Latvijā
Zemesgrāmatas kopīpašumu datu nonākšana trešās personas rokās. Vai to var ļaunprātīgi izmantot?
Apmēram 50 kaimiņu vārdi, uzvārdi, personas kodi, informācija par īpašumu, vai tas ir ieķīlāts, vai iegādāts hipotēkā, vai cilvēki ir šķīrušies un dalījuši īpašumu – šāda informācija kā uz delnas redzama kādai iedzīvotājai, kura uzrunāja Latvijas Radio. Viņu pamatīgi samulsinājis  fakts, ka, pieprasot zemesgrāmatas apliecību par kopīpašumu, tajā tiek sniegti dati ne tikai par viņu, bet par visām kopīpašuma personām, līdz ar to iznāk gluži kā pa atslēgas caurumu ielūkoties citu personu datos. Vai zemesgrāmatas apliecībā par kopīpašumu personas datu nonākšana trešās personas rokās ir tiesiska, un vai ir iespēja ļaunprātīgi izmantot šo informāciju?
Ukrainas bēgļiem latviešu valodas apguves iespējas ir, bet ne visi izrāda interesi
No jūnija Sabiedrības integrācijas fonds (SIF) kopā ar 33 organizācijām piedāvā Ukrainas civiliedzīvotājiem bezmaksas latviešu valodas kursus 120 stundu apjomā “A1” līmenī. Šobrīd jau vairākas organizācijas ir izveidojušas grupas un māca ukraiņus, kas grib apgūt latviešu valodu, tomēr ne visi izrāda interesi un ne visiem ir iespēja kursus apmeklēt. 
Intensīvā lietus dēļ Rīgā vairāku stundu garumā Daugavā ieplūst kanalizācija
Otrdien dienas pirmajā pusē galvaspilsēta piedzīvoja tik ilgstošu un intensīvu lietu, ka nācās veikt neattīrītu notekūdeņu izlaides Daugavā. Precīzs piesārņotā ūdens apjoms, kas šīs dienas laikā nonācis upē, vēl nav aprēķināts. Rīgas dome norādīja – pēdējo gadu laikā ir būtiski samazināts reižu skaits, kad ūdenstilpe jāpiesārņo. Tomēr ievērojami labāki risinājumi kaitējuma novēršanai iespējami vien pēc vairākiem gadiem. 
FOTO. Rīgā pietauvots ASV Jūras spēku karakuģis
ASV jūras spēku karakuģis “Arleigh Burke” savus pienākumus pašlaik pilda Baltijas jūrā. Uz brīdi tas pietauvojies Rīgas ostā. Latvijas Televīzijas filmēšanas grupai bija iespēja kāpt uz tā klāja. 
TV skatītākais kanāls jūnijā – LTV1
Konsolidētās televīzijas (TV) skatītākais kanāls šī gada jūnijā bija LTV1, kura vērošanai veltīti 13,8% no kopējā TV skatīšanās laika, liecina pētījumu kompānijas "Kantar" dati.
Rīgā patversme un atskurbtuve pie Centrāltirgus tomēr tuvākajā laikā netiks pārcelta
Patversme pie Centrāltirgus vismaz tuvākajā laikā netiks pārcelta. Pērnā gada lēmumam Rīgas atskurbtuvi un bezpajumtnieku patversmi pārcelt no Centrāltirgus uz Iļģuciemu skaļi pretojās apkaimes iedzīvotāji. Šobrīd ir apturēta ne tikai ideja par jaunu patversmi Iļģuciemā, bet arī ideja par Centrāltirgus mītnes pārvietošanu kā tādu. Šāds mēģinājums to pārcelt gan liek domāt – pilnībā sakārtots šis jautājums tomēr nav, lai arī mēģinājumi ko mainīt, ir bijuši. Arī uzklausot dažādus ekspertus, skaidrība neviešas. 
Pērn par 5,7% pieaudzis jauno audžuģimeņu skaits
Pagājušajā gadā 795 ģimenēm piešķirts audžuģimenes statuss, kas ir par 5,7% vairāk nekā 2020. gadā, kad šādu statusu piešķīra 752 ģimenēm, liecina Centrālās statistikas pārvaldes (CSP) informācija.
Šonedēļ sākas sarakstu iesniegšana Saeimas vēlēšanām 
Līdz 14. Saeimas vēlēšanām atlikuši nepilni trīs mēneši, un no trešdienas Centrālā vēlēšanu komisija (CVK) sāks pieņemt partiju deputātu kandidātu sarakstus. Interesi par dalību vēlēšanās pagaidām izrādījuši desmit politiskie spēki.
Svarīgākais šobrīd

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt