Latvijā
Valdībai būs tiesības noteikt Covid-19 ierobežojumus arī pēc ārkārtējās situācijas beigām
Arī pēc ārkārtējās situācijas valdībai būs plašas pilnvaras ieviest dažādus pulcēšanās un citus ierobežojumus Covid-19 dēļ. To paredz Tieslietu ministrijas (TM) izstrādātais "Covid-19 infekcijas izplatības pārvaldības likums", kuru valdība lūgusi steidzamības kārtā izskatīt Saeimai. Tas, kādi tieši ierobežojumi saglabāsies spēkā pēc ārkārtējās situācijas beigām 9. jūnijā, gan vēl nav zināms.
Latvijas iedzīvotāju skaits gada laikā sarucis par 12 300
Latvijā 2020. gada sākumā dzīvoja 1,908 miljoni iedzīvotāju – par 12 300 jeb 0,6% mazāk nekā pirms gada, liecina Centrālās statistikas pārvaldes (CSP) jaunākie dati. 2019. gadā starptautiskās ilgtermiņa migrācijas rezultātā iedzīvotāju skaits samazinājās par 3 400, kas ir zemākais rādītājs kopš 1989. gada, bet negatīva dabiskā pieauguma rezultātā – par 8 900.
«Atvērtie faili»: Pašnāvības mēģinājums un citas problēmas mobinga dēļ. Kā ar to cīnīties?
Emocionāla pazemošana un piekaušana skolā sāpina un grauj dzīvi gan bērnam, gan viņa vecākiem. Speciālisti norāda, ka līdzēt var tikai runāšana par mobingu, bet viņi arī pieredzējuši, ka skolas nepietiekami aktīvi iesaistās konflikta situāciju risināšanā. Latvijā pašlaik vēl tikai diskutē, kā varētu mazināt ņirgāšanos par vienaudžiem skolās, kā arī virtuālajā vidē. Skolotāja, kura strādājusi ASV, norāda - vajag vairāk sociālo darbinieku, kā arī skolotājiem vairāk jāatpūšas.
Bruņotie spēki saņem zinātnieku izstrādātu rīku karavīru novērtēšanai
Nacionālie bruņotie spēki (NBS) ceturtdien, 28. maijā, saņem Latvijas zinātnieku izstrādātu jaunu personības novērtēšanas sistēmu. Latvijas kultūrvidei pielāgotais tests ļaus novērtēt karavīru personības iezīmes un psihisko stāvokli, kā arī sistēma mēra fizioloģiskus parametrus. Militārie psihologi īpaši novērtē testa ievietošanu digitālā vidē, kas ļaus to izmantot arī mācībās ārpus štāba.
Organizatori: Protestā «Marsa» parka aizstāvībai piedalījušies vairāk nekā 400 cilvēku
Protestā, lai nepieļautu Valsts drošības dienesta (VDD) ēkas būvēšanu bijušā velotreka "Marss" teritorijā un tur esošo 44 koku nociršanu, piedalījušies ap 370 pieteiktie dalībnieki. Bet vienas no pasākuma organizatorēm - Selīnas Vancānes, kura kandidēs gaidāmajās Rīgas domes vēlēšanās no "Attīstībai/Par!" un "Progresīvie" kopējā saraksta - aplēses rāda, ka vēl aptuveni ceturtā daļa dalībnieku bija tādi, kas ieradušies bez pieteikšanās. Tikmēr protestētāji, kuri ieradušies no dažādām Rīgas apkaimēm, Latvijas Radio skaidroja – protestē, jo pilsētā svarīgi saglabāt zaļās zonas, un cīņu viņi negrasās pārtraukt, līdz tiks iedarbināti zāģi.
Nākamgad plānots pārcelt trīs darba dienas
Latvijā nākamgad plānots pārcelt trīs darba dienas. To paredz rīkojuma projekts, kas ceturtdien, 28. maijā, izsludināts skatīšanai valdībā, informēja Labklājības ministrijā (LM).
Jaunākie
Interesanti