Treniņi līdzās nemirstīgai mākslai: Luvras muzejs iesilda parīziešus olimpiskajām spēlēm

Luvras muzejā Parīzē rīkos vingrošanas, deju un jogas nodarbības, mudinot apmeklētājus iesaistīties vērienīgā kultūras un fizisku aktivitāšu saplūsmes programmā, kas Francijas galvaspilsētā iezīmē gatavošanos olimpiskajām spēlēm. 

Treniņus Luvras galerijās vadīs prasmīgi treneri un instruktori, bet nodarbību dalībniekiem tā vienlaicīgi būs iespēja iedvesmoties no pasaulslavenām gleznām un skulptūrām. Organizatori sagaida, ka otrdien, 23. aprīlī, izsludinātā programma veicinās Parīzē interesi par olimpiskajām spēlēm un ļaus apmeklētājiem sajusties piederīgākiem četrgades nozīmīgākajam sporta forumam. 

"Luvra fiziski atrodas Parīzes centrā un fiziski būs arī olimpisko spēļu centrā," paskaidroja muzeja vadītāja Lorānsa Dekāra.

Parīzes olimpisko spēļu atklāšanas ceremonija 26. jūlijā paredzēta uz Sēnas upes, kas plūst blakus Luvrai. Turpat netālu Konkordijas laukumā olimpiskajās spēlēs risināsies sacensības skeitbordā un breika dejās, kas pirmo reizi iekļautas sacensību programmā.

Luvra ir viens no pieciem Parīzes muzejiem, kas iesaistījies olimpiskajā kultūras un sporta mijiedarbības programmā.

Tostarp sporta aktivitātēs varēs iesaistīties Orsē muzejā, kur apskatāmas pasaulslaveno impresionistu gleznas. 

Parīzes pašvaldība otrdien iepazīstināja ar olimpisko spēļu kultūras un sabiedrisko aktivitāšu programmu, kas paredz pilsētā izvietot 26 fanu zonas un ierīkot divas godināšanas vietas, kur medaļniekiem būs iespēja tikties ar līdzjutējiem. Vietējie organizatori vēlas, lai olimpiskās spēles būtu jūtamas ne tikai stadionos un sporta zālēs, bet katrā Parīzes apgabalā.

Lai olimpisko spēļu apmeklējumu padarītu ērtāku un patīkamāku, Parīzē radīta īpaša transporta lietotne, kas palīdzēšot izvairīties no iekļūšanas sastrēgumos un piedāvās dažādas iespējas nokļūšanai vēlamajā galapunktā. Pārpildītais Parīzes metro ir viens no galvenajiem satraukuma iemesliem olimpiskajā transporta tīklā, un vietvara jau mudinājusi parīziešus vairāk staigāt kājām vai braukt ar divriteni.

Parīzes olimpiskās spēles sāksies 26. jūlijā, noslēgsies 11. augustā, bet no 28. augusta līdz 8. septembrim stafeti Francijas galvaspilsētā pārņems paralimpiskās spēles.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti