Dienas ziņas

Liepājā piketē pret koku izciršanu

Dienas ziņas

Rīgā iebraucot Daugavā, gājis bojā cilvēks

Eiropas Savienībā pastiprināti kontrolē braukšanas ātrumu

Braukšanas ātruma reids: Ulbrokas ielā Rīgā neilgā laikā pieķer 3 pārkāpējus

Šonedēļ Eiropas Savienības dalībvalstīs notiek atļautā braukšanas ātruma kontroles nedēļa "Roadpol". Tās laikā policija visā Eiropas Savienībā pastiprināti uzrauga ātruma ievērošanu, taču pievērš uzmanību arī, vai transportlīdzekļiem ir tehniskā apskate un civiltiesiskā apdrošināšana. Arī piektdien policisti devās uzraudzīt satiksmes kārtību un kopā ar viņiem – LTV filmēšanas grupa.

LTV ar policijas ekipāžu reidā devās pusdienlaikā, vispirms pa Brīvības ielu virzienā uz Siguldas šoseju. Ikdienā satiksme šeit ir dinamiska, bet pārsteigumu šoreiz nebija.

Arī uz Vidzemes šosejas viss mierīgi. Garkalnē ekipāža apgriezās, lai dotos atpakaļ uz Rīgu, un pamanīja, ka pa Vidzemes šoseju traucas BMW ar 127 kilometru stundā lielu ātrumu.

Vadītājs saņēma 40 eiro sodu un komentēt nevēlējās.

Ceļā uz Rīgu citus likumpārkāpējus nesastapa. Galvaspilsētā ekipāža pagriezās uz Juglas ielu un turpināja ceļu pa Lubānas ielu. Drīz pamanīja vadītāju, kurš atļauto 50 kilometru vietā brauca ar 75 kilometriem stundā.

Viņa sods bija 80 eiro. Vadītājs pārkāpumu skaidro ar aizdomāšanos par dzīvi.

"Aizdomājos vienkārši, nekas tāds, vienkārši… no servisa tikko izņēmu mašīnu ārā, aizdomājos. Nezinu, par dzīvi, kaut kā tā… nu tā gadās, mēdz gadīties," stāstīja vadītājs Dainis.

Reids turpinājās Dreiliņu apkaimē, un iedarbināt sirēnas nācās jau pēc 12 minūtēm. Šoreiz tas bija šoferis Ulbrokas ielā, kas uzstādīja šī reida soda apmēra rekordu — 160 eiro. Viņš pie atļautā ātruma 50 kilometri stundā bija pamanījies braukt ar 85.

Ulbrokas ielā komanda ieraudzīja arī automašīnu, kurai jau vairāk nekā divus mēnešus nav tehniskās apskates. Apturēja arī to. Par šo pārkāpumu sods ir 55 eiro.

Trīs lietas – labas lietas, bet ne tad, ja tie ir trīs pārkāpumi pēc kārtas vienā un tajā pašā ielā. Ulbrokas ielā pieķeram kādu vadītāju, kurš atļauto 50 kilometru stundā vietā brauc ar 77 kilometriem stundā un par to tiek sodīts ar 80 eiro naudassodu.

Valsts policijā norādīja, ka maksimālo atļauto braukšanas ātrumu Latvijas autobraucēji ievēro švaki. Pilsētās, kur maksimālais ātrums drīkst būt 50, satiksmes kustība ir ar ap 60–65 kilometru stundā lielu ātrumu. Tas ievērojami palielina avāriju risku.

"Reakcijas ātrums, pie liela ātruma, kamēr mēs noreaģējam uz notiekošo priekšā, kamēr bremzējam, apstāšanās ātrums, bremzēšana, visi ietekmējošie faktori tie ir," atgādināja Valsts policijas Reaģēšanas biroja 3. nodaļas priekšnieks Verners Vangravs.

Stundu ilgā reidā policija fiksēja piecus likuma pārkāpējus.

Akcija "Roadpol" notiks līdz šīs nedēļas beigām.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti