Slimnīcās ar Covid-19 kā pamata diagnozi – aptuveni 500 cilvēku jeb 58%

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 2 gadiem.

No nepilniem 900 slimnīcās nonākušajiem pacientiem, kam atklāts Covid-19, šī infekcija kā pamata diagnoze ir vairāk nekā 500 cilvēkiem, liecina Veselības ministrijas prezentācija valdībā.

ĪSUMĀ:

  • Slimnīcās ārstējas gandrīz 900 Covid-19 slimnieki.
  • No tiem gandrīz 60% Covid-19 ir pamata diagnoze, bet pārējiem kā blakus diagnoze.
  • Pavļuts situāciju raksturo kā samērā stabilu, tāpat pozitīvi, ka būtiski nepalielinās cilvēku skaits slimnīcās.
  • Tomēr medicīnas iestādēs pieaug prombūtnē esošo un ar Covid-19 inficēto darbinieku skaits.

Slimnīcas

Kopumā pirmdien, 31. janvārī, stacionāros ārstējās 899 Covid-19 pacienti, no kuriem Covid-19 kā pamata diagnoze bija 526 cilvēkiem. Bet 373 pacientiem Covid-19 bija blakus diagnoze.

Tātad Covid-19 kā pamata diagnoze bija 58,5% gadījumu; attiecīgi kā blakus diagnoze – 41,5%.

Otrdien, 1.februārī, no 886 slimnīcās esošajiem Covid-19 pacientiem 510 ir ar pamatdiagnozi, bet 376 ar Covid-19 kā balkusdiagnozi.

Veselības ministrs Daniels Pavļuts (“Attīstībai/Par!”) situāciju raksturoja kā samērā stabilu  attiecībā uz pacientiem ar Covid-19 kā pamata diagnozi.

Tāpat pozitīvi raudzīties uz situāciju slimnīcās ļaujot tas, ka iedzīvotāju vecumā no 60 līdz 80 gadiem hospitalizācijā būtisks pieaugums nav redzams.

Intensīvās terapijas nodaļās gultu noslodze pašlaik esot “ļoti normāla” – 52%, un pārslodze neveidojas, norādīja Pavļuts.

Pavļuts norādīja, ka pašlaik stacionēto Covid-19 pacientu kopskaits nav interpretējams tāpat kā agrāk. Būtiskāka uzmanība jāpievērš tieši slimniekiem ar Covid-19 kā pamata diagnozi.

Tāpat jāņem vērā, ka

prombūtnē esošo mediķu skaits tuvojas tam, kāds bija iepriekšējā ziemā pirms vakcinācijas pret Covid-19 sākšanas.

Pašlaik prombūtnē saistībā ar Covid-19 ir 1169 mediķi, bet augstākajā punktā pagājušajā ziemā tie bija 1472. Tiesa, mediķu prombūtnes laiks ir īsāks nekā iepriekš.

Ģimenes ārsti un NMPD

Vienlaikus ministrs atzina, ka grūtākā vieta veselības aprūpes sistēmā pašlaik ir primārā aprūpē – ģimenes ārstiem. Tie pašlaik ir divreiz vairāk noslogoti nekā ierasti gripas un citu elpceļu infekciju slimību uzliesmojumos.

Tikmēr Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienestā (NMPD) par 11% pieaudzis zvanu skaits, salīdzinot ar decembri. Pašlaik vidēji diennaktī saņem 1799 zvanus, bet decembrī tie bija 1615 zvani. Arī izpildīto izsaukumu skaits ir par 4% lielāks - vidēji diennaktī tiek izpildīti 1025 izsaukumi, decembrī tie bija 987.

Pēdējās nedēļas laikā izsaukumu skaits pie Covid-19 pacientiem pieaudzis salīdzinājumā ar nedēļu iepriekš – no 83 līdz 118.

Veselības ministrs atzīmēja, ka trešdaļa no NMPD saņemtajiem izsaukumiem bija pie bērniem.

Lielākoties tas bijis paaugstinātas temperatūras un atūdeņošanās dēļ. Mazie pacienti no Bērnu slimnīcas pēc tam ātri tiekot izrakstīti.

KONTEKSTS:

2021. gada rudenī Covid-19 saslimstībai Latvijā sasniedzot augstāko atzīmi, valdība līdz 11. janvārim izsludināja ārkārtējo situāciju, nosakot ierobežojumus ar mērķi palielināt Covid-19 vakcinācijas aptveri. Vēlāk, situācijai pasliktinoties, uz vairākām nedēļām tika ieviests "lokdauns" un mājsēde.

Beidzoties "lokdaunam", no 15. novembra iedzīvotāji brīvāk iepirkties, pulcēties un saņemt pakalpojumus var "zaļajā režīmā", proti, uzrādot Covid-19 vakcinācijas vai pārslimošanas sertifikātu, bet cilvēkiem bez sertifikāta jeb "sarkanajā režīmā" ir pieejams pakalpojumu minimums.

Tikmēr gada nogalē bažas sāka radīt Covid-19 vīrusa omikrona paveida izplatība, kas vairākās valstīs novērota straujos tempos. Tāpēc ārkārtējo situāciju Latvijā pagarināja līdz 28. februārim.

 

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti