Latvijā līdz februāra beigām reģistrēti 7043 Covid-19 upuri

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 2 gadiem.

Latvijā no 2020. gada aprīļa līdz 2022. gada februārim, to ieskaitot, Covid-19 bijis pamatcēlonis vai veicinošs faktors 7043 cilvēku nāvei, liecina Veselības ministrijas dati, kas apkopoti no Nāves cēloņa reģistra.

Iepriekš ik dienas publicētie operatīvie Slimību profilakses un kontroles centra (SPKC) dati uz 1. martu vēstīja, ka miris 5241 Covid-19 inficētais. Tādējādi 1. martā vēstītais skaits bija par 1802 cilvēkiem mazāks.

SPKC pārstāve Ilze Arāja ziņu portālam LSM.lv skaidroja, ka operatīvos datus un tos, kas apkopoti no Nāves cēloņa reģistra, nav iespējams salīdzināt. Operatīvie dati tiek iegūti no ārstniecības iestāžu iesūtītajiem ziņojumiem par iznākumu personai ar apstiprinātu Covid-19 infekciju. Arāja norādīja, ka operatīvie dati ļauj spriest par tendencēm, tomēr tie pilnībā neatspoguļo mirušo skaitu. Nāves cēloņa reģistra dati ir pilnīgāki, jo tajos nonāk informācija par visiem mirušajiem, no kuriem daļa operatīvajos datos neiekļūst. Reģistra dati gan tiek publicēti ar mēneša, pusotra nobīdi, tādēļ sabiedrības informēšanai tiek izmantoti operatīvie dati.

Nāves cēloņa reģistra dati ļauj arī uzzināt to, cik lielam skaitam mirušo, kuriem konstatēts Covid-19, tas ir bijis pamatcēlonis. Covid-19 kā pamatcēlonis bija 5649 cilvēku nāvei, bet 1394 gadījumos tas bija nāves iestāšanos veicinošs faktors.

 No mirušajiem visvairāk – 3251 upuris – bija 80 gadus veci vai vecāki cilvēki. Tomēr mirušie ir arī citās vecuma grupās, tostarp četri vecumā no 10 līdz 19 gadiem, kā arī 16 cilvēki vecumā no 20 līdz 29 gadiem.

Salīdzinot ar vidējo mirstību no 2015. līdz 2019. gadā, 2020. un 2021. gadā bija 6460 papildu nāves gadījumi. No tiem 96% bija Covid-19 dēļ. 

KONTEKSTS:

Kopš 2020. gada pavasara Latvija līdz ar citām Eiropas valstīm piedzīvoja vairākus Covid-19 uzliesmojumus. Pērnā gada nogalē bažas sāka radīt Covid-19 vīrusa omikrona paveida izplatība, kas vairākās valstīs novērota straujos tempos. Šogad kopš janvāra būtisks saslimstības vilnis tika novērots arī Latvijā, vienlaikus situācijai slimnīcās saglabājoties stabilai.

No 1. aprīļa tiek atcelta lielākā daļa Covid-19 epidemioloģiskās drošības pasākumu, saglabājot dažus izņēmumus riskantās vidēs, piemēram, veselības aprūpē, sociālās aprūpes iestādēs, ieslodzījumu vietās un citur.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti