Latvijā
Cilvēki ar kustību traucējumiem pie auto stūres – cik reāli tas ir Latvijā?
Māris Svikliņš dzīvo Rīgā, Pļavniekos. Mārim ir kustību traucējumi, kas sagādā grūtības ikdienā pārvietoties. Tiesa gan, viņš pārvietojas pats, ratiņkrēsls nav nepieciešams, bet viņš nevar, piemēram, iekāpt pats sabiedriskajā transportā vai uzkāpt pa trepēm, ja nav īsti, kur pieturēties. Mārim izdevās nokārtot autovadītāja tiesības, bet tas nebūt nebija vienkārši.
Krīžu dzīvokļu izveide – pašlaik pašvaldību pašu iniciatīva
Jumts virs galvas sev un savam bērnam – vieta, kur patverties. Tas ir tas, kas pašlaik ļoti trūkst sievietēm un bērniem, kas cieš no vardarbības ģimenē. Vairākās pašvaldībās šim mērķim kalpo krīzes centri, bet ar tiem nepietiek. Noslēdzot pagājušā gada sabiedrisko mediju labdarības maratonu "Dod pieci!" kopā ar speciālistiem atbildīgās amatpersonas lūdzām risināt vairākus būtiskus jautājumus. Pirmais no tiem - veicināt "krīzes dzīvokļu" tīkla attīstību Latvijā. Kā ar to veicies?
Ministre lūdz veikt pārbaudi par atteikumu uzņemt bērnu Valmieras skolā
Izglītības un zinātnes ministre Anita Muižniece (Jaunā konservatīvā partija) uzdevusi Izglītības kvalitātes valsts dienestam (IKVD) veikt pārbaudi par gadījumu, kad Valmieras Pārgaujas valsts ģimnāzijā atteikts uzņemt bērnu, kurš iepriekš bija mācījies atbilstoši pašvaldības pedagoģiski medicīniskās komisijas ieteiktajai speciālās izglītības programmai.
Irākas migranti Daugavpilī: «Gribam atpakaļ uz mājām!»
Izpārdota iedzīve, iztērētas tūkstošos dolāru mērāmas summas, bet izsapņotās Eiropas labklājības vietā – apsaldēšanās uz Baltkrievijas–Latvijas robežas, aizturēšana un atgriešana atpakaļ starta vietā. Tas ir kādas LTV satiktas kurdu ģimenes stāsts par neveiksmīgu mēģinājumu nokļūt Eiropā. Un tas ir tikai viens no daudziem. Kas notiek ar tiem cilvēkiem, kuriem humānu apsvērumu dēļ ļauts šķērsot Latvijas robežu?
Ovīšu ciemā atklāta laimes pastkaste
Ventspils novadā dzīvo viena no lielākajām Latvijas lībiešu kopienām un no šodienas Ovīšu ciemā, kas ir viens no lībiešu krasta mazajiem ciemiem Ziemeļkurzemē, atklāta laimes pastkaste. Ne tikai ciema iedzīvotāji, bet ikviens, kas nokļūst Ovīšos, var atcerēties kādu savu laimes mirkli un iemūžināt to vēstulē, ko pēc tam iemet  laimes kannā.
Nacionālās apvienības vadību atkārtoti uztic Raivim Dzintaram (papildināts)
Līdzšinējais Nacionālās apvienības (NA) priekšsēdētājs Raivis Dzintars atkārtoti ievēlēts par politiskā spēka vadītāju. Dzintars NA kongresā sestdien, 4. decembrī, pārvēlēts NA priekšsēdētāja amatā ar 188 balsīm "par" un četrām balsīm "pret". Tāpat ievēlēts jauns NA valdes sastāvs, informēja NA.
Elektrisko ganu Alsungā izmanto suņu voljerā; PVD vērtēšot situāciju
"Elektriskos ganus" izmanto mājlopu ierobežošanai aplokā, kā arī sargājot savu īpašumu no meža dzīvniekiem. Strāva tiek regulēta atkarībā no dzīvnieka, kurš jākontrolē. Latvijas Televīzijas raidījums "4. studija" saņēmusi ziņu, ka kāds saimnieks Alsungas pagastā suņus ievieto voljerā, kuram pieslēgts liellopiem paredzētais elektriskais gans.
Pandēmijas dēļ nāksies vairāk ieguldīt, lai sabiedriskais transports Rīgā atkal kļūtu pievilcīgs
Pandēmija ievērojami mainījusi rīdzinieku pārvietošanās paradumus, mudinot biežāk dot priekšroku personīgajiem auto vai kādam nomas skrejiritenim, nevis braukt ar sabiedrisko transportu. Tādējādi finansiālās grūtības nav vienīgās, ar ko saskaras "Rīgas satiksme" – būs jāveic būtiskas pārmaiņas, lai sabiedriskais transports atgūtu savu pievilcību un līdz ar to arī pasažierus.
Liepājā jau deviņi jaunie tramvaji; gaidāma vēl vienas līnijas izbūve
Liepājā pašlaik ir jau deviņi jaunie zemās grīdas tramvaji, kas pakāpeniski sāk kursēt pilsētā. Pagaidām vēl esot pāragri spriest, kā pieaugs elektrības patēriņš jaunajiem tramvajiem, jo paralēli uz līnijas atrodas arī vecie vagoni. Iespējamie papildu izdevumi bijuši paredzēti, tāpēc pagaidām izdodas kompensēt izdevumus par elektrību. Kā sokas ar jauno tramvaju vagonu ieviešanu, un kādas ir nākotnes ieceres ar tramvaja līniju attīstību Liepājā?
Atsāk akciju «Atelpa mediķim»: Covid-19 nodaļās izdegušie darbinieki varēs atpūsties viesu namā
Lai atbalstītu mediķus, kuri pārstrādājušies un izdeguši Covid-19 nodaļās, sabiedriskā labuma organizācija "Hospiss.lv" atsākusi līdzekļu vākšanu akcijai "Atelpa mediķiem", kuras ietvaros Latvijas viesu nami izmitinās ārstus, māsas un māsu palīgus. Tas ļaus viņiem kaut nedaudz atvilkt elpu un atpūsties no skarbās ikdienas, vēstīja Latvijas Televīzija.
Nacionālā apvienība atlīdzību par represijām rosina piešķirt arī latviešiem un romiem
Nacionālā apvienība piedāvā paplašināt likumu par labas gribas atlīdzinājumu ebreju kopienai un starp naudas saņēmējiem iekļaut arī latviešus un romus. Drīzumā Saeimā par atlīdzinājumu ebreju kopienai diskusijas atsāksies, jo noslēdzies priekšlikumu iesniegšanas termiņš uz otro lasījumu. Arī citi priekšlikumi paredz saņēmēju loku paplašināt, taču par likumprojektu atbildīgais deputāts Mārtiņš Bondars ("Attīstībai/Par!") norāda, ka šādām iecerēm būtu jāizstrādā atsevišķi likumi.
Pārbaudīs Covid-19 prasību ievērošanu Mārtiņa Rītiņa pasākumā
Lai gan mājsēde ir beigusies, pulcēšanās ierobežojumi joprojām ir strikti. Valsts policija uzsākusi pārbaudi par Mārtiņa Rītiņa grāmatas atklāšanas pasākumu, lai noskaidrotu, vai tajā noteikumi pārkāpti. Fotogrāfijās no pasākuma redzams, ka tajā pulcējušies vairāki desmiti cilvēku, tajā skaitā plašākai sabiedrībai zināmas personas, savukārt maskas lieto tikai apkalpojošais personāls, vēstīja Latvijas Televīzija.
Retais lidostā veic bezmaksas kovida testu – atbilde jāgaida pašizolācijā
Jau otro dienu lidostā "Rīga" visiem pasažieriem, ierodoties Latvijā, ir iespēja veikt brīvprātīgu Covid-19 testu. Par analīzēm nav jāmaksā, vien jāuzrāda lidmašīnas biļete. Cilvēku atsaucība gan ir ļoti maza. Ja tests veikts, tad pašizolācijā jāgaida atbilde, bet, ja testu neveic, var tālāk doties, kurp vien acis rāda, vēstīja Latvijas Televīzijas (LTV) raidījums "Panorāma".
Nervu sistēma atjaunojas lēni – Karīna pēc Covid-19 vakcīnas blaknēm cer uz kompensāciju
Kā jebkurām citām zālēm arī Covid-19 vakcīnām iespējamas blaknes – un, lai tajos retajos gadījumos, kad blaknes ir būtiskas, iedzīvotājiem palīdzētu, jau pieņemts lēmums, ka valsts izmaksās kompensācijas. Tomēr – ne viss ir tik gludi, un iespēju tikt pie kompensācijas sola tikai nākamā gada sākumā. Pirms tam jāpieņem noteikumi – kam, cik un par ko tieši maksāt. Noteikumu pieņemšanu gaida arī fotogrāfe Karīna Miezāja, kurai vakcinācijas komplikācijas izsaukušas autoimūnu organisma reakciju.
Populārākie
Interesanti

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt