Kam un kad zvanīt, ja ir jautājumi saistībā ar «Covid-19»

Veselības ministrija (VM) apkopojusi tālruņu numurus iestādēm, ja ir jautājumi saistībā ar jauno koronavīrusu "Covid-19". Tādējādi iespējams saņemt atbildes par veselību, robežām, skolām un citiem jautājumiem.

VM piebilda, ka ārpus sava ģimenes ārsta darba laika uz ģimenes ārstu konsultatīvo tālruni jāzvana akūtu saslimšanu un traumu gadījumos, kā arī hronisku slimību saasinājuma brīžos. 

Tāpat no 17.marta Latvijā paplašina valsts apmaksāto laboratorisko izmeklējumu veikšanas iespējas –

atver vēl vienu “Covid-19” analīžu paņemšanas mobilo punktu

Uz to Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienesta (NMPD) dispečeri varēs novirzīt pacientus ar aizdomām par saslimšanu ar “Covid-19” un viegliem simptomiem. Analīžu parauga noņemšanai novirzīs uz jaunizveidotu mobilo analīžu punktu Biķernieku trases teritorijas auto stāvlaukumā, Sergeja Eizenšteina ielā 16 (piebraukšana no Sergeja Eizenšteina ielas).

Līdz šim šāds mobilais punkts darbojās jau pie Latvijas Infektoloģijas centra, kur bija viena medicīniskā telts.

Atgādinām, ka analīzes šajos mobilajos punktos var nodot tikai tad, ja pacients iepriekš ir piezvanījis uz tālruni 8303, kur dispečeri izvērtē pacienta stāvokli un pieņem lēmumu par iespēju veikt analīzes mobilajā punktā. Lai mazinātu slimības izplatības risku, bez iepriekšējas pieteikšanās un bez saslimšanas simptomiem uz analīžu nodošanas punktiem doties nedrīkst.

Lai vienuviet neveidotos pacientu drūzma, laboratorisko izmeklējumu veikšana notiek rindas kartībā katram pacientam noteiktā laikā, par ko viņš tiek informēts telefoniski. Pēc reģistrēšanas brīža gaidīšanas laiks analīžu nodošanai ir orientējoši diennakts, tomēr var būt atsevišķi gadījumi, kad gaidīšanas laiks ir ilgāks.

Laboratorisko izmeklējumu veikšanai teritorijā tiks ielaisti tikai pacienti ar savu automašīnu. Ar kājām, sabiedrisko transportu vai taksometru ierasties nedrīkst. Lai būtu droša un vienmērīga cilvēku plūsma, auto satiksmi uz vietas regulē policijas darbinieki, norobežotā teritorijā vienlaicīgi ielaižot noteiktu skaitu auto.

KONTEKSTS:

Jaunais koronavīruss ''SARS-CoV-2'' un "Covid-19" sāka izplatīties 2019. gadā Ķīnas centrālās daļas pilsētā Uhaņā, kurā dzīvo 11 miljoni cilvēku. Pasaules Veselības organizācija norāda, ka "Covid-19" sasniedzis globālās pandēmijas līmeni. Daudzās pasaules valstīs, tostarp arī Eiropā, atcelti masu pasākumi, kā arī slēgtas skolas un citas iestādes, lai ierobežotu "Covid-19" izplatīšanos.

13. martā visā Latvijā spēkā stājušies ierobežojumi, kas noteikti ar valstī izsludināto ārkārtējo situāciju. Ārkārtējā situācija valstī izsludināta saistībā ar koronavīrusa izraisītās slimības ''Covid-19'' izplatību un būs spēkā līdz 14. aprīlim ar mērķi ierobežot infekcijas izplatīšanos. Tāpat Latvija nolēmusi uz laiku pārtraukt starptautiskos pasažieru pārvadājumus caur lidostu un ostu robežšķērsošanas vietām, kā arī aizliegt visus organizētos pasākumus.

Latvijā līdz pirmdienai, 16. martam, reģistrēti 34 "Covid-19" saslimšanas gadījumi.

 

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Svarīgākais šobrīd

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt