Kritizēto Serenas Viljamsas karikatūru atzīst par mediju standartiem atbilstošu
Austrālijas avīzes "Melbourne Herald Sun" publicētajā karikatūrā, kurā izsmieta tenisistes Serenas Viljamsas uzvedība ASV atklātā čempionāta finālā, mediju standarti nav pārkāpti, pirmdien paziņoja Austrālijas preses padome. Ar pērn publicēto karikatūru neapmierinātie to kritizēja par rasismu un stereotipiskiem vispārinājumiem afroamerikāņu atainošanā.
Jānis Buholcs: Tas, ko vienmēr esat gribējuši zināt par sociālajiem tīkliem
Norādes uz sociālajiem medijiem ir sastopamas visapkārt. Ziņu portāli aicina padot tālāk savus rakstus, aicinājumi sekot ir redzami ne tikai tīmekļa vietnēs, bet arī drukātos materiālos un iestāžu skatlogos, #tēmturi vārdus vai frāzes izceļ arī ārpusinterneta formātos. Viss saprotami — komunicētāji cenšas piesaistīt auditoriju. Turpretī izpratne par tīkloto vidi, kurā indivīdi un organizācijas līdzdarbojas, gan parāda dažus pārpratumus. Šajā rakstā norādīšu uz problemātiskiem aspektiem žurnālistikā, kas attiecas gan uz sociālo mediju formu, gan saturu.
Anda Rožukalne: Kāds mediju jomā un žurnālistikā būs 2018.gads?
Daudz izmaiņu nebūs. Bet žurnālistikas kvalitāte pieaugs. Auditorijas piesaiste prasīs arvien lielākus spēkus. Darba tirgus mediju jomā joprojām būs nedrošs, valodas līmenis portālos nekļūs labāks. Viltus ziņas arvien būs populāras (sevišķi veselības jomā un politikā), mediju pratības prasības reti tiks attiecinātas uz sevi pašu.
Anda Rožukalne: Kurš ir kurš Latvijas Radio valdes izveides procesā?
Informācijas ir ļoti maz – tikai "Letas" sameklēti fragmenti no CV un daži vārdi par iepriekšējo darbību. Iespējams, tāpēc diskusijas pēc piektdienas pievakares ziņas par Sanitas Dikas-Bokmelderes iecelšanu Latvijas Radio (LR) valdes locekles programmu attīstības jautājumos pārvērtušās strīdos sociālajos medijos.

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt