To, cik ticama ir ziņa vai jebkurš cits mediju vēstījums, nosaka izmantotie avoti jeb tas, no kurienes nāk informācija. Nekritiski izvēloties avotus, ar informāciju viegli maldināt, dezinformēt vai iebiedēt.
Pildīt testu
LSM komikss: Izcept pīli pilnīgā sviestā
Medijos bieži runā par viltus vai pseidoziņām. Pat tā sauktie tradicionālie mediji var neviļus izplatīt nelabticīgi rakstītas ziņas. Par šādām ziņām arī LSM.lv mākslinieces Lienes Rubanes zīmētais komikss.
LSM komikss: Bez graķīša nesaprast
Viens no mūsdienu informācijas un "informācijas" pārbagātības paradoksālajiem efektiem ir tāds, ka parādījušies cilvēki, kuri krasi samazinājuši jebkādu ziņu patēriņu, jo kritusies uzticība avotiem. Šai tēmai veltīta mākslinieces Lienes Rubanes zīmējumu sērija. Protams, LSM.lv grib atgādināt, ka alkohola lietošana var būt ļoti kaitīga. Tāpat kā, starp citu, arī nepārbaudītu informācijas avotu lietošana. 
Pētnieks: Zāles pret dzīvi «virtuālajā burbulī» – mediju «diētas» pārskatīšana

"Virtuālie burbuļi" – tā sauc interneta kopienas, ko vairāk vai mazāk virtuālajā vidē apdzīvo līdzīgi domājoši sociālo tīklu lietotāji. Risks no šādu "burbuļu" veidošanās ir tāds, ka nostiprinās viedokļu polarizācija. Zāles pret šiem burbuļiem ir mediju "diētas" pārskatīšana, to intervijā Latvijas Radio teica Vidzemes Augstskolas docents un pētnieks Jānis Buholcs.

LSM komikss: Vietas, kur mums iesmērē reklāmas
Kamēr būs ražotāji, tirgotāji un pircēji, būs arī reklāma - apmaksāta informācija par pakalpojumiem un precēm. Tēma par slēptām, maldinošām un negodīgām reklāmām ir atspoguļota arī mūsu mākslinieces Lienes Rubanes zīmētajā komiksā. Lai spētu atpazīt šādu reklāmu no žurnālistu veidotiem materiāliem, pētniece, uzņēmēja un lektore Olga Procevska intervijā Latvijas Radio iesaka lasītājiem trenēt aci un raudzīties pēc reklāmdevēja nosaukuma materiāla malās un stūros.
Jānis Buholcs: «Zilais valis» un mediju panika

Dažu nedēļu laikā Latvijas mediji ir nodrošinājuši ievērojamu popularitāti spēlei “Zilais valis”, kas tiek saistīta ar jauniešu savainošanos un pašnāvībām. Tā vietā, lai skaidrotu un pārbaudītu izskanējušo informāciju, mediji ir selektīvi atlasījuši “pierādījumus” un nekritiski to visu padevuši tālāk. Baumas par spēles raksturu un izplatību, publiskajā telpā atkal un atkal atkārtotas, tiek uzdotas par “īstenību”. Cenšoties izskaidrot notikušus traģiskus gadījumus ar “Zilo vali” sociālajos medijos, mēs novēršam uzmanību no īstajiem bērnu un jauniešu problēmu cēloņiem.

LSM komikss: Interneta «eksperti» ātri «ārstē» jebko
Kā pasargāt sevi un tuvākos no pseidomedicīniskiem risinājumiem veselības sakārtošanai, kas strauji izplatās internetā? Kā neuzķerties uz viltus ārstiem un neeksistējošiem ekspertiem? nepatiesām pamācībām? Par to LSM.lv mākslinieces Lienes Rubanes komikss Latvijas Radio un LSM.lv rubrikā "Tīri fakti"
LSM komikss: hroniska informatīva saindēšanās
Kā patērēt medijus un sociālo tīklu saturu ģimenē? No kā ir jāuzmanās vai kā būt pārliecinātam par savu izvēli, lai nekļūtu maldināts vai nedzīvotu informācijas vakuumā? Par to lsm.lv mākslinieces Lienes Rubanes komikss Latvijas Radio un lsm.lv rubrikā "Tīri fakti"
Iveta Kažoka: Kad korupcijas skandāls nav korupcijas skandāls

Pēc ilgāka pārtraukuma, divarpus gadiem bez vēlēšanām un referendumiem, Latvijā atkal ir sācies vēlēšanu laiks: trīs vēlēšanas trīs gados. Lai gan vēlēšanas asociējas ar lielu troksni un daudziem skandāliem, šo parādību pie mums netrūkst arī šķietamajos politiskā miera laikos.
 

Eksperti par informatīvo karu: Par prāta higiēnu ikvienam jārūpējas pašam

Informatīvais karš un propaganda arvien vairāk ielaužas mūsu ikdienā. Milzīgas gan patiesas, gan melīgas informācijas straumes caur visdažādākajiem kanāliem arvien spēcīgāk ieplūst mūsu kultūras un apziņas telpā. Tās veido un vada ticību mūsu valstij. Vai tiešām vārti un Latvijas cilvēku prātiem stāv plaši atvērti un ikviens tur var ienest, ko vien vēlas, mēģina noskaidrot Latvijas Televīzijas raidījums "Kultūršoks", bet eksperti norāda, ka par prāta higiēnu ikvienam ir jārūpējas pašam.