Valsts policijas priekšniekam Rukam piešķir ģenerāļa pakāpi

Otrdien, 23. aprīlī, Ministru kabinets piešķīra ģenerāļa speciālo dienesta pakāpi Valsts policijas priekšniekam pulkvedim Armandam Rukam, informēja Iekšlietu ministrijas Komunikācijas nodaļa.

Speciālā dienesta pakāpe – ģenerālis – kā apbalvojums Rukam piešķirta, ņemot vērā viņa nopelnus Valsts policijas mērķu sasniegšanā, nodrošinot sabiedrisko kārtību un drošību, noziedzības novēršanu, kā arī saskaņā ar dienesta gaitas likumu, norādīja ministrija.

Ģenerālis ir Valsts policijas priekšnieka amatam atbilstošā augstākā dienesta pakāpe, un to var piešķirt pēc piecu gadu nodienēšanas pulkveža speciālajā dienesta pakāpē vai pirms noteiktā termiņa kā apbalvojumu.

Rukam speciālā dienesta pakāpe – pulkvedis – tika piešķirta 2020. gada 12. augustā.

Dienestu Ruks uzsāka 1999. gadā kā Valsts policijas Rīgas pilsētas Ziemeļu rajona policijas pārvaldes iecirkņa inspektors. Laika posmā no 2002. līdz 2020. gadam viņš strādājis dažādos vadošos amatos Valsts policijas Galvenajā kriminālpolicijas pārvaldē, bet par Valsts policijas priekšnieku tika iecelts 2020. gada 14. oktobrī.

Ruks ieguva izglītību Latvijas Policijas akadēmijā – profesionālā maģistra grādu tiesību zinātnē, un viņa izglītība pilnībā atbilst normatīvajos aktos izvirzītajām prasībām.

Ministrija norādīja, ka Ruka vadībā Valsts policijā no 2021. līdz 2023. gadam tika īstenotas  nozīmīgas strukturālās un darba organizācijas pārmaiņas, lai iestādes pakalpojumi kļūtu iedzīvotājiem pieejamāki, efektīvāk organizējot Valsts policijas rīcībā esošos resursus. No 2022. gada jūlija restrukturizēta Valsts policijas Galvenā kriminālpolicijas pārvalde, tās paspārnē izveidojot Kibernoziegumu apkarošanas pārvaldi.

Par priekšzīmīgu dienestu, nozīmīgu ieguldījumu Valsts policijas attīstībā un sadarbību Ruks saņēmis vairākus apbalvojumus, tajā skaitā Ministru kabineta Atzinības rakstu, personīgo šaujamieroci, kārtējo speciālo dienesta pakāpi – majors – pirms termiņa, Iekšlietu ministrijas Goda rakstu un Iekšlietu ministrijas pateicību.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti