Latvijā
Saeima atceļ juridiskos šķēršļus Uzvaras parka pieminekļa nojaukšanai (papildināts)
Saeima sēdē ceturtdien, 12. maijā, divos lasījumos atbalstīja steidzami virzītos likuma grozījumus, ar kuriem tiks atcelti juridiskie šķēršļi iespējamai Uzvaras parkā esošā padomju pieminekļa nojaukšanai. Vispirms likuma grozījumi atzīti par steidzamiem un atbalstīti pirmajā lasījumā, un pēc pusstundas pārtraukuma parlaments tos atbalstīja arī galīgajā lasījumā.
Profesionālās izglītības biedrība: Pandēmijas laikā ar praktisko iemaņu apguvi tehnikumos sekmējies labi
Pandēmijas laikā ar praktisko iemaņu apguvi tehnikumos ir sekmējies labi, to pierāda pagājušā gada kvalifikācijas eksāmenu rezultāti, tā Latvijas Radio norādīja Profesionālās izglītības biedrības valdes priekšsēdētājs Agris Ruperts. Skolas bijušas radošas un pat organizējušas praktiskās apmācības skolēnu mājās, piemēram, pavāriem vedot pārtiku un pēc tam rezultātu nofilmējot videomateriālā. 
Eksperti: Šogad pie pieminekļa Uzvaras parkā bija daudz mazāk ļaužu; ne visi ir Kremļa slavinātāji
Kā attiekties pret to sabiedrības daļu, kuri šogad gāja pie pieminekļa Uzvaras parkā? LTV uzrunātie eksperti uzsver – svarīgi novērtēt, ka šogad pie pieminekļa aizgāja salīdzinoši daudz mazāk ļaužu, nekā tas bija agrākajos gados. Turklāt arī starp tiem, kuri nolika ziedus, ne visus var uzskatīt par Krievijas sāktā kara, Kremļa politikas vai Latvijas okupācijas slavinātājiem.
Latvijā vēlas iesaistīt medniekus valsts aizsardzības sistēmas stiprināšanā
Latvijā jau tuvākajā laikā valsts aizsardzības sistēmā varētu iesaistīt arī medniekus – viņiem ir nepieciešamās prasmes, zināšanas un arī aprīkojums. Mednieki ļoti labi pārzina vietējo mežu teritoriju, kā arī ir spējīgi ātri reaģēt negaidītās situācijās. Pieredzējis mednieks Jānis Ence norādīja – mednieki tiešām varētu būt nopietns palīgs valsts aizsardzībā.
Dienvidkurzemes novada dome brīvpusdienas atdot nesola; varētu segt nākotnes sadārdzinājumu
Dienvidkurzemes novada dome brīvpusdienas atdot nesola, taču varētu segt nākotnes sadārdzinājumu. Dienvidkurzemes novada iedzīvotāji turpina rūgt par lielā novada domes attieksmi un komunikācijas trūkumu.  Proti, runa ir par šopavasar skolēniem un bērnudārzniekiem atņemtajām brīvpusdienām – pret tādu domes rīcību sacēlušies daļa Pāvilostas iedzīvotāju, kas cēluši iebildes, bet jēdzīgu atbildi no pašvaldības nav saņēmuši.
REPORTĀŽA: Pie pieminekļa Uzvaras parkā sanākušie atkārtoja Kremļa propagandu (papildināts)
Kaut arī cilvēkus Latvijā aicināja nelikt ziedus pie pieminekļa Uzvaras parkā 9. maijā, tomēr daļa iedzīvotāju to darīja. 10. maija rītā cilvēku noliktie ziedi tika aizvākti, kā to paredzēja iepriekš noteiktais plāns. Ziedu nolicēji tādēļ 10. maijā devās nolikt ziedus vēlreiz. 10. maijā pie pieminekļa Uzvaras parkā pulcējās vairāki simti cilvēku, kas slavināja Padomju armiju un Krieviju, tādēļ tikusi slēgta pieeja piemineklim. Latvijas Televīzija Pārdaugavā novēroja, ka vairāki sanākušie bija agresīvi un neslēpa atbalstu Krievijas iebrukumam Ukrainā.
Latvijā cer savākt vēl 7 miljonus eiro Ukrainas atbalstam
Latvija militārais atbalsts Ukrainai līdz šim bijis vairāk nekā 200 miljoni eiro. Savukārt vairāk nekā 10 miljoni eiro ir saziedoti ar organizācijas "Ziedot.lv" un kustības "Uzņēmēji mieram" starpniecību. Taču pie tā neplāno apstāties. Aizsardzības ministrs paziņoja, ka plānots savākt papildu septiņus miljonus eiro ziedojumu Ukrainas atbalstam.
Politiķi: Latvijas sabiedrībā visus nav iespējams integrēt
Visus nav iespējams integrēt – uzskata LTV aptaujātie politiķi, apskatot šonedēļ pie pieminekļa Uzvaras parkā uzņemtos video. Tikmēr eksperti vērsa uzmanību uz to, ka šogad pie pieminekļa aizgāja salīdzinoši daudz mazāk ļaužu, nekā tas bija agrākajos gados.
Iekšlietu ministre Golubeva neplāno atkāpties no amata
Iekšlietu ministre Marija Golubeva ("Attīstībai/Par!") atzīst, ka reakcija uz 10. maija pulcēšanos Uzvaras parkā bijusi novēlota, tomēr no amata atkāpties viņa negrasās. Golubeva uzskata, ka uz pulcēšanos cilvēkus kūdījuši atsevišķi politiķi tajā pašā dienā un tāpēc sagatavoties neesot bijis iespējams. Ministres atkāpšanos pagaidām neprasa arī koalīcijas partneri.
Svarīgākais šobrīd

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt