Latvijā
Daugavgrīvā 12. jūlijā nebūs karstā ūdens
Lai savlaicīgi sagatavotos apkures sezonai, atklātu iespējamās bojājumu vietas siltumtīklos, kurām plīstot, ziemā nebūtu pieejams karstais ūdens un apkure, notiks hidrauliskā pārbaude siltumcentrāles “Daugavgrīva” siltumtīklos, tādējādi Daugavgrīvā otrdien, 12. jūlijā, nebūs pieejams karstais ūdens, informēja AS “Rīgas siltums”.
Pētījums: Latvijas Radio klausītāju skaits pieaudzis
Latvijas Radio 2022. gada ziemas–pavasara periodā klausījušies 770,76 tūkstoši iedzīvotāju vecumā no 16 līdz 74 gadiem, kas ir par 10 tūkstošiem vairāk nekā līdzīgā periodā 2021. gadā. Sabiedriskā radio kanālu kopējā klausīšanās laika daļa pārsniedz 37%, ļaujot jau gadiem stabili saglabāt līdera pozīcijas radio segmentā. Nemainīgi klausītākā radiostacija Latvijā ir Latvijas Radio 2, informēja Latvijas Radio, norādot uz “Kantar” auditorijas pētījumu.
Papildu surdotulka stundas izglītībā prasa vairāk speciālistu, bet to trūkst
Valdības nesen lemtais par surdotulka atbalsta stundu divkāršošanu cilvēkiem ar dzirdes traucējumiem, kuri apgūst profesionālo izglītību, ir ļoti gaidītas ziņas. Tā norādīja Latvijas Nedzirdīgo savienībā. Tur arī uzsvēra – šāds lēmums praktiski nozīmē ievērojamu izglītības pieejamības celšanu cilvēkiem, kuriem ir dzirdes funkcijas ierobežojumi. Taču tajā pašā laikā šī nevalstiskā organizācija norādīja uz citu problēmu – vairāk surdotulka stundu nozīmē arī lielāku nepieciešamību pēc pašiem zīmju tulkiem, taču šo speciālistu trūkst. 
Augstskolas un koledžas ir tiesīgas noteikt studiju maksas atlaides Ukrainas civiliedzīvotājiem
Augstskolas un koledžas ir tiesīgas noteikt studiju maksas atlaides Ukrainas civiliedzīvotājiem, un šiem civiliedzīvotājiem ir tiesības pretendēt uz valsts budžeta finansētu studiju vietu konkursa kārtībā, informēja Izglītības un zinātnes ministrijā (IZM), norādot, ka Ukrainas civiliedzīvotājiem jaunajā mācību gadā tiks nodrošinātas izglītības un pētniecības iespējas.
Aicina atsaukties vairāku asinsgrupu donorus
Valsts asinsdonoru centra krājumā pašlaik ir maz vairāku grupu asiņu, tāpēc donori aicināti sasparoties. Gan piektdien, gan turpmākajās dienās būs vairāki izbraukumi, un darbu sāks arī jauna donoru centra nodaļa. 
Vasaras nometnē satiekas vardarbībā cietušās ģimenes
Vajadzīga liela drosme, lai kādam izstāstītu par pāridarījumu, un vēl lielāka drosme, lai vardarbību pārtrauktu, aizejot no pāridarītāja. To labi zina ģimenes, kas satikušās Latvijas Bērnu fonda rīkotajā vasaras nometnē ģimenēm, kas cietušas no fiziskas vai emocionālas vardarbības. Taču nometnes dienas ir saules un prieka pilnas, jo ir bērni un mammas, kas pirmo reizi brauc ar vilcienu vai pirmo reizi mūžā ierauga jūru.
Rīga jaunus Ukrainas bēgļus vairs neizmitina; cenšas rast mājokli citviet Latvijā
Rīgā jaunus Ukrainas kara bēgļus vairs neuzņem, jo fiziski trūkst vietu, kur cilvēkus izmitināt. Pēdējo dienu laikā mājvietu Ukrainas bēgļu atbalsta centrā meklējuši vairāk nekā 200 cilvēki, kuriem visiem piedāvāts doties prom uz citām pašvaldībām. Rīga atkārtoti aicina atsaukties pilsētniekus un pieteikt sev piederošos mājokļus bēgļu uzņemšanai, pretī saņemot valsts atlīdzību par sniegto palīdzību. Tomēr atsaucība esot maza.
Svarīgākais šobrīd

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt