Dienas ziņas

Izstāde mudina izzināt novadnieku gaitas trimdā

Dienas ziņas

Dienas ziņas

Ķīna atcēlusi karantīnas prasības

Ķīna atceļ karantīnas prasības iebraucējiem no ārvalstīm

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 1 gada un 5 mēnešiem.

Ķīna svētdien atcēla karantīnas prasības cilvēkiem, kas iebrauc valstī, tādējādi izbeidzot nepilnus trīs gadus ilgušos drošības pasākumus, kas tika ieviesti, lai cīnītos pret koronavīrusa Covid-19 izplatību.

Vienlaikus, atsakoties no iepriekš īstenotās "nulles Covid-19" politikas, Ķīnā strauji pieaug koronavīrusa izplatība.

Pirmie ieceļotāji pauda atvieglojumu, ka nav jāievēro ilga karantīna pēc ierašanās Ķīnā.

Pekina pagājušajā mēnesī sāka strauji atteikties no "nulles Covid-19" stratēģijas, kas paredzēja obligātu karantīnu un stingrus lokdaudnus.

Gandrīz trīs gadus ilgušie ierobežojumi ir nobremzējuši pasaulē lielākās ekonomikas attīstību un vairojuši pretestību sabiedrībā. Pēc tam, kad sākās plaši protesti visā valstī, Ķīnas valdība paziņoja par ierobežojumu strauju mīkstināšanu.

Pēc tam, kad valdība paziņoja par karantīnas prasību atcelšanu, Ķīnas iedzīvotāji steidza rezervēt biļetes ārvalstu braucieniem.

Tikmēr vairākas valstis, gatavojoties Ķīnas tūristu skaita pieaugumam, noteikušas papildu prasības ieceļotājiem no šīs valsts, kur pieaug saslimstība ar koronavīrusu.

Daudzas valstis noteikušas prasību, ka no Ķīnas iebraucošajiem ir jāuzrāda negatīvs Covid-19 testa rezultāts. Pekina tādus ierobežojumus kritizē kā nepieņemamus,

lai gan arī Ķīnā joprojām ir dažādi ierobežojumi ārvalstu tūristiem un starptautiskajiem studentiem.

Pirmie ieceļotāji, kas ieradās Ķīnā, pauda, ka ir ļoti atviegloti un priecīgi ar šiem jaunumiem, jo līdz šim ceļošana karantīnas dēļ ir bijis liels izaicinājums. Tiesa, viņiem joprojām ir jāuzrāda, ka veikts Covid-19 tests un rezultāts ir bijis negatīvs. Taču tā ir daudz vienkāršāka prasība salīdzinājumā ar iepriekšējām, vai pilnīgu robežu slēgšanu, atzīst arī tie Ķīnas iedzīvotāji, kas izmanto brīdi, lai ieceļotu no citiem reģioniem vai valstīm un satiktu savas ģimenes.

"Es sešas reizes esmu bijis izolētā karantīnā dažādās pilsētās. Tā nebija viegla pieredze. Pekina ir ļoti svarīga pilsēta, tāpēc tā tika ļoti stingri kontrolēta. Šodien tā ir atvērta, un es domāju, ka tā ir ļoti laba zīme. Mēs esam ļoti priecīgi redzēt Pekinu atvērtu.” teica ceļotājs no Honkongas Ivans Tangs.

"Bija ļoti grūti iegūt biļeti, un  grūti veikt Covid-19 testu, jo ārpus Ķīnas gandrīz nav nevienas testēšanas iestādes. Tāpēc testa veikšana ir diezgan liela problēma," sacīja ceļotājs no Singapūras Mings Guangs.

Pekina ir sākusi strauji attiekties no ierobežojumiem, par spīti tam, ka vīrusa izplatība atkal sit augstu vilni.

Gandrīz trīs gadus ilgušie ierobežojumi ir pamatīgi ietekmējuši pasaulē lielākās ekonomikas attīstību un arī sabiedrībā aug pretestība, kas izpaužas plašos protestos.

Taču bailēs no Ķīnas atvieglojumiem, citas pasaules valstis steidz ieviest stingrāku kontroli, un ir paziņojušas, ka  iebraucējiem no Ķīnas būs jāuzrāda negatīvs Covid-19 tests. To Pekina uztvērusi kā diskriminējošu prasību.

Honkongā vairāk nekā 400 000 cilvēku nākamo divu mēnešu laikā plāno šķērsot robežu ar kontinentālo Ķīnu.

Honkongā gaida Ķīnas tūristu atgriešanos, jo tās ekonomika ir nonākusi recesijā, zaudējot savu galveno ienākumu avotu. Turklāt daudzas ģimenes gaida atkalapvienošanos, lai kopīgi svinētu jauno gadu, kas pēc Mēness kalendāra tiek atzīmēts 22.janvārī.

Gaidāms, ka tūkstošiem cilvēku no Ķīnas lielpilsētām, kur Covid-19 strauji izplatās, svētku laikā dosies uz nomaļākiem reģioniem, apciemot tuviniekus.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti