Latvijā
Pieaug interese par lidojumiem ar droniem un pieļauto pārkāpumu skaits
Ārkārtējās situācijas laikā, iestājoties arī siltākam laikam, pieaugusi iedzīvotāju interese par paaugstināta riska lidojumiem ar bezpilota gaisa kuģiem. Vienlaikus arī pieaudzis pieļauto pārkāpumu skaits, veicot lidojumus neatļautās vietās, liecina valsts aģentūras "Civilās aviācijas aģentūra" (CAA) dati.
78 miljoni iztērēti ātrgaitas internetam, kuru dārdzības dēļ lieto maz
Pirms vairāk nekā pieciem gadiem Latvijas Valsts radio un televīzijas centrs (LVRTC) sāka vērienīgu projektu, kurā no Rīgas līdz pat attālākajām vietām ir ierīkoti sakaru tīkli ātrgaitas interneta nodrošināšanai. Skaitļi ir iespaidīgi: projekta divās kārtās iztērējami 78 miljoni eiro, optikas kabeļi ierakti teju 4000 kilometru garumā, izveidoti gandrīz 400 punktu, no kuriem pieejams ātrgaitas internets. Tagad, kad ārkārtas situācijā daudzviet jāstrādā un jāmācās attālināti, ātrais internets varētu būt krietns palīgs. Taču izrādās, ka miljoni iztērēti, bet interneta iespējas arvien tiek izmantotas ļoti maz.
Kā «Mikrofons» no «Amerikas balss» slāpētāja kļuva par tautas vienotāju?
Lai gan leģendārais Latvijas Radio raidījums “Mikrofons” 1965.gadā tika veidots ar mērķi aizvilināt padomju klausītājus prom no “kaitnieciskās” raidstacijas “Amerikas balss”, laika gaitā tieši “Mikrofons” izrādījās tas, ap kuru tauta saliedējās. Īpaša nozīme bija “Mikrofona aptaujas” dziesmām latviešu valodā. Raidījuma šķietamajā izklaides formātā iekļāvās arī filozofiskas un sociāli nozīmīgas tēmas, ar ko populārā pārraide sasniedza ļoti plašu klausītāju loku un veidoja spēcīgu fonu tālākajiem Atmodas notikumiem.
Kustības «Paliec mājās» brīvprātīgie palīdzību sniedz arī Latgalē
Brīvprātīgo kustība „Paliec mājās!” palīdz vīrusa riska grupas iedzīvotājiem un tiem, kuri atrodas karantīnā – piegādājot pārtiku vai, piemēram, izvedot pastaigā četrkājainos draugus. Latvijā kopumā palīdzēt cilvēkiem pieteikušies 340 brīvprātīgie. Nedēļas laikā brīvprātīgo skaits palielinājies par simtu. Brīvprātīgie darbojas arī Latgalē.
Covid-19 apstiprināts 26 NMPD darbiniekiem; notiek plašas mediķu pārbaudes
Turpina pieaugt ar jauno koronavīrusu inficēto mediķu skaits. Saslimšana ar Covid-19 apstiprināta jau 26 Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienesta (NMPD) darbiniekiem. Vēl divreiz vairāk nonākuši pašizolācijā, jo bijuši kontaktā ar Covid-19 pacientu. Lai vīrusa izplatību ārstu vidū pēc iespējas ierobežotu, notiek aktīva testēšana – divu nedēļu laikā pārbaudīti vairāk nekā 700 NMPD darbinieki. Plaša testēšana veikta arī Latvijas Onkoloģijas centrā (LOC).
Samariešu darbs Covid-19 pandēmijas laikā neapstājas
“Pastiprināti pievēršam uzmanību drošībai un aizsardzībai no vīrusa, lai  to neaizvestu saviem aprūpējamajiem – vientuļajiem sirmgalvjiem,” tā savu darbu pandēmijas laikā raksturo dienestā “Samariešu atbalsts mājās”. Citādi pienākumi nav mainījušies, jo darīt šo darbu attālināti nevar.
Šuplinska iebilst pret pārtikas taloniem brīvpusdienu vietā
Gan pašvaldības, gan valsts ir vienisprātis – ārkārtējās situācijas apstākļos jāpalīdz maznodrošinātu, trūcīgu un daudzbērnu ģimeņu bērniem, piešķirot viņiem brīvpusdienas arī attālināto mācību laikā. Taču, kā to vislabāk izdarīt – par to valdībai un vietvarām domas atšķiras. 
Latvijā pagarina ārkārtējo situāciju vēl par mēnesi – līdz 12. maijam
Ministru kabinets attālinātajā sēdē otrdien, 7. aprīlī, nolēma saistībā ar jaunā koronavīrusa izraisīto infekciju Covid-19 Latvijā noteikto ārkārtējo situāciju pagarināt vēl par mēnesi – līdz 12. maijam. Tas nozīmē, ka vismaz līdz 12. maijam nevarēs notikt ne publiski, ne privāti pasākumi, kā arī jāturpina ievērot stingrie pulcēšanās ierobežojumi.
Martā pieaudzis «Saskaņas», ZZS un gandrīz visu valdības partiju reitings
Martā salīdzinājumā ar februāri pieaudzis "Saskaņas", Zaļo un Zemnieku savienības (ZZS), kā arī gandrīz visu valdības partiju reitings, izņemot premjera Krišjāņa Kariņa pārstāvēto partiju apvienību "Jaunā Vienotība", kuras reitings sarucis. Par to liecina SKDS pēc Latvijas Televīzijas (LTV) pasūtījuma veiktie politisko partiju reitingu pētījumi.
Jaunākie
Interesanti