Ārsti lūdz saglabāt prasību lietot sejas maskas telpās

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 2 gadiem.

Infekcijas izplatību pašreizējos apstākļos apturēt vairs nav iespējams – arī šodien atklāti 11 599 jauni kovida gadījumi, bet sabiedrība ir nogurusi no nesaprotamiem un ieilgušiem ierobežojumiem, saka ārsti. Tādēļ kovida apkarošanas ierobežojumus var un vajag pakāpeniski mīkstināt. Svarīgākais, to darot, ir saglabāt prasību par masku vai respiratoru obligātu lietošanu iekštelpās.

Nacionālā veselības dienesta (NVD) dati rāda, ka dienu no dienas diezgan būtiski pieaudzis jaunu Covid-19 gadījumu skaits stacionāros. Otrdien – pat gandrīz 200 jaunu gadījumu, bet trešdien nedaudz mazāk. Saspringumu slimnīcās rada arī personāla trūkums – daudzi slimo. Tomēr tam, ka pakāpeniski jārod izeja no ierobežojumiem, ārsti piekrīt. Ne uzreiz, bet soli pa solim un apdomīgi.

Ārsti, kas diendienā saskaras ar koronavīrusu, uzsver – neatkarīgi no tādu ierobežojumu mīkstināšanas, kā, piemēram, platības ierobežojumi, distancēšanās un citiem,

pats svarīgākais ir saglabāt obligātu respiratoru vai medicīnisko masku lietošanu iekštelpās.

Rīgas Austrumu klīniskās universitātes slimnīcas (RAKUS) Neatliekamās medicīnas klīnikas vadītājs Aleksejs Višņakovs sacīja: "Es kā ārsts varu pateikt, ka noteikti tāda pareiza, ideāla risinājuma nebūs. Jo šobrīd mums ir jābalansē starp vīrusa izplatību, iedzīvotāju psihisko stāvokli, kopējo noskaņojumu sabiedrībā. Droši vien, ka cilvēkiem vajag arī strādāt, vajag arī pulcēties un uzturēt kaut kādus sociālos kontaktus, bez kuriem nevar ne dzīvot, ne funkcionēt."

Veselības ministrs Daniels Pavļuts ("Attīstībai/Par!") piedāvā trīs soļu Covid-19 drošības pasākumu mazināšanas plānu, kas noslēgtos 1. aprīlī ar visu ierobežojumu atcelšanu. Vispirms mīkstinātu ierobežojumus skolēniem un bērniem, bet plašākai sabiedrībai – no 1. marta. Bet aprīlī varbūt pat pavisam, ja situācija slimnīcās būs stabila.

Paula Stradiņa Klīniskās universitātes slimnīcas valdes locekle Ilze Kreicberga norādīja: "Patiesībā mēs ļoti ceram, ka diezgan drīz to visu varēs darīt. Tā pakāpeniski nav slikti, nerunājot formāli, bet pēc būtības. Un, protams, pirmos atcelt tos [ierobežojumus], kuriem varbūt ir vismazākā pievienotā vērtība. Tam es piekrītu. Kurus pirmos atcelt, kurus – pēc tam, protams, ka tas ir ekspertu slēdziens."

Par niansēm vēl jāvienojas valdībā.

KONTEKSTS:

Kopš 2020. gada pavasara Latvija līdzās citām Eiropas valstīm piedzīvoja vairākus Covid-19 uzliesmojumus.

Pērnā gada nogalē bažas sāka radīt Covid-19 vīrusa omikrona paveida izplatība, kas vairākās valstīs novērota straujos tempos. Tāpēc ārkārtējo situāciju Latvijā pagarināja līdz 28. februārim.

Kopš janvāra būtisks saslimstības vilnis novērots arī Latvijā, vienlaikus situācijai slimnīcās saglabājoties stabilai.

Valdība 8. februārī jau lēma atvieglot ierobežojumus skolās, kur nodarbinātie un audzēkņi pēc saskarsmes ar Covid-19 inficēto drīkst nedoties karantīnā, bet par plašākiem atvieglojumiem sabiedrībai politiķi plāno lemt tuvākajās valdības sēdēs.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti