecina, ka eiropieši nebūt nav optimistiski, un inflācija ir viena no lietām, par kuru iedzīvotāju vidū valda drūmas prognozes.
Covid-19 ierobežojumu skartajiem uzņēmumiem ļaus nodokļu maksājumus sadalīt līdz 2023. gada vidum
Nodokļu maksātājam, kurš no šī gada 11. oktobra nevar veikt savu saimniecisko darbību sakarā ar Covid-19 pandēmijā izsludinātās ārkārtējās situācijas noteiktajiem aizliegumiem, būs tiesības lūgt Valsts ieņēmumu dienestam (VID) sadalīt termiņos vai atlikt uz laiku līdz 2023. gada 30. jūnijam nodokļu maksājumu samaksu. To paredz Saeimas atbalstītie grozījumi.
Ne visi uzņēmēji Latgalē gatavi atlaist pret Covid-19 nevakcinētos strādniekus
No 15. decembra klātienē tautsaimniecības nozarēs varēs strādāt tikai Covid-19 sertifikātu saņēmušie darbinieki. Tagad privātajiem uzņēmumiem dots pārejas periods, pēc kura tie  darbinieki, kuri nebūs vakcinējušies vai pārslimojuši Covid-19 infekciju, vai nevarēs strādāt no mājām, būs jāatlaiž. Latgalē par spīti darbaspēka trūkumam daži lielākie uzņēmēji ir gatavi atlaist nevakcinētos darbiniekus, citi – tieši kvalificēta darbaspēka trūkuma dēļ to nevar atļauties.
Pēc gadiem ilgušām diskusijām EP dod zaļo gaismu lauksaimniecības politikas reformai
Eiropas Parlaments (EP) šonedēļ deva zaļo gaismu jaunajai Eiropas Savienības lauksaimniecības politikai. Tiek norādīts, ka politika turpmāk būs "zaļāka, taisnīgāka, elastīgāka un pārredzamāka". Lai gan Eiroparlaments tiesību aktu reformu kopumu atbalstīja ar pārliecinošu vairākumu, ceļš līdz lauksaimniecības politikas reformai bijis sarežģīts un piepildīts ar gadiem ilgām diskusijām, kā arī kritikas pavadīts, kura izskan joprojām.
Sāpīgs, bet pārdomāts solis. Ražīgā saimniecība «Vītoliņi» nolemj vairs neražot pienu
"Tas bija sāpīgs, bet pārdomāts solis" – tā  savu lēmumu likvidēt piena govju ganāmpulku pamato Kauguru pagasta zemnieku saimniecības "Vītoliņi" saimniece Ieva Rutkovska. Šis lēmums ir  pārsteidzošs, jo "Vītoliņos" bija viens no Latvijā rūpīgāk izkoptajiem un izslaukumu ziņā visražīgākajiem ganāmpulkiem. Biedrībā "Lauksaimnieku  apvienība" šo lēmumu vērtē kā nopietnu signālu problēmām piena ražošanas nozarē, vēstī Latvijas Radio.
Skaitļi un fakti: Ar augstu inflāciju būs jāsadzīvo visu ziemu
Jau 10 mēnešus pēc kārtas Eiropā aug patēriņa cenas, un oktobrī jau ir sasniegti pēdējās desmitgades gada inflācijas rekordi – eirozonā vidēji 4,1%, bet Latvijā 6%. Gan valsts institūciju, gan komercbanku analītiķu prognozes liecina, ka drīzumā situācija neuzlabosies, un cenu kāpums pilnīgi noteikti turpināsies līdz pat gada beigām. Tomēr Eiropas Komisija (EK), kura savas rudens makroekonomikas prognozes publiskoja šomēnes, ir optimistiska par nākamo gadu, kad pēc tās domām ir gaidāms cenu kāpuma atslābums. Eiropas Centrālā banka (ECB) un arī Latvijas Banka ar savām jaunajām prognozēm plāno nākt klajā decembrī.
«Mikrotīkls» kā pirmais privātuzņēmums Latvijā pārsniedzis miljarda eiro vērtību
Informāciju tehnoloģiju uzņēmums "Mikrotīkls", sasniedzot 1,24 miljardu eiro lielu vērtību, ierindojies trešajā vietā “Latvijas vērtīgāko uzņēmumu Top 101" sarakstā, tādējādi kļūstot par pirmo privātā kapitāla uzņēmumu, kas ir pārvarējis miljarda eiro barjeru topa veidošanas vēsturē. Savukārt par Latvijas vērtīgāko uzņēmumu 14. reizi atzīta energokompānija "Latvenergo", informēja topa veidotāji.
Skaitļi un fakti: Par inflācijas tālāko attīstību – Eiropā viedokļi dalās
Jau desmit mēnešus Eiropā ir novērojams patēriņa cenu kāpums. Arī Latvijā dzīve kļūst arvien dārgāka. Ja sākumā cenu palielinājums vairāk bija saistīts ar atsevišķām nozarēm, piemēram, būvniecību vai auto tirdzniecību, tad pēdējā laikā augošās energoresursu izmaksas liek zvanīt trauksmes zvanus jau daudzu valdību un Eiropas institūciju gaiteņos, jo ir skaidrs, ka tagad tiek ietekmēta visa sabiedrība. Tikmēr ekonomisti izsaka prognozes, cik šis process varētu ilgt.
Saeima atbalsta valsts budžetu 2022. gadam (papildināts)
Pēc piecu dienu darba Saeima otrdien, 23. novembrī, atbalstīja 2022. gada valsts budžetu un ar to saistītos likumprojektus. Par budžeta likumprojektu otrajā galīgajā lasījumā balsoja 52 deputāti, bet pret bija 37 parlamentārieši.
Populārākie
Interesanti

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt