Ukraina vairs neizsniegs pases iesaukuma vecuma vīriešiem ārvalstīs

Ukraina nākusi klajā ar noteikumiem, kas paredz iesaukuma vecuma vīriešiem pases turpmāk izsniegt tikai valsts iekšienē, nevis ārvalstu diplomātiskajās pārstāvniecībās.

Ukrainai trūkst dzīvā spēka resursu, un daudzi ir karojuši bez pārtraukuma jau ilgu laiku. Sākoties Krievijas pilna apjoma iebrukumam Ukrainā, vīriešiem tika aizliegts atstāt valsti, pieļaujot tikai dažus izņēmumus. Daļa vīriešu nelegāli aizbēga uz ārvalstīm, bet citi, kas dzīvoja ārvalstīs jau pirms kara sākuma, neatgriezās Ukrainā.

Ar lēmumu par pasu izsniegšanu Ukraina cer pamudināt iesaukuma vecuma vīriešus atgriezties dzimtenē.

Ir gan izņēmumi attiecībā uz to, kam pases ārvalstīs tomēr tiks izsniegtas, piemēram, personām ar invaliditāti, aizbildņiem un citiem. Saskaņā ar "Eurostat" datubāzes datiem šā gada janvārī Eiropas Savienībā dzīvo aptuveni 4,3 miljoni ukraiņu, no kuriem aptuveni 860 tūkstoši ir pieauguši vīrieši.

Polija atkārtoti ir paudusi gatavību palīdzēt Ukrainai atgriezt šos vīriešus Ukrainā, lai tie, kas pakļauti militārajam dienestam, atgrieztos savā valstī pildīt pilsonisko pienākumu. Kā izteicies Polijas aizsardzības ministrs Vladislavs Kosinjaks-Kamišs, daudzi poļi ir sašutuši, ieraugot jaunus ukraiņu vīriešus viesnīcās un kafejnīcās un dzirdot, cik daudz pūļu jāpieliek, lai palīdzētu Ukrainai.

"Telegram" kanālā vakar tika ievietoti video, kur, kā lēsts, aptuveni 300 ukraiņu pulcējušies pie pasu izsniegšanas dienesta, lai protestētu pret Ukrainas valdības lēmumu.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti