Turpmāk privātmājas reģistrēšanā nebūs vajadzīga ēkas apsekošana apvidū (precizēts)

Turpmāk privātmājas reģistrācijas procesā nebūs nepieciešama ēkas apsekošana apvidū, to paredz otrdien, 23. aprīlī, valdībā apstiprinātās izmaiņas Būvju kadastrālās uzmērīšanas noteikumos. 

Precizējums

Precizēts raksta virsraksts.

Izmaiņas izdarītas, lai vienkāršotu un paātrinātu privātmāju kadastrālo uzmērīšanu. 

Grozījumi noteikumos paredz, ka turpmāk privātmājas reģistrācijai informāciju Valsts zemes dienests (VZD) iegūs no būvniecības informācijas sistēmas. Līdz ar to privātmājas reģistrācijas procesā nebūs nepieciešama ēkas apsekošana apvidū. VZD darbinieki pārnesīs datus no būvniecības informācijas sistēmas uz kadastru.  

Tieslietu ministrijā (TM) skaidroja, ka, atslogojot privātmāju īpašniekus no būvju kadastrālās uzmērīšanas ar apsekošanu apvidū, klientiem tiks samazinātas pakalpojumu izmaksas. Izmaksu samazinājums ir atkarīgs no mājas platības, piemēram, 200 kvadrātmetru mājai pakalpojuma izmaksas var samazināties par 490 eiro, atzīmēja TM. Tāpat TM norādīja, ka tiks ietaupītas 5 darba dienas privātmāju kadastrālās uzmērīšanas procesā. 

Ministrijā norādīja, ka grozījumi ir pirmais solis rīcības plāna īstenošanā par administratīvā sloga mazināšanu nekustamā īpašuma attīstīšanas nozarē. Izmantojot jau pieejamos datus no Būvniecības informācijas sistēmas, tiks efektivizēts arī VZD speciālistu darbs, tiks ieekonomēts laiks un darbaspēka izmaksas, norādīja TM.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti