Latvijā
Parakstu vākšanā par apturētajiem likumiem pirmajās dienās ieradušies 1130 vēlētāji
No 16. janvāra līdz 21.janvārim parakstu vākšanā tautas nobalsošanas ierosināšanai par apturētajiem likumu grozījumiem pašvaldību ārkārtas vēlēšanu regulējumā piedalījušies vairāk nekā tūkstotis vēlētāju. Tas veido nepilnu procentu no tautas nobalsošanas ierosināšanai noteiktā parakstu skaita, informēja Centrālā vēlēšanu komisija (CVK).
VIDEO: Neatkarības kara simtgades pasākumi Rēzeknē
Pirms 100 gadiem Latgalē norisinājās vienas no nozīmīgākajām Latvijas Neatkarības kara kaujām - cīņas par Latgales atbrīvošanu. Ar lielu poļu spēku atbalstu Latvijas karaspēkam izdevās pārvarēt padomju armijas pretspēku. Rēzeknē notika Neatkarības kara simtgades pasākumi.
Rīgas domes opozīcijai ieņemot nogaidošu pozu, Burovam izredzes ilgāk palikt mēra amatā
Kamēr “Saskaņa” ar otro piegājienu apņēmusies savākt 20 parakstu Rīgas mēra, “Gods kalpot Rīgai” politiķa Oļega Burova gāšanai, galvaspilsētas klasiskā opozīcija izlēmusi pagaidām ieturēt nogaidošu pozīciju un parakstu vākšanā nepiedalīties. Tādējādi Burovam ir izredzes saglabāt priekšsēdētāja amatu līdz pat iespējamajam Saeimas lēmumam par visas Rīgas domes atlaišanu. Šā gada budžeta pieņemšanu gan tas nenozīmē.
Septembrī skolās darbu varētu sākt 100 jauni skolotāji - nozaru profesionāļi
Jau septembrī skolās darbu uzsāks 100 jauni skolotāji, kas kā savas nozares profesionāļi gada laikā pārkvalificēsies par pedagogiem. Ministru kabinets otrdien, 21. janvārī, apstiprināja Izglītības un zinātnes ministrijas (IZM) sagatavoto ziņojumu par darba vidē balstītas skolotāju izglītības programmas ieviešanu.
Labklājības ministre Petraviča: pirmais gads valdībā – izaicinājumiem bagāts un saspringts
Labklājības ministre Ramona Petraviča ("KPV LV") pirmo gadu Krišjāņa Kariņa ("Jaunā Vienotība") vadītajā valdībā vērtē kā izaicinājumiem bagātu un saspringta darba gadu. Ministres prioritātes šogad būs minimālā sociālo pakalpojumu groza izveide un asistenta pakalpojuma pašvaldībās sakārtošana. Tāpat Petraviča rosinās pārskatīt ģimenei sniegto valsts atbalstu, informēja Labklājības ministrijā (LM).
Kariņa valdībai gads: kas padarīts un kādi plāni šim gadam?
Ceturtdien, 23. janvārī, apritēs gads, kopš darbu sākusi premjera Krišjāņa Kariņa ("Jaunā Vienotība") vadītā valdība, kurā sadarbojas piecu politisko spēku pārstāvji. Ministri valdības sēdē otrdien, 21. janvārī, atskaitījās par padarīto. Premjera vērtējumā, darbs bijis produktīvs, tomēr sabiedrības atbalsts pēdējos mēnešos ir krities. 
Vājdzirdīgo bērnu vecāki satraukti par logopēdisko skolu nākotni
Vājdzirdīgo bērnu vecāki satraukti par logopēdisko skolu nākotni. Tām nākotnē būs jākļūst par vispārizglītojošām skolām, kas nozīmē lielas klases un grūtības bērniem izsekot līdzi mācību vielai. Apvienība “Sadzirdi.lv” raizējas, ka tādā veidā tiek liegta iespēja bērnam iegūt pilnvērtīgu izglītību. Turklāt pedagogiem pēc pārmaiņām būs vajadzīgs asistents, norāda apvienībā "Sadzirdi.lv".
Rīgas mēra Burova gāšanai opozīcija plāno vākt savus parakstus; budžeta nepieņemšanā riskus nesaskata
Rīgas domes “Saskaņas” frakcija plāno izdibināt, kādu iemeslu dēļ tās deputāts Jānis Ločmelis atsauca parakstu un tādējādi izgāza bijušo koalīcijas partneru mēģinājumu atbrīvot no amata mēru Oļegu Burovu no “Gods kalpot Rīgai”. Paredzams, ka “Saskaņa” mēģinās ar otru piegājienu savākt parakstus Burova gāšanai, tomēr opozīcija savas balsis tai nesola, tā vietā apsverot parakstus vākt pati.
Melanomas pacienti un onkologi gandarīti par valsts lēmumu apmaksāt imūnterapiju
Par valsts lēmumu, ka no 20. janvāra visiem pacientiem ar metastātisku ādas melanomu Latvija apmaksā tādu pašu ārstēšanu kā citviet Eiropā, ir gandarīti gan pacienti, gan ārsti. Tas nozīmē, ka dārgo imūnterapijas zāļu iegādei vairs nebūs jālūdz ziedotāju atbalsts. Līdzekļi esot rasti esošajā budžetā, un pēc sarunām ar ražotāju izdevies samazināt zāļu cenu.
Ministre pagaidām atturas iztirzāt mediķu atalgojuma topošo modeli
Uzskaitot pērnā gada paveikto veselības aprūpē, tajā skaitā aktualitātes nozarē, Veselības ministrija (VM) ne ar vārdu nepieminēja mediķu algu jautājumu, ne ar to saistītās mediķu protesta akcijas. Veselības ministre Ilze Viņķele ("Attīstībai/Par!") skaidroja – tas tāpēc, ka protestus iniciējuši nozares pārstāvji, ne ministrija. Jaunās atalgojuma sistēmas izstrāde esot procesā, un kamēr nav gatava, publiski netikšot iztirzāta.
«Aizliegtais paņēmiens» pēta: Vai apturēsim jūras uzbrukumu Latvijas piekrastei, un kā klimats ietekmēs dzīvniekus?
Jūra nāks vēl tuvāk, Kurzemē par sniegu varēs tikai sapņot. Daudz aļņu, stirnu un vēl: jauna ērce – ornamentētā. Kādas ir Latvijas laika ziņas nākotnei?  Kāda ir Latvijas pēda globālajā sasilšanā, un kādēļ skaistie rapšu lauki nav nemaz tik skaisti? Latvijas Televīzijas raidījums "Aizliegtais paņēmiens" operācijā “Klimats un Latvija” jeb “Latvijas laika ziņas nākotnei" turpina runāt par klimata pārmaiņām, akcentējot Latvijas pieredzi - aiz loga redzam, ka ir jau janvāris, bet aizvien nesnieg. Kas notiks tālāk, un kāds ir Latvijas klimata pēdas lielums, salīdzinot ar citām valstīm?
Jaunākie
Interesanti