Panorāma

Laurenču sākumskolā atkal pārplāno darbu

Panorāma

Daudz jautājumu par atļauto preču klāstu brīvdienās

Pret mediķiem – ar sazvērestības teorijām un draudiem

Austrumu slimnīca: Feldšere Marina internetā dalās ar izdomājumiem par Covid-19

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 2 gadiem.

Plašu ievērību sociālajos tīklos pagājušajā diennaktī guvis skandalozā aktīvista Valentīna Jeremejeva video. Tajā apkopotas lielākoties jau dzirdētas sazvērestības teorijas par Covid-19. Tikai šoreiz tās klāsta cilvēks, kurš tiek pieteikts kā mediķis un Rīgas Austrumu klīniskās universitātes slimnīcas (RAKUS) darbinieks. Medicīnas iestāde no video paustajiem apgalvojumiem norobežojas un sauc tos par pilnīgiem izdomājumiem.

Vairāk nekā pusstundu garajā video feldšere Marina Kornatovska lielākoties atstāsta jau vairākkārt dzirdēto sazvērestības teoriju "klasiku" – Covid-19 esot izdomāts, statistika par inficētajiem esot viltota, slimnīcu pārslodze esot mīts, vēl neieviestās vakcīnas patiesībā būšot nāvējošas. Feldšere aizrunājas līdz tam, ka ārsti slimnīcā apzināti kaitējot pneimonijas pacientiem.

"Tajā ārstēšanā, kas tiek nozīmēta pneimonijas slimniekiem, ārstēšanas algoritms ir aizdomīgs un nesaprotams. Es redzu citu klīnisko ainu, bet man ir aizdomas, ka tas nav vīrusa saasinājumu dēļ, bet dēļ tā, kas tiek darīts ar pacientiem ārstēšanas laikā," stāsta Marina. Pēc viņas domām, tiek eksperimentēts, kā ātrāk nogalināt vai radīt iespaidu, ka cilvēks ir izārstēts.

Dienu iepriekš sieviete bija izplatījusi audio failu ar citiem izdomājumiem – Ķīpsalā tiekot veidota Covid-19 pacientu slimnīca, bet koronavīrusa vakcīnas būšot nāvējošas.  

Vienīgais, kas šim ierakstiem piešķir lielāku uzticamību nekā kārtējam sazvērestību video, ir Marinas darbavieta. Viņa patiešām ir feldšeris-ārsta palīgs Austrumu slimnīcas Toksikoloģijas un sepses klīnikā. Tieši tur tiek izvietoti Covid-19 pacienti.

Slimnīca no viņas teiktā pilnībā norobežojas un pat nevēlas komentēt tik acīmredzamus melus un izdomājumus.

"Slimnīca kategoriski norobežojas no sociālajos tīklos paustās informācijas par Covid-19 pacientu ārstēšanu mūsu slimnīcā. Tur nav jāmeklē patiesības grauds, jo patiesības tur nav," uzsvēra RAKUS pārstāve Ilga Namniece.

Tāpat patiesībai neatbilst apgalvojumi, ka uzreiz pēc šīs intervijas Marina esot atlaista no darba slimnīcā. Notikušais ceturtdien apspriests Austrumu slimnīcas valdes sēdē, bet viņas rīcība vēl tiks atsevišķi vērtēta.  

"Slimnīca vērsīsies tiesībsargājošās iestādēs ar ziņojumu, lai iestādes savas kompetences ietvaros izvērtē atbildību. Attiecībā uz slimnīcas kā darba devēja attiecībām ar darbinieku – tiks sākta dienesta izmeklēšana, lai izvērtētu šo konkrēto gadījumu," norādīja RAKUS Juridiskās daļas vadītājs Eduards Broks.

Latvijas Televīzija mēģināja sazināties ar Marinu, bet jautājumi sociālajos tīklos palika bez atbildes. Taču viņas pieļāvuma formā izteiktie apgalvojumi izsaukuši plašu rezonansi sociālajos tīklos. RAKUS mediķi savā virzienā saņēmuši arī draudus.

"Mums ir ienākuši šādi. Protams, ka tas nav nekas patīkams, saņemt šādas draudu vēstules ar ļoti sliktiem novēlējumiem. It īpaši šajā laikā, kad mediķi dara visu iespējamo," uzsvēra Namniece.

Slimnīca apkopos saņemtās draudu vēstules un konsultēsies ar juristiem par iespēju vērsties tiesībsargājošajās iestādēs.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti