Latvijā
Aprēķinot atlīdzību par darbspēju zaudējumu, tiks izmantots ilgāks ienākumu gūšanas periods
Aprēķinot atlīdzību par darbspēju zaudējumu un apgādnieka zaudējumu, tiks izmantots ilgāks ienākumu gūšanas periods nekā patlaban, tādējādi precīzāk ļaujot aprēķināt negūto ienākumu aizvietojumu. To paredz grozījumi likumā “Par obligāto sociālo apdrošināšanu pret nelaimes gadījumiem darbā un arodslimībām”, kurus ceturtdien, 21.novembrī, trešajā galīgajā lasījumā pieņēma Saeima, informēja parlamenta Preses dienests.
Novadu reformas komisiju vadīs Artūrs Toms Plešs
Administratīvi teritoriālās reformas komisijas pirmajā sēdē par komisijas priekšsēdētāju ceturtdien, 21. novembrī, ievēlēts Artūrs Toms Plešs ("Attīstībai/Par!"), bet par komisijas sekretāru - Ēriks Pucens ("KPV LV"), informēja parlametna Preses dienests.
VARAM apsvērs Rīgas domes atlaišanu, ja tā nesakārtos atkritumu savākšanu; Burovs sola situāciju atrisināt
Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrs Juris Pūce ("Attīstībai/Par!") ministrijas darba kārtībā iekļāvis jautājumu par iespējamu Rīgas domes atlaišanu, ja tā nesakārtos atkritumu apsaimniekošanas sistēmu, informēja Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijā (VARAM). Domei dotas 20 dienas, lai sniegtu paskaidrojumus ministram. Rīgas domē plāno visas VARAM prasības līdz 11. decembrim izpildīt, un jau esot izsludināts iepirkums.
Ierobežo nelicencētās interaktīvās azartspēles un izlozes; būs arī sodi
Finanšu ministrija kopā ar Izložu un azartspēļu uzraudzības inspekciju sāk aktivitātes, lai ierobežotu piekļuvi Latvijā nelicencētajām interaktīvajām azartspēlēm un izlozēm. To darīs, bloķējot maksājumus Latvijā šo azartspēļu un izložu organizētajiem, bloķējot šo spēļu interneta vietnes, kā arī piemērojot atbildību pašai personai, kas neievēro likumā noteikto aizliegumu un piedalās šādā nelegālā aktivitātē.
Šuplinska grib mazāk studentu, bet gudrākus
Ir jāizvēlas, vai gribam, ka visiem masveidā ir augstākā izglītība, vai arī, ka segmentējam spējas, intervijā Latvijas Televīzijas raidījumā "Rīta panorāma" sacīja izglītības un zinātnes ministre Ilga Šuplinska (Jaunā konservatīvā partija).
Seši gadi kopš Zolitūdes traģēdijas. Upuru tuvinieki sēro un dusmojas par ilgo tiesvedību
Jau aprit seši gadi, kopš Zolitūdē, iebrūkot lielveikala ''Maxima'' jumtam, dzīvību zaudēja 54 cilvēki. Taču traģēdijas krimināllietas skatīšana arvien nav noslēgta. Daži bojā gājušo tuvinieki šodien vēlas norobežoties no problēmu iztirzāšanas un laiku veltīt klusai piemiņai, vēl kāds atbildes vairs necer sagaidīt. Taču citi neslēpj dusmas par ieilgušo tiesas procesu un joprojām pārliecināti, ka par notikušo ir jārunā visai sabiedrībai.
LU rektora pienākumus atkal pildīs Gvido Straube
Saistībā ar trešdienas tiesas lēmumu, kas atļauj valdībai iecelt jaunu Latvijas Universitātes (LU) rektora pienākumu izpildītāju, šajā amatā no 1. decembra sāks strādāt LU Vēstures un filozofijas fakultātes profesors un bijušais dekāns Gvido Straube. To Latvijas Televīzijas raidījumā "Rīta panorāma" apstiprināja izglītības un zinātnes ministre Ilga Šuplinska (Jaunā konservatīvā partija).
Kāpēc skolas nav gatavas iekļaujošajai izglītībai?
Par speciālo skolu slēgšanu un visu bērnu iekļaušanu vispārējā izglītībā runāts jau vairākus gadus. Izglītības un zinātnes ministrija (IZM) ir pārliecināta, ka aptuveni trešajai daļai speciālo skolu audzēkņu būtu jāmācās vispārizglītojošās skolās. Pašvaldībās uzskata, ka pārmaiņas ir sasteigtas un daļa parasto skolu tam nav gatavas.
Bunkus ģimene no Gobzema tiesā prasa 110 000 eiro
Nogalinātā advokāta Mārtiņa Bunkus ģimenes locekļi par goda un cieņas aizskaršanu no Saeimas deputāta Alda Gobzema kopumā prasa 110 000 eiro lielas kompensācijas. Runa ir par Gobzema izteikumiem pērn priekšvēlēšanu laikā. Trešdien, 20. novembrī, Rīgas pilsētas Vidzemes priekšpilsētas tiesa pēc būtības izskatīja mazāko no prasībām, kurā no deputāta 10 tūkstošus eiro prasa Mārtiņa Bunkus brālis Kaspars Bunkus. Spriedums šajā lietā tiks pasludināts pēc mēneša.
Jaunākie
Interesanti