Panorāma

Par kara noziegumu slavināšanu tiesā prokremlisko aktīvisti Jeļenu Kreili

Panorāma

Panorāma

Grevcovu apsūdz par Krievijas kara noziegumu attaisnošanu

Grevcovu apsūdz par Krievijas īstenoto kara noziegumu attaisnošanu un izsludina meklēšanā

Prokuratūra cēlusi apsūdzību bijušajai Saeimas deputātei Glorijai Grevcovai ("Apvienība jaunlatvieši") par Krievijas īstenoto kara noziegumu attaisnošanu un izsludinājusi viņu meklēšanā.

Grevcova neesot reaģējusi uz izsūtītajām pavēstēm, nelīdzējusi arī piespiedu atvešana, jo viņa nebija atrodama savā dzīvesvietā, tādēļ šonedēļ persona izsludināta meklēšanā, norādīja prokuratūrā.

Trešdien neilgi pēc informācijas publicēšanas Grevcova esot sazinājusies ar prokuroru par ierašanās laiku apsūdzības uzrādīšanai. Neraugoties uz minēto, lēmums par izsludināšanu meklēšanā patlaban gan nav vēl atcelts, apliecināja prokuratūra.

Grevcova trešdien savos sociālajos tīklos publicēja video, kurā skaidroja, ka par izsludināšanu meklēšanā uzzināja no plašsaziņas līdzekļiem un iepriekš jau sazinājusies ar prokuratūru.

"Es nekur neslēpjos, es katru dienu esmu savā dzīves vietā, neviens pie manis nav bijis un nekādas pavēstes man pasta kastē nav. Kāds cenšas, lai priekšvēlēšanu laikā pavēstes pie manis nenonāktu. Kādēļ tas ir vajadzīgs? Katrs taču zina, kur es dzīvoju, un kur es katru dienu filmēju savus video," Grevcova sacīja video.

Apsūdzība sievietei celta pēc diviem Krimināllikuma pantiem, proti, par kara noziegumu attaisnošanu un nacionālā naida izraisīšanu. Par šādiem nodarījumiem var piemērot brīvības atņemšanu līdz pieciem gadiem, probācijas uzraudzību, sabiedrisko darbu, naudas sodu.

Izmeklēšanu pirms lietas nodošanas prokuratūrā veica Valsts drošības dienests (VDD).

Jāatzīmē, ka eksdeputāte no "Apvienības jaunlatvieši" saraksta ir pieteikta kā otrais numurs vasarā paredzētajām Eiroparlamenta vēlēšanām.

KONTEKSTS:

Pēc Latvijas Okupācijas muzeja apmeklējuma Grevcovas "TikTok" profilā ievietots nu jau izdzēsts video, kurā deputāte krievu valodā stāstīja, ka ir atnākusi uz "tā saucamo Okupācijas muzeju", kurā "nesakrīt fakti", un ka gids stāstot "paralēlo, izdomāto vēsturi".

"Atgādināšu – muzeja nosaukums ir Okupācijas muzejs. Lūk, tā arī dzīvojam. Apskatījām visus eksponātus, un sapratām – re, kā mūs muļķo, kā mūs muļķo... Ja es jau agrāk domāju, ka pie mums ir propaganda, tad, izejot cauri šim muzejam, tu saproti, kas tas ir – īsta propaganda," savā video pauda Grevcova.

Pēc šiem Grevcovas izteikumiem Saeimas deputāts Edmunds Jurēvics no "Jaunās Vienotības" lūdza sākt kriminālprocesu, sakot, ka deputāte ir pārkāpusi visas sarkanās līnijas.

Valsts drošības dienests (VDD) 2023. gada janvāra otrajā pusē sāka pārbaudi, bet 30. janvārī VDD nolēma uzsākt kriminālprocesu par PSRS un nacistiskās Vācijas īstenotā genocīda, nozieguma pret cilvēci, nozieguma pret mieru un kara nozieguma pret Latvijas Republiku un tās iedzīvotājiem publisku slavināšanu, noliegšanu, attaisnošanu vai rupju noniecināšanu.

Grevcova šā gada februāra vidū zaudēja Saeimas deputāta mandātu pēc tam, kad tiesa atzina viņu par vainīgu nepatiesu ziņu sniegšanā Centrālajai vēlēšanu komisijai.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti