Latvijā
Aug elektroskrejriteņu vadītāju izraisīto pārkāpumu skaits
Aizvien lielāku popularitāti dažādās Latvijas pilsētās iegūst elektroskūteru nomas pakalpojums. Vairāk kļūst arī uzņēmumu, kuri šādu pakalpojumu piedāvā, un aug arī pašu braucamrīku skaits. Tas gan nozīmē arī dažādu pārvietošanās un to novietošanas pārkāpumu pieaugumu. Tikmēr skrejriteņu nomas uzņēmums novērojis – jo ilgāk konkrētā pilsētā pakalpojums pieejams, jo labāka kļūst šo braucamrīku lietotāju braukšanas un parkošanās kultūra. 
Mediķi aicina ievērot drošību un pārrunāt drošības noteikumus ar bērniem
Vasaras mēnešos Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienesta (NMPD) izsaukumu skaits pie traumu guvušajiem var teju dubultoties, tā saka NMPD pārstāve Inga Vītola. Mediķi atgādina nebūt pārgalvīgiem, ievērot drošību un aicina atkārtoti ar bērniem pārrunāt drošības noteikumus atbilstoši vecumam.
Eksperti: Pie Covid-19 laika maskām tik drīz neatgriezīsimies
Covid-19 saslimstības līkne jau atkal ir augšupejoša, taču atšķirībā no iepriekšējiem infekcijas kāpumiem speciālisti pagaidām ir mierīgi. Šis Covid-19 vilnis galvenokārt apdraud nevakcinētos. Vismaz pagaidām netiek plānoti arī slimību ierobežojoši pasākumi. 
Bērni no Ukrainas satiekas nometnē Rīgā
Vēl nesen viņi brauca vilcienos, kurus apšaudīja, bet tagad ar saviem vienaudžiem, citiem ukraiņu bērniem, dzied dziesmas un spēlē spēles Rīgā. Tas palīdz gan aizmirst piedzīvoto, gan dod iespēju viņu vecākiem strādāt un pelnīt iztiku. Ar Rīgas domes un Rīgas skolu valdes atbalstu galvaspilsētā šovasar notiek vairākas ukraiņu nometnes, kurās dienu jēgpilni pavada pat septiņdesmit bērni, bet astoņām skolotājām no Ukrainas šī ir arī darba vieta.
Rēzeknē ar dabasgāzes iegādi nesteidzas
Kopš apkures sezonas beigām dabasgāzes katlumājas Rēzeknē netiek darbinātas. Siltumražotājam līdz ar to nav jāpērk dārgā dabasgāze, taču pilsētas centra iedzīvotājiem jāiztiek bez karstā ūdens. “Rēzeknes siltumtīklos” skeptiski šobrīd vērtē iespējas jau vasarā noslēgt līgumus par dabasgāzes iegādi ilgtermiņā vai vismaz rudens mēnešiem.
Valsts prezidents: Latvija un Spānija vienādi izprot aktuālo Eiropas drošības situāciju
Valsts prezidents Egils Levits 9. jūlijā Rīgas pilī tikās ar Spānijas Karalistes Deputātu kongresa prezidenti Meričelu Batetu Lamanju, augstu novērtējot valstu izcilās divpusējās attiecības, kā arī efektīvo sadarbību NATO un ES ietvaros. Prezidents arī atzīmēja, ka Latvija, atgūstot neatkarību 90. gadu sākumā, varēja mācīties no Spānijas iepriekšējās transformācijas pieredzes, autoritārismu nomainot ar demokrātisku valsts sistēmu 70. gadu vidū.
Par kāpu aizsargjoslā uzceltu telti draud līdz 1400 eiro liels sods
No 30 līdz 1400 eiro – tik liels naudas sods draud privātpersonai par kāpu aizsargjoslā uzbūvētu telti. Valsts vides dienestā (VVD) Latvijas Radio noskaidroja, ka ik sezonu inspektori pieķer un soda vairākus pārkāpējus. Šajā sezonā sodītas jau 10 privātpersonas, tomēr lielākas raizes inspektoriem rada nevis cilvēki, kas kāpās ceļ teltis, bet gan tie, kas kāpu aizsargjoslā brauc ar automašīnām, motocikliem un kvadricikliem. Kur ir atļauts un kur ir aizliegts jūras krastā celt telti?
«Stradiņu» jaunajā moduļu slimnīcā – 40 gultas pacientiem un trīs operāciju zāles
Paula Stradiņa Klīniskajā universitātes slimnīcā piektdien darbu sākusi sen gaidīta ēka – moduļu slimnīca. Tajā iekārtotas trīs operāciju zāles, neatliekamās medicīnas centrs un diagnostikas nodaļa, kurā iespējams izolēt katru pacientu. Mediķi cer, ka jaunās telpas būtiski atslogos slimnīcas sāpīgāko punktu – vietu, kur piestāj neatliekamās palīdzības brigādes un atved tos, kam palīdzība vajadzīga nekavējoties. 
Latvija pieteikusies vakcīnām pret pērtiķu bakām
Pērtiķu baku gadījumu skaits Eiropā aizvien turpina pieaugt, Latvijā līdz šim oficiāli reģistrēti vien divi inficēšanās gadījumi. Infekcijas izplatību iecerēts mazināt ar vakcinācijas palīdzību, un Eiropas Zāļu aģentūra pašlaik izvērtē, vai vakcīna pret bakām ir efektīva arī pret pērtiķu bakām. Un rezultāti ir labi. 
Bēgļu izmitināšanai sākta telpu pielāgošana Baldonē, bet trūkst finansējuma
Ukrainas iedzīvotāju izmitināšanai Ķekavas novada pašvaldība pielāgojusi sešas telpas slēgtajā sociālās rehabilitācijas centrā Baldonē. Sarūkot valsts finansējumam bēgļu izmitināšanai, tas gan būšot daudz par maz. Sakārtot visas rehabilitācijas centra telpas, kurās varētu ievietot vairāk nekā 300 kara bēgļu, neesot iespējams finanšu trūkuma dēļ.
Svarīgākais šobrīd

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt