Profesionāļu apvienība vai politisks spēks: kas notiek ar Apvienoto Latvijas sarakstu pirms 14. Saeimas vēlēšanām?

Uldis Pīlēns, Aiva Vīksna, Igors Rajevs, Artis Velšs, Andris Kulbergs

Jānis Domburs 5.jūlijs, otrdiena 12:00
Raksti
Pīlēns pieļauj iespēju pretendēt uz premjera amatu, «UPB» kārotā Liepājas cietuma būvniecību aicina apturēt
Biedrības "Apvienotais Latvijas saraksts" premjera amata kandidāts, 14. Saeimas vēlēšanās startējot kopā ar Latvijas Reģionu apvienību, Latvijas Zaļo partiju un "Liepājas partiju", varētu būt arhitekts un uzņēmējs Uldis Pīlēns. To raidījumā "Kas notiek Latvijā?" pieļāva Pīlēns. Viņš uzskata, ka šobrīd, ņemot vērā ekonomisko situāciju valstī, būtu jāaptur plānotā Liepājas cietuma būvniecība, kuras celtniecības konkursā piedalās uzņēmums "UPB".
«Pensionāru inflācija» lielāka par vidējo, tikmēr ātrāka pensiju indeksācija «iestrēgst» Saeimā
Tā kā vairāki valdību veidojošo partiju deputāti nolēmuši atsaukt savus parakstus iesniegumam par Saeimas ārkārtas sēdes sasaukšanu šā gada 30. jūnijā, Saeimas prezidijs šodien lēma par ceturtdien ieplānotās ārkārtas sesijas atcelšanu. Sēdē bija plānots skatīt Pensiju likuma grozījumus, kas paredzēja pensijas šogad indeksēt divus mēnešus ātrāk, tas ir, jau no 1. augusta.
Satversmes tiesa kā vienīgie sociāldemokrāti – deputāti par nabadzības ierobežošanu
Līdz ar enerģētisko krīzi 13. Saeima aktīvāk ķērusies arī pie sociālo jautājumu risināšanas, taču iepriekš tas tika darīts, tikai reaģējot uz ārēju spiedienu - Satversmes tiesas spriedumiem un tiesībsarga vēstulēm. Pašu politiķu griba šajā jomā izpaudusies vāji. "Kas notiek Latvijā?" diskusijā "Kas noticis un kam jānotiek 13. Saeimā līdz vēlēšanām un pilnvaru termiņa beigām?" politiķi atskatījās uz savu solījumu pildīšanu un iezīmēja tuvākās nākotnes ieceres.
«Fiskālā disciplīna kā svētais Grāls» – deputāti skaidro ekonomiskās atpalicības iemeslus
Vērtējot Baltijas valstu ekonomisko sniegumu ilgākā laika posmā, būtu redzams, ka atšķirības starp Latviju un Igauniju ir konstantas, bet lielākais jautājums, kuru atrisināt nav izdevies pašreizējai Saeimai, ir tas, ka mums ir izveidojusies atšķirība arī ar Lietuvu, kas primāri ir tieši eksportā,  raidījumā “Kas notiek Latvijā?” atzina Saeimas deputāts Juris Pūce ("Attīstībai"/Par!). Pēc viņa teiktā, tas ir saistīts ar atbalsta instrumentu trūkumu Latvijas labākajiem eksportētājiem un tā ir viena no nopietnākajām problēmām.  
Vai Saeima var nepildīt Satversmes tiesas spriedumu: pildīt «šauri», tuvredzība un Abrenes atdošana
No pārliecības, ka 2020. gada nogalē pieņemto Satversmes tiesas spriedumu par aizsardzību un atbalstu bērna mātes partnerei sakarā ar bērna piedzimšanu ir iespējams izpildīt "sašaurināti", tas ir, grozot tikai konkrēto Darba likuma normu, līdz pat atziņai, ka 13. Saeima šo spriedumu izpildīt nevar – tik atšķirīgi ir Saeimas vadošo politiķu viedokļi par to, cik lielā mērā likumdevējam ir saistoši konstitucionālās tiesas spriedumi.
8 centu ieguvums pret 180 miljonu zaudējumu – Finanšu ministrija turpina iebilst degvielas akcīzes samazināšanai
Neraugoties uz straujo degvielas cenu pieaugumu, Finanšu ministrija arvien nepiekrīt akcīzes nodokļa likmes samazināšanai. Finanšu ministra Jāņa Reira padomnieks budžeta jautājumos Ints Dālderis ("Jaunā Vienotība") trešdien publiskajās debatēs "Kas notiek Latvijā?" apgalvoja, ka nodokļa samazināšana neko daudz nedotu – saskaņā ar ministrijas aprēķiniem, samazinot nodokļa likmi līdz Eiropas Savienības minimālajam līmenim, kas ir 330 eiro par 1000 litriem, dīzeļdegvielas cena litrā samazinātos vien par 8 centiem.
Līdz 100 tūkstošiem un sociālo dienestu pārslodze – cik un kā atbalstīt inflācijas skartos
Iepriekšējā inflācijas vilnī tiesības uz pabalstiem bija 10% līdz 15% pašvaldību iedzīvotāju, bet pēc pašreizējiem aprēķiniem jau katrs ceturtais iedzīvotājs vai 25% vērsīsies sociālajā dienestā, kas nozīmē, ka šo dienestu slodze dubultosies, to raidījumā “Kas notiek Latvijā?” pavēstīja Saeimas deputāts Andrejs Klementjevs ("Saskaņa"). Pēc viņa teiktā, algas šajos dienestos strādājošajiem ir ļoti mazas un papildu darbiniekus būs grūti piesaistīt.“Ja visiem būs jāstāv rindā, mēs jau ap novembri nespēsim viņus apkalpot”.  
14. Saeimu gaidot – Latvijas Reģionu apvienība par naudas «pļekarēšanu» muļķībām un jaunu reģionu reformu
Tā dēvētā apvienotā saraksta tapšana, atšķirīgs skatījums uz problēmām Rīgā un Latvijas reģionos, jaunu līniju veikšana, sarūgtinājums par valsts investīciju politiku reģioniem un uzņēmēju iesaiste politikā – savu redzējumu par šiem un citiem jautājumiem cikla "Kādai jābūt 14. Saeimai?" 3. jūnijā atklāja Latvijas Reģionu apvienības valdes priekšsēdētājs Edvards Smiltēns, kā arī valdes locekļi Māris Sprindžuks, Ilze Ortveina, Jānis Vilnītis un Agnese Geduševa.
«16 pašvaldībām reforma ar mīnusa zīmi» un «zvērīgs darbs par €1700» – skolu realitāte
Lai gan Izglītības ministrija uzskata, ka nauda pedagogu algām Latvijā ir atvēlēta pietiekamā apmērā, turīgo un lielo reģionu skolu pedagogi ir pārstrādājušies, bet mazās pašvaldības nesaskata iespējas vēl vairāk samazināt skolu tīklu, diskusiju raidījumā "Kas notiek Latvijā?" sacīja Latvijas Izglītības vadītāju asociācijas prezidents (LIVA) Rūdolfs Kalvāns un Kuldīgas novada domes priekšsēdētāja Inga Bērziņa ("Jaunā Vienotība").

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt