Neatkarības atjaunošanas dienai par godu tapis latviskajai dzīvesziņai veltīts video cikls

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 2 gadiem.

Rīgas pašvaldības kultūras iestāžu apvienības Rīgas Kultūras centrs “Iļģuciems” no 1. maija ieskandinās Latvijas Republikas Neatkarības atjaunošanas 31. gadadienu ar video ciklu “Rīga, skani! Rīga, skani! Kas to Rīgu skandināja?”, akcentējot latvisko dzīvesziņu, tikumus, tautasdziesmas, informēja kultūras centra pārstāvji.

Video cikls veltīts četrām latviešiem nozīmīgām tēmām – galvaspilsētai Rīgai, likteņupei Daugavai, darba tikumam un mātes tēlam. Vienlaikus tiek likts akcents uz Rīgas Kultūras centra “Iļģuciems” tautas lietišķās mākslas studijām un senajiem amatiem, ko tās pārstāv. "Tautasdziesmas ir latviskās identitātes kodols. Tās jau izsenis ir bijušas klātesošas dažādās dzīves norisēs gan svētkos, gan ikdienas darbos. Tāpēc Rīgas Kultūras centra “Iļģuciems” folkloras kopa “Laiksne” ir radījusi skaņu celiņus projekta izveidei, lai koptu tautas tradīciju – tautasdziesmu," norādījuši cikla veidotāji.

"Šogad 4. maijs būs citādāks nekā ierasts – Latvijas Republikas Neatkarības atjaunošanas gadadienu svinēsim nevis piepildītās koncertzālēs un plašos sarīkojumos, bet gan katrs savās mājās, pie dabas, iedziļinoties šo svētku nozīmē un tajā, ko šis Latvijai svarīgais datums nozīmē katram no mums. Video projekta mērķis ir latviešiem nozīmīgo vērtību aktualizēšana un rosināšana uz svētku nozīmes individuālu pārdomāšanu, asociēšanu un svinēšanu," akcentēja centra pārstāvji.

Video no 1. maija līdz 4. maijam tiks publiskoti un būs skatāmi Rīgas Kultūras centra “Iļģuciems” sociālajos tīklos un Rīgas pašvaldības kultūras iestāžu apvienības "Youtube" kanālā.

Video filmēšana, montāža un skaņa – Oskars Kupics, Elīna Karaseva, folkloras kopa “Laiksne”.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti