Dienas ziņas

Dienas ziņas

Dienas ziņas

Lāča vajātājs ir noskaidrots

Nedaudz samazinās kovida izplatība un stacionēto skaits

Saslimstība ar Covid-19 aizvadītajā nedēļā samazinājusies, brīdina par citām elpceļu infekcijām

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 1 gada un 7 mēnešiem.

Aizvadītajā nedēļā, no 3. oktobra līdz 9. oktobrim, Latvijā par 16,6% samazinājies jaunatklāto Covid-19 gadījumu skaits salīdzinājumā ar iepriekšējo nedēļu, reģistrēti 6908 jauni Covid-19 gadījumi, liecina Slimību profilakses un kontroles centra dati.

Centrs gan brīdina, ka  līdzīgi kā katru rudeni turpmākajās nedēļās palielināsies saslimstība ar augšējo elpceļu infekcijas slimībām.

Covid-19 infekcijas reproduktivitātes koeficienta samazināšanās līdz 0,88 norāda uz lēnāku infekcijas slimības izplatīšanos – viens ar Covid-19 saslimušais inficē mazāk nekā vienu citu personu.

Par 4% samazinājies pacientu skaits stacionāros, un uz pirmdienu ar Covid-19  pamata diagnozi slimnīcās   atradās 167 cilvēki, no viņiem sešiem bija smaga slimības gaita.

Iepriekšējās nedēļas laikā Covid-19 gadījumu skaits samazinājās visās vecuma grupās.

Reģionālajā sadalījumā jaunatklāto gadījumu skaits samazinājies visos Latvijas novados.

Eiropas Savienības valstīs kopumā šobrīd vērojams jaunatklāto Covid-19 gadījumu skaita pieaugums.

SPKC gan norāda, ka līdzīgi kā katru rudeni turpmākajās nedēļās palielināsies saslimstība ar augšējo elpceļu infekcijas slimībām, tādēļ būtiski vecākiem būt atbildīgiem un slimības simptomu gadījumā – ja ir klepus, iesnas, kakla sāpes, paaugstināta temperatūra utml. – nevest bērnu uz izglītības iestādi, bet atstāt mājās un sazināties ar ģimenes ārstu.

SPKC atgādina, ka vislabākā aizsardzība pret gripu un gripas izraisītām komplikācijām ir vakcinācija, īpaši visiem hronisko slimību pacientiem, senioriem, bērniem un grūtniecēm un tiem, kuriem plānots saņemt veselības aprūpes pakalpojumus, piemēram, plānveida operācijas vai ārstēšanās stacionārā ārstniecības iestādē. Vakcināciju pret gripu un Covid-19 var saņemt kopā.  

KONTEKSTS:

Kopš 2020. gada pavasara Latvija līdz ar citām Eiropas valstīm piedzīvoja vairākus Covid-19 uzliesmojumus.

Pērnā gada nogalē bažas sāka radīt vīrusa omikrona paveida izplatība, un vēlāk piedzīvots būtisks saslimstības vilnis, vienlaikus situācijai slimnīcās saglabājoties stabilai. Situācijai uzlabojoties, no aprīļa atcelta lielākā daļa Covid-19 epidemioloģiskās drošības pasākumu.

Latvijā Covid-19 saslimstības zemākais punkts bija jūnija sākumā, bet pēc Jāņiem atsākās straujāks izplatības pieaugums. To saistīja ar cilvēku uzvedību un vīrusa jauna apakštipa izplatību. Augusta beigās tika ziņots, ka Covid-19 saslimstības pacēlums ir pagājis gan Eiropā, gan Latvijā. Savukārt septembra vidū atkal vērojams saslimstības pieaugums.

 

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti