Sadaļas Sadaļas
To, cik ticama ir ziņa vai jebkurš cits mediju vēstījums, nosaka izmantotie avoti jeb tas, no kurienes nāk informācija. Nekritiski izvēloties avotus, ar informāciju viegli maldināt, dezinformēt vai iebiedēt.
Pildīt testu
Jānis Buholcs: Tas, ko žurnālisti nedrīkst sacīt
Lai žurnālisti varētu pildīt savu misiju, tiem jāspēj brīvi izplatīt informāciju, tai skaitā tādu, kas var nebūt tīkama. Vārda brīvība, protams, nav absolūta — pastāv ar likumu un profesionālās ētikas normām noteikti ierobežojumi. Taču daļa sabiedrības medijos nevēlas redzēt vēl krietni plašāku tēmu un uzskatu loku. Arī Latvijā žurnālisti var saskarties ar vienā vai citā veidā izteiktiem aicinājumiem par kaut ko nerunāt tāpēc, ka konkrētais skatījums neatbilst ideoloģiskajam pieprasījumam.
«Interneta akadēmija» #4. Ar kādām ziņām dalītos Latvijas reperi?
Šonedēļ jūtuberiem "Interneta akadēmija" deva brīvdienas un uz spēli aicināja jaudīgākos latviešu reperus. Šajā sērijā spēles kapteinēm pievienojas tikai un vienīgi reperi: Prusax, Trench Mafia Locco, rolands če un VIŅA. Vai viņi kopā ar komandu kapteinēm Kristiānu Grāmatiņu un Beāti Bērziņu jeb @betabeidz dalīsies vai slēps publikācijas no savas laika līnijas? Vai viņi spēs izveidot ziņas, nemaldinot lasītāju?
Vienu socmediju, lūdzu! Vai sociālie mediji padara mūs nelaimīgus?
Sociālie mediji un daudzas telefonā pavadītas stundas ir kļuvušas par tipisku 21. gadsimta cilvēka ikdienas sastāvdaļu. 2019. gadā 3,3 miljardi cilvēku lieto sociālo mediju platformas savos telefonos. Un līdz ar popularitāti ir nākušas arī bažas par to,  ka šīs platformas manipulē ar lietotājiem. Bet vai šīs bažas ir pamatotas?
Apbalvos medijpratības konkursa «Pilna doma» uzvarētājus
Svinīgā pasākumā Latvijas Nacionālajā bibliotēkā nākamnedēļ tiks godināti medijpratības iniciatīvas “Pilna doma” konkursa šī gada uzvarētāji. Tie ir vidusskolēni, kas ieguvuši lielāko punktu skaitu, aizpildot LSM.lv un "Pilnas domas" medijpratības testus
Kas mediķu vārdā vāc parakstus Saeimas atlaišanai un kādas intereses pārstāv?
7. novembrī pie Saeimas nama pulcējās mediķi, prasot piešķirt likumā ierakstīto finansējumu algu pieaugumam. Kā viena no nākamajām protesta formām teorētiski tika pieļauta parakstu vākšana par Saeimas atlaišanu. Kamēr mediķi vēl apsvēra, viņu ideju pārķēra citi, iesniedza iniciatīvu, un trīs nedēļas vēlāk jau ir parakstījušies aptuveni 38 000. Kas ir cilvēki, kas mediķu vārdā vāc parakstus, un kādas intereses viņi patiesībā pārstāv?
Jaunieši aicināti uz sarunu «TikTok - pratība»
9. –12. klašu audzēkņi aicināti uz bezmaksas diskusiju par lietotni "TikTok", kas pasaulē ieguvusi lielu popularitāti. Diskusijā “TikTok-pratība” tiks apspriests arī šīs lietotnes algoritms.

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt