Covid-19 pacientu skaits slimnīcās palielinās

Aizvadītās diennakts laikā Latvijā nav ziņojumi par mirušiem Covid-19 slimniekiem, bet slimnīcās esošo pacientu skaits ar Covid-19 pamatdiagnozi ir palielinājies no 101 līdz 111, liecina Slimību profilakses un kontroles centra (SPKC) un Nacionālā veselības dienesta dati.

Pēdējās 24 stundās veikti 2174 Covid-19 testi un reģistrēti 460 jauni inficēšanās gadījumi.

Pozitīvo gadījumu īpatsvars pret testētajiem: 21,2%.

Aizvadītās diennakts laikā nav saņemti ziņojumi par mirušiem Covid-19 slimniekiem.

14 dienu kumulatīvais gadījumu skaits uz 100 000 iedzīvotāju ir 301.

Pēc operatīvajiem datiem, kopš pandēmijas sākuma miruši 6107 ar Covid-19 inficētie, taču kopējais upuru skaits ir lielāks, jo daļa gadījumu nenonāk operatīvajā SPKC statistikā.

Slimnīcās pēdējo 24 stundu laikā bija 54 jauni Covid-19 slimnieki, bet izrakstīts 41 pacients. Kopumā stacionāros ārstējas 352 Covid-19 pacienti, tajā skaitā 111 ar pamatdiagnozi. No viņiem pieciem ir smaga slimības gaita.

Dienu iepriekš slimnīcās bija 101 pacients ar Covid-19 pamatdiagnozi.

KONTEKSTS:

Kopš 2020. gada pavasara Latvija līdz ar citām Eiropas valstīm piedzīvoja vairākus Covid-19 uzliesmojumus.

Pērnā gada nogalē bažas sāka radīt vīrusa omikrona paveida izplatība, un vēlāk piedzīvots būtisks saslimstības vilnis, vienlaikus situācijai slimnīcās saglabājoties stabilai. Situācijai uzlabojoties, no aprīļa atcelta lielākā daļa Covid-19 epidemioloģiskās drošības pasākumu.

Latvijā Covid-19 saslimstības zemākais punkts bija jūnija sākumā, bet pēc Jāņiem atsākās straujāks izplatības pieaugums. To saistīja ar cilvēku uzvedību un vīrusa jauna apakštipa izplatību. Augusta beigās tika ziņots, ka Covid-19 saslimstības pacēlums ir pagājis gan Eiropā, gan Latvijā. Septembra vidū bija vērojams saslimstības pieaugums, bet oktobra vidū saslimstība atkal samazinājās.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti