Panorāma

Atbildes uz jautājumiem par Covid-19

Panorāma

Panorāma

Par distanci brīdina pat skaļrunī

Policija par distanci brīdina pat skaļrunī

Divi metri ir tas attālums, kuru pat izklepots un izšķaudīts Covid-19 izraisošs vīruss pilienu veidā nespēj pārvarēt. Tieši tādēļ ārsti un nu jau arī policisti atgādina, ka sevis sargāšanas labad distance jāietur gan darbā, gan parkā, gan uz ielas un veikalā. Tā kā ar brīdinājumiem ir par maz, policija izmanto arī skaļruņus un inspektorus.

Jauno vārdu, kura dēļ tagad tik daudz ko nedrīkst, iemācījušies pat bērnudārznieki Ernests un Šarlote. Savukārt Muižnieku ģimene pastaigai izvēlējusies nomaļāku vietu Pārdaugavā pie Māras dīķa. Te policiju nevajag. Vietas daudz, un viņi tīšām izvēlas vidi, kur var samainīties ar pretimnācējiem un ievērot distanci. "Pavasaris, vasara, arvien lielāka vēlme, arī gribētos tikties ar radiem, draugiem, tas nav iespējams," saka Muižnieku ģimenes pārstāvji.

Bez policijas nevar iztikt Ludzas un Daugavpils ielu krustojumā Maskavas priekšpilsētā. Saņemto bezmaksas ēdienu bezpajumtnieki ēd turpat un par diviem metriem atsakās klausīties. Zupa dziest! Arī apkaimes rotaļu un sporta laukumos brīdinājuma zīmītes ir pārāk mazas, bet vēlme šūpoties un sportot – liela.

Policijas vadība atzīst, ka ir arī tādi, kuri tīšuprāt pārkāpj pašizolāciju vai karantīnu. "Klaji – apzinās, ignorē, redz, ko dara," saka Valsts policijas priekšnieka pienākumu izpildītājs Andrejs Grišins. Policija brīdina, ka reidi un pārbaudes turpināsies. Tāpat policija sekos līdzi gan tam, kā 10 tūkstoši pašizolācijā esošie ievēro pašu parakstīto solījumu neiet sabiedriskās vietās. Administratīvo pārkāpumu kodekss par aizliegumu pārkāpšanu paredz naudas sodu līdz 350 eiro. Savukārt Krimināllikums – arī cietumsodu.

Covid-19 izplatības ierobežošana

LSM.lv apkopojis noderīgus ieteikumus, lai izvairītos no Covid-19 izplatības, kā arī par to, ko darīt atbraucējiem no ārzemēm. Apkopoti telefona numuri, uz kuriem zvanīt ar jautājumiem par Covid-19, analīzes nodošanas vietas, skaidrojums, kam veic valsts apmaksātās analīzes.
Bezmaksas informatīvais diennakts tālrunis 8345.
Vienotā mājaslapa saistībā ar Covid-19 - covid19.gov.lv.

KONTEKSTS:

Latvijā pirmoreiz Covid-19 vīruss konstatēts 2020. gada 2. martā. Ar mērķi ierobežot infekcijas izplatīšanos Latvijā 12. martā nolemts izsludināt ārkārtējo situāciju, kas būs spēkā līdz 14. aprīlim un kuras laikā noteikta virkne ierobežojumu, tostarp mācībām skolās jānotiek attālināti un atcelti starptautiskie pasažieru pārvadājumi un lidojumi. Vēlāk brīvdienās daļēji slēgti tirdzniecības centri. Noteikti arī jauni pulcēšanās ierobežojumi, ārpus mājām vienkopus ļaujot atrasties ne vairāk par diviem cilvēkiem vai ģimenei.

25. martā pirmo reizi ir konstatēti pieci inficēšanas gadījumi cilvēkiem, kuri nav bijuši ārzemēs un nav bijuši kontaktā ar Covid-19 slimniekiem, kas nozīmē, ka vīruss cirkulē sabiedrībā. Pēc epidemiologu teiktā, Latvija nonākusi epidēmijas otrajā fāzē, tāpēc jābūt īpaši uzmanīgiem.

Pandēmijas ekonomisko seku pārvarēšanai Latvijā paredzēti īpaši valsts atbalsta mehānismi Covid-19 skartajiem uzņēmumiem, to darbiniekiem, Covid-19 pacientiem un arī visiem uzņēmumiem. Tāpat valsts mobilizējusi līdzekļus nedaudz vairāk nekā 2 miljardu eiro apmērā. Valdības darbs turpinās attālināti.

Covid-19 koronavīrusa
izplatība Latvijā
Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti
Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti