Panorāma

Panorāma

Panorāma

Panorāma

Jelgavas novadā sākas jauna mēra meklējumi

Divdomīga video skandālā iekļuvušais Jelgavas novada mērs Lasmanis paziņo par atkāpšanos

Jelgavas novada domes priekšsēdētājs Madars Lasmanis ("Latvijas attīstībai") paziņojis par atkāpšanos no mēra amata, informēja Lasmanis. Šādu soli Lasmanis spēris pusotru nedēļu pēc tam, kad publiskajā telpā nonāca divdomīgs video ar domes vadītāju.

Lasmanis Latvijas Radio noliedza, ka viņa atkāpšanās būtu saistīta ar divdomīgā video skandālu.

"Deputāti pieprasījuši manu atkāpšanos. Laikā no pieprasīšanas brīža līdz šim bijušas dažādas politiskās sarunas, un politiķi ir izšķīrušies par pārgrupēšanos, kuras rezultātā būs jauns mērs," sacīja līdzšinējais domes priekšsēdētājs.

Madars Lasmanis
00:00 / 00:00
Lejuplādēt

Esot vienošanās par jaunu koalīciju un mēru

Paziņojumā medijiem norādīts, ka Jelgavas novada deputāti ir vienojušies par jaunas koalīcijas izveidi un jauna mēra izvēli. Lai nekavētu jaunā vadītāja ievēlēšanu un raitu pašvaldības darbu, Lasmanis atkāpjas no Jelgavas novada domes priekšsēdētāja amata.

"Esmu gandarīts, ka jaunās koalīcijas tapšanas pamatā ir vienošanās par pašvaldības centrālās pārvaldes un administrācijas reorganizāciju, ko līdz šim sabotēja pašreizējā izpilddirektore Līga Lonerte (Latvijas Zemnieku savienība), kapitālsabiedrību darbības likumības nodrošināšanu, kā arī Lonertes atbilstības ieņemamajam amatam izvērtēšanu," paziņojumā norādīja Lasmanis. Viņš gan neatklāja, starp kuriem politiskajiem spēkiem ir šī vienošanās, bet neizslēdza iespēju, ka jaunajā koalīcijā būs pārstāvētā arī viņa partija "Latvijas attīstībai".

Līdz jauna mēra ievēlēšanai pašvaldību vadīs līdzšinējā domes priekšsēdētāja vietniece Ilze Vītola (Latvijas Zemnieku savienība). Viņa Latvijas Televīzijai teicās neko nezinām par Lasmaņa minēto vienošanos.

Tikmēr citi deputāti šajās sarunās paguvuši piedalīties, apstiprināja Jelgavas novada domes deputāts Andris Ozoliņš ("Latvijas Zaļā partija"): "Esmu piedalījies šajās sarunās. Es esmu izvirzījis noteikumus par darbiem, kuri jārealizē. (..) Sazvanīšanās notiek starp deputātiem. Brīvprātīgi. Nevarētu teikt, ka viņas vedu es vai Lasmanis, vai kāds no citiem deputātiem. Tā nav haotiska sazināšanās, bet nav arī viena līdera šo sarunu vešanā."

Savukārt deputāts Dainis Liepiņš (Latvijas Reģionu apvienība) pauda, ka bijis pārsteigts pēc ziņām par vienošanos: "Es biju pārsteigts par dzirdēto, ka esot jau kāda politiskā vienošanās. Es par tādu neko nezinu. Iespējams, Lasmaņa kungs zina ko vairāk. Bet ar manu vai manu kolēģu, cik zinu no viņu stāstītā, iesaisti nekas tāds nav noticis."

Konflikts ar izpilddirektori

Lasmanis jau marta beigās rosināja atbrīvot no amata pašvaldības izpilddirektori pēc tam, kad Lonerte un citi deputāti nāca klajā ar aicinājumu vērtēt viņa rīcību domes komisijas sēdes tiešraidē. Sēdes, kurā Lasmanis piedalījās attālināti, ierakstā redzami šķietami nepiedienīga rakstura pieskārieni aizmugurē sēdošai sievietei.

Nu Lasmanis paziņojumā medijiem pauda savas aizdomas par Lonertes iespējamu noziedzīgu nodarījumu, pārkāpjot pilnvaras, rīkojoties ar publisku mantu un pašvaldības finanšu līdzekļiem, par ko viņš vērsies Valsts policijā, Korupcijas novēršanas un apkarošanas birojā un Valsts kontrolē. "Esmu lūdzis visas iestādes vērtēt, vai Lonertes rīcība saistībā ar pretlikumīgi noslēgto un tīšuprāt neizbeigto SIA "Zemgales veselības centrs" koncesijas līgumu, kā arī pašvaldībai piederošo kapitāldaļu nepārņemšanu Jelgavas novada domes valdījumā ir saistāma ar atbildību par iespējamu pašvaldības līdzekļu nekontrolētu izmantošanu un izšķērdēšanu ievērojamā apmērā."

Lonerte pašreiz atrodas uz slimības lapas, bet telefonsarunā ar Latvijas Televīziju noraidīja visus Lasmaņa izteiktos pārmetumus. Turklāt viņa no savas puses ar iesniegumiem pret Lasmani vērsusies Valsts policijā, Ģenerālprokuratūrā, KNAB un Valsts drošības dienestā.

Turpinās strādāt par deputātu

Mandātu nolikt Lasmanis neplāno, bet turpinās strādāt domē kā ierindas deputāts.

Neminot situāciju, Lasmanis atvainojās novada iedzīvotājiem un plašākai sabiedrībai, kas "radušās situācijas dēļ jebkādā veidā jutušies neērti vai aizskarti. Es pielikšu visas pūles, lai atjaunotu savu iedragāto reputāciju un atgūtu uzticību".

Tikmēr dome informēja, ka trešdien, 3. aprīlī, izsludinātajā domes sēdē bija plānots izskatīt septiņu deputātu pieprasījumu par priekšsēdētāja atbrīvošanu no amata, pamatojoties uz neētisko un nepiedienīgo uzvedību darba laikā. Lasmanis paguvis paziņot par atkāpšanos neilgi pirms sēdes.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti