Latvijā
Nobremzē bērna kopšanas atvaļinājuma obligātu dalīšanu starp vecākiem
Nacionālās apvienības (NA) deputāti nobremzējuši likuma grozījumus, kas paredz, ka bērna kopšanas atvaļinājuma divus mēnešus obligāti jānodod bērna otram vecākam. Ja likuma grozījumi netiks pieņemti laikus, Latvijai būs jātaisnojas Eiropas Komisijai, jo šādu jauno regulējumu paredz Eiropas Savienības direktīva.
Rīgā sociālajai nozarei grasās papildus piešķirt 2,3 miljonus eiro
Lielā pieprasījuma un darbinieku trūkuma dēļ galvaspilsētā sociālo jautājumu risināšana notiek saspringti. Lai arī turpmāk nodrošinātu sociālos pakalpojumus, atbildīgās komitejas sēdē vienbalsīgi atbalstīja lūgumu nozarei piešķirt papildu 2,3 miljonus eiro. Vietvara grasās vairāk rūpēties arī par bezpajumtniekiem.
Ugunsnovērošanas torņu dežurantus varētu aizstāt videokameras
Latvijā ir 179 ugunsnovērošanas torņi, taču tikai aptuveni pusei no tiem ir dežuranti, kuri ugunsnedrošajā periodā uzrauga situāciju mežos. Sezonas darbs ar zemu atalgojumu ir galvenie iemesli, kāpēc Valsts meža dienestam (VMD) ir grūti šim amatam atrast darbiniekus. Nākotnē viņus varētu aizstāt tehnoloģijas, un pirmās videonovērošanas kameras dažos torņos uzstādītas jau pērn.
Bateriju vilcienu konkursā pieteikušies trīs pretendenti
Konkursā par akumulatoru bateriju elektrovilcienu piegādi pieteikušies trīs kandidāti – "Construcciones y Auxiliar de Ferrocarriles S.A.", personu apvienība, kuras sastāvā ir "Škoda Transportation" un "Škoda Vagonka", un "Stadler Polska", informēja Autotransporta direkcijā.
Katrs trešais nodarbinātais Latvijā – rīdzinieks
2021. gada sākumā Latvijā bija 877,1 tūkstoši nodarbināto jeb 55,2% no visiem darbspējas vecumu sasniegušajiem pastāvīgajiem iedzīvotājiem, liecina Centrālās statistikas pārvaldes (CSP) 2021. gada tautas un mājokļu skaitīšanas dati. 
Pēc lietavām Latgales zemnieki novērtē postījumus: dažviet problēmas, citviet «normas robežās»
Latgalē lietus lijis vairāk nekā diennakti, Latvijas pašos austrumos mitējoties vien trešdien uz rīta pusi. Daudzos kartupeļu laukos vagās krājās ūdens, bet labības laukos veidojās plašas ūdens peļķes. Tomēr salīdzinot ar 2017.gada augusta ilgstošajām lietavām un plūdiem, šoreiz zaudējumi varētu būt mazāki. Daudzus lauksaimniekus varētu glābt pēc iepriekšējiem lielajiem plūdiem daudzviet sakārtotās meliorāciju sistēmas.
Latvijā atklāj vēl 271 Covid-19 gadījumu
Latvijā aizvadītās diennakts laikā reģistrēts 271 jauns inficēšanās ar Covid-19 gadījums. Nav saņemti ziņojumi par mirušiem Covid-19 slimniekiem, liecina Slimību profilakses un kontroles centra (SPKC) informācija.
Likuma nepilnība neļauj Latvijā reģistrēt lielu daļu Ukrainas bēgļu automašīnu
Latvijā likums paredz, ka automašīnas ar citu valstu numurzīmēm Latvijā ir jāreģistrē, ja to vadītāji vēlas valstī uzturēties ilgāk par trim mēnešiem, tomēr atklājusies likuma nepilnība, kas bēgļiem no Ukrainas šo procedūru neļauj izdarīt lēti un vienkārši. Līdz šim Latvijā ir piereģistrēts mazāk par desmit automašīnām ar Ukrainas numurzīmēm. Atbildīgā ministrija sola drīzu risinājumu.
Rēzeknes novadā atbalstam latvāņu apkarošanai pieteikušies pieci iedzīvotāji
Ar Sosnovska latvāni Latvijā invadēti gandrīz 11 000 hektāri. No tiem aptuveni 600 Rēzeknes novadā. Valsts augu aizsardzības dienestā (VAAD) atzina, ka kopumā latvāņi sastopami 90% Latvijas pašvaldību. Rēzeknes novada pašvaldība pirmo gadu sākusi īstenot programmu, kuras laikā līdzfinansēs latvāņu apkarošanas aktivitātes. Šogad tai pieteicās pieci vietējie iedzīvotāji, kuri atzina, ka cīņa ar latvāņiem ir ļoti laikietilpīgs, smags un finansiāli dārgs darbs.
Svarīgākais šobrīd

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt