Rīta Panorāma

ASV augstskolās plašas palestīniešu atbalsta demonstrācijas

Rīta Panorāma

Dziedātāja Palū atklāj personisku stāstu dziesmā "Pazūdu"

Intervija ar Ministru prezidenti Eviku Siliņu

Premjere sola mērķtiecīgi strādāt pie birokrātijas mazināšanas Latvijā

Pārlieku lielā birokrātija Latvijā ir problēma, un valdība ļoti mērķtiecīgi strādās, lai mazinātu birokrātisko slogu valstī. To intervijā Latvijas Televīzijas raidījumā "Rīta panorāma" sacīja Ministru prezidente Evika Siliņa ("Jaunā Vienotība").

Viņa norādīja, ka darba atvieglošana uzņēmējiem ir noteikta valdības deklarācijā, un birokrātiskā un administratīvā sloga mazināšana valstī ir viena no Ministru kabineta šā gada prioritātēm.

Pēc Ministru prezidentes teiktā, pārlieku liela birokrātija traucē uzņēmējdarbībai un kopumā Latvijas valsts attīstībai. 

Birokrātiskie procesi, pēc premjeres teiktā, "uzkrājušies gadu gaitā", un mēdz būt, ka jaunas procedūras un juridiskais rāmis tiek ieviests pēc kādām negācijām un vainīgo meklēšanas. 

"Un tad ir jāsakārto papīri, un tā tas ir kā [filmā] "Limuzīns Jāņu nakts krāsā": papīri ir kārtībā. Un, man liekas, ka šis stāsts ir zināmā mērā folklorizējies arī visā darbībā. Nu, jā, nav vienkārši," atzina Ministru prezidente.

Pēc Zolitūdes traģēdijas būvniecības nozare ir pārregulēta. Tas darīts nepieciešamības dēļ, taču traucē sadrumstalotība šajā jomā, kā dēļ būs jāmaina aptuveni 60 normatīvie akti, sacīja Siliņa.

Tāpat, pēc premjeres teiktā, nepieciešams atvieglot darbu citās uzņēmējdarbības jomās, tostarp banku un lauksaimniecības nozarē, kur arī sūdzas par pārlieku lielo birokrātiju.

"Tas ir šī brīža jautājums, jo uzņēmējiem tik liela birokrātija nepalīdz. Strādāsim ļoti mērķtiecīgi, [lai mazinātu birokrātiju]," solīja Siliņa.

Viņa sacīja, ka valdība jau ir pieņēmusi informatīvo ziņojumu, kā mazināt birokrātiju Latvijā. Viens no soļiem birokrātijas mazināšanas virzienā ir valdības nupat pieņemtais regulējums, kas paredz, ka turpmāk privātmājas reģistrēšanā nebūs vajadzīga ēkas apsekošana apvidū.

KONTEKSTS:

Pārlieku lielo birokrātiju un procedūras Latvijā nupat kritizēja Valsts prezidents Edgars Rinkēvičs, runājot par Latvijas Investīciju un attīstības aģentūras (LIAA) direktora meklējumiem. "Mēs esam drusku jau sajukuši prātā ar procedūrām, birokrātiju, nevis rezultātu," pauda Rinkēvičs.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti
Dalies ar savu pieredzi, piesaki nejēdzīgo procedūru “Birokrātijas balvai ’24”!

* Informācija nebūs publiska, bet, ja vēlaties, norādiet kontaktinformāciju, lai sabiedrisko mediju žurnālisti varētu sazināties ar Jums, lai veidotu stāstu par pieteikto problēmu.

Nosūtīts!

Ziņojums tiks publicēts tuvākajā laikā, pēc datu pārbaudes

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti