Latvijā
Svētdien vairāki cilvēki ielūzuši ledū
Glābēji 17. janvārī saņēmuši vairākus izsaukumus uz ūdenstilpēm, pa kurām pastaigājušies cilvēki un ielūzuši ledū. Šādi izsaukumi bijuši gan Rīgā, gan Ikšķilē, kur ledū ielūza vecāki kopā ar mazu bērnu. Šajā gadījumā palaimējās, ka netālu atradās citi cilvēki, un viņi, riskējot ar savu veselību, palīdzēja ģimenei izkļūt no Daugavas ārā.
Aukstajā laikā Rīgā piepildītas nakts patversmes
Šajās brīvdienās klientu skaits Rīgas patversmēs sasniedzis 752 cilvēkus, kas ir par vairākiem desmitiem vairāk, nekā vēl nedēļas sākumā. Galvenokārt tas ir izskaidrojams ar lielo salu, kā arī daļu klientu nācās uzņemt abās aizvadīto brīvdienu naktīs. Viņus komandanstundas laikā uz patversmēm nogādāja policijas ekipāžas.
Studentu interese par mācībām ziemas uzņemšanā šogad nav mazinājusies
Studentu interese par mācībām ziemas uzņemšanā šogad nav mazinājusies, norāda Latvijas Radio aptaujātās universitātes. Liela daļa studentu attālināto mācību procesu novērtē kā priekšrocību, lai apvienotu studijas ar darbu. Tāpat nav mazinājusies interese par maksas studijām un kredītiespējām, taču, iespējams, Covid-19 krīzes ietekme uz studentu maksātspēju būs novērojama vasaras uzņemšanas laikā.
Pērn samazinājies noziedzības līmenis
Masku nelietošana, pašizolācijas neievērošana, neatļauta pulcēšanās, nelegālas ballītes un neaizpildītas “covidpass” anketas. Jau vairākas nedēļas policija Latvijā strādā pastiprinātā režīmā, kontrolējot epidemioloģiskās drošības pasākumus. Bet kas tikmēr notiek ar parastajiem noziegumiem? Vai policijai atliek laika reaģēt arī uz tiem?
Cik pedagogiem piemaksāja par darbu Covid-19 apstākļos?
Covid-19 dēļ gandrīz jau veselu gadu vairāk darba ir ne vien mediķiem, bet arī pedagogiem, kam nākas pielāgoties mācībām digitālā vidē un reizumis strādāt paralēli gan klātienē, gan attālināti. Kā novērtēt  un atalgot skolotāju darbu Covid-19 pandēmijas laikā? Pagājušā gada nogalē ministrija lēma skolotājiem piemaksas izmaksāt par rudens semestri. Cik liels bija skolotāju darba novērtējums?
Policija: Cilvēki diemžēl joprojām uztver mājsēdes ierobežojumus diezgan nenopietni
Komandantstunda jeb tā sauktā mājsēde ir spēkā arī šajā nedēļas nogalē, un tas nozīmē, ka pamest savu dzīvesvietu laikā no desmitiem vakarā līdz pieciem no rīta ir aizliegts. Izņēmums ir darba darīšanas vai medicīniskas vajadzības, taču šādā gadījumā obligāti līdzi jāņem pašapliecinājums – veidlapa, kurā rakstīts, kur dodieties. Kā Latvijas Televīzijai norādīja Valsts policijas Rīgas reģiona pārvaldes (VP RRP) Kurzemes iecirkņa Kriminālpolicijas priekšniece Inga Zonberga, situācija, salīdzinot ar iepriekšējām mājsēdes naktīm, nemainās - cilvēki joprojām uztver ierobežojumus diezgan nenopietni.
Veikli darboņi izraisa «labi apmaksātus» ceļu satiksmes negadījumus
Par tīšām izraisītiem ceļu satiksmes negadījumiem no apdrošināšanas kompānijām ik gadu tiek izkrāpti desmitiem tūkstoši eiro. Satiksmes organizācijas nepilnības ir auglīga vide šādiem gadījumiem, un viens no krustojumiem, kur autovadītājiem ir jābūt īpaši piesardzīgiem, ir pašā galvaspilsētas centrā.
Nākamnedēļ sāksies otrās devas vakcinācija pret Covid-19
Nākamnedēļ pirmie mediķi sāks saņemt balsta jeb otro vakcīnas pret Covid-19 devu, kas nostiprinās iegūto imunitāti. Līdz ar to nākamajās nedēļās vakcinācijas temps būs līdzvērtīgs iepriekšējās nedēļās novērotajam, LSM.lv pavēstīja Veselības ministrijas pārstāve Anna Strapcāne.
Kuldīgā pabeigts vērienīgs ielu atjaunošanas projekts
Vienu no apjomīgajiem ielu atjaunošanas projektiem, ieguldot 4,5 miljonus eiro, īstenojusi Kuldīgas novada pašvaldība. Izdevies uzlabot infrastruktūru ne tikai vienā no pilsētas maģistrālajām ielām, kas ved uz vecpilsētu, bet atsevišķi nodalīta arī lietus ūdens kanalizācija. Līdzās praktiskiem vairāku ielu remontdarbiem, domāts par vecpilsētas videi piemērotu ceļa segumu, gājēju un velobraucējiem vajadzībām.  
Rēzeknes novada skolās runās par mobingu
Noslēdzies Rēzeknes novada pašvaldības Izglītības pārvaldes izsludinātais konkurss par līdzfinansējuma piešķiršanu biedrībām un nodibinājumiem jaunatnes iniciatīvu projektiem. Atbalstu saņēmuši trīs no astoņiem novada jauniešu iesniegtajiem projektiem. Starp tiem arī Ozolmuižas pagasta biedrības “Esi vasals” projekts ''“Man ir ko teikt” – mobings skolā”.
Daugavpils saņems finansējumu jaunu autobusu un tramvaju iegādei
Valdība grozījusi noteikumus, kas paredz finansējuma piešķiršanu Daugavpils sabiedriskā transporta infrastruktūras attīstībai. 23 miljoni eiro tiek piešķirti jaunas tramvaju līnijas izbūvei un jaunu tramvaju iegādei un 10 miljoni eiro jaunu autobusu iegādei.
Ārsti: Bērni Latvijā sākuši slimot ar Covid-19 arī vidēji smagi
Satraucošas ziņas saņemtas no Bērnu slimnīcas. Līdz šim Latvijā bērni Covid-19 pārslimojuši salīdzinoši viegli. Tiesa, katram otrajam arī vairākus mēnešus pēc vīrusa saglabājās nogurums, apātija vai bija jūtamas kādas citas sekas. Taču  šonedēļ Bērnu slimnīcas ārsti saskārušies ar to, ka vīruss bērnus var skart arī vidēji smagi, ietekmējot gan sirdi, gan ādu, gan gremošanas orgānus.  
Jaunākie
Interesanti

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt