Latvijā
Valsts kontrole: Latvijā ar kavēšanos ievieš nepārdomātu un dārgu bioatkritumu apsaimniekošanas sistēmu (papildināts)
Latvijā pašlaik ar kavēšanos tiek veidota nepārdomāta un dārga bioloģisko atkritumu apsaimniekošanas sistēma. To revīzijā secinājusi Valsts kontrole. Sistēmas ieviešana būtiski iekavējusies, jo tā notiek haotiski, bez koordinētas vadības un sadarbības ar visām ieinteresētajām pusēm. Ja netiks "restartēta" pašreizējā pieeja, iecerētā sistēma būs valstij dārga un iedzīvotājiem nedraudzīga, turklāt negatīvu ietekmi uz valsts budžetu var radīt potenciālās Eiropas Savienības (ES) sankcijas, ja sistēmu neievieš laikus.
Galvenais, lai apmetums mutē nekrīt - Iecavā gaida jauno depo; 8 jaunas ēkas sola pēc pusgada
Paredzams, ka pēc pusgada Latvijā būs astoņi jauni ugunsdzēsības depo. Kopumā Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta rīcībā ir 91 ēka. No tām liela daļa ir novecojusi un nepiemērota darba vajadzībām, tāpēc jau četrus gadus plānotais projekts par jaunu depo izbūvi ir ļoti gaidīts. Īpaši to gaida arī Iecavā. Šajās ēkās atradīsies vēl citas iestādes, tāpēc depo kalpos kā katastrofu pārvaldības centri.
Valdība vienojas par atbalsta pasākumu turpināšanu Ukrainas bēgļiem
Valdība trešdienas vakarā ārkārtas sēdē aptaujas kārtībā vienojusies par Latvijā nonākušo Ukrainas civiliedzīvotāju sniegtā atbalsta pagarinājumu un nepieciešamajiem precizējumiem, izriet no Vienotajā tiesību aktu projektu izstrādes un saskaņošanas portālā pieejamās informācijas.
Saeimas komisija atbalsta sabiedrisko mediju satura nodošanu komercmedijiem
Saeimas Cilvēktiesību un sabiedrisko lietu komisijas deputāti lēma konceptuāli atbalstīt Ukrainas civiliedzīvotāju atbalsta likuma grozījumus, paredzot iespēju sabiedrisko plašsaziņas līdzekļu valsts valodā veidoto saturu nodot komercmedijiem titrētus vai ieskaņotus mazākumtautību valodās. Pagaidām gan vēl nav zināms ne šādi sagatavojamo programmu loks, ne arī precīzas izmaksas.
Vaškevičam 10 gadus Finanšu ministrija nespēj uzteikt darbu
Bijušais Muitas kriminālpārvaldes vadītājs Vladimirs Vaškevičs, kura krimināllieta par kukuļdošanu tiek iztiesāta jau 11 gadus, vēl aizvien ir darba attiecībās ar Finanšu ministriju (FM). Latvijas Radio noskaidroja, ka Vaškevičam saskaņā ar tiesībsargājošo iestāžu norādījumiem ir liegts tuvoties FM, tādējādi viņš ir atstādināts, nevis atlaists no darba.
Saulkrastu novadā ieguvumus pēc novadu reformas nejūt
Saulkrastu novadā līdz ar teritoriālo reformu apvienojās Saulkrastu un Sējas novadi ar administratīvo centru Saulkrastos. Patlaban tas ir otrs mazākais novads pēc iedzīvotāju skaita. Lai arī Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrija secinājusi, ka reformas rezultātā kopumā uzlabojusies un pieaugusi pašvaldību finansiālā un administratīvā kapacitāte, Saulkrastu pašvaldība gan minētos ieguvumus pagaidām nesaskata.
Latvijā nedroši ir desmitiem tiltu; to remontam vietvarām nav naudas
Pērn Valsts kontrole revīzijā atklāja, ka pašvaldības Latvijā daudzviet nemaz nezina, cik sliktā stāvoklī ir to īpašumā esošie tilti un pārvadi. Šajā laikā pašvaldību uzdevums bija apzināt situāciju un prioritizēt veicamos darbus, tomēr vietvarām nesokas viegli ar līdzekļu atrašanu šim mērķim.
Svarīgākais šobrīd

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt